Ideed Looge või katkestage oma äri

Ma ei tea, kuidas teil on, aga mul tuleb iga päev mõni uus idee. Ideed ilma teostuseta on aga vaid mõtted inimese enda peas.

Kirjanik Ralph Waldo Emerson ütles seda kõige paremini:

“Ideed peavad töötama läbi meeste aju ja käte, muidu pole need paremad kui unistused.”

Ideed on ettevõtte innovatsiooni ja edasiliikumise võtmeks. Lõppude lõpuks ei saa teil olla suurt midagi ilma, et teil oleks olnud suurepärane idee eelkäijana.

Ettevõtjate ja väikeettevõtete omanikena peame leidma viise ideede genereerimise ja jagamise soodustami. Adam Bryanti uusim raamat, Kiire ja krapsakaskäsitleb seda üsna teravalt.

Adam intervjueeris mitut tegevjuhti ideede genereerimise ja selle kohta, miks on oluline vabalt voolavate ideede kultuur. Sellise kultuuri juurutamata jätmise oht seisneb selles, et see võib viia ettevõtete küünilisuseni – mis, ütleb e-kaubanduse saidi Lockerz endine tegevjuht Kathy Savitt, „võib seejärel viia poliitikani, mis võib tekitada vähki, mis võib kukutada. isegi suurimad ettevõtted.”

Kultuuri loomine, milles ideede ümber pole pealkirju

Savitt selgitab, miks on ohtlik omada kultuure, kus meeskonnaliikmel on idee, kuid ta ei tunne, et suudaks seda avalikult jagada: „Idee mädaneb, probleemid aina süvenevad, [and] keegi ei kuula,” ütleb ta. Savitt rääkis, kuidas see dünaamika on “küünilisuse retsept”.

Ideede jagamine on ettevõtte kasvu jaoks äärmiselt oluline. Hea juht teab, et ideed võivad tulla kõikjalt, kuid kui sul pole kultuuri, kus kõiki ei julgustata mitte ainult ideid jagama, vaid ka nende ideede eest premeeritakse, siis võid lõpetada küünilise kultuuri edendamise õnnetute töötajatega.

Florida osariigi ülikooli teadlased uurisid, miks inimesed ettevõttest lahkuvad, ja avastasid, et inimesed “ei lahku töölt, vaid ülemustest”. Selles uuringus teatas 31 protsenti vastanutest, et nende juhendaja andis neile eelmisel aastal “vaikiva kohtlemise”. See on kindel viis kvaliteetsete talentide kaotami oma organisatsioonis.

Steve Stoute, tõlke tegevjuht ja asutaja.

Steve Stoute on brändiarendus- ja turundusfirma Translation tegevjuht ja asutaja, raamatu autor Ameerika päevitamine: kuidas hip-hop lõi kultuuri, mis kirjutas ümber uue majanduse reeglidja ilutooteid tootva ettevõtte Carol’s Daughter esimees.

Adam’i raamatus räägib Stoute sellest, kuidas “ideed võivad tulla kõikjalt” ja kuidas Carol’s Daughter’is “pole ideede ümber pealkirju”. Stoute jätkas, et kui loote kultuuri, kus idee ümber on bürokraatia, viib see “organisatsiooni surmani”.

Oma väärtuste sidumine ideede jagamisega

Tervislikku kultuuri ei saa luua pelgalt ettevõtte väärtuste seinale riputamisest, kuid kindlasti saate ja peaksite inimesi motiveerima ja inspireerima neid väärtusi järgima ning avalikult jagama oma suhtumist nendesse.

Adam intervjueeris tarkvarafirma QlikTech tegevjuht Lars Björki, kuidas tema ettevõte premeerib inimesi, kes oma ettevõtte viit põhiväärtust kõige paremini modelleerivad:

  1. Väljakutse: vaidlustage alati tavapärane. Kui tahad võita, pead ise leidma tee tippu. Rahulolu viib surmani.
  2. Liikuge kiiresti: Vigu teha on okei, lihtsalt ära tee samu vigu — õppige neist.
  3. Ole avatud ja otsekohene: Kuulake kõik ära. Kellelgi võib olla midagi geniaalset öelda ja olla avatud, kui arvate, et midagi on valesti.
  4. Meeskonnatöö tulemuste nimel: See puudutab meeskonna jõudu. Võtke ühendust ja rääkige kõigiga organisatsioonis. Sa ei tea kunagi, mida võid õppida.
  5. Võtke vastutus: Andke volitus osaleda palju enamas kui meeskonnaliikme positsioonis. Lisage ettevõtte DNA-sse idee olla kuluteadlik ja hea otsustusvõime.

Iga aasta lõpus korraldab QlikTech ettevõtte tippkohtumise ja jagab iga viie kategooria eest auhindu. Töötajad nimetavad igas kategoorias oma eakaaslased (kandidaadiks võib olla üksikisiku või meeskonna) ning võitjatest saavad järgmise aasta “väärtussaadikud”.

Veel häid kultuuri- ja innovatsiooninõuandeid

Kuidas siis luua oma ettevõttes kultuuri, mis võimaldab vabalt voolavaid ideid? Palun andke meile sellest teada, sest otsime alati võimalusi teistelt õppida ja oma kultuuri parandada.

Kui soovite sellel teemal täiendavat inspiratsiooni saada, liituge meiega ülemaailmselt Kiire ja krapsakas raamatuklubi koos enimmüüdud autori Adam Bryantiga.

Lugege kaasa ja vaadake meie 2014. aasta aprilli veebiseminari siit.

Ettevõtja. Häirija. Advokaat. Caroline on olnud kahe idufirma tegevjuht ja kaasasutaja – üks kukkus läbi ja teise müüs maha. Ta soovib kirglikult aidata teistel ettevõtjatel realiseerida oma täielikku potentsiaali ja õppida, kuidas oma mugavustsoonist välja astuda, et nende kasvu katalüseerida.

Caroline on praegu Oregon RAINi tegevdirektor. Ta juhib strateegilist juhtimist organisatsiooni personali, arendustegevuse, sidusrühmade suhete ja kogukonna partnerluste jaoks. Oma kahekordses rollis ettevõtmise katalüsaatori juhina jälgib Cummings RAINi Rural Venture Catalyst programmide täitmist. Ta pakub väikestele ja maakogukondadele teavitustööd ja tuge; ta juhendab ja juhendab piirkondlikke ettevõtjaid, loob strateegilisi kohalikke partnerlussuhteid ja juhib harivaid töötubasid.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga