Ettevõtte alustamine koos sõbraga: 11 asja, mida kaaluda

3. Milliseid raskeid vestlusi peaksite praegu pidama?

Tasub korrata, et kõige karmimad vestlused – ärirollid, ettevõttele pühendumine – on kõige parem läbida varakult. Veendumaks, et kõik on enne ametlikku käivitamist avalikus kohas, küsige endalt: Mida ma tahan teada oma sõbra, ettevõtte ja nende kattumise kohta? Seejärel planeerige ametlik ärikohtumine, et kõik asjad selgeks teha.

4. Kuidas tagada, et kaasatakse kõik?

Isegi kui teie ja teie sõber määrate oma ärirollid selgelt kindlaks, tuleb paratamatult ette hetki, mil teile tundub, et üks teist teeb rohkem tööd kui teine. Nendeks stsenaariumideks aegsasti valmistumi peaksite juba varakult välja mõtlema, kuidas saate mänguvälja tasandada. Kas iganädalased koosolekud toimivad? Või on oma murede esiletõstmine nende esilekerkimisel aktiivsem ja tõhusam? Ainult sina saad otsustada.

Samamoodi peaksite astuma samme tagamaks, et teie sõprus ei jätaks teisi inimesi ärist välja. Tõenäoliselt soovite lõpuks töötajaid, kuid töötajate hoidmine võib olla raske, kui teie ettevõte on suhetes, mis hõlmab ainult teie ja teie sõpra, esireas. Ja kuna värbamine võib kiiresti muutuda vajalikuks, kui kasvate piisavalt kiiresti, võib kogu meeskonna varakult kaasamise otsustamine viia eduni varem kui hiljem.

5. Kas jagate visiooni?

Võib-olla olete koos ajurünnakuid teinud, kuid kas olete arutanud oma nägemusi selle kohta, kuhu ettevõte läheb ja kuidas meeskonnana selleni jõuate? See on võtmeküsimus, mida tuleb kaaluda ja millele võib olla petlikult lihtne vastata. Võtke aega oma ideede läbirääkimi, abstraktsetest kuni konkreetseteni, et saaksite algusest peale samal lehel püsida.

Kui teie visioonid ühtivad, hakake neid jagama konkreetseteks eesmärkideks. Määrake selged rollid ja määrake vastutus. Kas teil on ettevõtte plaan viie aasta, aasta või isegi kuue kuu pärast? Kui neid verstaposte pole määratletud, võite leida oma ettevõtte eri suundades.

6. Kas teil on äriplaan paigas?

Äriplaan on strateegiline dokument, mis kaardistab, kuhu teie ettevõte teatud ajaperioodi jooksul liigub. Kui olete mõne kindla eesmärgi osas kokku leppinud, minge suulisest „OK“ sõnast kaugemale ja kirjutage oma tegevusplaan kirja.

Selle sammu tõsiselt võtmine võib olla üks edu võtmeid. Suhtuge tähtsatesse äriasjadesse samamoodi nagu iga äripartneri puhul ja kandke üksteist äriplaani järgimise eest vastutavaks.

7. Mida edu teile mõlemale tähendab?

Kui olete õppinud, et äriplaan on väikeettevõtte edu jaoks oluline, võite küsida: mida on edu? Teie ja teie sõber otsustate vastuse. Asi on selles, et teie ja teie sõbra edu määratlus on ebatõenäoline, seega keskenduge ainult kattumisele.

Näiteks kui teatud arvu püsiklientideni jõudmine tähendab teile mõlemale edu, keskenduge sellele. Kui teie sõber hindab kvaliteeti kvantiteedi asemel, leidke minimaalne säilinud klienditulu, mis rahuldab teid mõlemaid. See on vaid üks paljudest viisidest, kuidas teie meeskonnatöö paneb unistuse tõeliselt tööle.

8. Kas saate eraldada isiklikud ja äriasjad?

Nii nagu ettevõtte pangakonto loomine on teie ettevõtte finantskasvu pöördeline samm, võib isikliku ja töösuhte vahel selge piiri seadmine aidata teil pinnal püsida.

Võite isegi avastada, et tugevdate oma sõprust, tehes vahet erinevatel vestlustel, täpsemalt millal ja kus. Kui teil on kontoriruum, jätke isiklikud vestlused ukse taha. Looge ettevõtte e-posti aadress, mida kasutatakse ainult äritegevuses. Planeerige koosolekud kindla päevakorraga, et te ei jääks kõrvale.

Ärge unustage oma kiiretest päevadest aega võtta, et järele jõuda. Tõenäoliselt avastate, et uus vastutus muudab teie suhet, kuid see ei tohiks ühtäkki teie isikliku sideme ees tähtsust saada. Lõppkokkuvõttes peaks teie sõprus aina kasvama.

9. Kuidas saate vajadusel graatsiliselt väljuda?

Isegi kõige tugevamad sõprussuhted võivad kannatada, kui koos äri ajades heisatakse varem peidetud punased lipud. Võib-olla on teie parimal sõbral kohutavad kulutamisharjumused, millest te aru ei saanud enne, kui jagasite ärikontot, või võib-olla ajab teie mikrohaldusstiil teie sõbra hulluks. Need konfliktid võivad sõpruse lõpetada, kui see on piisavalt pikk, kuid lahkumisstrateegia võib aidata sõprust päästa.

Väljumisstrateegiaga loote õigusliku raamistiku, et kumbki teist saaks taktitundeliselt ettevõttest väljuda ilma oma tegevust oluliselt kahjustamata. See raamistik vähendab dramaatilise lahkumise võimalusi, mis ei kao mitte ainult teie ettevõtet, vaid ka sõprust.

10. Millised on teie ainulaadsed oskused?

Kuigi tugev sõprus on iga äripartnerluse jaoks väärtuslik vara, ei tohiks see olla ainus liikumapanev jõud. Hea läbisaamine ja üksteise seltskonna nautimine ei viita alati tugevale äripartnerlusele. Enne sammu astumist kaaluge objektiivselt oma partneri oskusi, kvalifikatsiooni ja kogemusi.

Teie individuaalsed tugevad küljed peaksid üksteist täiendama, et saaksite juhtidena tõhusalt koostööd teha. Konkurentsi loomise asemel võtke aega, et mõista, kus igaüks teist särab.

11. Kas teie rollid kattuvad?

Kui olete kindlaks teinud valdkonnad, millele igaüks teist on spetsialiseerunud, kaaluge, kuidas teie individuaalsed oskused väljenduvad teie rollides organisatsioonis. Võtke meetmeid, et tagada võimalikult väike kattumine – väldite konflikte ja valesti suhtlemist, kui teil kõigil on selge ülevaade oma määratud kohustustest.

Head sõbrad Mary ja Lisa töötavad koos Painting with a Twisti stuudio omanikena, et anda oma kogukonnale lõbusas ja lõõgastavas keskkonnas tagasi. Lugege nende edulugu ja saate lisateavet selle kohta, kuidas SmartBiz aitas neil SBA laenu abil oma unistusi saavutada.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga