Kas palgamaksu alandamine aitaks teid?

Kuna ameeriklased jätkavad COVID-19 pandeemias navigeerimist, tegi valitsus veel ühe leevenduskatse, kui president Trump allkirjastas korralduse, millega loobutakse ülejäänud aastaks sotsiaalkindlustuse palgamaksu kogumisest.

Palgamaksu alandamise eesmärk on anda rohkem raha tagasi töötavate ameeriklaste kätte ja stimuleerida majandust. Needsamad töötavad ameeriklased võivad aga hiljem maksu tagasi maksta. Lisaks ei aita see abitöö töötuid. Siin on ülevaade sellest, mida palgafondimaks teie ja teie rahanduse jaoks praegu tegelikult tähendada võib.

Mida tähendab palgamaksu alandamine

Palgamaksu alandamine on sotsiaalkindlustusmaksu vähendamine, mida rakendatakse presidendi korraldusega. Nagu nimigi viitab, rahastab sotsiaalkindlustusmaks sotsiaalkindlustust ja teie palgalt võetakse 12,4% maks, mille tööandjad ja töötajad jagavad võrdselt. Teie pool on 6,2%, mis tähendab, et 1. septembrist kuni ülejäänud 2020. aastani, kui kvalifitseerute maksusoodustusele, võite selle 6,2% säilitada.

Tööandjad said juba hooldeseaduse kaudu palgafondimaksusoodustust, mis võimaldab enamikul ettevõtetel oma 6,2% sotsiaalmaksu tasumist edasi lükata aastani 2021. Täitevkorraldus keskendub töötaja maksuosalusele.

Kellele langetatakse palgamakse?

Igaüks, kes teenib vähem kui 104 000 dollarit aastas või 4000 dollarit iga kahenädalase palgaperioodi eest, on kõlblik palgafondimaksu alandamiseks.

Kuna palgafondimaksu vähendamine mõjutab ainult osa töötavatest ameeriklastest, peavad tööandjad tegema koostööd IRS-iga, et teha kindlaks, kes nende palgal on abikõlblikud. Kõik maksesüsteemid ei suuda seda tüüpi muudatustega kiiresti kohaneda, seega ei pruugi te lisaraha kohe näha.

Kas palgafondimaks on kärbe või edasilükkamine?

Hoolimata sellest, et seda nimetatakse maksukärbeks, peatatakse teie sotsiaalkindlustusmaksu maksmine ja kui alalist kärpimist ei rakendata, tuleb need 2021. aastal tagasi maksta. Kärbe võib juhtuda, kuna president Trump teatas, et kui ta tagasi valitakse, kaotab ta palgafondimaksud täielikult.

See kärbe/edasilükkamise staatus võib tekitada segadust nii töötajatele kui ka tööandjatele, kes võivad siiski töötajatelt sotsiaalkindlustusmaksu kinni pidada, et vältida 2021. aastal suurt maksuarvet. Lisaks ei ole selge, kas tööandjad peavad maksud tagasi maksma. võib teie palgast võtta rohkem kui 6,2%, mis oleks teie eelarvele šokk, kui te pole selleks valmis.

3 asja, mida teha, kui saate palgamaksu alandamise

Kui kvalifitseerute palgafondimaksu alandamisele, on viise, kuidas saate oma palgas täiendava raha teenida ja kaitsta end tagasimaksenõuete eest.

  1. Moodusta hädaabifond. USA isiklike säästude määr on alates märtsist kuude lõikes tõusnud. Aga kui olete üks neist, kes ei ole säästnud, võiksite maksusoodustust kasutada hädaabifondi loomiseks. Esmalt seadke eesmärgiks vähemalt kahe-kolme kuu kulud. Täielikult rahastavat hädaabifondi määratletakse tavaliselt kolme kuni kuue kuu või enama säästetud kuludena.
  2. Makske ära olemasolev võlg. Kui teil on kõrge intressiga võlg, kasutage selle tasumiseks lisaraha, mille saate oma palgast. Isegi kui teil on vaja need maksud hiljem tagasi maksta, vähendasite vähemalt võlga ja maksite vähem intresse.
  3. Investeerige lisatulu. Paljud ameeriklased näevad vaeva, et pensioniks koguda, eriti pandeemia ajal. Nüüd võib olla õige aeg investeerida lisarahavoog, et oma pensioniplaanis ettepoole jääda.

2 sammu, mida teha, kui peate hiljem palgamaksu alandamise pealt väljamakseid tegema

Kui teate, et peate maksed hiljem tasuma või soovite lihtsalt valmis olla, saate teha kahte asja.

1. samm. Eraldage oma säästud: Pane raha eraldi kogumiskontole, et sa ei peaks hiljem raha leidmise pärast muretsema. See ei pane teie taskusse rohkem raha, kuid kui teil on kõrge intressiga hoiukonto, võib see raha teenida vähemalt intressi, kui olete kinni hoidmise mustris.

2. samm. Määrake uued makseprioriteedid: Võib-olla soovite oma praegused arved ja maksed uuesti tähtsuse järjekorda seada. Kui jääte arvetega maha, võiksite oma arvetega kursis hoidmiseks kasutada palgafondimaksu alandatud raha. See võib vähendada teie võlgnetavat summat ja kogunenud intressi. Samuti võite maksta võla ja vabastada makse, mida saaks seejärel kasutada oma palgafondimaksude tasumiseks.

2 sammu, mida teha, kui olete palgamaksu alandamisest välja jäetud

Kuigi täidesaatva korralduse eesmärk on stimuleerida majandust, jäetakse sellest välja töötud töötajad, mõned veteranid ja kõrgema sissetulekuga inimesed, kes võivad hädas olla suurte võlgadega. Kui kuulute mõnda neist kategooriatest, on asju, mida saate teha.

1. samm. Otsige abi: Võib-olla soovite jätkata abi otsimist töötuse ja kannatlikkuse võimaluste osas. Mõnes riigis on tugevam töötusabi ja mõned võlausaldajad pakuvad pandeemia ajal rahalist abi; saate abiks kasutada samm-sammulist kannatlikkuse juhendit.

2. samm. Kasutage oma sääste. Võib-olla on aeg kulutada oma hädaabifondist. Kuna paljud meist on kodus karantiinis olnud ja kulutusi vähendanud, võiks just nüüd olla õige aeg oma säästud ära kasutada, kui kaotate töö või ilmneb ootamatu väljaminek. Kuigi see peaks olema ilmselt viimane abinõu, on hädaabifond just selleks mõeldud.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga