Hankige abi ärikrediidiliini osas

Mis on üldse krediidiliin?

Iga väikeettevõte kogeb rahavoo väljakutseid. Kuna rahavoogude kõikumine on äritegevuse loomulik osa, selle asemel, et püüda neid vältida, oleks alternatiivne lähenemine rahavoogude aktiivne juhtimine. Selles artiklis käsitleme olulist rahavoogude juhtimise vahendit – krediidiliini.

Krediidiliin on teatud rahasumma, mida saate laenata, kui seda vajate, ja tagasi maksta, kui te seda ei vaja. See erineb laenust, kuna te seda ei tee on seda kasutada, kuid võite seda kasutada puhvrina või varuvõimalusena, kui teil on ootamatuid rahavooprobleeme, mille on põhjustanud hilinenud maksjad, planeerimata kulud või lihtsalt hooajalised tsüklid. Need võivad olla ka suurepärane viis oma ettevõtte krediidiskoori loomi või tugevdami.

Kellele see on mõeldud ja kes ei peaks seda kasutama?

[pullquote]”Ettevõtetele, kes on juba jalul, pakub krediidiliin turvavõrku.”[/pullquote]Alustavatel ettevõtetel võib krediidiliin aidata teie ettevõtet käivitada, kuna paljudel uutel ettevõtetel on piiratud kapitalivajadus ja laen võib teie kasumi kiiresti sisse süüa. Ettevõtetele, mis on juba jalul, pakub krediidiliin turvavõrku ja suurt paindlikkust, mida ettevõtete omanikud saavad oma huvides loominguliselt kasutada. Näiteks pakuvad mõned ettevõtete omanikud oma klientidele ja tarnijatele paremaid maksetingimusi, et saada konkurentsieelist, või teised võivad osta varusid, kui see on odavam, või investeerida reklaamidesse, et meelitada rohkem kliente. Nagu iga muu rahastamislahenduse puhul, on ka krediidiliine erinevat tüüpi, millest igaühel on oma eelised ja puudused.

Lõpptulemus on see, et uurige ja valige oma ettevõtte jaoks õige lahendus. Pole olemas lahendust, mis sobib kõigile. Krediidiliini kõige olulisem eelis on ilmselt see, et maksate intressi ainult sellelt rahalt, mida te tegelikult kasutate, mis annab teile paindlikkuse investeerida siis, kui soovite, ja täita oma rahalisi kohustusi, kui vajate.

Kui olete kinnitamisprotsessi läbinud, saate valida oma krediidilimiidi kasutami parima aja ja saate selle tagasi maksta, kui te seda enam ei vaja, et vältida tarbetute tasude maksmist. Kuna aga krediidiliini pakkuv organisatsioon paneb põhimõtteliselt teie jaoks raha kõrvale, võtavad mõned finantseerijad teilt tasu ainult krediidiliini kasutamise õiguse eest, isegi kui te tegelikult raha ei kasutanud. Teised võtavad teilt tasu ainult siis, kui raha välja võtate, kuid need tasud võivad olla suuremad.

Mille poolest erineb krediidiliin ärilaenust?

Võimalik, et peamine erinevus seisneb selles, et ärilaen võetakse üks kord, tavaliselt teatud eesmärgil. Krediidiliini saab seevastu kasutada mitu korda. Seetõttu kasutatakse ärilaene tavaliselt suuremate summade laenami ja sageli ühekord otstarbeks, näiteks konkurendi väljaostmi.

Krediidiliine kasutatakse sageli igapäevaste tegevuste jaoks. Teine erinevus seisneb selles, et laenu tagasimaksed on fikseeritud ja makstakse igakuiselt, samas kui krediidiliini saab tagasi maksta igal ajal ja kui teie saldo on null, on teie makse null. Seega on laenude sulgemiskulud tavaliselt suuremad, kuid krediidiliinide hooldustasud võivad olla suuremad, kuna tagasimaksetingimused on paindlikud.

Kuidas taotleda väikeettevõtte krediidiliini:

Eelkõige tehke oma uurimistööd ja leidke lahendus, mis kõige paremini vastab teie ettevõtte vajadustele. Seejärel veenduge, et teete samme, et näidata, et suhtute oma ettevõttesse tõsiselt. Kui olete ikka veel käivitusrežiimis, kirjutage äriplaan. Lisaks kõikidele muudele eelistele, nagu näiteks selle tagamine, et te pole unustanud ettevõtte olulisi aspekte, näitab see laenuandjatele ka seda, kuidas teenite tagasimaksete tegemi vajalikku tulu. [pullquote position=right]”[Writing a business plan] näitab laenuandjatele, kuidas teenite tagasimaksete tegemi vajalikku tulu.[/pullquote]

Samuti soovite hoida silma peal oma isiklikul krediidiskooril. Kui teie ettevõte on uus, on ebatõenäoline, et sellel on krediidiskoor, mis tähendab, et teie pank vaatab selle asemel teie isiklikku krediidiskoori. Kui teie skoor on madal, võib krediidiliini heakskiitmine osutuda keeruli või põhjustada kõrgemat intressimäära.

Väärib märkimist, et krediidiliinid ei pea tulema pankadest ja on mitmeid alternatiive. Näiteks kui teie rahavooprobleeme saab hallata väikese rahasüstiga, rääkige oma pangaga ettevõtte krediitkaardi hankimisest või proovige mõnda kasvavast arvust alternatiivsetest krediidiliini pakkujatest.

Milliseid intressimäärasid võin oodata?

[pullquote] “Krediidiliinid pakuvad teatud määral paindlikkust, mida paljud teised lahendused ei paku, kuid sellel paindlikkusel on hinnasilt.”[/pullquote]Kuigi ärilaenud näivad olevat kõrgemate intressimääradega, on ärikrediidiliinil tavaliselt tasud, näiteks need, mida maksate selle eest, et liin oleks saadaval isegi siis, kui te seda ei kasuta. Seega võib krediidiliini pealtnäha madalamate intressimäärade tõttu ikkagi maksta veidi rohkem.

Lõppkokkuvõttes pakuvad krediidiliinid teatud määral paindlikkust, mida paljud teised lahendused ei paku, kuid sellel paindlikkusel on oma hind. Millise valite, sõltub teie ettevõttest, kuid pöörake erilist tähelepanu sellele, et võtta arvesse kõiki tasusid, mida krediidiliini pakkuja teie otsuse tegemisel küsib.

Mida ma pean krediidiliini tagami tegema?

Krediidiliinide tagamise nõuded on finantseerijate lõikes erinevad, kuid neil kõigil on üks ühine joon: otsuse tegemi vaadatakse teie tagasimaksevõimet. Paljud pangad ja teised traditsioonilised laenuandjad tahavad näha, et teie äri on kasumlik ja rahavoog positiivne, mistõttu on parem tagada krediidiliin enne, kui seda vajate. Teised pakkujad võivad soovida otsustami uurida selliseid tegureid nagu teie nõuded või müügiajalugu.

Mida teha, kui ma ei suuda krediidiliini pakkujale näidata, et minu ettevõtte rahavoog on positiivne?

Jällegi on krediidiliini kindlustami palju võimalusi. Positiivse rahavoo näitamine on üks võimalus, kuid kindlasti mitte ainus. Kui aga ükski ülalkirjeldatud meetoditest ei ole elujõuline, vaadake, kas rahastamise pakkuja kaalub selle asemel omakapitali krediidiliini – mis tähendab, et kasutate tagatisena omakapitali, mis teil on kinnisvaras –, mis on teie pakkuja jaoks madalam risk.

Millised on parimad krediidiliini kasutamise viisid?

Nagu eespool mainitud, on krediidiliin suurepärane lühiajaliste finantsvajaduste jaoks, näiteks uue toote turustami või palgakulude katmi kuival perioodil. Kuid olge hoiatatud, ärge kasutage oma krediidiliini rahaliselt üle. Kasutage tulu teenivateks tegevusteks nii palju kui võimalik, sest see aitab tasakaalustada tekkinud uusi võlgu ja saavutada teie ettevõtte soovitud kasvu.

Kuidas leida õige krediidiliini pakkuja?

Mõelge sellisele pakkujale kui mis tahes muule teie ettevõtte jaoks oluliste teenuste pakkujale – nad pole mitte ainult tarnijad, vaid ka ärikliendid. Seega, kui valite ühe, veenduge, et tunneksite end nendega tõeliselt mugavalt. Selline partner mõistab teie äri ja teie vajadusi, tunneb huvi ja tunneb väikeettevõtluskeskkonda.

Nad peaksid suutma ära tunda väljakutseid, millega väikeettevõtted silmitsi seisavad – näiteks võib-olla on teie ettevõte hooajaline või kannatab aeglaselt maksvate klientide käes. Hea teenusepakkuja on loominguliste korralduste suhtes vastuvõtlikum ja tähelepanelikum, kui olete raskes kitsikuses, mõistab neid piiranguid ja valib teile sobivaima lahenduse.

Kas olete kasutanud krediidiliini oma ettevõtte käivitami või kasvatami ja kas see oli teile kasulik? Kas teil on näpunäiteid õige pakkuja leidmi? Jagage oma panust allolevates kommentaarides.

Tomer Michaeli on SF-põhise tehnoloogiaettevõtte Fundbox kaasasutaja, mis aitab väikeettevõtetel ja vabakutselistel saada “nüüd kohe” tasu.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga