Kas ma peaksin ostma kinnisvara müüja turult?

Nagu iga teine ​​turg, mõjutab ka USA eluasemeturg kinnisvara pakkumise ja nõudluse jõud. Need kinnisvaraturu trendid määravad, kas tegemist on ostja või müüja turuga.

Üldine küsimus, mida kinnisvarainvestorid küsivad, on see, kas nad peaksid ostma kinnisvarainvesteeringu müüja turult või ootama ostja turu tekkimist. Enne sellele küsimusele vastamist vaatame, mis on müüja turg.

Mis on müüjaturg?

Kinnisvara müüja turg tekib siis, kui nõudlus müüdava kinnisvarainvesteeringu järele ületab eluasemevaru. See tähendab, et ostjaid, kes on valmis ostma kinnisvarainvesteeringut või peamist elukohta, on rohkem kui turul müüdavaid kodusid. Müüja turu tulemuseks on tavaliselt mitu pakkumist ühele kodule, mis põhjustab pakkumissõdasid.

Teisest küljest tekib ostjaturg siis, kui müügiks saadaolevate kinnisvaraobjektide arv ületab ostmist soovivate inimeste arvu. Nii väikese nõudluse korral saavad kinnisvarainvestorid ja -ostjad kaubelda turuväärtusest madalamate kinnisvarahindade üle.

Kuidas teha kindlaks, kas see on müüja turg

Üks viis kinnisvaraturu klassifitseerimiseks ja mõõtmiseks on kaaluda müügi ja uute kirjete suhet. See võrdleb müükide arvu turul nimekirjade arvuga, näidates, kui suur on nõudlus selles piirkonnas kinnisvara järele. Müüja turul on see suhe tavaliselt 60% või rohkem, mis tähendab kuut või enamat müüki iga kümne uue kirje kohta.

Teine viis teada saada, kas tegemist on müüja turuga, on vaadata varude kuude arvu (MOI). MOI on põhimõtteliselt määr, millega kodud turul müüakse. Niisiis, mitu kuud laoseisu on müüja turg? Müüja turg toimub siis, kui MOI on neli kuud või vähem.

Kas ma peaksin ostma müüja turult?

Seega olete otsustanud, et teie valitud kinnisvaraturg on müüjate turg ja nüüd mõtlete küsimusele “Kas ma peaksin ostma müüja turult?” Kinnisvarainvesteeringu ostmine müüja turul võib olla väga hirmutav idee, eriti algajatele kinnisvarainvestoritele. See ei tohiks aga takistada ühelgi investoril õppimast, kuidas müüja turul ostma. Isegi kui hinnad on kõrged ja konkurents müüja turul tihe, võite ikkagi leida suurepärase kinnisvaratehingu.

Lisaks sellele ei aeglustu tõenäoliselt niipea mõned eluasemeturud. Seetõttu oleks müüja turult ostmine targem kui imele loota. Kui ootate liiga kaua, võivad hinnad olla veelgi kõrgemad.

7 näpunäidet müüja turult maja ostmiseks

Selle asemel, et istuda kõrval ja lasta kinnisvaratehingutel endast mööda minna, õppige, kuidas müüja turult osta. Siin on 7 näpunäidet müüja turult maja ostmiseks:

1. Tea, kuidas leida müügiks parim kinnisvarainvesteering

Õige kinnisvara leidmine müüja turul ei ole lihtne. Kuid sellised platvormid nagu Mashvisor muudavad teie otsingu kiiremaks ja stressivabamaks. Mashvisori kinnisvaraotsija abil saate mõne minuti jooksul leida nii Airbnb kui ka traditsioonilise sissetulekuga kinnisvara. Kinnisvarainvesteeringuid saab hinnata nende toimivuse põhjal noteerimishinna, täituvuse määra, ülemmäära, renditulu ja raha tagastamise alusel. Leiate üüripinnad, mis vastavad teie ootustele investeeringutasuvuse, optimaalse üüristrateegia ja kinnisvaratüübi osas. Selle kinnisvarainvesteeringute tööriista abil saate hõlpsalt leida parimaid kinnisvarapakkumisi isegi müüja turul. Proovige seda kohe tasuta.

2. Hankige rahastamiseks eelkinnitus

Üürikinnisvara ostmisel müüja turult on kiirus väga oluline. Kuumimatel kinnisvaraturgudel ei pruugi teil pärast kinnisvara vaatamist oma pakkumise esitamiseks aega olla rohkem kui kaks päeva. Selleks et suurendada oma võimalusi tehingu sõlmimiseks, peate saama rahastamise eelkinnituse aegsasti. Eelkinnituse saamine tähendab, et laenuandja teeb kindlaks teie võime osta kinnisvara kindla summa eest. Hüpoteeklaenu heakskiitmine põhineb sellistel teguritel nagu teie krediidiskoor, võlgade ja sissetulekute suhe ning sissetulek. Rahaliste vahendite olemasolu tõendav dokument näitab müüjale, et olete kinnisvarainvesteeringute suhtes kvalifitseeritud ja tõsiseltvõetav. See võib aidata teil konkurentsist ette tulla olukorras, kus laual on mitu pakkumist.

3. Töötage koos kogenud kinnisvaramaakleriga

Kuigi te ei vaja kodu ostmiseks kinnisvaramaaklerit, annab temaga töötamine teile eelise, kui otsite müüja turul kõige tulusamaid investeeringuid. Leidke kinnisvaramaakler, kes on teie sihtpiirkonnaga tuttav ja kellel on võitnud pakkumisi. Samuti peaksid kinnisvaramaakleril olema järgmised oskused:

  • Ausus ja ausus
  • Vastuvõtlikkus
  • Teadmised, kuidas müüja turul orienteeruda
  • Läbirääkimisoskused
  • Suhtlemisoskused

Õige agendi leiate veebist otsides või perekonnalt ja sõpradelt soovitusi otsides. Hea kinnisvaramaakleriga töötamine säästab palju stressi ja aega.

4. Hoidke oma pakkumine lihtne

Paljude pakkumistega kaasnevad ettenägematud asjaolud, mis tuleb enne kinnisvaratehingu edasiliikumist täita. See võib hõlmata selliseid asju nagu hindamine, kodu ülevaatus, tiitliotsing ja hüpoteegi ettenägematus. Pakkumisi vaadates näevad kinnisvaraomanikud ettenägematuid asjaolusid kui võimalusi tehingu läbikukkumiseks. Selle tulemusena valivad nad tõenäolisemalt pakkumise, millel on väiksem oht, et kõne katkeb. Müüja turul peaksite muutma oma pakkumise konkurentsivõimelisemaks, vähendades või kõrvaldades ettenägematuid asjaolusid. Siiski arvestage oma pakkumise koostamisel riskitaset, mida olete nõus võtma. Näiteks ülevaatuse juhtumi eemaldamine tähendab, et olete valmis kinnisvara ostma olenemata sellest, millises riigis see on.

5. Tee pakkumine veelgi magusamaks

Lisaks ettenägematute juhtumite eemaldamisele või vähendamisele saate oma pakkumise atraktiivsemaks muuta järgmistel viisidel.

  • Pange suurem sissemakse – See näitab müüjale, et suhtute tehingusse tõsiselt
  • Olge sulgemiskuupäeval paindlik – Müüja ajakavaga arvestamine tõstab teid teiste potentsiaalsete ostjate seast esile
  • Nõustuge nende tingimustega – See muudab tehingu müüja jaoks probleemivabamaks. Näiteks kui neil on eeshoovis ajutine ehitis, jätavad nad pigem maha ja lubavad neil. Saate selle alati hiljem ise eemaldada

6. Pakkuge tugevat müügihinda

Kuumal kinnisvaraturul raha räägib. Seetõttu peate teadma, kui palju müüja turul pakkuda. Tõenäoliselt meelitab müüjaid kõrge pakkumishind või sularahapakkumine. Kuna konkureerite mitme ostjaga, andke kindlasti endast parim. Esimene asi, mida peate tegema, on küsitav hind. Kui maja vastab teie nõuetele ja on teie eelarve piires, ärge pidage läbirääkimisi. Müüja tähelepanu võitmiseks võite isegi veidi rohkem lisada. Siiski veenduge, et teie pakkumine ei ületaks eelkinnituses märgitud maksimumsummat.

7. Kirjutage mõjuv pakkumiskiri

Kui laual on mitu pakkumist, võib isiklik märkus müüjale teid kõigist teistest eristada. Selgitage mõne sõnaga, miks teile see maja meeldib, ja tehke neile komplimente selle eest, kuidas nad on seda hooldanud. Rääkige neile, mida kavatsete selle eest hoolitsemiseks teha. Omanikuga emotsionaalne ühendus pakkumiskirja kaudu suurendab teie pakkumise valikuvõimalusi.

Järeldus

Ükskõik, kas ostate kinnisvarainvesteeringu ostja või müüja turult, võite siiski leida hea tehingu. Müüja turul ei püsi kinnisvara liiga kaua turul. Seetõttu peate liikuma nii kiiresti kui võimalik. Nõuetekohase ettevalmistuse ja hoolsusega suurendate oma võimalusi hankida kõige kasumlikum kinnisvarainvesteering.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga