Juhend oma LLC tegevuslepingu koostami

An tegevusleping on dokument, mis määrab teie LLC reeglid. Saate valida oma juhtimisstruktuuri, määrata, kes mille eest vastutab, ja palju muid olulisi küsimusi. Selles artiklis räägime sellest, kuidas luua oma LLC tegevusleping, mida peaksite sellesse lisama ja kus peate seda lepingu sõlmimisel säilitama.

Kas mul peaks olema oma LLC jaoks tegevusleping?

Vastus sellele küsimusele on peaaegu alati jah. Kuigi mõned osariigid ei nõua juriidiliselt tegevuslepingut, ei tohiks te tõesti LLC-d ilma selleta juhtida.

Miks täpselt? Alustu tõestab tegevusleping, et teie ja teie partnerid on teie ettevõtte juhtimises tõsiseltvõetavad. See võib tõesti aidata pangalaenude ja piiratud vastutusega staatuse säilitamisel, juhuks kui midagi peaks valesti minema.

[pullquote]Kui reegleid üles ei kirjutata, võite sattuda mitmetesse arusaamatustesse, mis põhinevad kuid või aastaid tagasi sõlmitud suulistel kokkulepetel.[/pullquote]

Lisaks tagab tegevusleping, et teie LLC-d juhitakse järjepidevate reeglite alusel, mille üle otsustate. Teie tegevuslepingu reeglid on teie LLC, selle omanike ja töötajate alu. Kui reegleid pole kuskil kirjas, võite sattuda lõpmatusse finants- ja juhtimisarusaamatusse, mis põhinevad kuid või aastaid tagasi sõlmitud suulistel kokkulepetel.

See pole kunagi õnnelik koht, kus end leida. Kui te lepingut ei sõlmi, juhinduvad teie LLC-le teie osariigi de facto LLC reeglid. See võib kaasa tuua ebaõiglase kasumijaotuse, sisetüli ja terve hulga ebameeldivaid probleeme.

Üldised riigireeglid ei võta arvesse ka teie ainulaadseid asjaolusid ega eesmärke LLC jaoks. Kokkuleppega saate teada, milliseid reegleid olete oma ettevõttele rakendanud, nii et te ei pea muretsema mõne ebaselge osariigi reegli ettearvamatuse pärast, mis rakendub siis, kui te seda kõige vähem ootate.

Mida tegevusleping hõlmab?

LLC tegevuslepingud hõlmavad palju väga olulisi teemasid. Enamik tegevuslepingutega hõlmatud olulisi punkte käsitleb liikme ärihuve, nende õigusi ettevõtte juhtimisel ja seda, kuidas LLC-d hakatakse juhtima. Kaks ühesugust tegevuslepingut pole, seega peate valima, mis teie ettevõtte jaoks sobib.

Siin on mõned asjad, mida soovite kindlasti katta:

Omandi protsent:

Üldiselt määrab iga kaasomaniku intressiprotsent LLC-s selle järgi, kui palju raha see kaasomanik ettevõtte alustamisel panustas, võrreldes sellega, kui palju iga kaasomanik panustas.

Muidugi on omandi jagami ka teisi viise. Näiteks võite oma tegevuslepingus anda 30 protsenti oma LLC-st kaasomanikule, kes andis LLC-le vaid 10 protsenti kinnisvarast.

Seda võib teha mitmel põhjusel – näiteks võite motiveerida rohkem tööd tegevaid omanikke saama suuremat kasumiprotsenti –, kuid omandihuvide jagamise viis sõltub lõpuks teie visioonist LLC-st ja teie ainulaadsetest asjaoludest. . Kuna see mõjutab seda, kes teie ettevõtte jaoks olulisi otsuseid teeb, veenduge, et mõtleksite omandiprotsendile põhjalikult läbi.

Kasumi ja kahjumi jagamine:

LLC kaasomanikud jagavad oma LLC kasumit ja kahjumit. Kasumi ja kahjumi jagamine toimub jaotusaktsiate kaudu. Valite need protsendid oma LLC tegevuslepingus.

Teine asi: peaksite tegelema sellega, kas kasumit jaotatakse regulaarselt (näiteks kord kuus või kord kvartalis) või omanikud võtavad need LLC-st välja. Kui kasumit jaotatakse regulaarselt, soovite valida, kui suur osa LLC kasumist jaotatakse ja kui see on ettevõtte enda käes.

Samuti tuleb märkida, et LLC kaasomanikud peavad LLC kasumilt makse maksma, olenemata sellest, kas see on jaotatud või mitte. Mõelge kindlasti sellele, kas kõigil on maksude maksmi piisavalt raha, kui neil pole juurdepääsu oma LLC kasumile.

Juhtkonna ja ettevõtte rollid:

Soovite tagada, et teie tegevusleping kehtestaks teie LLC juhtimisstruktuuri. Hea ülevaade selle kohta, kuidas teie LLC-d hallatakse ja millised on teie ettevõtte rollid, on tegelikult teie äritegevuse igapäevase juhtimise plaan.

Vastake järgmistele küsimustele: kas teie LLC-d juhivad selle liikmed või teatud arv juhte? Kuidas otsuseid tehakse? Kes teeb otsuseid? Kuidas te oma ettevõtte rolle määratlete? Kas tuleb juhatus? Kes tegelikult päeva lõpuks vastutab?

Samuti soovite määratleda oma LLC-s otsuste tegemi kasutatavad protseduurid. LLC juhtimisstruktuuri ja ettevõtte rollide määratlemine väldib asjatut segadust ja arusaamatusi tulevikus.

Raamatupidamine:

Teie LLC tegevusleping võib määrata ka teie ettevõtte raamatupidamismeetodi ja eelarveaasta, mida teie ettevõte kasutab. Samuti peaksite kaaluma raamatupidaja palkamist, kes tagab, et teie eelarvearuanded on koostatud vastavalt üldtunnustatud raamatupidamispõhimõtetele või mõnele muule tunnustatud raamatupidamisstandardile.

Tegevuslepingud sisaldavad sageli sätet, mille kohaselt LLC või selle liikmed või juhid peavad oma LLC kaasomanikele avalikustama auditeeritud bilansi ning auditeeritud tegevusaruanded ja rahavoogude. See aitab kõigil püsida samal lainel ja olla kursis ettevõtte finantsseisundiga.

Hääletamise reeglid:

Tavaliselt tehakse teie LLC igapäevased äriotsused mitteametlikult, ilma et peaksite midagi kirjalikult esitama või hääletama. Kui otsus mõjutab oluliselt LLC-d, on tavaliselt vajalik ametlik hääletus.

Peaksite varustama oma LLC-d hääletamist reguleerivate protseduuride ja reeglitega, kirjeldades neid oma tegevuslepingus. Riiklike vaikereeglite vältimi pöörake kindlasti tähelepanu sellele, kui palju hääleõigust igal kaasomanikul või direktoril on.

Näiteks kas iga kaasomanik saab ainult ühe hääle? Seda nimetatakse hääletami elaniku kohta ja see on lihtne viis hääleõiguse määrami, kuid mitte ainus viis. Hääletusvõim võiks vastata ka omandiprotsendile.

Tõhusaks hääletami peate otsustama, kas häälteenamus on asja heakskiitmi piisav või peab enne asja vastuvõtmist nõusoleku andma suurem enamus (66,6 protsenti) aktsionäre. Ühehäälne otsustamine on samuti võimalus, kuid enne selle valiku kasuks otsustamist peaksite kellegagi rääkima nõutava ühehäälse otsustamise tagajärgedest.

Reeglid on muidugi üksikute LLC-de puhul erinevad. Peaksite siiski olulise otsuse tegemisel protokolli pidama, et olla ohutu.

Liikme väljaastumine:

Ükski ettevõte ei jää igavesti samaks, seega on ka nutikas oma tegevuslepingus plaane teha, mis juhtub siis, kui üks kaasomanik ettevõttest vabatahtlikult või tahtmatult lahkub. Saate selle tingimuse eest hoolitseda oma tegevuslepingus või, kui soovite, eraldi ostu-müügilepingus.

Nende eesmärk on nõuda, et kaasomanik müüks oma osad teistele kaasomanikele (või et kaasomanikud peaksid müügi heaks kiitma), kui omanik otsustab sellest loobuda. Otsustage, kuidas see toimib, kes saab osta omaniku aktsiaid ja mis kõige tähtsam, kes ei saa.

Lahustumine:

Keegi ei investeeri ettevõttesse, mõeldes, et äri saab otsa, aga loomulikult juhtub. Kaasomanikud lähevad oma teed või ettevõte ei too kasumit ja lõpuks peate võib-olla poe sulgema.

Kuigi sellele võib praegu olla raske mõelda, peaksite oma LLC lõpetamise oma tegevuslepingus kavandama. Seda seetõttu, et te ei soovi, et teie ettevõtte lõpetamisel kehtiksid vaikereeglid, eriti ajal, mil võib tunduda, et asjad ei saa hullemaks minna.

Vähemalt peaksite käsitlema, millist häält on vaja LLC lõpetami ja kuidas jagate LLC lõpliku väärtuse selle eluea lõpus.

Kas ma saan tegevuslepingut muuta, kui mu LLC on selle vastu võtnud?

Jah. Igal osariigil on oma reeglid muudatuste tegemise kohta, kuid muutmisprotsessi kontrolli alla võtmi peaksite selle oma LLC tegevusse kaasama. Säte peaks hõlmama muudatusi, väikeseid muudatusi või lepingu täielikku tühistamist.

Teil on õigus otsustada, kuidas teie LLC saab oma tegevuslepingut muuta, muuta või tühistada, kuigi tavaliselt tehakse seda häälteenamusega. Kui te ei lisa lepingusse enda tegevuslepingu muutmise protsessi, kehtivad teie osariigi vaikereeglid. Mõned vaikereeglid on sama ranged kui kõigi liikmete ühehäälse nõusoleku nõue enne tegevuslepingu muutmise lubamist.

Kuidas luua tegevuslepingut?

LLC tegevuslepingu loomine pole keeruline. Võtke ühendust oma kaasomanike ja advokaadiga, kui arvate, et peaksite seda tegema (see pole kunagi halb mõte) ja mõelge välja, mida soovite oma lepinguga hõlmata. Seejärel peate ise LLC tegevuslepingu loomi vastama mõnele lihtsale küsimusele ja veenduma, et kõik selle seaduslikuks muutmi allkirjastavad.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga