Kas peaksite tulega mängima?

Oma iga-aastase uuringu 2021. aasta tulemuste kohaselt leidis uurimis- ja võrdlusuuringufirma Hearts & Wallets, mis analüüsib tarbijate käitumist säästmise, investeerimise ja investeerimisnõustamise osas, et 39% tarbijatest kavatseb pensionile jääda enne 65. eluaastat. kõige olulisem osa alates 2010. aastast.

Uuring teatas ka, et 18% inimestest kavatseb pensionile jääda enne 59. eluaastat. Samuti leiti, et:

 • Üle 38% alla 54-aastastest vastajatest läheb täistööajaga pensionile 55. eluaastaks.
 • Vaid 32% vanematest töötajatest ehk eelpensionäridest loodavad, et lõpetavad järgmise viie aasta jooksul täistööajaga töötamise.
 • 44% pensionieelses vanuserühmas vastanutest on juba pensionile läinud.

See ei tohiks olla nii šokeeriv. Valitsuse andmetel kaalub umbes 2,7 miljonit 55-aastast ja vanemat ameeriklast COVID-19 pandeemia tõttu oodatust aastaid varem pensionile jäämist. Lisaks selgus varahalduritega tehtud intervjuudest ja föderaalsetest küsitlustest, et olulisemad numbrid on valged, grupp, mille varad on tavaliselt suuremad. Samuti väitsid nad, et on COVID-19-st ja oma pensionifondidest väsinud ennetähtaegselt pensionile jäämise põhjusena.

Kuid isegi 30-40-aastased inimesed on juba pensionile läinud. Ja nad väidavad, et see oli võimalik FIRE liikumise kaudu.

Mis on FIRE liikumine?

FIRE on akronüüm, mis tähendab Financial Independence Retire Early. Kontseptsioon on põhimõtteliselt kombinatsioon äärmuslikust säästmisest, kokkuhoidlikkusest ja investeerimisest.

“Idee on saavutada rahaline sõltumatus, olla vaba rahalistest kohustustest ja minna varakult pensionile, et te ei peaks enam kunagi töötama, kui te ei soovi,” ütleb Elizabeth Buko (tsiteeritud Stylist), finantsmentor ja asutaja. väikesest rikkusest. “Ja igaüks saab sellega hakkama, olenemata sellest, kui palju raha ta teenib.”

Tegelikkuses on selle liikumise omaks võtnud ambitsioonikad ja keskmise sissetulekuga töötajad, kes kasutavad järgmist valemit;

 • Kõrge säästumäär (50–70% sissetulekust), kokkuhoidlik elamine (minimalism) ja odav aktsiaindeksifondide investeerimine (nagu Warren Buffetti tavapärane investeerimisnõuanne).

Tavaliselt kulub selle eesmärgi saavutamiseks umbes kümme aastat. Kuid pole üllatav, et FIRE-d nimetatakse mõnikord “ülima elu häkkimiseks”.

Kuigi see võib tunduda suhteliselt kaasaegne kontseptsioon, võib selle päritolu enimmüüdud raamatus 1992. Teie raha või teie elu autor Vicki Robin ja Joe Dominguez. Selle asemel, et elatise teenimiseks töötada 9–5, rõhutasid nad rahalise sõltumatuse saavutamist.

Paljud kardavad pensionipõlve.

Viimastel aastatel on selle liikumisega liitunud eelkõige millenniumlased. Ja te ei saa meid täpselt süüdistada. Millenniumlased kogesid nii aastate 2007–2008 finantskriisi kui ka COVID-19 pandeemia mõjusid. Ka nemad (millenniaalid) kaotasid töö suure majanduslanguse ajal (2008). Me teame seda (8,7 miljonit, hõlmates kõiki põlvkondi, kandis ka neid kaotusi.

Paljudel on pärast kolledži lõpetamist olnud raskusi töö leidmisega. Selle tulemusena on see põlvkond endiselt rahaliselt teistest põlvkondadest samal vanusel maha jäänud.

Lisaks seisavad aastatuhanded jätkuvalt silmitsi vapustavate õppelaenuvõlgade ning eluaseme-, tervishoiu- ja lapsehoolduskulude suurenemisega. Seetõttu lükkavad paljud edasi kodu ostmist, arsti- ja hambaravi saamist ning laste saamist.

Pole ime, et me kardame sõna “pensionile jäämine”.

TULEKAHJU ja selle eri tüüpide mõistmine.

FIRE lõppeesmärk on traditsiooniliselt ennetähtaegselt pensionile jäämine. Enda ülalpidamiseks kasutaksite oma sääste ja investeeringutelt saadavat tulu.

Mõnikord kuulete inimestest, kes elavad raha säästmiseks äärmiselt kokkuhoidlikku eluviisi.

Seejärel investeerivad nad selle raha, et 30. või 40. eluaastates pensionile jääda. Seega võivad FIRE kaitsjad säästa kuni 50% oma sissetulekust või isegi rohkem, et ennetähtaegselt pensionile jääda. See pole aga ainus tegur, mida tuleb arvestada.

Aastate jooksul on FIRE definitsioon laienenud ja selle rakendusala arenenud. Näiteks ennetähtaegselt pensionile jäämise asemel keskenduvad paljud inimesed tänapäeval rohkem rahalise sõltumatuse saavutamisele.

Põhimõtteliselt nõuab FIRE, et muudaksite oma vaatenurka raha ja töö osas.

Selle tulemusena julgustab see teid mõtlema, mis on teie jaoks kõige olulisem ja kuidas võite saavutada rahalise iseseisvuse, ilma et teid valitseks rahanõuded.

Nagu Vicki Robin selgitab, ei ole tema raamatu tegelik eesmärk esitada samm-sammult juhend ennetähtaegselt pensionile jäämiseks. Selle asemel näitab see inimestele, kuidas elada hästi, tarbides samal ajal vähem. See omakorda on teie elu täisväärtuslikum ja rahuldustpakkuvam. Või nagu Robin ütles: “Kui elate selle nimel, et teil oleks see kõik, ei piisa sellest, mis teil on.

FIRE põhimõtted, nagu säästmine ja oma kulutustest teadlik olemine, on universaalsed. Kuid see, kuidas inimesed otsustavad neid oma elus rakendada, ja tulemus, mida nad loodavad saavutada, on inimestel erinev.

Aastate jooksul on FIRE-st välja töötatud palju variatsioone

LeanFIRE.

Ennetähtaegseks pensioniks minekuks valmistumiseks eelistaksid seda tüüpi TULEKAHJU järgijad minimalistlikku ja “lahjemat” elustiili. Elamiseks vajalik miinimumsumma säästaks ja pensionipõlves elaksite tagasihoidlikult. Teie äärmuslike säästude ja väiksema pensioni sissetuleku tõttu peaksite saavutama FIRE oodatust varem.

FatFIRE.

Sellel on samad eesmärgid nagu LeanFIRE’il, kuid rõhk on rohkem järeleandlikkusel ja vähem kokkuhoidlikkusel. See meetod ei nõua nii palju ohverdusi jooksvate kulutuste osas ega pensionil. Seega peavad inimesed säästma rohkem raha, et endale soovitud elustiili lubada. Seetõttu võib eesmärkide saavutamiseks kuluda kauem aega ja teil võib olla vaja suuremat sissetulekut.

BaristaFIRE.

Põhimõtteliselt võimaldab see säästmise kaudu põhitöökohalt varakult pensionile jääda. Rahaliselt sõltumatud inimesed võivad aga valida, kas töötada osalise tööajaga või teha vabakutselist tööd või tegeleda kirega. Elamiseks töötamise asemel lõbu pärast töötamine toob kaasa parema eluga rahulolu, pakkudes samas sissetulekuallikat.

FIRE plussid ja miinused.

Rahalise sõltumatuse saavutamine ja ennetähtaegne pensionile jäämine võib tunduda unistuse täitumisena, kuid see pole nii lihtne, kui tundub. Nii et enne FIRE strateegia rakendamist peaksite alati kaaluma nii selle eeliseid kui ka puudusi.

FIRE elustiili eelised

 • Teil on oma aja osas rohkem paindlikkust. Vastupidiselt 65- või 70-aastaselt pensionile jääjatele on neil, kes lähevad pensionile 35- või 40-aastaselt, rohkem aega oma hobide ja huvidega tegelemiseks ja nende nautimiseks.
 • Luua elu, mis on sisukas ja eesmärgipärane. Varasem pensionile jäämine võib olla tohutult vabastav, võimaldades kellelgi pääseda töö või karjääri kammitsaist. Keskendudes oma tõelise kutsumuse täitmisele, mitte raha teenimisele, on inimesel rohkem võimalusi oma unistust ellu viia.
 • Võimalus elada alla oma võimete. Paljude tööealiste inimeste suur probleem on elustiili inflatsioon, mis kipub sissetulekute kasvades rohkem kulutama. Isegi kui advokaadid ei lähe ennetähtaegselt pensionile, saavad nad siiski aja jooksul rohkem raha säästa, kuna elavad kokkuhoidlikult, mis aitab neil üldiselt rohkem säästa – isegi kui nad ei lähe ennetähtaegselt pensionile.
 • Vähem stressi. Ligikaudu kaks kolmandikku ameeriklastest teatavad, et raha on nende elus üks olulisi stressitekitajaid. Kui teil on piisavalt raha, et elada mugavalt ilma tööta, kaotaks see olulise stressiallika, mis tooks kaasa tervislikuma ja nauditavama elu.

FIRE elustiilil on aga ka mitmeid puudusi.

 • Tulevikku ei saa kuidagi ennustada. Vaatamata põhjalikule planeerimisele võib tulevik olla ettearvamatu isegi neile, kes soovivad ennetähtaegselt pensionile jääda. Eelarveplaani võivad nurjata ootamatud muudatused maksudes, hädaolukorras ja sotsiaalpoliitikas, mis mõjutavad tulevast eelarvet.
 • Mõned inimesed peavad pensionile jäämist igavaks. Inimestel, kes saavutavad rahalise sõltumatuse ja naudivad ennetähtaegset pensionile jäämist, võib vaba aja sisustamine olla keeruline. Kui teil pole konkreetset karjääri või karjäärivälist eesmärki, võivad aastad ilma tööta tunduda ajaraiskamine.
 • Tööalaseks arenguks on vähem võimalusi. FIRE saavutanud inimesel võib taasintegreerimine olla keeruline, kui ta avastab, et see pole tema jaoks õige. Nad peavad kergendavate asjaolude tõttu uuesti tööturule sisenema. Isegi parimatel asjaoludel võib tööotsing osutuda keeruliseks, kui inimesel pole pidevat töötamist.
 • FIRE on väljakutse! Isegi toetajad tunnistavad, et FIRE elustiil võib olla keeruline – nii äärmuslike säästmisstrateegiate kui ka selle poolest, kuidas elustiil muudab igapäevaelu.
 • Seltskondlikest tegevustest, nagu väljas söömine või sõpradega puhkusele minek, võib ekstravertidel olla raske loobuda. Mõnel inimesel võib töö kõrvalt olla raskusi identiteedi loomisega.

Kuidas FIRE-ga (ohutult) mängida.

Ausalt öeldes pole FIRE liikumine mõeldud kõigile. Ja paljude inimeste jaoks ei pruugi see olla realistlik. Liikumisel FIRE on aga õppetunde, mis aitavad teil saada rahaliselt turvalisemaks. Selle tulemusel saate mugavalt katta hädaolukorrad ja tulevased finantseesmärgid.

Tehke üldplaan.

Kuidas te oma pensionile jäämist ette kujutate? Kas oleksite nõus töötama osalise tööajaga, täiskohaga või üldse mitte? Kas liigute või jääte paigale? Kuidas teie elukallidus muutub? Kui vastate neile küsimustele õigesti, saate teada, kui palju säästa ja millal saate reaalselt pensionile jääda.

Ela oma võimaluste piires.

Kitsa eelarvega hakkama saamine ei tähenda “odaviskaja” olemist ega elukogemuste ohverdamist. Selle asemel tähendab see lihtsalt, et kulutate vähem või sama palju, kui iga kuu teenite, ” selgitab Deanna Ritchie eelmises Due artiklis. “Selle tulemusel ei tekita te plastist elades end võlgadesse. Ja mis veelgi olulisem, see aitab teil luua stabiilsema finantstuleviku.

Vältige võlgu nagu katku.

Ärge kunagi kasutage krediitkaarti – välja arvatud juhul, kui saate iga kuu saldot maksta. Krediitkaardivõlg segab teie võimet säästa ja ennetähtaegselt pensionile jääda. Ideaalses olukorras peaksite pensionile jääma ilma võlakohustusteta.

Hakka supersäästjaks.

Proovige säästa kuni 75% oma sissetulekust. Kui teil mõlemal on sissetulek, võite elada ühe abikaasa sissetulekust, samal ajal säästes ja investeerides teise abikaasa sissetulekuid. Kuna see on erinev, võtke kasutusele struktuur, mis vastab teie vajadustele ja eelarvele kõige paremini.

Mitmekesistada oma sissetulekuid.

Mis siis, kui te ei suuda agressiivselt säästa ega investeerida? Üks lahendus oleks oma sissetulekute suurendamine teise töökoha leidmise või kõrvaltegevusega.

Investeeri oma tulevikku.

See ei tähenda alati sõna otseses mõttes aktsiatesse ja võlakirjadesse investeerimist. Selle asemel võib see tähendada oma finantskirjaoskuse parandamist või uute oskuste omandamist, mis muudavad teid teistele väärtuslikumaks.

Kui teil on midagi, mida peaksite FIRE liikumisest ära võtma, peaksite oma võlga võimalikult palju vähendama. Kuigi mõned advokaadid võivad olla 100% tasuta, on teistel vaid väike summa.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga