Kas Facebooki konkurss aitab teil oma ettevõtet kasvatada?

Ühel meie klientidest tuli suurepärane idee võistlu. Otsustasime platvormina kasutada Facebooki mitmel peamisel põhjusel:

 • Nende leht oli suhteliselt uus ja see vajas reklaamitõuget, et ettevõtte kaubamärk Facebookis üles ehitada.
 • Teadsime, et tegemist on väga odava kampaaniaga, mis vähendab kliendi riski, et seda pakkuma hakata.

Milliseid tulemusi võite Facebooki konkursilt oodata?

Korraldasime Facebookis fotokonkursi kuu aega. Tulemused olid suurepärased:

 • See viis nende lehe meeldimiste arvu peaaegu nullist üle 350. See ei pruugi mõne tööstuse jaoks olla tohutu, kuid selle niši B2B jaoks andis see neile Kanadas oma kategoorias kõige rohkem meeldimisi.
 • See maksis ainult umbes 150 dollarit (mis sisaldas konkursirakenduse tasusid ja reklaamitasusid), millele lisanduvad auhinnakulud.
 • Neil on nüüd üle 100 uue e-posti aadressi, millega ühendust võtta ja oma uudiskirjade loendisse lisada.

Ütlematagi selge, et Facebooki konkursi korraldamine võib olla teie ettevõtte jaoks lõbus ja põnev võimalus, kuid peate kindlasti selle õigesti üles seadma, hoidma selle oma vaatajaskonna jaoks asjakohasena ja järgima Facebooki konkursireegleid.

Kuus sammu Facebooki konkursi läbiviimi

Siin on samm-sammult lähenemine järgmise Facebooki konkursi seadistami:

Esimene samm: seadke oma eesmärgid

Kas proovite oma lehele meeldimisi suurendada? Kui jah, võiksite konkursile “meeldimise” lisada või lisada “meeldimise” konkursi nõuete hulka.

Kas proovite e-posti aadresse suurendada? Kui jah, siis peate koguma võistleja üksikasju. Küsige võimalikult vähe kontaktteavet, sest see suurendab teie osalejate arvu.

Kas proovite bränditeadlikkust suurendada? Meie puhul püüdsime kindlasti suurendada kliendi nähtavust Facebookis, mistõttu lõime hääletusvõistluse, mis eeldaks, et osalejad jagaksid võistlust võimalikult paljude oma sõpradega.

Teine samm: määrake võistluse üksikasjad

Soovite mõelda, millist tüüpi võistlust soovite, reeglid ja auhinnad.

Meie puhul otsustasime fotokonkursi kasuks. Võistlejatel on lihtne oma foto meie kliendi Facebooki lehe kaudu postitada. Võitjad valitakse nende foto kogutud häälte arvu järgi. Peame muutma võistlejatel hõlpsaks foto jagamise oma Facebooki sõpradega, et nad saaksid julgustada sõpru tulema oma foto poolt hääletama. Otsustasime, et võistlejad saavad esitada ainult ühe foto ja hääletada ainult üks kord, et see oleks aus.

Mõni sõna auhindade kohta: soovite veenduda, et pakutavad auhinnad on teie sihtrühma jaoks mõistlikud (eeldusel, et need on inimesed, keda proovite oma konkursiga meelitada). Auhinnaks võib olla isegi mõni teie ettevõtte toode või teenus. Hea mõte on omada rohkem kui ühte auhinda, juhuks kui esikohafoto on teisest nii palju ees, et inimesed loobuvad proovimisest.

Kolmas samm: võistluse seadistamine

Kui olete oma sündmuse üksikasjad, reeglid ja auhinnad välja selgitanud, on aeg üles seada võistluse leht. Alustu vaadake mõnda Facebooki võistlusrakendust. Õnneks on Facebookis lugematu arv rakendusi, mis muudavad konkursi seadistamise kiireks, kuid ärge unustage valida targalt. Kuna otsustasime osaleda fotokonkursil, vajasime rakendust, mis:

 • Laske inimestel oma foto üles laadida
 • Jagage fotot hõlpsalt oma sõpradega Facebookis
 • Piirake neid ühe häälega inimese kohta
 • Piirake neid ühe fotoga inimese kohta
 • Lubage teistel lihtsalt fotode poolt hääletada
 • Andke meile aruanne konkursi edenemisest

Kasutasime rakendust nimega Woobox ja jäime selle üldise funktsionaalsusega väga rahule. Alustage kindlasti pilkupüüdva graafikaga ja seejärel loetlege kõik võistluse üksikasjad (tähtajad, reeglid, auhinnad ja osalemisviis). Samuti soovite julgustada inimesi võistlust jagama ja võib-olla isegi kommentaare jätma. Mida rohkem kaasamist, seda parem!

Kindlasti andke endale hea nädal võistluse korraldami, eriti kui see on teie esimene võistlus. Nii on teil aega õppida kasutama rakendust, kujundada graafikat ja testida kogu kasutuskogemust enne käivitamiskuupäeva.

Neljas samm: reklaamige oma võistlust

Palju õnne! Olete valmis oma võistlust alustama. Nüüd on aeg seda reklaamida. Õnneks reklaamib meie korraldatud võistlus end võistlejate kaudu, kuid siiski on vaja pall veerema panna. Siin on mõned viisid, kuidas sõna hõlpsalt levitada.

 • Muutke oma Facebooki lehe põhibänner konkursibänneriks ja lisage rakendus vasakul asuvasse oma ettevõtte teabe sektsiooni.
 • Looge Facebooki reklaamikampaania
 • Pange oma veebisaidile ja ajaveebi üles bänner
 • Reklaamige strateegiliste liidu veebisaitide ja nende sotsiaalmeedia kanalite kaudu
 • Reklaamige oma teiste sotsiaalmeedia saitide kaudu
 • Reklaamige võistlussaitidel
 • Jagage seda oma uudiskirja ja ajaveebi tellijatega
 • Lisage see oma ettevõtte meiliallkirjadesse

Viies samm: jälgige võistlust

Kui võistlus on käima lükatud, jälgite seda iga päev tähelepanelikult, eriti esimesel nädalal.

Kontrollige kommentaare ja postitusi, et leida küsimusi, muresid või probleeme, mis võivad inimestel registreerumisel või hääletamisel tekkida. Oluline on lahendada kõik küsimused või mured nii kiiresti kui võimalik ja olla võimalikult läbipaistev.

Jälgige inimesi, kes üritavad süsteemi petta. Isegi parimad rakendused ei suuda alati sihikindlat “petturit” peatada, seega veenduge, et inimesed ei rikuks teie konkursireegleid.

Kuues samm: koostage tugev võistlusjärgne tegevuskava

Kui võistlus on lõppenud, soovite veenduda, et see on tõesti suletud. Muutke kõik reklaamide kaudu postitatud bännerid mõne muu ettevõtte bänneriks ja peatage tasuline reklaam, kui see ikka veel esitatakse.

Kindlasti kuulutage võitjad oma Facebooki lehel välja niipea kui võimalik ning kaaluge võitjate reklaamimist teiste sotsiaalmeedia saitide, uudiskirja ja veebisaidi kaudu. Andke võitjatele teada, kuidas oma auhindu kätte saada, ja fotokonkursi puhul paluge neil allkirjastada foto avaldamise vorm, kui kavatsete nende fotosid kuskil kasutada.

Kõigi teiste võistlejatega ühenduse võtmisel arvestage:

 • Võitjate väljakuulutamine
 • Ühe oma toote või teenuse eripakkumise pakkumine
 • Luba saamine nende e-posti loendisse lisami
 • Küsida neilt tagasisidet konkursi kohta
 • Andke neile teada oma järgmise võistluse kuupäevad

Facebooki konkursid on suurepärane viis oma ettevõtte veebis kohaloleku suurendami. Kas teie ettevõte on viimasel ajal korraldanud Facebooki konkursse? Kuidas need teie jaoks töötasid? Mulle meeldiks kuulda teie õppetunde ja muid loomingulisi näpunäiteid.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga