Hodnotenie výkonu a produktivita: aký je vzťah?

V tomto článku sa dozviete, ako môže hodnotenie výkonu prispieť k produktivite vášho tímu.

Čím spoločnosť vyniká na trhu, na ktorom pôsobí, stáva sa lídrom na tomto trhu?

Prvá odpoveď na túto otázku by určite bola: inovatívny produkt. Stačí však mať inovatívny produkt na zaručenie konkurencieschopnosti a vedúceho postavenia na trhu? Odpoveď je nie!

Mať inovatívny produkt je určite jedným z rozdielov, ktoré môže podnik ponúknuť. Avšak, mať produkt a nespĺňať požiadavky na vynikajúce služby, dodržiavanie termínov a kvality produktu, v konečnom dôsledku to znamená, že akýkoľvek obchod, bez ohľadu na to, aký je sľubný, skončí neúspechom.

Tak to je! Je veľmi bežné, že spoločnosti sa domnievajú, že ich produkt je vlajkovou loďou podnikania. Ale za každou značkou a skvelým produktom je niekto, kto vyvíja procesy, kto spĺňa požiadavky a buduje lojalitu zákazníkov: ľudia, ktorí tvoria tím.

Každá spoločnosť je tvorená ľuďmi. A práve títo ľudia urobia túto značku známu a uznávanú na trhu ako značku, ktorá spĺňa všetky požiadavky čoraz náročnejšieho sveta na kvalitu.

Preto je investícia do ľudí tým pravým receptom na úspech v podnikaní.

Samozrejme, v takomto technologickom svete je heslom inovácie. Inovácia a neschopnosť splniť očakávania vašich zákazníkov však môže byť veľkým krokom k neúspechu.

Na druhej strane, na splnenie tohto očakávania je potrebné zamerať sa na niečo podstatné: produktivitu svojich zamestnancov.

V dnešnom článku vám chceme ukázať, ako môže hodnotenie výkonu prispieť k zvýšeniu produktivity vášho tímu a následne k úspechu vášho podnikania.

Chcete vedieť viac? Tak poďte s nami!

Všetko to začína technológiou!

Byť inovatívny znamená byť technologický. A bez ohľadu na podnikanie, ktoré vaša spoločnosť rozvíja, technológia je pre ňu prvoradá.

Keď hovoríme o ľuďoch, sú to technológie, ktoré môžu pomôcť vášmu firemnému sektoru ľudských zdrojov v strategickom riadení talentov. A to s podporou vhodných nástrojov na riadenie ľudí.

Najmä ak hovoríme o hodnotení výkonu.

Hoci sa zdá, že hodnotenie výkonu je jednoduchou aplikáciou formulára otázok, je to oveľa viac. Proces, ktorý zahŕňa jeho aplikáciu, zahŕňa aj zber, meranie a analýzu údajov.

Aby sa tento proces mohol vykonávať efektívnejšie a optimálne, je prvoradé použitie technológie.

Takže, čo tak spoznať BYŤ a jeho riešenia pre strategické riadenie ľudí? Prostredníctvom modulu SER HCM Performance and Development je možné nielen aplikovať hodnotenie výkonnosti, ale aj vybudovať a PDI a gólovú zmluvu pre váš tím.

Poznať toto riešenie je veľmi jednoduché, stačí zadať kontaktujte náš tím odborníkov a požiadajte o demo.

Hodnotenie výkonu: spôsob, ako investovať do ľudí

Ale nie! Nebudeme vám znova hovoriť, čo je hodnotenie výkonu. Ale ak ste tu nový a stále neviete, čo to je, utekajte tu v tomto článku, ktorý sme pre vás pripravili, aby sme vám o tom všetko povedali.

V tomto článku vám chceme ukázať, ako dokáže ovplyvniť spôsob, akým sa bude vaša spoločnosť rozvíjať na trhu, na ktorom pôsobí.

Začnime teda tým, že hodnotenie výkonnosti je spôsob, ako investovať do ľudí, ktorí tvoria váš tím. Je to preto, že keď vaša spoločnosť investuje do riadenia výkonnosti, ukazuje svojim talentom, ako veľmi jej záleží na ich profesionálnej ceste.

1- Pomáha vedeniu pochopiť, kto je tím

Rovnako dobrý ako ten váš náborový lievikniekedy bude možné identifikovať silné stránky a body zlepšenia len prostredníctvom hodnotenia výkonu.

Veď práve prostredníctvom hodnotenia výkonu bude vedenie schopné identifikovať, čo je potrebné zlepšiť pri výkone ich talentov. Po identifikácii bodov na zlepšenie vedenie zostaví plány rozvoja, ktoré umožnia jeho zamestnancom podávať vynikajúce výkony.

2- Pomáha vášmu spolupracovníkovi pochopiť, kto je

Okrem toho je hodnotenie výkonu príležitosťou pre vášho zamestnanca na sebahodnotenie. Účasťou na tomto procese si môže uvedomiť, kým profesionálne je.

Toto je mimoriadne dôležité. Koniec koncov, najlepší spôsob, ako byť lepší, je rozpoznať, čo je potrebné zmeniť.

3- Pomáha vašej spoločnosti vedieť, ako dosiahnuť ciele

To je správne! Aby sme vedeli, ako dosiahnuť cieľ načrtnutý strategickým plánovaním, je potrebné pochopiť, čo k jeho dosiahnutiu chýba.

Hodnotenie výkonu je pre spoločnosť príležitosťou prehodnotiť procesy a svoju schopnosť dosiahnuť úspech. Veď vďaka poznaniu svojej vnútornej sily je možné zmeniť trasu, zostaviť nové plány a zamerať sa na to, na čom skutočne záleží: na váš rast.

A ako to súvisí s produktivitou?

Byť produktívny je viac než len poskytovať viac výsledkov za kratší čas.

Koncept produktivity je spojený s vynikajúcim výkonom. To znamená, dodať viac, za kratší čas, s vyššou kvalitou. A to presahuje dosahovanie výsledkov.

Preto je produktivita spojená so spôsobom, akým zamestnanec rozvíja svoje činnosti a s výsledkami, ktoré prináša. To znamená, že hodnotenie výkonu hodnotí správanie a výsledky.

To z neho robí proces, ktorý má veľký význam pri riadení ľudí. Koniec koncov, prostredníctvom nej bude možné pochopiť, kto sú ľudia, ktorí tvoria tím, či sú na správnej pozícii a ako je možné ich rozvíjať.

Nezabudnite na spätnú väzbu

Je však potrebné dbať na dôležitosť budovania kultúry rozvoja a vynikajúceho výkonu vo firme.

V tomto zmysle je investícia do jasných a asertívnych komunikačných procesov mimoriadne dôležitá. Preto hodnotiť výkon svojich zamestnancov a nerozprávať sa s nimi o výsledkoch je veľká strata času.

Po procese hodnotenia a analýzy údajov, spätná väzba je najdôležitejšou súčasťou vývojového cyklu. Preto investujte do kultúry, ktorá si cení spätná väzba!

Vďaka nemu budú mať vaši zamestnanci lepšie vedomosti o tom, čo od nich spoločnosť očakáva, vďaka čomu budú proces vývoja niesť vlastnú zodpovednosť. Okrem toho kultúra dialógu a transparentnosti posilňuje putá dôvery medzi jej talentmi a spoločnosťou, zvyšuje ich angažovanosť a zadržiavanie.

Na záver

Stručne povedané, vzťah medzi hodnotením výkonu a produktivitou je celkom jasný. Na jednej strane hodnotenie výkonu umožňuje spoločnosti pochopiť, kde uprednostniť investície do firemného vzdelávania, školenia a rozvoja talentov.

Na druhej strane poskytuje svojim talentom plánovanie kariéry. Vďaka tomu môžu sústrediť svoje úsilie na vynikajúcu prácu. Týmto spôsobom sa produktivitu využíva a vaša spoločnosť buduje vysokovýkonný tím.

Aby to však malo očakávaný efekt, je potrebné zvážiť všetky fázy riadenia výkonnosti. Nezabúdajte teda, že hodnotenie je len súčasťou vývojového cyklu.

Chcete sa dozvedieť viac o Riadenie výkonnosti a presne rozumiete tomu, ako funguje cyklus rozvoja talentov? Prihláste sa na odber nášho newslettra. Každý týždeň je tu nový obsah, ktorý pomáha vášmu HR tímu konať strategicky pri riadení ľudí.

Využite príležitosť a sledujte nás na sociálnych sieťach a majte prehľad o všetkých novinkách, ktoré má SER pre svoj tím ľudských zdrojov.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *