Ettevõtte kasvuplaan: põhjalik juhend

Mis on ettevõtte kasvuplaan?

Ettevõtte kasvuplaan on rida samme, mida teie ettevõte astub, lootes saavutada oma lühiajalised kasvueesmärgid. Tavaliselt hõlmavad need plaanid kvartalite kaupa ühe kuni kahe tegevusaastat. Need on sageli üles ehitatud nii, et need oleksid paindlikud ja iga kvartali järel tehtavad parandused.

Mis on ettevõtte taastamise plaan?

Ettevõtte taastamise plaan on protsess, mille kaudu ettevõte naaseb oma staatusesse pärast katastroofe, nagu tormid, tulekahjud ja muud äärmuslikud asjaolud. See on rohkem mures teie ettevõtte kasumi säilitamise eest hädaolukorras kui selle kasvatamise eest tavaolukorras.

Kuidas ettevõtte kasvuplaanid ja ettevõtete taastamise plaanid erinevad

Kui ärikasvuplaanid puudutavad tegevusi, mida teie ettevõte saab ja peaks iga päev enda paremaks muutmi tegema, siis ettevõtte taastamise plaanid loovad infrastruktuurid, mille kaudu saate pärast katastroofi uuesti üles ehitada. Kuigi kasvavad ettevõtted võivad olla rohkem mures äri kasvuplaanidega kaasnevate käegakatsutavate hüvede pärast, saavad ettevõtete omanikud sama palju kasu asjaolude kavandamisest, mis, kuigi harvad, võivad osutuda õnnetu.

Millised on neli peamist ettevõtte kasvustrateegiat?

Kuigi teoreetiliselt on ettevõtte kasvuks lugematu arv võimalusi, rühmitab enamik eksperte need võimalused nelja peamise ettevõtte kasvustrateegia alla. Need strateegiad hõlmavad järgmist:

 • Turustrateegia. Turustrateegia abil keskendute oma praeguse kliendibaasiga rohkem raha teenimisele. Turustrateegia väldib uute toodete ja teenuste väljatöötamist teie praeguste hindade kohandamise või uute turundusalgatuste käivitamise kasuks.
 • Turu areng. Ettevõtte kasvatami turu arendamise kaudu proovite suurendada oma turuosa uutel sihtturgudel. See tähendab uute klientide leidmist või oma kohaloleku laiendamist seni avastamata piirkondades.
 • Tootearendus. Tootearenduse kaudu ettevõtte kasvu saavutami käivitate uusi tooteid või teenuseid, mis on suunatud teie praegusele vaatajaskonnale ja turule. See tähendab, et otsite uusi kasvuvõimalusi samade klientidega, kasutades kaupu, mida nad pole veel näinud.
 • Mitmekesistamine. See strateegia ühendab turu ja tootearenduse. Kui sisenete uutele turgudele ja pakute oma praegustel turgudel rohkem tooteid ja teenuseid, võite leida rohkem kasvuvõimalusi kui ainult turu- või tootearendusega.

Kuidas kirjutada äri kasvuplaani

Ettevõtte kasvuplaani peaksite lisama järgmised asjad:

Konkurendi analüüs

Tõenäoliselt koostate enne turuletoomist oma äriplaani jaoks konkurentide analüüsi, et uurida tooteid ja teenuseid, millega olete silmitsi seisnud. On aeg see analüüs uuesti üle vaadata ja vaadata oma tööstusmaastikku. Konkurentideta ettevõtteid on vähe ja teil on vaja enda omad maha lüüa. Siin on küsimused, millele peaksite vastama pärast nii suurte kui ka väikeste ettevõtete uurimist:

 • Kes müüb teie omaga samu või sarnaseid tooteid või teenuseid?
 • Kas teie konkurendid on viimase 6 kuu jooksul uute toodete või teenustega laienenud?
 • Millised on võistluse tugevad ja nõrgad küljed?
 • Milliseid turundus- ja müügistrateegiaid iga konkurent oma eesmärkide saavutami kasutab?
 • Kuidas nende veebisait välja näeb ja toimib?
 • Milline on teie valdkonna üldine turuväljavaade?

Avasta laienemisvõimalused

Kui vaatate oma konkurentide analüüsi üle, pöörake tähelepanu laienemisvõimalustele. Siin on mõned viisid, kuidas väikeettevõte saab laieneda:

 • Looge uusi tooteid või lisage lisateenuseid
 • Sihtige uusi kliente või kliente
 • Avage uus asukoht
 • Mine globaal

Teie ettevõtte kasvuplaan peaks sisaldama üksikasju selle kohta, millise neist meetoditest valite ja kuidas kavatsete seda kasutada.

Hinda oma meeskonda ja investeeri nende annetesse

Vaadake oma meeskonda realistlikult. Kas teil on areneva ettevõtte toetami koolitatud töötajaid? Kui tegutsete ühemehe-showna, kas teil on kasvuplaanide elluviimi oskused ja ribalaius? Nendele küsimustele vastami peaks teie ettevõtte kasvuplaan sisaldama üksikasjalikku analüüsi teie ettevõtte personalivajaduste ja iga meeskonnaliikme kohustuste kohta.

See osa teie kasvuplaanist näitab ka seda, kas teil on vaja tulevikus palgata ja milliseid talente peavad need uued töötajad lauale tooma. See võib olla hea strateegia jagada oma kasvuplaani võtmemeeskonna liikmetega. Kui töötajad näevad ettevõtte tulevikku ja arenguruumi, aitavad nad teil suurema tõenäosusega teie kasvueesmärke saavutada.

Looge kvartali ja aasta finantseesmärgid

Kuna ettevõtte kasvuplaanid peaksid olema struktureeritud kord kvartalis ja võimaldama kvartaalseid muudatusi, peaksite hüppeliselt seadma selged kvartali ja aasta finantseesmärgid. Peaksite seda tegema, sest teie tulu- ja kasumimõõdikud on kõige selgemad näitajad selle kohta, kui hästi teie kasvualgatustel läheb. See on ka tark tava, sest teil on vaja raha oma kasvualgatuste rahastami – paljudel juhtudel üsna palju.

Uurige, kuidas laiendamist rahastada

Laienemine võib olla kulukas. Alates uurimis- ja arendustegevusest kuni suurenenud turundustegevuseni kõlab vana kõnekäänd “raha teenimi on vaja raha”. Sellepärast peaks teie ettevõtte kasvuplaan käsitlema seda, kuidas kavatsete koguda kasvuks kapitali hankimi vajalikku raha.

Kui teil on hea krediidiskoor ja rahavoog laenumaksete toetami, uurige, kuidas rahastamine aitab teil taset tõsta. Siin on eesmärk saada madala intressimääraga, pikkade tähtaegade ja madalate kuumaksetega laen. Odavate fondide populaarsed kasutusalad hõlmavad varude ja seadmete ostmist, kommertskinnisvara ostmist, uute töötajate palkamist ja uute turundusalgatuste käivitamist. Lisateavet leiate siit: tulude kasutamise määramine.

SmartBizil on olnud rõõm intervjueerida mitmeid kliente, kes soodustavad kasvu SBA laenu või pangatähtajalise laenu abil SmartBizi turupanga kaudu. Lugege siit, kuidas mitmed ettevõtted üle USA laienevad: Ärilood.

Kirjeldage turundustegevust

Siin saate paljastada salajase kastme – milliseid turundusstrateegiaid kavatsete kasutada, et oma tooteid või teenuseid tutvustada? Oma ettevõtte reklaamimi on palju võimalusi, et suurendada müüki ja bränditeadlikkust. Ja nad ei pea panka murdma. Siin on mõned turundustaktikad, mis aitavad väikeettevõttel laieneda:

Veebisait

USA rahvaloenduse büroo teatab, et kõigist Ameerika leibkondadest oli 78%-l laua- või sülearvuti, 75%-l pihuarvuti, näiteks nutitelefon või muu pihuarvuti, ja 77%-l Interneti lairibaühendus. Kui teil pole tipptasemel veebisaiti, jääte sellest tõesti ilma. Tehke audit ja värskendage oma saiti, et see oleks võimalikult tõhus.

Sotsiaalmeedia

Tasulisi sotsiaalmeedia võimalusi on rohkem kui kunagi varem. Avastage kanaleid, mis jõuavad soovitud vaatajaskonnani, ja postitage sihitud sisu asjakohaste hashtagidega. Siit saate teada, kuidas SmartBizi klient edukalt kasutab Instagrami, et juhtida 80% oma müügist täiesti orgaaniliselt, ilma tasulise reklaamita, siit: Business Story: Infinity Strap. Kui vajate selles valdkonnas abi, kaaluge väikeettevõtluse kogemusega sotsiaalmeediaspetsialisti palkamist: Väikeettevõtete turundusnõuanne: kuidas palgata sotsiaalmeediastrateeg.

Email Outreach

Meiliturundus on tugev tööriist, mis aitab teil sihtrühmaga ühendust võtta. Meie ajaveebipostitus Meiliturunduse nõuanded väikeettevõtete omanikele kirjeldab samme, mis aitavad teil käivitada tõhusaid kampaaniaid. Saate teada, kuidas valida õiget platvormi, kuidas oma e-kirjadele brändi lisada ja luua tapja teemarida ja palju muud.

Põhjalike artiklite jaoks turunduse kohta külastage SmartBizi väikeettevõtete ajaveebi ja valige teema Äriturundus.

Määratlege oma USP

Teie ainulaadne müügipakkumine (USP) tuvastab, mis eristab teie ettevõtet konkurentidest. See on üks lause, mis võtab teie ettevõtte kokku ja on teie turundustegevuse alu. Marketing Donut ajaveeb intervjueeris tippturunduskonsultanti Amanda Walkerit, kes selgitab, miks on nii oluline seda õigesti teha: USP väljatöötamine.

Tuvastage sihtrühm

Väga oluline on kindlaks teha ideaalne klient, kes soovib või vajab teie toodet või teenust. Kui teie ettevõte on täiesti uus, vaadake ülevaate saami koostatud konkurentsianalüüsi. Kui olete juba mõnda aega olnud, võtke ühendust oma praeguste klientidega, et koguda andmeid nende demograafiliste andmete ja ostuharjumuste kohta.

Tehke kindlaks peamised mõõdetavad tulemusnäitajad

Peamised jõudlusnäitajad (KPI-d) aitavad teil keskenduda kõige olulisematele tulemusnäitajatele. KPI-d näitavad, kuidas teie ettevõtte erinevad osad toimivad. QuickBooksi ajaveebi andmetel on siin 7 kõige olulisemat KPI-d, mida jälgida:

 • Rahavoogude prognoos
 • Brutokasumi marginaal protsendina müügist
 • Lehtri väljalangemise määr
 • Tulude kasvutempo
 • Varude käive
 • Võlakohustuste käive
 • Suhteline turuosa

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga