Kas peaksite alustama 529 plaani?

Olenemata sellest, kas valmistute uueks beebiks või teil on juba lapsed, võib mõte oma võsukes

Riikliku haridusstatistika keskuse andmetel kasvas aastatel 2008–2017 nelja-aastase avalik-õigusliku asutuse keskmine kulu esmakursuslaste puhul 12%. Samal ajal kasvasid eraõiguslikud mittetulundusasutused õppemaks ja tasud 17%.

Õppemaksu tõusu vähendamiseks võivad mõned vanemad kaaluda 529 plaani kolledži jaoks säästa. Kui soovite teada, mis on plaan 529 ja kuidas saaksite seda kasutada, et aidata oma lapsi ülikoolis õppida, lugege edasi, et paremini mõista 529 säästuplaaniga kolledži jaoks säästmise põhitõdesid.

Mis on 529 plaan?

529 kolledži säästuplaan on teatud tüüpi investeerimiskonto, mida saate kasutada kvalifitseeritud koolituskulude tasumiseks. Need plaanid on tavaliselt riigi sponsoreeritud ja võivad pakkuda mõningaid maksusoodustusi. 529 plaani võib alustada igaüks, sealhulgas vanemad, vanavanemad, sõbrad või muud sugulased. Igaüks, kes konto avab, võib saada maksusoodustusi, kui tema riik pakub 529 sissemakse eest riikliku maksusoodustust.

Panused 529 plaani tehakse maksujärgsete dollaritega. Teisisõnu maksate kontole kantud raha pealt osariigi ja föderaalmaksu. Mõnel juhul võib teie tööandja pakkuda 529 plaaniga sobivat programmi ja need sissemaksed maksustatakse samuti ette. Kuna teie sissemaksed 529 plaani on maksujärgsed dollarid, kasvavad konto säästud maksude edasilükkamisel. Seejärel saate raha maksuvabalt välja võtta seni, kuni raha kasutatakse kvalifitseeritud koolituskuludeks.

Kvalifitseeritud koolituskulud

IRS-i kohaselt on kvalifitseeritud koolituskulud kõik kulud, mis on vajalikud abikõlblikus asutuses registreerumiseks või osalemiseks. Kvalifitseeritud koolituskulud hõlmavad:

Toa- ja toitlustuskulud saab katta 529 plaani rahast, kui õpilase eluase kuulub koolile või seda haldab kool. Kui õpilane otsustab elada väljaspool ülikooli, saate kasutada kuni kooli määratud toa- ja toitlustustoetust. Näiteks kui kool teeb kindlaks, et aasta toa- ja toitlustuskulud on 9500 dollarit, saate ülikoolilinnakuvälise eluaseme 592 plaanis kasutada kuni 9500 dollarit.

Kahte tüüpi 529 plaanid

529 plaani on kahte tüüpi, sealhulgas ettemakstud õppeplaanid ja hariduse säästuplaanid. Igal neist on eelised, puudused ja nõuded, nii et peaksite veenduma, et mõistate erinevusi.

Ettemakstud õppeplaanid – Seda tüüpi 529 plaan võimaldab konto omanikul osta osalevates ülikoolides või kolledžites krediite või ühikuid eelnevalt. Eeliseks on see, et lukustate tänased õppemaksumäärad, kuigi abisaaja õpib kolledžis alles aastaid hiljem. Üks puudus on see, et te ei saa seda plaani kasutada tulevase toa ja toitlustuse eest tasumiseks. Veel üks piirang: kui teie abisaaja ei osale osalevas kolledžis või ülikoolis, võib ettemakstud õppekava maksta teie esialgselt investeeringult vaid väikest tulu.

Hariduse säästuplaanid – See plaan võimaldab konto omanikul panustada investeerimiskontole, et säästa saaja kvalifitseeritud koolituskulusid, sealhulgas keskkoolijärgseid ja K-12 kulusid. Investeering kasvab aja jooksul edasilükatud maksudega ja väljamaksed on maksuvabad, kui neid kasutatakse kvalifitseeritud kulude katteks. Selle versiooni puuduseks on teatud risk, kuna võite kontol raha kaotada, olenevalt turukõikumistest. Pidage meeles, et kui kasutate K-12 kulude plaani, on teil vähem aega panustamiseks isegi siis, kui alustate lapse elu väga varakult.

Millised osariigid pakuvad 529 plaani sissemakse puhul maksusoodustust?

Mitte kõik osariigid ei paku maksusoodustust osariigi panustajatele, kuid kui elate osariigis, mis ei paku maksusoodustust, saate siiski avada 529 plaani oma valitud investeerimisühinguga*. Kui teie osariik pakub maksusoodustust, tasub tõenäoliselt registreeruda oma osariigi plaanile. Siin on põhjalik nimekiri:

osariik Pakub maksusoodustust osariigi panustajatele?
Alabama Jah
Alaska Ei
Arizona Jah, ja ka mis tahes 529 plaanile*
Arkansas Jah
California Ei
Colorado Jah
Connecticut Jah
Delaware Ei
Columbia ringkond Jah
Florida Ei
Gruusia Jah
Hawaii Ei
Idaho Jah
Illinois Jah
Indiana Jah
Iowa Jah
Kansas Jah, ja ka mis tahes 529 plaanile*
Kentucky Ei
Louisiana Jah
Maine Ei
Maryland Jah
Massachusetts Jah
Michigan Jah
Minnesota Jah
Mississippi Jah
Missouri Jah, ja ka mis tahes 529 plaanile*
Montana Jah, ja ka mis tahes 529 plaanile*
Nebraska Jah
Nevada Ei
New Hampshire Ei
New Jersey Ei
Uus-Mehhiko Jah
New York Jah
Põhja-Carolina Ei
Põhja-Dakota Jah
Ohio Jah
Oklahoma Jah
Oregon Jah
Pennsylvania Jah, ja ka mis tahes 529 plaanile*
Rhode Island Jah
Lõuna-Carolina Jah
Lõuna-Dakota Ei
Tennessee Ei
Texas Ei
Utah Jah
Vermont Jah
Virginia Jah
Washington Ei
Lääne-Virginia Jah
Wisconsin Jah
Wyoming Riigiplaani pole

Investeerimisfirmad, mis pakuvad 529 plaani

On palju investeerimisettevõtteid, mis pakuvad 529 plaani, mis aitavad teil kolledži jaoks säästa. Investeerimisühingu kasutamise eeliseks on see, et teil on suurem paindlikkus, millistesse investeerimisfondidesse soovite oma 529 rahaga investeerida. Näiteks kui teie osariigi plaan kasutab TIAA vahendeid, kuid eelistate Vanguardi vahendeid, saate oma 529 plaani otse Vanguardiga avada.

Mõned investeerimisettevõtted, mis pakuvad 529 plaani, on järgmised:

 • Eesrind
 • TD Ameritrade
 • Truudus
 • USAA
 • Merrill

Kes võib olla kasusaaja

Google’is “mis on 529 plaan” ja saate teada, et saate määrata oma valikul kasusaaja: lapse, lapselapse, pereliige või sõbra. Võite isegi avada enda jaoks 529 plaani ja kasutada raha oma koolituskuludeks. Kui soovite tulevikus lapse jaoks säästa, saate oma nimele avada 529 plaani ja seejärel konto pärast lapse saabumist üle kanda.

Kui otsustate saaja vahetada, saate raha kanda ainult saaja pereliikmele. Pereliikme määratlus on lai ja hõlmab järgmist:

 • Poeg, tütar, kasulaps, kasulaps, lapsendatud laps või nende järglane
 • Vend, õde, kasuvend või kasuõde
 • Kummagi isa või ema või esivanem
 • Kasuisa või kasuema
 • Venna või õe poeg või tütar
 • Isa või ema vend või õde
 • väimees, äi, äi, äi, õemees või õde
 • Abisaaja abikaasa või mõni ülalnimetatud isik
 • Esimene nõbu

Kas ma saan alg- ja keskhariduse eest tasumiseks kasutada plaani 529?

Kui soovite teada, kas kolledžis osalemise kulud on seda väärt, peaksite teadma, et 2017. aastal laiendati 529 plaani K-12 hariduskulude katmiseks, mida me selles postituses varem puudutasime. Kui otsustate kõrgkoolihariduse jaoks mitte säästa, võimaldab 529 plaan vanematel katta varasema haridusetapi õppekulud.

Saate kasutada kuni 10 000 dollarit õpilase kohta aastas K-12 õppemaksu ja tasude katmiseks kvalifitseeruvas avalikus, era- või usukoolis. Raamatud, tarvikud, arvutid ja internetiühendus ei ole K-12 koolide jaoks kvalifitseeruvad kulud.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga