Kas madal hinnang on ostjale kasulik?

Kinnisvarainvesteeringute tegemisel võite kohata palju kõverikuid. Üks suurimaid takistusi, millega võib kokku puutuda on madal hinnang. Kuigi võite eeldada, et see on ainult müüjate jaoks probleem, võib see tegelikult avaldada üsna suurt mõju ka ostjatele. Mõnel juhul võib madal hinnang olla kinnisvarainvestori jaoks õnnistuseks. Muudel juhtudel? Absoluutne diili rikkuja. Kui teie hinnang oli madal, on siin kõik, mida peate teadma.

Mis on kodu hindamine?

Kui ostate kinnisvarainvesteeringut hüpoteegiga, on peaaegu alati vaja panga hinnangut. Panga seisukohast on hüpoteek investeering, mis tähendab, et pangad ei anna tavaliselt laene, mida nad peavad väärtusega võrreldes pumbatuks.

Enamikul juhtudel nõustuvad finantsasutused kinnisvarainvesteeringu hüpoteegiga, lähtudes nende enda koduhinnangu väärtusest. See võib jätta mõned koduostjad ja kinnisvarainvestorid probleemsesse olukorda, kuna see võib olla küsitavast hinnast madalam.

Mis teeb kodu hindamisel haiget?

On mitmeid tegureid, mis võivad seda protsessi mõjutada ja viia madala hinnanguni.

Eelkõige tuleb arvestada kinnisvaraturul valitseva konkurentsiga. Ostjate arv versus müüjate arv võib hindade küsimisel tohutult mõjutada. Kui müüjaid on vähe, aga ostjaid palju, siis loomulikult tõusevad hinnad, et luua turul tasakaal. Kuna hinnangud põhinevad kinnisvarahinnangutel, siis praegust konkurentsi konkreetsel turul ei võeta arvesse. Pigem on konkreetse piirkonna kinnisvara tegeliku väärtuse määramisel asjakohasem ajalooline müük. Seetõttu võib madal hinnang olla kõrge konkurentsi näitajaks eluasemeturul.

Seotud: Kas ma peaksin ostma kinnisvarainvesteeringut ostja või müüja turult?

Kuigi see on vähem levinud, võib madala hinnangu põhjuseks olla hindamist teostav isik. Kuna mängu võivad tulla isiklikud hinnangud, võib aeg-ajalt esineda vigu. Seega, kui tunned, et kodu hindamine on ebaõiglane, on Sul õigus esitada hindamisvaidlus ja nõuda uut. Selleks peate esitama lisateavet, mis õigustab uut kinnisvara hindamist, näiteks andmed kinnisvarakomplekside kohta või lisateavet kinnisvarainvesteeringu enda kohta.

Mis siis, kui hindamine on ostja jaoks madal?

Madal hinnang võib halva kinnisvaratehingu korral olla taeva kingitus. Madal maja hindamine võib olla märk sellest, et olete leidnud sidruni: kinnisvarainvesteeringu, mis tundub suurepärane, kuid tegelikult ei paku oodatut väärtust.

Kui kavatsesite kasutada kinnisvarainvesteeringute strateegiat parandamise ja ümberpööramise või ostmise ja hoidmise strateegiat, võib madal hinnang olla suurepärane näitaja, et see kinnisvara ei ole kasumlik.

Kui kinnisvaraturu trendid head kallinemist ei näita, võib kõrge küsitud hind olla põhjendamatu. Teie kodu hindamine võib seega olla ideaalne aeg taganeda, kui teil pole edukaks kinnisvarainvesteeringuks piisavalt tõendeid.

Lisaks võib madal hinnang olla kinnisvaratehingu lõpetamisel fantastiline läbirääkimiste tõukejõud. Kuna kodu hindamisest saadud teave on käes, on ostjatel hinnaalandust taotledes kindel põhjendus. Tihti võivad müüjad oma vara väärtuse suhtes üles paisutada ootusi ja madal kodu hindamine võib olla väga kasulik, et juhtida vestlust sobivama hinna suunas.

Millal on madal hinnang ostjate jaoks halb?

Kui madala hinnangu põhjustab suur konkurents, on suur tõenäosus, et müüja ei lange hinnast alla. Kuna ostjaid on küllaga, ei oleks müüjal uue ostja leidmisel raskusi. Kinnisvarapakkumissõdade tingimustes müüja otsast läbirääkimisteks ilmselt väga ei taheta — isegi kui hindamine ostuhinnast madalam tuli. Samal ajal on finantsasutused väga harva nõus väljastama laenu, mille väärtus on suurem kui kodu hindamine. See jätab ostjad keerulisse olukorda.

Levinuim variant on see, et võtate laenu hinnangu väärtuses ja tasute ülejäänud osa küsitavast hinnast sularahas. Kui teil on selle vahe korvamiseks likviidsust, võib see kinnisvarainvesteeringu ostmisel olla teie jaoks teostatav valik. Enamiku ostjate jaoks võib see tasuta kulu aga investeeringu murda.

Selleks, et arvutada, kas see tasub end ära, kaaluge kinnisvarainvesteeringute kalkulaatori kasutamist. Mashvisori pakutav pakub investoritele hulga võimsaid tööriistu õigete numbrite kokkuhoidmiseks. Kõige tähtsam on see, et saate teada investeeringutasuvuse, mida võite kinnisvaralt oodata. Kui pärast lisandunud kulude arvestamist on teie ROI endiselt kõrge, tasub vahe tasuda. Kui aga lisandunud kulu teie ROI-d negatiivselt kallutab, on see hea märk, et peaksite tehingust taganema.

Kuidas võidelda madala hinnanguga ja võita

Madala hinnangu korral on ostja valikuvõimalused: taganemine, läbirääkimised, vahe tasumine või edasikaebamine. Hinnangu peale edasi kaevates peavad ostjad esitama veenva põhjenduse. Kõige olulisem teave, mida saate esitada, on kinnisvarakompleks.

Kinnisvarakompaniide leidmiseks kaaluge täiustatud tööriista, näiteks Mashvisori, kasutamist. See platvorm pakub teile uskumatult palju väärtuslikku teavet hiljutiste müükide kohta teie kavandatud ostupiirkonnas. Teil on õigus teha oma võrdlevat turuanalüüsi ja koguda kõik vajalikud numbrid. Selle õige teabe koostamine võib aidata teie kodu hindajalt kohandada.

Alumine joon

Madalatel hinnangutel võib olla palju erinevaid tagajärgi. Kui olete teinud pakkumise majale, mis osutub ülehinnatuks, on see suurepärane võimalus taganeda. Ja vastupidi, kui olete kindla kinnisvarainvesteeringu ostmise suhtes kindel, võib teil tekkida probleeme õige hüpoteegi saamisega. Olenemata sellest, kas otsustate ülejäänu maksta sularahas või mitte, veenduge, et teil oleks oma otsuse kinnitamiseks analüütika.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga