Kaitske oma käivitamist juriidiliste probleemide eest

Kui alustate oma ettevõtet, on loomulik, et soovite keskenduda asjadele, mida soovite teha ja saavutada, ning jätta mõned tüütumad tööd tahaplaanile.

Sina oled uuendaja, unistaja ja milline loov tahab jääda paberimajanduse, vormide ja lepingute täbaratesse asjadesse kinni?

Kuid kui ignoreerite neid üksikasju oma ettevõtte alguses, võite oma ettevõtte pikaajalise tuleviku ohtu seada.

Lisateavet probleemide kohta, mis idufirmadel on alguses koos Peteri, Jonathani ja Caroline Cummingsiga, saate Bplani ametliku taskuhäälingusaate The Bcast kaheksandast osast (kell 9:31):

Klõpsake siin, et tellida The Bcast iTunes’is »

Sageli ei aja äritegevust mitte ilmselge oht, mis meile näkku vaatab, vaid näiliselt ebaoluline möödalaskmine, mis võib ettevõttele hukatusse tuua.

Siin on mõned valdkonnad, millele tasub varakult tähelepanu pöörata, enne kui need kasvavad suuremateks probleemideks.

Veenduge, et te ei rikuks tööseadusi

Seaduse mitterikkumine võib tunduda mõttetu, kuid on võimalik, et rikute end teadmata oma osariigi tööseadusi.

Teil võib olla töötajaid, töövõtjaid või nende kahe kombinatsiooni. Ja kuigi te ei pruugi töötaja ja töövõtja erinevusele liiga palju mõelda, on nende vahel juriidilises mõttes olulisi erinevusi.

Kui hakkate oma töövõtjaid kohtlema nagu töötajaid, peetakse neid seaduse järgi töötajateks koos kõigi töötajate staatusega kaasnevate tagajärgedega. Kui palkate oma ettevõttesse inimesi, veenduge, et nii teie kui ka teie tulevased töötajad mõistavad oma rolli ettevõttes ja järgite neid määratlusi.

Kui te pole tööõiguses kindel, võite konsulteerida see juhend USA tööministeeriumist föderaalsete eeskirjade kohta. Või kui otsite rohkem isikupärastatud lahendust, võib kiire Google’i otsing aidata teil leida oma piirkonnas tööjuriste.

Alustage õigest üksusest

Paljud ettevõtjad ei ole äriõiguse ega asutamise valdkonna eksperdid ning veelgi enam on alustanud väikese või olematu eelarvega.

Proovides ise-tegemise meetodit varakult juriidiliste küsimuste lahendami teha, teevad liiga paljud ettevõtjad oma ettevõtte loomisel vigu, mis võivad pikas perspektiivis olla kulukad.

Äriüksuse või -struktuuri loomisel on tavaliselt hea investeering, et saada advokaadilt abi, et asjad esimesel korral õigesti teha, selle asemel, et varasemate vigade tühistami hiljem maksta.

Paljud alustavad ettevõtted valivad äriüksuse moodustamisel LLC või C ettevõtte, kuid advokaadiga konsulteerimine on parim viis teie jaoks õige valiku kindlaksmäärami. Kui otsite täpsemat teavet ettevõttetüüpide erinevuste kohta, on see USA väikeettevõtete administratsiooni veebisaidi leht hea aabits.

Töötage koos õigete inimestega

Ettevõtte alustamine ühe või mitme partneriga on natuke nagu abielu, kus kõik osapooled võtavad endale parimate kavatsustega suure kohustuse.

Kuid nagu abielugi, ei taha te äri teha kellegagi, kellega te ei sobi. Me kõik tahaksime pidada end tähelepanelikuks ja kellega on lihtne töötada, kuid tõde on see, et meil kõigil on oma iseloomujooned ja veidrused, mis võivad armastada või tüüta.

Startup-maailm võib olla karm, igapäevane tegevus, mille eest kõik ei kipu. Teie ettevõte ei saa endale lubada viivitusi, mis kaasnevad pidevate vaidluste ja tülidega.

Enne sammu astumist veenduge, et teie potentsiaalsed äripartnerid on inimesed, kellega saate pikalt koostööd teha.

Olge sõlmitud asutajalepingutega

Nii et järgisite kõiki viimases jaotises antud nõuandeid ja tegite enne ettevõtmise alustamist oma kaasasutajate osas kodutööd ning asjad ei läinud ikka hästi.

Üks või mitu teie partnerit on otsustanud lahkuda ja lisaks emotsionaalsele koormale, mis võib äri saada, võib sellel olla ka juriidilisi või rahalisi tagajärgi, kui te pole õigesti planeerinud.

Alustades peaksite laskma kõigil kaasasutajatel allkirjastada asutajalepingu, et vältida omandi-, omakapitali- või hääleõigusega seotud probleeme. See on veel üks valdkond, kus meile kõigile meeldib mõelda, et tunneme inimesi, kellega oleme koos töötanud, piisavalt, et arvata, et nad käituvad austavalt, kuid sellest ei piisa, et loota parimat.

Ettevalmistus võimalu, et mõni teie kaasasutajatest lahkub või, vähem meeldivalt, peate ta lahkuma sundima, ei lase teie ettevõtet edasistesse segadustesse sattuda.

Kui te pole kindel, mida asutajalepingusse lisada, siis leiate selle ajaveebi Ettevõtja toob välja kõige olulisemad valdkonnad, millega tuleks tegeleda.

Määrake ettevõttele intellektuaalne omand

Loomulik oleks arvata, et teie töötajate või töövõtjate loodud töö kuuluks teie ettevõttele ja jääks teie juurde, kui nad otsustavad ettevõttest lahkuda.

Lõppude lõpuks maksate töö eest neile palka või töötasu, nii et sellest peaks järelduma, et teile kuulub see, mida nad teie jaoks lõid. Kuid seda ümbritsev seadus võib olla keeruline, mistõttu peaks teie ettevõte olema valmis. Osana värbamisprotsessist peaksid uued töötajad või töövõtjad allkirjastama lepingud, mis kinnitavad, et kõik loodud tööd kuuluvad ettevõttele.

Kaasasutajate lahkumisel on veel üks murettekitav valdkond omandiküsimused. Kui olete taotlenud oma ettevõtte loodud teoste patendi-, kaubamärgi- või autoriõiguse kaitset, kuid taotlus on tehtud üksiku kaasasutaja nimel, võivad nende loomingute õigused pärast jagamist vaidlustada.

Kui taotlete oma intellektuaalomandi kaitset, määrake see pigem äriüksusele kui isikule, et tagada puhas vaheaeg, kui nad ettevõttest lahkuvad.

Käsitlege probleeme kohe, mitte hiljem

Võimalik, et suurim viga, mida idufirmad teevad, on uskumine, et kõik ülaltoodud probleemid ja palju muud on asjad, millega saab hiljem tegeleda.

Tavaliselt selleks ajaks, kui need väikesed probleemid tõusevad suurte probleemide tasemele, on teie ettevõttel liiga hilja proovida neid lahendada viisil, mis pole teile ega ettevõttele valus. Kellelgi pole ettenägelikkust, et teada saada, millal katastroof on tabamas.

Ja kuigi oleks tähelepanuväärne, kui suudaks seda täielikult vältida, astuvad vastutustundlikud ettevõtjad vajalikke samme, et valmistuda halvimateks stsenaariumideks, mis võivad nende äri tabada.

See võib tunduda tülikas või teie piiratud ressursside tarbetuna kulumisena, et tegeleda valdkondadega, mille pärast te võib-olla ei pea muretsema, kuid asjade esmakordne korda saatmine maksab tunduvalt vähem.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga