Ettevõtte kvartalimaksud –

Ettevõtlusmaksude liigid

IRS-i andmetel võivad ettevõtted kanda nelja peamist tüüpi föderaalseid makse. Lisaks nendele maksudele nõuab iga osariik, et ettevõtted maksaksid teatud makse. Need hõlmavad järgmist:

  • Tulumaks
  • Hinnanguline maks
  • Füüsilisest isikust ettevõtja maks
  • Tööhõivemaksud
  • Sotsiaalkindlustus- ja ravimaksud
  • Föderaalne tulumaksu kinnipidamine
  • Föderaalne töötusmaks (FUTA).
  • Aktsiis (teatud tüüpi ettevõtetele)

Iga maksuliigi üksikasjaliku jaotuse saami külastage IRS-i veebisaiti: Ärimaksud.

Ettevõtluse struktuur ja maksud

Siin on 6 kõige levinumat äriüksust ja maksu, mille eest võite vastutada. Iga ettevõte on ainulaadne, nii et trahvide või muude karistuste vältimi konsulteerige enne esitamist maksuspetsialistiga.

Füüsilisest isikust ettevõtja

Peamine erinevus füüsilisest isikust ettevõtjast saadud tulu ja töötulu kajastamise vahel seisneb selles, et loetlete ettevõtte tulud ja kahjumid loendis C. Esitage see vorm IRS-ile koos vormiga 1040.

Täisühing

Täisühingud tulumaksu ei maksa. Täisühingu omanikud või osanikud aga seda teevad. Seltsingud on edasikanduvad maksuüksused, mis tähendab, et seltsingu kasum ja kahjum kandub ettevõtte omanikele. Need kasumid ja kahjumid tuleb deklareerida nende osa ettevõtte tulust nende isiklikus maksudeklaratsioonis. See väldib maksuprobleeme, nagu tulude topeltmaksustamine. Ettevõte peab esitama vormi 1065. Täisühingud ei pea maksma aastamaksu nagu usaldusühingud.

Piiratud partnerlus

Usaldusühingutel on täisühingute ees maksueelis. Usaldusühingu osanikel on piiratud isiklik vastutus kaasosanike võlgade eest seni, kuni nad ei ole otseselt juhtimisega seotud. Teatud osariikides, näiteks Californias, vastutavad usaldusühingud 800 dollari suuruse aastamaksu eest.

Piiratud vastutusega äriühing (LLC)

Ajaveeb Rocket Lawyer kirjeldab LLC-d kui “juriidilise äriüksuse tüüpi, mis töötati välja selleks, et pakkuda ettevõtete omanikele madalamat vastutust. IRS-i andmetel seisavad LLC omanike ees oluliselt madalamad ettevõtte tegevuse ja võlgade ülemmäärad. Juriidiliselt võib teie ettevõte olla LLC, kuid teil on võimalus maksustada S-korporatsiooni või C-ettevõttena. Teil on läbiv maksustamine, nagu seltsing, nii et teid ei maksustata topeltmaksuga nagu ettevõtte omamise korral. Peate tegema kord kvartalis maksumakseid oma üksikisiku tulumaksu vormidel ja esitama igal aastal teavitamise eesmärgil vormi 1065.

C-korporatsioon

Kui tegutsete C-Corporationina, on teil eeliseid, mida teistel äritüüpidel pole. Ettevõte tegutseb eraldiseisva üksusena. See tähendab, et kõik võlad, kohustused ja kohustused on tema enda omad. Aktsionäride kahju piirdub ettevõttesse investeeritud summaga. C-korporatsioonidele kohaldatakse ühtset tulumaksumäära ja aktsionäre maksustatakse nende isikliku maksudeklaratsiooni alusel, kui kasum määratakse dividendidena. Vorm 1120 on seda tüüpi üksuse esmane maksuvorm.

S-korporatsioon

Turbo Tax teatab, et „S-Corporations peab alati esitama oma iga-aastase maksudeklaratsiooni maksuaasta lõppemisele järgneva kolmanda kuu 15. kuupäevaks, üldjuhul 15. märtsiks. Ettevõte vastutab kogu finantstegevuse aruandluse eest vormil 1120S ja lisamise eest deklaratsiooni. Ajakava K-1 iga aktsionäri kohta”.

Ettevõtlusmaksu tähtajad

Märkus: 2019. aasta maksutähtaeg muudetud

2019. aasta föderaalsete tulumaksude esitamise ja maksmise tähtajad lükatakse edasi 15. juulini 2020. Saate esitada rohkem aega, kuid võlgnetavad maksud peate tasuma 15. juuliks.

Seoses koroonaviiruse pandeemiaga pakub IRS maksuabi maksumaksjatele, ettevõtetele, maksuvabastusega organisatsioonidele ja teistele, sealhulgas terviseplaanidele, keda koroonaviirus (COVID-19) mõjutab. Lisateavet saate IRS-i veebisaidilt.

Ettevõtlusmaksu mahaarvamised

Mahaarvatavad ärikulud aitavad ettevõtjatel ettevõtte juhtimise kulusid vähendada. Siin on mõned kõige levinumad ettevõtete omanikele saadaolevad maksusoodustused.

Sõidukikulud

Lisanduvad bensiin, remont, parkimine ja läbisõit. Võite kasutada tavalist läbisõidutasu või maha arvata oma tegelikud kulud. Pidage kindlasti üksikasjalikku arvestust ja vältige isiklike kulutuste segamist ärikuludega.

Kodukontor

Kodukontori maksu mahaarvamine võib olla keeruline. Üksikasjaliku teabe saami külastage SmartBizi ajaveebi: Kuidas teha kodukontori maksusoodustust.

Professionaalsed teenused

Kui palkate välisspetsialiste (nt sotsiaalmeediaspetsialisti või advokaadi), on nende teenuste eest makstavad tasud ja üldkulud mahaarvatavad.

Palgad ja palgad

Füüsilisest isikust ettevõtjad või LLC-d haldavad isikud ei pruugi olla võimelised oma ettevõttest saadud tulu maha arvama. Siiski on abikõlblikud palgad, mida maksate osalise ja täistööajaga töötajatele, maksed, nagu preemiad, toitlustus, majutus, päevaraha ja mõned tööandja makstud maksud.

Kontoritarbed, kulud, mööbel ja seadmed
Saate ülalnimetatud summa maha arvata, kui neid kasutatakse ostmise aasta jooksul. Võimalik, et saate maha arvata ka posti-, saatmis- ja kättetoimetamisteenuste kulud. Hoidke need kviitungid alles! Amortisatsiooni kohta kehtivad erinevad juhised, nii et enne nõude esitamist vaadake see läbi või arutage oma maksuspetsialistiga.

Meelelahutus klientidele ja töötajatele

Veenduge, et meelelahutus toimuks ärikeskkonnas ja ärilistel eesmärkidel.

Töötaja soodustused

Kasu, mida teie ettevõttega sarnased ettevõtted töötajatele pakuvad, teevad rohkem kui meelitavad teie meeskonda kvaliteetseid talente. Neil on ka maksusoodustused. Jälgige kõiki sissemakseid, mida teete oma töötajate terviseplaanidesse, elukindlustusse, pensionidesse, kasumijagamisse, hariduse hüvitamise programmidesse ja muusse. Need kõik on maksuvabad.

Arvuti tarkvara

Arvutitarkvara kulud või tellimused, mida kasutatakse ainult äritegevu, on mahaarvatavad. Samuti saate oma Interneti-teenuse pakkuja tasud maha kanda.

Ettevõtte asukoha rent

Üür on mis tahes summa, mida maksate teile mittekuuluva vara kasutamise eest. See on mahaarvatav.

Käivituskulud

Võimalik, et saate maha arvata kuni 5000 dollarit stardikulud ja kulud, mis tekkisid enne ettevõtte avamist. Mahaarvatavad kulud hõlmavad turundus- ja reklaamikulusid, reisimist ja töötajate koolitustasusid.

Kommunaalteenused

Jälgige oma elektrit, telefoni ja muid kommunaalteenuseid. Kui taotlete kodukontori mahaarvamist, peab teie lauatelefon olema pühendatud teie ettevõttele.

Sõidukulud

Kui reisite messidele või muule professionaalsele äritegevusele, saate kõigi oma kulude pealt maha arvata väikeettevõtte.

Masinate ja seadmete rent

Üürikulud saate maha arvata nende tekkimise aastal ilma amortisatsioonita.

See ei ole täielik mahaarvamiste loend, mida võite maha kanda. Lisateabe saami külastage IRS-i veebisaiti.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga