Ema ja isa juurde tagasi kolimine – kuidas raha tööle panna

Alates koroonaviiruse puhangust 2020. aastal on noored täiskasvanud, sealhulgas Z-põlvkond ja millenniaalid, kolinud hulgakaupa tagasi ema ja isa juurde. Laialt levinud tööpuudus koos hüppeliselt kasvava õppelaenu võlaga on aidanud paljudel noortel täiskasvanutel oma iseseisva elu algust peatada ja selle asemel koju kolida.

Pew Research Centeri rahvaloenduse büroo andmete analüüsi kohaselt elas juulis 52% noortest täiskasvanutest koos ühe või mõlema vanemaga, võrreldes 47%ga veebruaris. Kuna nii paljud noored täiskasvanud kolivad koju tagasi, võivad vanemad tunda rahalist pinget oma täiskasvanud laste toetamisel, jättes samal ajal silmist oma rahalised eesmärgid. Nooremad inimesed võivad omakorda mõelda, milliseid arveid maksta, kuidas toime tulla vanematele üüri maksmisega, aga ka kõigi muude kuludega.

Olenemata sellest, kas olete selles olukorras vanem või laps, kui te pole kindel, kuidas uue elukorraldusega hakkama saada, on siin mõned näpunäited, kuidas saaksite koos elades raha hallata.

Koos vanematega koju tagasi kolimine on norm

Trend, et noored täiskasvanud kolivad tagasi oma vanemate juurde, ei ole uus. Tegelikult oli 2014. aastal kõige levinum elamine vanematega kodus. Võrrelge seda 1960. aastatega, mil vanematega kodus elas vaid 20% ja 62% oli abielus või vabaabielus oma leibkonnas.

Põlvkondade vananedes on selge, et muutused perekonnaseisus, tööhõives ja haridustasemes on tänapäeval noorte täiskasvanute elukorraldust mõjutanud. Näiteks USA rahvaloenduse büroo andmetel on esimese abiellumise mediaanvanus praegu meestel 29 ja naistel peaaegu 28 aastat. Kuna aastatuhanded ootavad abiellumist kauem, ei ela paljud romantilise partneriga, vaid neil on hoopis muu elukorraldus, näiteks koos vanematega.

Lisaks abikaasaga mitteelamisele on noorte täiskasvanute elukorralduses rolli mänginud ka hariduskulud. Rohkem kui kolmandik aastatuhandetest, kes ei saanud kõrgkooli kraadi, elab koos vanemaga, võrreldes vaid 19% nendega, kes ei saanud kõrgharidust. Ehkki kõrgkoolilõpetajad on pandeemia ajal tööturule paremini vastu pidanud kui seni kraadita, on mõlemas rühmas vanemaga koos elamine võrreldes abikaasa või elukaaslasega kasvanud.

Kõik tunnevad rahaärevust

Nii vanemad kui täiskasvanud lapsed tunnevad rahalist survet, kuna riik liigub järjekordse majanduslanguse käes. Ehkki CARES-seaduse kaudu välja antud stiimulitšekid pakkusid miljonitele ameeriklastele väga vajalikku hingetõmbeaega, jäeti seaduseelnõus välja ülalpeetavad kolledži üliõpilased. Lisaks sellele, et nad ei saanud oma stiimulitšeki, ei saanud nende vanemad ka 500 dollarit lisatasu ülikooliealise ülalpeetava kohta.

Kuigi kolledži lõpetajad, kes esitavad oma maksudeklaratsiooni, võisid olla saanud stiimulitšeki, on õppelaenu võla peal püsimine jätkuvalt keeruline. 2018. aastal oli 65%-l kooli lõpetanud pensionäridest õppelaen ja igaüks võlgnes keskmiselt 29 200 dollarit. Õppelaenu maksete koorem on muutnud nende põlvkondade jaoks majanduslikult edasijõudmise raskemaks – nii paljud neist kolivad koju tagasi.

Samal ajal kui Z-põlvkond ja millenniaalid püüavad võlgu hoida, peavad vanemad hakkama ka oma rahalise pingega. Pensioniks koguda on olnud raskem ja just siis, kui vanemad olid valmis tühjaks pesitsema, pidid nad oma rahaasjad ümber töötama, et naasvad lapsed ära mahutada.

Kuidas panna raha vanematele ja täiskasvanud lastele tööle

Kui asjaolud toovad teie lähedased koju tagasi, et elada pereliikmena, võib teil olla muret selle pärast, kuidas saate majapidamise eelarve kõigi jaoks korda teha. Kas peaksite katma oma täiskasvanud lapse elamiskulud? Kas peaksite uuesti katma kõik nende vajadused või peaksid nad olema vähemalt osaliselt sõltumatud? Siin on kolm näpunäidet nii vanematele kui ka noortele täiskasvanutele, et rahaliselt kursis püsida.

Vanemad:

  • Ärge seadke ohtu oma pensionisääste. Jätkake säästmist ja investeerimist oma pensionile Ärge võtke oma lapse kulude katmiseks oma pensionikontolt raha.
  • Vaadake oma eelarve üle. Kuna ühe katuse all elab rohkem inimesi, oodake kommunaalmaksete, toidukaupade ja isegi autokulude muutumist ning planeerige vastavalt.
  • Aidake kõige vajalikuga, mitte lõbuga. Kui teil on vahendeid, võiksite kaaluda pere eluks vajalike asjade, sealhulgas hüpoteegimaksete, kommunaalteenuste ja toidu katmist. Igasugune lõbus lisakulu peaks olema teie lapse vastutusel.

Z-põlvkond ja millenniaalid:

  • Hankige eelarve. Pane kirja, milliste kulutuste eest pead veel vanematega koos elades tegelema. Heitke pilk oma igakuistele sissetulekutele, võlgadele ja väljaminekutele ning koostage iga kuu rahaasjade plaan.
  • Säästke tulevaste elamiskulude jaoks. Kodus elamine võib olla vaid ajutine, nii et kasutage võimalust säästa uue korteri deposiiti ja kolimiskulusid selleks, et jalule tõusta.
  • Kasutage töötu abiraha enda huvides. Kui kogute tööpuudust, võite seda aega kasutada võlgade tasumiseks või hädaabifondi kogumiseks.

Sisestage positiivseid rahaväärtusi

Pered, kes räägivad rahaküsimustest konstruktiivselt, võivad leida end ühises elukorralduses paremas olukorras. Üks suurepärane viis positiivsete rahaväärtuste juurutamiseks on seada alguses paika oma piirid. Määrake, mille eest maksate, mille eest te ei maksa ja mille eest ootate, et teie täiskasvanud laps maksaks.

Lisaks rahalistele piiridele saate arvesse võtta ka mitterahalisi ootusi. Üüri maksmise asemel võiks teie täiskasvanud laps aidata asju ajada või aidata kaasa majapidamistöödele. Pidage meeles, et nad on ka täiskasvanud, nii et peate minema piiri toakaaslaste ja vanema-lapse suhte vahel.

Isegi kui kolite koju tagasi, pange oma raha tööle

Kui teie uus elukorraldus sunnib teid oma finants- ja võlgade olukorda ümber hindama, on selle haldamiseks mõned viisid. Freedom Debt Relief võlgade haldamise juhend aitab teil teha valikuvõimalusi ja koostada plaani. Alustage Kuidas hallata võlga juhend siin.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga