Kas avatud registreerimine on sel aastal olulisem?

Püüdes harida lugejaid tervishoiuteenuste pakkumise tähtsusest nii rahalise kui ka füüsilise tervise säilitamisel, eriti ülemaailmse pandeemia ajal, loome 2021. aastaks avatud registreerimissarja. Jätkame teabe jagamist avatud registreerumise ja selle võimaliku kohta. mõjutab teid sel aastal, seega tulge tagasi ja lugege tulevasi postitusi.

Selle aasta tervishoiu matemaatika on hirmutav. Ligikaudu 30 miljonil ameeriklasel puudub tervisekindlustus, ligi 6 miljonit ameeriklast on nakatunud uudsesse koroonaviirusesse ja raskete COVID-19 juhtumite ravi maksumus on ligikaudu 20 000 dollarit. Samal ajal on hinnanguliselt 26,8 miljonil ameeriklasel, kes pandeemia ajal töö kaotasid, pärast töökohapõhise tervisekindlustuse kaotamist kindlustuseta.

Hea uudis on see, et teil võib olla valikuid, kuid peaksite olema teadlik teatud ajakavadest, et saaksite õigeaegselt tegutseda. 2021. aasta kalendriaasta avatud registreerimine on kohe nurga taga – isegi kui teie osariik pakub selle aasta erakordsete väljakutsete arvestamiseks spetsiaalset registreerimisperioodi. Kui teil on õigus saada Medicaidi või laste tervisekindlustusprogrammi (CHIP), saate kindlustuskaitset igal ajal.

Niisiis, mis on ikkagi avatud registreerumine?

Avatud registreerimise ajal saavad seda teha kõik, kes soovivad saada tervishoiukindlustust või muuta oma olemasolevat tervishoiuplaani. Avatud registreerimine on viie kuni seitsme nädala pikkune periood, mis varieerub vastavalt plaani tüübile.

Lugege edasi, et saada teada, kuidas protsess toimib, millised on olulised tähtajad, miks võiksite osaleda ja miks võib 2020. aasta avatud registreerimine (2021. aasta katvuse jaoks) olla olulisem kui kunagi varem.

Mis on avatud registreerimine? Põhitõed

Avatud registreerimisel võite alustada, lõpetada või muuta ravikindlustuskaitset eelseisvaks kalendriaastaks, kui teete seda tähtajaks. Tähtajast kinnipidamisel on mõned erandid, kui olete kogenud olulisi elumuutusi, mida käsitleme allpool üksikasjalikumalt.

Kui kvalifitseerute oma tööandja kaudu kindlustuskaitsele, teavitab ta teid avatud registreerimisperioodist ja kindlustusvõimalustest.

Kui otsite katet mõne taskukohase hoolduse seadusega (ACT) kehtestatud turu kaudu, individuaalse (era)plaani või Medicare’i kaudu, peaksite 2021. aasta avatud registreerimiseks silmas pidama järgmisi kuupäevi.

  • Turg, osariigivahetused ja individuaalsed plaanid: 1. november – 15. detsember 2020
  • Medicare*: 15. oktoober – 7. detsember 2020
  • Lülituge Medicare Advantage’ilt originaalile Medicare’ile: 1. jaanuar – 14. veebruar 2021
  • Medicare osad A ja B: 1. jaanuar – 31. märts 2021
  • Medicaid või CHIP: Igal ajal

Erandid avatud registreerimistähtaegadest

Kui olete kogenud elu muutvat sündmust või kui teie osariik on COVID-19 kriisi tõttu avanud registreerumiseks pikendatud aja, ei pruugi teil sel aastal piirduda registreerimistähtaegadega. Siin on peamised erandid registreerimistähtaegadest.

Registreerimise eriperioodid (SEP)

Teil võib olla sobiv registreerimisperiood (SEP), kui olete kogenud teatud elusündmusi, mis nõuavad kiiret tegutsemist, näiteks:

Need SEP-d kestavad tavaliselt 60 päeva enne ja 60 päeva pärast kvalifitseeruvat sündmust. Lisaks peavad töökohapõhised tervisekindlustusplaanid pakkuma SEP-d vähemalt 30 päeva pärast lõpetamist.

Saate vaadata, kas teil on õigus saada SEP-i saidil HealthCare.gov, sisestades oma sihtnumbri ja vastates mõnele küsimusele teie konkreetse olukorra kohta.

Osariigipõhised erandid

Kõik peale 13 osariiki otsustasid mitte asutada oma tervisekindlustusturgusid ACA alusel, võimaldades selle asemel föderaalset juhtimist. Praeguseks on föderaalvalitsus seda teinud mitte pakkus spetsiaalset registreerimisperioodi osariikides, kus ta haldab turge, nagu Ameerika pensionäride ühendus (AARP) nõudis oma kirjas kongressile.

Mõned osariigid, kes haldavad oma turgu, pikendasid siiski registreerimisperioode, et pandeemiast mõjutatud isikud saaksid oma tervishoiuplaani lisada või muuta. Mõne osariigi tähtaeg on tavapärase avatud registreerimisperioodi alguseni juba möödas, kuid järgmised osariigid (ja DC) pakuvad jätkuvalt spetsiaalseid avatud registreerimisperioode:

  • New York: Kuni 15. sept
  • Maryland: Kuni 15. dets
  • Washington: Kuni 30. septembrini (kui kaotasite levi pärast 1. märtsi)
  • Columbia ringkond: Kuni 15. sept

Miks on avatud registreerimine 2023. aastal eriti oluline

Mis on sellel aastal avatud registreerumise eriline tähtsus? Mõne jaoks ei erine see varasematest aastatest. Kui olete aga üks hinnanguliselt 16,2 miljonist töötajast, kes kaotas tööga seotud tervisekindlustuse, tunnete muret, et teie olemasolev kindlustus ei ole päris piisav, teil on suur oht nakatuda COVID-19-sse või vajate soodsamat võimalust, Siit leiate lisateavet selle kohta, miks on avatud registreerumine (2021. aastast algava katvuse jaoks) oluline.

Töökohtade kaotused

Töökohtade kadumine ja ettevõtete sulgemine saavutasid pandeemia tagajärjel ajalooliselt kõrgeima taseme ning toimusid kiiresti – tulemuseks oli katvus just siis, kui inimesed seda kõige rohkem vajasid. Rahvaste Ühenduse fondi küsitluse kohaselt oli 41 protsendil inimestest, kes ütlesid, et nad või abikaasa/partner kaotasid pandeemia tõttu töökoha, selle kaotatud töökoha tõttu tervisekaitse. Umbes pooled neist ütlevad, et vähemalt üks neist on nüüd kindlustamata.

Ainult umbes pool USA elanikkonnast on kaetud tööandja rahastatud tervishoiuplaanidega, seega ei saanud kõik, kes pandeemia tõttu töö kaotasid, tervishoiuhüvitisi isegi töötades. Kui te pole aga pandeemia ajal tööd kaotanud ja teil on töökohapõhised tervisetoetused, on avatud registreerumine võimalus muuta oma olemasolevat plaani, et see vastaks paremini teie või teie pere vajadustele.

Ebapiisav katvus

Selle ülemaailmse pandeemia ajal on piisav tervishoid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks veelgi olulisem kui kunagi varem. Siiski on paljudel töötajatel, kes puutuvad kokku üldsusega ja haavatavama elanikkonnaga (nagu toidupoodide müüjad ja hooldekodude hooldajad), kõige väiksem katvus, kuna nende tööandjad ei paku tervishoiuteenuseid ja/või nad ei saa neid endale lubada.

Piisava kindlustuskaitse olemasolu võib tähendada paremat juurdepääsu COVID-19 testimisele, kontrollidele ja kaetud ravivõimalustele. Isegi kui te ei kuulu COVID-19 nakatumise kõrge riskirühma, pole miski ülemaailmne pandeemia, mis sunniks teid uuesti mõtlema, kas olete piisavalt kindlustatud. Avatud registreerimine pakub võimalust vähemalt oma võimalusi uurida ja leida plaan, mis vastab teie vajadustele ja töötab teie eelarvega.

Kõrge omavastutus

Nii nagu igakuiste miinimumsummade maksmine oma krediitkaardiettevõttele ei aita teil oma tegelikku võlga kaotada, ei ole madalad igakuised tervisekindlustusmaksed kuigi suur tehing, kui te ei saa endale lubada kõrget omavastutust, mis tavaliselt kaasneb nendega. . Näiteks võite arvata, et saate taskukohase plaani, kuna teie tervishoiukindlustusmaksed on ainult 120 dollarit kuus. Aga kui olete näiteks haiglas, võib see üks sündmus teile maksta tuhandeid dollareid, enne kui teie leviala hakkab kehtima.

Maksuaastaks 2020 määratleb siseriiklik tuluteenistus (IRS) “suure mahaarvatava terviseplaani” (HDHP), mille mahaarvatav summa on vähemalt 1400 dollarit üksikisiku kohta ja 2800 dollarit perekonna kohta. Kuid HDHP-del on sageli palju suurem omavastutus. Kui taskust tehtavad kulud (tasud, omavastutused jne) ei tohi olla suuremad kui 6900 dollarit üksikisikutele ja 13 800 dollarit peredele, on vähem kui pooltel ameeriklastel sularaha hädaolukordadeks, mis maksavad üle 1000 dollari.

Muidugi tuleb leida ka mõistliku igakuise lisatasuga plaan. Peamine on kindlaks teha, mida saate endale mõistlikult lubada, kui peaksite kogu omavastutuse korraga tasuma, ja seejärel kaaluma oma võimalusi nende parameetrite piires.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga