Ehitasite lukustuse ajal hädaabifondi. Aega kulutada?

Me kõik teame hädaabifondi tähtsust. See kaitseb teid täiendavate võlgade tekkimise eest ja on kiire viis ootamatute kulutuste korral rahavoogudele juurde pääseda. Kuid kuna majanduslangus ja pandeemia mõjutavad jätkuvalt majandust, mõtlevad ameeriklased ümber, kuidas oma hädaabivahendeid kasutada ja millal võiksid hakata neid kulutama.

Isegi kui kogute endiselt sularaha igal võimalikul viisil, võite mõelda, kas on aeg hakata seda säästu väga raskel finantsajal kulutama. Vaatame mõningaid ideid selle kohta, millal oleks kõige parem kasutada oma hädaabifondi, ning loovaid viise oma rahavoogude haldamiseks nendel enneolematutel aegadel.

Ameeriklased säästavad pandeemia ajal rohkem

USA majandusanalüüsi büroo paljastas, et ameeriklased on alates märtsist igakuiselt suurendanud oma isiklikku säästmismäära.

Allikas: USA majandusanalüüsi büroo

Isiklik säästumäär on protsent kasutatavast sissetulekust, mille inimesed säästavad. Paljud säästavad rohkem palgakärbete ja lihtsa tõsiasja tõttu, et kulutamisvõimalusi on vähem – paljud jaemüüjad on endiselt suletud. Teine põhjus, miks inimesed rohkem säästavad, on see, et nad pole kindlad, mis edasi saab. Näiteks otsustasid paljud leibkonnad suure majanduslanguse ajal koguda ennetavaid sääste, et kaitsta oma rahavoogu töökohtade kaotuse eest. Suuremate säästude tõttu vähendasid mõned leibkonnad tasumata võlajääke.

Kes on pandeemia ajal säästnud?

Peaaegu pooled Ameerika töötajatest, kes on praegu töötud, teenivad tegelikult rohkem kui oma praeguse töökohaga, mis tähendab, et neil on kergem säästa. Hoolimata tööhõive staatusest on millenniaalid ja vaikiv põlvkond päästnud rohkem kui ükski teine ​​põlvkond. Peaaegu viiendik Millenniaalidest ja 16% vaikivatest põlvkondadest suurendasid oma sääste. Pole üllatav, et ka suurema sissetulekuga inimesed suutsid rohkem säästa. Kõige rohkem suutsid säästa need, kes teenivad 80 000 dollarit aastas või rohkem.

Kuigi säästmine on oluline kõigi jaoks, võib see olla kõige olulisem inimestele, kes elavad palgast-palgani. Töötavad ameeriklased, kes töötavad sellistes tööstusharudes nagu elav meelelahutus, toitlustus või külalislahkus, võiksid saada kasu suuremast säästupadjast, kui nad saavad endale lubada selle ehitamist. Vaba aja ja hotellindusega tegelevate töötajate tööhõive oli suurim langus – selle aasta veebruarist juunini kaotas peaaegu 500 000 töökohta. Praegune töötuse määr kõigub 11% ümber. Mõned töötajad kasutavad oma säästude kogumiseks oma töötustšekke ja CARES-seadusest saadavat täiendavat stiimulit.

Millal oma hädaabifondi kasutada

On mõned stsenaariumid, mille puhul võite kasutada oma hädaabifondi, näiteks kui kaotate töö, väheneb sissetulek või tekib ootamatu kulu, mida teie tavapärane sissetulek ei suuda katta.

Töökaotus või palga vähendamine

Teie hädaabifondi saab kõige paremini kasutada ootamatute ja vajalike kulude katmiseks töökaotuse või palgakärbe ajal. Kui teie regulaarne igakuine sissetulek ei suuda enam teie põhilisi elamisvajadusi katta, on tõenäoliselt aeg kasutada oma hädaabifondi. Peamised elamisvajadused hõlmavad järgmist:

Kõik, mis on väljaspool neid kulutusi, tuleks tõesti peatada. Tutvuge oma eelarve-, panga- või krediitkaardiväljavõttega ja vaadake, mida saate oma valikulistest kulutustest välja jätta. Näiteks hädaabifondi ei tohiks tõenäoliselt kasutada teie igakuise jõusaali liikmemaksu katmiseks, kuid see võib katta teie lapse igakuise mähkmete kohaletoimetamise teenuse.

Taotlege töötushüvitist kohe pärast ülesütlemisteate saamist, et saaksite võimalikult kiiresti hakata koguma töötustšekke. Proovige katta oma põhilised elamisvajadused oma töötuskontrolliga ja seejärel täiendage kulutusi oma hädaabifondiga.

Ootamatud kulutused

Teine põhjus, miks võite otsustada säästudest raha tõmmata, on ootamatute kulutuste katmine. Olenemata sellest, kas teil on endiselt töökoht, juhtub hädaolukordi. Kui auto sureb või teie HVAC tuleb välja vahetada, võib hädaabifond katta osa või kõik kulud. Samuti võib see aidata vältida täiendavat võlga. Muud ootamatud kulud, mida saate säästudega katta, on järgmised:

 • Katuste remont
 • Meditsiiniline hädaabi
 • Telefon lakkab töötamast
 • Lemmikloomade tervise hädaolukord
 • Perekonna tervisehäda

Kas teie hädaabifond võib olla liiga suur?

Pole paremat rahalist rahu kui kopsakas hädaabifond, kuid kummalisel kombel võib teie fond olla tegelikult liiga suur – teisisõnu võib seda raha paremini kasutada muul viisil. Kuidas sa tead, kas sul on liiga palju? Hinnake oma hädaabifondi, küsides endalt:

 • Kui suured on minu igakuised kulud?
 • Kui suur osa neist kuludest on vajalik? (Üür, toit, kommunaalid, autokulud jne)
 • Kui suur on fondi kogusumma?

Võtke oma hädaabifondi kogusumma ja jagage see vajalike igakuiste kulutustega, et välja selgitada, mitu kuud saate hädaolukorras katta. Pidage meeles, et enamik eksperte ütleb, et teie hädaabifondis peaks olema 3–6 kuu elamiskulud. Kui leiate, et teil on rohkem kui see, võib olla väärtuslikum kasutada raha võlgade tasumiseks.

Sammud, mis aitavad oma raha paremini hallata

Kui leiate, et te ei suuda võlga tagasi maksta, kuna paned kogu oma raha säästudesse, kasutage oma raha paremaks haldamiseks seda lihtsat protsessi:

 1. Kõigepealt uurige oma võla intressimäära. Kui teil on mitu võlga ja intressimäärasid, arvutage keskmine määr, mida maksate.
 2. Järgmiseks arvutage oma säästumäär, jagades iga kuu säästetud summa oma igakuise kogusissetulekuga.
 3. Võrrelge oma säästumäära oma võla intressimääraga. Kumb number on suurem? Kui teie võla intressimäär on näiteks 15% ja säästmismäär on 5%, siis olete endiselt 10% augus ja võib-olla on parem kasutada sääste võlgade tasumiseks.
 4. Oma võlga tasudes saate igal kuul vabastada raha ja parandada oma krediidiskoori. Täiendav rahavoog võib taas teie säästudesse minna. Leidke kõrgeima intressimääraga võlg ja makske see kõigepealt ära.

Kui soovite oma sääste edasi hallata, võib abi olla kannatlikkusest

Hädaabifondile mõtlemine peaks olema rohkem selle raha haldamine, selle asemel, et säästa või kulutada. Näiteks kui otsustate, et peate oma hädaabifondi rohkem puutumata, saate oma säästutasemeid kaitsta, kasutades oma laenuandjaga kannatlikkust. See on võimalus, mis võib takistada teil praegu oma hädaabifondi kulutamast, andes teile hingamisruumi. Kuid see on ainult ajutine ja lõpuks peate jätkama oma võla tasumist.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga