Enda bossiks olemise plussid ja miinused

Üks levinumaid pooltõdesid idufirmade ja ettevõtluse kohta on enda boss olemine.

Olen seda varem nimetanud müüdiks, kuid pooltõde on parem, sest iseenda ülemuses on mõned positiivsed küljed.

Kuid loomulikult on ka mitmeid negatiivseid külgi.

Olen veetnud palju aastaid teoreetiliselt “enda bossina”, sealhulgas üle 10 aasta füüsilisest isikust ettevõtja äriplaneerimise konsultandina, töötades üksi klientidega; ja rohkem kui 10 aastat ettevõtte ülesehitamist, asutaja ja omanikuna, töötades töötajatega.

Minu puhul ei olnud see, et töötan selle nimel, et olla enda boss, kunagi põhjus, miks ma seda tegin.

Jätsin hea töökoha, et iseseisvalt nõustama hakata, sest tahtsin seda tööd teha, mitte teisi juhendada. Ja ma ehitasin tarkvarafirma, sest uskusin, et toodet on vaja.

“Oma bossi faktor” oli midagi, mis lihtsalt tuli sellega kaasa.

Bplani ametliku taskuhäälingusaate The Bcast neljateistkümnendast episoodist saate lisateavet omaenda bossiks olemisest koos Peteri ja Jonathaniga:

Klõpsake siin, et tellida The Bcast iTunes’is »

Enne alustamist tehke kiire märkus ühe minu lemmikraamatu “alustage oma ettevõtet” kohta, Melinda Emersoni raamatu “Hakka oma ülemu”, mida hiljuti värskendati uue versiooniga.

Olen Melindat juba aastaid tundnud ja näinud, kuidas ta raske töö, terve mõistuse ja tõe rääkimise kaudu oma suurepärase maine teenis.

Ausalt öeldes pole ma kunagi tema raamatu pealkirja fänn olnud, kuna enda bossiks olemine on mitmetähenduslik (ja ma olen seda talle öelnud).

Kuid see on üks populaarsemaid raamatuid omaette väljasõidu kohta ja ma soovitan seda väga. Koos Pamela Slimi teosega “Escape From Cubicle Nation” on see üks kahest parimast selleteemalisest raamatust.

Õpetasin ka tüki pikemast esitlusest, mis on siia manustatud, kuidas olla iseenda ülemus. See on teema, mis on mind mõnda aega häirinud. See on väljavõte minu videost Startups and Entrepreneurship: Beyond the Clichees. Olen jätnud selle artikli lõppu juhuks, kui olete huvitatud.

Enda ülemuse plussid

1. Sina oled roolis. Otsused teete ise.

Suur rahulolu pakub võimalust tegutseda aimamiste, oletuste ja lihtsalt tee seda. Võtke risk, kulutage raha.

Me räägime sageli töökoha omamisest kui tööga rahulolu võtmest; ja kui sa oled boss, siis oled selle omanik. Kui te ei pea kelleltki küsima, võib see tähendada palju.

See on minu jaoks suur asi. Ma olen üks neist inimestest (kas sina oled ka?), kes tunneb end autoroolis turvalisemalt kui kaasreisijana. Eriti äris.

2. Sina määrad oma tunnid ise.

Võib-olla olete varane ärkaja või ei taha teatud pärastlõunatundidel töötada, et tegeleda laste või enda tegevustega. Võib-olla meeldib sulle spurtidena töötada.

Kui olete iseenda ülemus, kaotate vanamoodsa vajaduse teatud tundide jooksul tooli soojendada.

Vastutate oma toodangu, mitte töötundide eest (muidugi, kui te ei tegele klientidega teenindusettevõttega – see on allpool miinustes).

3. Määrate ise oma tööstiili, töökeskkonna ja (kui saate seda endale lubada) töökoha varustuse.

Mõned ülemused on teistest paremad tehnoloogia uuendamisel, asukoha valikul, parkimise korraldamisel jne.

Kui kiire on teie internet? Kui olete boss, on see teie otsustada.

Kas teile meeldib püstine laud või mõni muu laud? Sõltub sinust. Hea vaade? Hea kohv köögis? See kõik sõltub sinust.

4. Määrate oma asukoha ise.

Ärge jääge Clevelandi, kui eelistate Klamathi juga.

Ärge sõitke selle masendava metrooga Manhattanile, vaid jääge Brooklyni. Tutvuge inimestega Starbucksis või veetke iga päev Starbucksis – miks mitte? Sa oled boss. Sina otsustad.

Enda ülemuse miinused

1. Sinu kliendid on sinu boss. Teie kliendid on teie boss.

Ikka ja jälle, selle pooleteise aastakümne jooksul, mil ma olin üksikettevõtja, kes tegelesin klientidega äriplaneerimise alal, jäin ma hiljaks õhtul, väsinuna ja jännisin järgmisel päeval esitluse lõpetamisega.

Ma ei saanud kunagi minna tavalist töötaja teed, mille järgi saate selle tehtud või teil on põhjus tegemata jätmi. Mul oli vaja äri, mul oli vaja raha, nii et ma ei juhtinud. Minu kliendid vastutasid.

Isegi hiljem oma karjääri jooksul, pärast seda, kui olin loonud ettevõtte, mis müüs iga kuu tuhandetele klientidele, vastutasid kliendid.

Peame tarkvara viimistlema, testima ja avaldama. Peame oma veebisaiti ajakohasena hoidma. Meil oli vaja kinni pidada turundustähtaegadest, tootearendusest, finantsidest ja kõigest.

Ettevõttes on ettevõtte tervis teie boss.

2. Teie kohustused – müüjate, liitlaste, äritegevuse eeson teie boss.

Sa ei saa väga sageli kohustustest ilma jääda ja olla siiski edukas. Teie sõna on teie võimsaim vara.

Koosolekud, tähtajad ja lubadused on kohustused. Ilma nendeta ei saa te äri ajada.

3. Kui teil on töötajaid, on mõned viisid, kuidas teie töötajad on teie ülemus.

Sa juhid ja – kas see sulle meeldib või mitte – on juhtimine sama, nagu juhtimine teeb. See tähendab, et teie töötajad jälgivad teid.

Sa ei saa teha vähem, kui neilt palud. Sina kui ülemus on ilmselt kõige olulisem tegur niinimetatud ettevõtte (või ettevõtte) kultuuris.

Kui lahkute varakult, lahkuvad kõik varakult.

4. Sa kulutad oma raha.

Kas näete plussides punkti kolm, mis tähendab, et teete otsuseid seadmete, tehnoloogia, ribalaiuse ja muu kohta?

Suurepärane, kuid siis peate maksma kõige eest, mida otsustate, et vajate. See tuleb teie eelarvest, mitte teie tööandja eelarvest.

Kui ajad on rasked, võite vajada seda versiooniuuendust; aga kas sa saad selle eest maksta?

5. Te teenite seda, mida teenite.

Teil pole kindlust palga ja hüvitise osas. Kõik sõltub teist, teie ettevõttest, teie klientidest, teie turust ja teie ettevõtte pakkumisest.

Füüsilisest isikust ettevõtjal, idufirma asutajal või väikeettevõtte omanikul ei ole tööandjat, kes kehtestaks stabiilse tasustamiskava. Pole tõelist kindlust selle kohta, kui palju teil järgmisel kuul on.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga