Intellektuaalomand 101

Kohustustest loobumine: see artikkel on mõeldud üldi teabeks ja miski selles artiklis ei kujuta endast juriidilist nõu. Enne intellektuaalomandi või muude juriidiliste otsuste tegemist konsulteerige advokaadiga.

Kas teie ettevõttel on intellektuaalomand?

Kui keegi küsis, kas teie ettevõttel on intellektuaalomand (IP) või mitte, ja teie vastus on “Ma ei tea” või “Ma kahtlen selles”, pole te üksi.

Esialgu keskenduvad paljud alustavad ettevõtted loomise ja asutamise ülesannetele: üksuse moodustamine, domeeninime reserveerimine, veebipõhise raamatupidamisteenuse kasutajaks registreerumine või raamatupidaja palkamine ning mõnel juhul ärijuristiga konsulteerimine. Lisaks kannavad üksi leiutajad või loojad üldiselt kõiki mütse ja kasutavad isetegemise režiimi ilma kellegagi nõu pidamata.

Kui kuulute nende hulka, kes on teadlikud, et teil on IP, kuid ei saa tingimata sõnastada või koostada kaitsemeetmetega IP-loendit, võib teie väärtuslik immateriaalne vara samuti ohus olla. Raske on olla ärisituatsioonis, kus puudub täielikult tuvastamist ja kaitsmist väärt intellektuaalomandiõigus.

Mitu korda olete kuulnud, et keegi viitab intellektuaalomandile, ideedele ja patentidele, kasutades neid termineid vaheldumisi? Paljud tehnoloogia idufirmad on IP probleemidest teadlikud, kuid keskenduvad patentidele. Oluline on mõista, et IP jaguneb nelja erinevasse kategooriasse: autoriõigus, kaubamärk või teenusemärk, patent ja ärisaladused.

IP ei ole ainult juriidiline probleem

Kui te ei mõista oma IP-d, võib see kaasa tuua mitte ainult IP või ettevõtte kaotamise, vaid ettevõtte järgmisele tasemele viimisel võib ette tulla tõsiseid tõrkeid. Raha kogumisel, hoolsuskontrolli ettevalmistamisel lahkumisel või omandamisel või töötajate ja töövõtjate palkamisel on oluline omada nii täielikku intellektuaalomandi inventuuri kui ka strateegiat oma intellektuaalomandi raha teenimi ja kaitsmi.

Lihtsamalt öeldes suurendab õigesti tuvastatud ja kaitstud intellektuaalomandiõigus teie ettevõtte rahalist väärtust.

Intellektuaalomandi õigused annavad ettevõtetele konkurentsieelise: konkurentide turult väljajätmine, litsentsimisest või ristlitsentsimisest tuluvoo loomine, toote või kaubamärgi turu tajumise parandamine või mõnel juhul intellektuaalomandi solvav kasutamine ettekirjutuste taotlemi, kahjutasu hagimine. või vältida võltsitud koputusi.

IP on strateegiline äriprobleem. Näiteks IBM tootis 1990. aastatel 1 miljard dollarit litsentsimistehnoloogiaid, mis ei ole seotud nende põhitegevusega. Paljud on üllatunud, kui saavad teada, et Texas Instrumentsi kasutamata patendiõigustest saadav litsentsitulu on suurem kui tema toodetest saadav tavapärane tulu.

Kaubamärk ja autoriõigus määratletud

Vana kõnekäänd, et “natuke teadmisi on ohtlik”, saab hõlpsasti IP-aadressile rakendada. Kaubamärki – või teenusemärki – ja autoriõigust eiratakse sageli ning mõnikord aetakse neid segamini või kasutatakse vaheldumisi.

Ameerika Ühendriikide patendi- ja kaubamärgiamet (USPTO) määratleb kaubamärgi järgmiselt:

kaubamärgi nimi; kaubamärk või teenusemärk hõlmab mis tahes sõna, nime, sümbolit, seadet või mis tahes kombinatsiooni, mida kasutatakse või kavatsetakse kasutada ühe müüja või teenuseosutaja kaupade/teenuste identifitseerimi ja eristami teiste omadest ning müüja või teenusepakkuja kaupade/teenuste allika näitami. kaubad/teenused.

Kaubamärgi eesmärk on kaitsta tarbijaid kaubamärgi segaduse eest. Teisisõnu, toode on seotud konkreetse kaubamärgiga.

Pepsi toote ostmisel garanteeritakse, et tegemist on Pepsi kaubamärgiga, mitte üldpoe brändi koola või koksi tootega.

Ameerika Ühendriikide autoriõiguse amet määratleb autoriõiguse järgmiselt:

Kaitsevorm, mis põhineb USA põhiseadusel ja antakse seadusega originaalsetele autoriteostele, mis on fikseeritud käegakatsutavas väljendusvahendis.

Kui kirjutate, joonistate, kirjutate, teksti või loote muul viisil, et keegi seda näeks (nt videot), olete „fikseeritud käegakatsutavasse väljendusvahendisse” ja teil on autoriõiguse kaitse.

Näiteks on selles artiklis olevad sõnad trükitud ja arvutiekraanil kuvamisel kaitstud autoriõigusega. See võib tekitada segadust, kuna reklaamis trükitud või reklaamis kuvatav loosung on autoriõigusega kaitstud, kuid võib olla ka kaubamärgiga kaitstud. Üks ei asenda aga teist.

Kasutage seda kõigepealt ja tõestage seda!

USA ärinaine Suzanne sai raske õppetunni kaubamärgi loomise kohta ilma kaubamärki eelnevalt kasutamata või kindlustamata. Ta asutas kaubamärgi nime kasutades piiratud vastutusega äriühingu (LLC), kuid ei registreerinud seda nime osariigis ega USPTO-s.

Kui Suzanne üritas oma kaubamärki USPTO-ga kaubamärgistada, oli ta üllatunud, kui nägi väga sarnast kaubamärgitaotlust pooleli. Kahjuks avaldas ta eelmisel sügisel oma kaubamärgi samale grupile, kes esitas selle konkreetse kaubamärgitaotluse.

USA-s, kui kaubamärki või nime kasutatakse kaubanduses, võib nime järele panna TM. Seejärel on ettevõttel sellel kasutuskuupäeval tavapärased kaubamärgiõigused ilma osariigile või USPTO-le esitamata, kui on võimalik tõendada jätkuvat kasutamist kaubanduses.

Kui ettevõte ei kasuta veel kaubamärki või nime kaubanduses, saab USPTO-le esitada kasutuskavatsuse ja sisuliselt reserveerida nime või kaubamärgi. Mõlemal juhul peate enne kaubamärgi kasutamise alustamist kontrollima, kas kellelgi teisel on selle nime kaubamärgiõigusi.

Suzanne’i puhul kasutas ta kaubamärki esmakordselt sügisel oma ettevõtte varajase reklaamimise ajal. Kahjuks ei olnud see kasutus eelne konkureeriva taotleja esitatud esmakordse kaubanduses kasutamise kuupäevale. Vastasel juhul oleks Suzanne võinud tõestada, et kasutas kaubamärgi nime kaubanduses enne teist organisatsiooni. Siis oleks tal olnud alust vaidlustada konkureeriv kaubamärk või esitada oma kaubamärgitaotlus varasema kasutuskuupäevaga.

Takeaway on see aeg kaubamärgi registreerimi oli siis, kui Suzanne kaubamärgi välja mõtles, ja kindlasti enne teistele oma kontseptsioonist ja brändinimest rääkimist.
Lisaks mõistab Suzanne nüüd, et kaubamärgi nime esmakordse kaubanduses kasutamise kuupäeva registreerimine on oluline.

Sellel juhtumil oli ka mõju autoriõigusele, sest Suzanne kaalus raamatu kirjutamist, kasutades pealkirjaks kaubamärgi nime. Võib olla loogiline arvata, et iseseisvalt loodud raamatunimi saab pärast üleskirjutamist autoriõiguse kaitse. Siiski võib rivaal taotleja saata Suzanne’ile lõpetamis- ja loobumiskirja, paludes tal selle nime kasutamine lõpetada. Tarbijad võivad olla segaduses ja arvata, et sarnase pealkirjaga raamat on osa konkureerivast kaubamärgist. Praegu ei saa Suzanne oma algse kaubamärginimega jätkata ei kaubamärgi ega autoriõiguse all.

Tea oma õigusi

Järgnev näide mängis noore ettevõtja kasuks, kuid lõpptulemust poleks lihtsalt tohtinud sündida.

Aastaid tagasi asutas Lexie basseiniettevõtte ja andis osariigile avalduse, et tegutseda “Crystal Clear Poolsi” all. Ta kogus umbes 30 basseiniklienti ja tal läks üheksateistkümneaasta hästi.

Kohalik konkurent tuli Lexie juurde ja näitas talle, et ta tegutseb sama ettevõtte nimega, ilma osariigi või USPTO registreeringuta või TM-i sümboli kasutamiseta. Tema Crystal Clear Pools oli 10 aastat teenindanud umbes 300 basseini.

Kasutades omandiõiguse tõestu oma osariiki “äritegevust tegev” nime registreerimist, pidas Lexie oma ettevõttele iga-aastase makse, et ta jätkaks nime “Crystal Clear Pools” kasutamist. Hiljem müüs ta oma ettevõtte talle.

Kahjuks ei teadnud ta oma õigusi. Ta kasutas Crystal Clear Poolsi kaubanduses ammu enne seda, kui Lexie oli isegi keskkooli lõpetanud, ja seetõttu oli tal õigus tavaõiguse kaubamärgile. See tavaõiguslik kaubamärgikaitse oleks pidanud ületama Lexie hilisema osariigi registreerimise. See on suurepärane näide sellest, miks võib selliste probleemide ilmnemisel õigusnõustaja otsimine olla kriitiline.

Selle sarja järgmine artikkel keskendub mõnele täiendavale väärarusaamale kaubamärkide valdkonnas. Järgnevates artiklites käsitletakse levinud arusaamatusi, kui otsustatakse, kas oma IP patentida, IP omandistrateegiaid, autoriõiguse eriprobleeme tarkvara arendamisel ning patente versus ärisaladused. Kuid pidage meeles, et kui kahtlete, konsulteerige advokaadiga.

Mary Juetten on Traklight.com asutaja ja tegevjuht. See on ainus isejuhitav tarkvaraplatvorm, mis loob teie kohandatud intellektuaalomandi (IP) strateegia.

Mary on pühendanud üle 25 aasta, et aidata ettevõtetel oma edu saavutada ja kaitsta, spetsialiseerunud ülemineku- või käivitamisfaasis ettevõtete juhtimisele ning aidates neil luua jätkusuutlikku, operatiivset ja finantskasvu. Ta esindab ka ettevõtjaid AZTC, CFIRA ja LES arenevate ettevõtete komitees. Leiate ta LinkedInist või Twitterist.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga