Geolokácia v bodových aplikáciách

Počuli ste už o geolokácii?

Vo filmoch a seriáloch akčných a špionážnych filmov je veľmi bežné vidieť používanie sledovacích nástrojov, ktoré sa používajú na vyhľadávanie ľudí na diaľku. Hoci sa tento typ technológie môže zdať ako niečo vyhradené pre televízne a filmové obrazovky, systémy, ktoré umožňujú sledovanie a lokalizáciu ľudí, predmetov, nákladu a iných predmetov, sú v našom každodennom živote prítomné viac, než si myslíme!

Samozrejme, ešte stále nemáme v tele implantované čipy, ktoré by umožnili priateľom a rodine nájsť nás kdekoľvek na svete, ale existuje celý rad aplikácií a systémov, ktoré nám po pripojení na internetovú sieť umožňujú identifikovať v ktorej časti sveta sme: či v našom susedstve, v práci, v rôznych krajinách atď.

Geolokáciu je možné využiť viacerými spôsobmi. Prostredníctvom IP adries, súradníc GPS, rádiofrekvenčných identifikátorov, bezdrôtového pripojenia atď. Niekoľko smartfónov, vrátane, medzi obyvateľstvom čoraz bežnejšie, používa GPS. Samotné dopravné aplikácie, ako napríklad Google Maps, využívajú geolokačné údaje na výpočet trás a aktualizáciu toku áut v reálnom čase.

Prečo je však dôležité toto všetko vedieť?

No, ak ste profesionál, ktorý používa online časový a dochádzkový systém ako mywork, pravdepodobne ste sa už stretli s funkciami, ktoré boli vytvorené prostredníctvom geolokácie. V tomto článku vám lepšie vysvetlíme, čo je geolokácia v skutočnosti a ako táto technológia ovplyvňuje vašu registráciu času v službe mywork. Pomôžeme vám aj pri riešení problémov súvisiacich s týmto nástrojom.

Ak potrebujete pomoc s geolokáciou systému mywork, nezúfajte: na konci článku vás naučíme riešenie problémov krok za krokom.

Poďte s nami!

Čo je geolokácia?

Geolokácia je určenie polohy z geografických súradníc a pojem, ktorý sa objavil medzi vojenskými prostrediami. Vo všeobecnosti je teda geolokácia technológiou používanou na nájdenie osoby, miesta alebo objektu vo svete.

Napriek tomu, že sa geolokačná technológia objavila počas vojnových období, postupne migrovala do mnohých iných komerčných a osobných oblastí spoločnosti. Mnoho ľudí používa sledovacie aplikácie napríklad na zdieľanie cestovných trás, zatiaľ čo mnohé spoločnosti používajú sledovacie nástroje na lokalizáciu balíkov a sledovanie zamestnancov atď.

Aplikácií geolokácie je mnoho a v každodennom živote používateľov mywork sú najčastejšie tie, ktoré súvisia virtuálne ploty. Viac si o nich povieme v ďalšej časti.

Čo sú virtuálne ploty a ako fungujú?

Jednoducho povedané, najefektívnejšie geolokačné systémy používajú na určenie polohy bodu GPS. Virtuálne ploty nie sú nič iné ako vymedzenie oblastí okolo jedného alebo viacerých bodov.

V mywork sú virtuálne ploty kruhové plochy okolo pracoviska zamestnancov. Inými slovami, sú to geografické oblasti určené manažérmi, v ktorých sa musia zamestnanci zdržiavať.

Manažéri používajúci službu mywork môžu obmedziť časovú dochádzku tak, aby sa to dalo robiť len v okruhu virtuálnych plotov, alebo môžu spustiť zaznamenávanie času kdekoľvek sa zamestnanec nachádza, bez toho, aby musel byť v plote.

Ako vytvoriť virtuálny plot?

Vytvorenie virtuálneho plotu v systéme bodového riadenia je veľmi jednoduché. Pri prístupe k app.mywork.com.br musíte postupovať podľa týchto krokov:

 • Kliknite na záložku „Zabezpečenie“, ktorá je určená na umožnenie kontroly a vizualizácie manažéra;
 • Kliknutím na možnosť „GPS“ otvorte polohu;
 • Kliknite na oblasť mapy, kde chcete vytvoriť virtuálny plot. Pamätajte, že môžete pomenovať a nastaviť polomer virtuálneho plotu ťahaním kurzora.
 • Keď skončíte, kliknite na „OK“ a máte hotovo! Váš plot je vytvorený.

Pre obmedziť že kolaboranti zasiahli bod vo vnútri virtuálneho plotupostupujte podľa nasledujúcich krokov po vytvorenie plotu:

 • Prejdite na kartu „Nastavenia“ na platforme;
 • Kliknite na „Povolenia plotu“;
 • Ak chcete obmedziť umiestnenie označenia bodu iba na vopred určené miesto, vyberte možnosť „Blokované“.

Pre uvoľniť že zamestnanci zasiahli bod mimo virtuálneho plotupostupujte podľa tejto postupnosti:

 • Prejdite na kartu „Nastavenia“ na platforme;
 • Kliknite na „Povolenia plotu“;
 • Ak chcete uvoľniť miesto označenia bodu, vyberte možnosť „Uvoľnené“.
 • Poznámka: Ak chcete uvoľniť časové hodiny, ale chcete dostávať upozornenia, keď zamestnanci odídu za plotom, vyberte možnosť „Uvoľnené s upozornením“.

Je tiež dôležité si zapamätať, že všetky zasiahnuté body vo virtuálnom plote sa na mape zobrazia v zelenej farbe. Je možné presne vidieť miesto, kde bol bod zaregistrovaný, IP adresu, miesto, kde zamestnanec bod zaregistroval atď.

Keď je zamestnancovi dovolené zasiahnuť bod mimo plotu (pamätáte? Je to možnosť „uvoľnené s upozornením“), bod je na mape označený žltou farbou.

Ako riešiť problémy s vašou geolokáciou?

Ak máte problémy s geolokáciou alebo virtuálnymi plotmi, pozrite si návod nižšie.

 • Uistite sa, že váš mobilný telefón podporuje používanie GPS;
 • Uistite sa, že poloha je povolená pre mobilný telefón aj bodovú aplikáciu. Musíte to urobiť v nastaveniach vášho mobilného telefónu;
 • Skontrolujte, či je zariadenie pripojené k sieti Wi-Fi alebo mobilnej internetovej sieti (3G, 4G alebo 5G);
 • Ak problém pretrváva, odporúčame vám aplikáciu odstrániť a znova ju nainštalovať a v aplikácii kliknúť na „Povoliť umiestnenie“.
 • Ak problémy pretrvávajú, kontaktujte náš tím podpory.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *