Kas peaksite tegema midagi, milles olete hea, või järgima oma kirge?

Millise tee peaksite valima?

Tee seda, mida tead või tee seda, mida armastad?

See on polariseeriv küsimus.

Mõned ettevõtjad ütlevad teile ühemõtteliselt, et peaksite järgima oma südant ja alustama ettevõtet millegi ümber, mille vastu olete tõeliselt kirglik.

Teised soovitavad teil vaadata asju, mida teete hästi, ja luua äri, mis põhineb teie oskustel. Lõppude lõpuks ei pruugi teie kirg ettevõtte asutamise raskustele vastu pidada.

Kas peaksite alustama ettevõtlusega selle põhjal, milles olete juba hea, või peaksite järgima oma kirge? Palusin Noorte Ettevõtjate Nõukogu ettevõtjatel kaaluda.

Tee midagi, milles oled hea

Mõned ettevõtjad väidavad, et selle asemel, et asutada ettevõtet oma kirglikult, peaksite jääma selle juurde, mida teate.

See pole halb – äri alustamine selle põhjal, mida tead ja milles oled hea, võib olla väga edukas strateegia.

Siin on argumendid ettevõtte asutami, mis põhineb teie teadmistel ja oskustel, mitte kirel:

Ärge järgige oma kirge, sest kired võivad aja jooksul muutuda

Mattan Griffel Üks kuu annab tugeva põhjenduse, miks te ei alusta oma kirglikult ettevõtet.

“On neli põhjust, miks te ei peaks oma kirgi järgima,” ütleb ta.

Need põhjused? Mattan ütleb, et kirgi on raske tähtsuse järjekorda seada ja need võivad aja jooksul muutuda. Ta lisab ka, et võid avastada, et sa ei ole tegelikult nii hea oma kirega, mis võib olla raske tablett alla neelata.

Reaalsus on see, et kui otsustate oma kirega ettevõtte asutada, on oht, et lasete sellel oma elust üle saada, kaotate esmalt oma kire selle vastu ja avastate, et teie oskused ei ole huuletubakas.

Lõpuks leiab Mattan, et “on enesekeskne võtta maailmast rohkem välja, kui endast maha jätta” ja et teie eesmärk ettevõtlusega alustamisel peaks olema maailma paremaks muutmine.

Kui see on teie esimene äri, tehke seda, mida hästi teete

Piyush Jain of SIMpalm soovitab jääda millegi juurde, mida teete hästi, kui see on teie esimene äri. “Nii kinnitate end ettevõtjana, mõistate kaubanduse nippe ja teenite raha,” ütleb ta. “Kui olete edu saavutanud, alustage ettevõtet, mille vastu olete kirglik.”

Kui vaatate oma esimest ettevõtet hüppepunktina, võib see teatud pingeid maha võtta ja võite mõelda pikemale ettevõtmisele, kui olete rohkem valmis alustama ettevõtet, mille vastu olete tõeliselt kirglik. “Seekord saate oma kirega paremini hakkama, sest teil on alus, raha, kogemused, sidemed ja edu retsept,” ütleb Piyush.

Vaata ka: Kas teil on äri või hobi?

Mõõtke oma klientide maksevalmidust

“Kuigi kirg on eeltingimus, ei pruugi sellest üksi jätkusuutliku ettevõtte loomi piisata,” ütleb Vishal Shah No PaperForms. “Enne täiskohaga oma esimest käivitamist veetsime peaaegu aasta oma toodet kasutajate tagasiside põhjal, kuni saime paar tasuvat varajast kasutajat ja kasumlik ärimudel.”

Teie kirg ei pruugi ärina toimida, see on lihtne ja lihtne – ettevõtte loomine, mis põhineb tegelikult inimestel vaja on esmatähtis. Veenduge, et olete teinud turu uuring ja pakuvad toodet või teenust, mille eest inimesed tegelikult maksavad.

Vishal ütleb, et ettevõtte alustamisel on oluline vabaneda tunnelinägemusest, mida kirg võib esile kutsuda. “Startupid on katsed,” ütleb ta.

Teritage oma tööriistu

Kui soovite alustada ettevõtet, kuid pole kindel, kas sellest, mille vastu olete kirglik, piisab ettevõtte jätkami, kaaluge seda kui võimalust oma võimeid lihvida.

“Kui leitud võimalus ei köida teie kirge, vaid midagi, millega saate hästi hakkama, pidage seda võimalu oma oskuste kogumit täiustada,” ütleb Punit Shah Minu Trio Sõrmused.

Punit lisab, et see võib teidki aidata, kui teie plaanid muutuvad. “Keskenduge oskuste loomisele, mis suurendavad teie eduvõimalusi, kui leiate ettevõtte, mis sobib teie kirega,” ütleb ta.

Järgige oma kirge

Kuigi on palju häid põhjusi, miks vältida teie kirgliku ettevõtte asutamist, pakuvad need ettevõtjad kaalukaid põhjusi vastupidisele toimimisele.

Miks peaksite järgima oma kirge? Siin on argument selle poolt.

Ärge alustage äri raha pärast

Kuigi ettevõtte asutamine on loodetavasti tulus, soovitavad teie kire järgimise pooldajad tungivalt, et dollarimärke nähes ärisse ei läheks.

“Kui te küsite endalt:” Miks ma seda ikkagi teen? teie vastus peaks olema lihtsalt häbelik soovist maailma muuta,” ütleb David Ciccarelli Voices.com. “Kui teie vastus on: “Sest ma arvan, et saan natuke raha teenida”, loobute kiiresti järgmise ideest.”

Raha pärast osalemine võib tekitada kalduvust hüppama, kui asjad lähevad keeruli, samas kui suhtute oma ideesse kirglikult, kaldute seda rohkem karmima.

Alustage äri, mis lahendab valupunkti

Täitke vajadus, mida olete isiklikult kogenud, ja teie kirg järgneb, soovitab Katherine Berry Allocadia. “Kui leiate tõelise valupunkti, mille lahendamise vastu olete kirglik, ei pea te kulutama aega inimeste veenmisele, et nad lahendust vajavad – nad juba otsivad seda,” ütleb ta.

„Allocadiaga alustasime mu õega, kuna kogesime valupunkti ja olime kirglikud probleemi lahendamise vastu. Me ei teinud uuringuid, et leida turul tühimikku – kogesime seda omal nahal,” ütleb Katherine.

Mõelge ärist suuremale

“Kui te oma kirge ei järgi, kannatab rohkem kui teie äri,” ütleb Kevin Robinson Juniper Jones, kes väidab, et olenemata sellest, milline on teie kirg, võite leida viisi, kuidas neid oskusi äriidees rakendada.

Ta usub ka, et idee, et teie kirg lõpuks hääbub, ei tohiks teid heidutada. “Teie kirg võib aja jooksul kahaneda, kuid kui kujundate õiged harjumused, hoiab see teie äri sujuvalt käimas, nii et leiate oma järgmise kire,” ütleb ta. “Mõelge suurelt ja ärge laske kellelgi öelda teile teisiti.”

Kirg on kohustuslik

Mõne ettevõtja jaoks pole halli ala; kirg on käivitamise vajadus.

Brittany Hodak ZinePak on üks neist: „Ärge alustage ettevõtet, kui te pole selle vastu kirglik. Periood,” ütleb ta. “Sa vihkad 18-tunniseid tööpäevi, lõputuid koosolekuid ja lakkamatult oma ettevõttest rääkimist, kui teil pole kirge.”

Ta väidab, et kirg on mõnikord nii oluline, et see “tõrjub raha teenimist” ja et te ei tohiks alustada ettevõtet, mille vastu te pole tõeliselt kirglik.

Need käivad käsikäes

Mõned ettevõtjad aga arvavad, et see pole mustvalge argument.

Nad väidavad, et ettevõtte asutamine peaks puudutama nii teie kirge kui ka oskusi ning et teil ei saa olla üht ilma teiseta.

Hoidke see kirglikuna, kuid elujõulisena

Elle Kaplan of LexION Capital väidab, et kirg on suur, kuid teil on vaja äriideed ja plaani, mis tõesti toimib.

“Ideed on kümmekond peenraha ja tegelikult on oluline teostus,” ütleb ta. “Kirg juhib ja motiveerib, kuid motivatsioon ei maksa üüri ega elektrit.”

[pullquote]”Ideed on kümmekond peenraha ja tegelikult on oluline teostus.” – Elle Kaplan[/pullquote]

Ta lisab: “Kui suudate oma kirge järgida, tehke seda kindlasti, kuid kõigepealt veenduge, et oleks elujõuline ärimudel.”

Sa ei saa üht ilma teiseta

“Kui olete oma ettevõtte ja sellega, mida teete, kirglikult, läheb teil hästi ja teie ettevõte on suurepärane,” ütleb Ayelet Noff Blond 2.0. “Need kaks käivad käsikäes.”

Ayelet usub, et äriedu sõltub kirest; ilma selle kireta avastad end raskustes ettevõtte asutamise ja edu saavutamisega.

“Te ei saa oma äriga hästi hakkama, kui te pole selle vastu kirglik,” ütleb ta. “Kui te pole nõus lõputult töötama, pole te selle vastu piisavalt kirglik, et see taevani ulatuks.”

Briana on sisu- ja digitaalturunduse spetsialist, toimetaja ja kirjanik. Talle meeldib arutleda äri, turunduse ja sotsiaalmeedia teemadel ning ta on suur Oxfordi koma fänn. Bri on Oregoni osariigi Portlandi elanik ja teda võib harva leida Twitter.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga