Kas soovite alustada blogi? 8 küsimust, millele enne alustamist vastata

Tänapäeval on ajaveebid sama laialt levinud kui uued sooda maitsed, tasuta vägivallaaktid.Troonide mäng,” ja vabariiklaste presidendikandidaadid.

Olgu, võib-olla pole need nii tavalised kui viimane, kuid nad hakkavad üsna lähedale jõudma.

Sellegipoolest, kui soovite paraadiga liituda, on marssimi veel palju ruumi. Kui plaanite ajaveebi luua, vähendab nende üldlevimine tegelikult survet. Selle asemel, et seista pea peal ja üritada silma paista (mis on uskumatult raske, kui on nii palju konkurentsi), võite keskenduda sisseelamisele, kasutades teiste kogutud teadmisi ja kogemusi juhisena, mis aitab teil oma kohta välja tuua. rahvarohke, kuid siiski ligipääsetav väli.

Enne kui alustate oma reisi läbi blogisfääri, on teil siiski mõned tõsised küsimused, millele peaksite esmalt vastama. Teie antud vastused kujundavad edasiliikumisel olulisi valikuid ja kui neid küsimusi ei küsita ega vastata, eksite peaaegu kindlasti möödamöödatud teelt kõrvale ja satute hätta. Peagi avastate end lootusetult eksinud, komistamas skunkside otsa ja astumas karudele sabadele, kui rabelete blogimaa sügava pimeda metsa läbimatus võsas.

Ilmselgelt sa ei taha, et see juhtuks. Nii et ilma pikema jututa on siin kaheksa küsimust, mida peaksid endalt küsima enne ajaveebi pidamise alustamist:

Küsimus nr 1: Mis on teie eesmärk?

Raha tegema? Oma mõtteid ja arvamusi avaldada? Oma ettevõtte reklaamimi ja kaubamärgi loomi? Et oma juba olemasolevat veebisaiti huvitavama sisuga vürtsitada? Et luua oma klientide või tellijatega isiklikum side? Et anda teile väljund oma loomingulistele instinktidele? Mõni kombinatsioon ülaltoodust?

Loomulikult, kui teate kindlalt, et soovite ajaveebi luua, on teil juba aimu, kuhu soovite sellega jõuda. Aga sa pead olema äärmiselt täpne ja selge oma eesmärkidest, sest need mängivad rolli kõigis teie edasistes valikutes.

2. küsimus: kas soovite, et teie ajaveebi oleks üksi või toetaks mõnda muud saiti?

Siin on vastus üsna lihtne. Kui kirjutate ajaveebi müüdava toote või teenuse toetukui reklaam, suhtekorraldus ja otsingumootori jõudlus on teie ajaveebi ajendiks, teisisõnupeaksite selle lisama oma põhiveebisaidi alamkataloogi, spetsiaalsesse jaotisesse. Kuid kui teie ajaveebi loomise põhjused on selged ja iseseisvad (blogi käsitleb ajaveebi), on parem valik eraldi sait. See on parim viis leida oma sihtrühmja suurendada tõenäosust, et nad leiavad teid ja on teie ideedele vastuvõtlikud, kui nad seda leiavad.

Küsimus nr 3: kuidas soovite, et see välja näeks?

Infograafika ja pildid on olulised. Värvivalikud on olulised. Loetavus on oluline. Materiaalsete asjade loogiline korraldamine. Oluline on segaduse puudumine. Üleüldine esitlusesteetika asja. Teie ajaveeb peaks pakkuma külastajatele meeldivat ja harmoonilist sensoorset kogemust ning see nõuab enamat kui lihtsalt nutikalt valitud sõnu, mis on mõistlikult kokku löödud. Suurepärased kujundusvalikud muudavad teie lugejad teie kirjaliku esitluse taga oleva sõnumi suhtes vastuvõtlikumaksmõju on enamasti alateadlik, kuid see muudab selle veelgi võimsamaks.

Muidugi eeldab see, et teete kujundusvalikud, mis tegelikult teie sõnumit täiendavad ja tugevdavad, ning see on üks valdkond, kus kogenud sisuturundusagentuur saab pakkuda kvaliteetseid teenuseid ja abi, mis aitab teil tööle hakata ja oma hoogu hoida. pikaajaline.

Küsimus nr 4: milline on teie “nišš nišis”?

Kui teate, millest üldiselt soovite kirjutada, võiksite seda teha kitsendage oma ulatust natuke. Leidke oma teemast või müüdavast tootest või teenusest mõni aspekt, mis on teie arvates tähelepanuta jäetud, alareklaamitud, alahinnatud, valesti mõistetud või iseenesestmõistetavaks peetud või mis võib teie lugejatele olla eriti veenev või informatiivne. Uued vaatenurgad vanale materjalile eristavad teid konkurentidest ja võimaldavad teil luua ajaveebi hääle, mis on originaalne, asjakohane ja valmis andma olulisi teadmisi, mis erinevad tavapärasest.

5. küsimus: millist postitamise ajakava soovite säilitada?

Siin on kaks võtit. Esiteks, te ei soovi postitada liiga harva. Silma alt väljas tähendab meelest ära, nii see blogimaailmas käib (ja ka romantikas, aga see pole praegu asjakohane). Igatahes, üldiselt pole sellist asja nagu liiga sageli postitada, välja arvatud juhul, kui iga postitus on eepiline romaan, mille tõlkimine algsest ladina keelest võtab aega nädalaid.

Tei, sõltumata kui sageli postitate, peaksite olema võimalikult usaldusväärne ja sellega kooskõlas. Soovite, et külastajad teaksid, et iga kord, kui nad ilmuvad, pakutakse neile värsket sisu. Ükskõik kui geniaalne, loominguline või kaasahaarav kirjutis ka poleks, muutuvad passiivsed ja ebajärjekindlad ajaveebid kiiresti unustusehõlmavaks ajaveebideks ning virtuaalsed prügimäed on täis nende vaeste äparduste mädanenud korjuseid.

6. küsimus: kuidas te oma lugejatega räägite?

Hääl, mida te eeldate, peaks kiirgama autoriteeti, enesekindlust ja head huumorit. Sa peaksid olema oma toonilt tagasihoidlik, kuid otsekohene ja otse oma faktide ja nende tõlgenduste esitamisel. Eelkõige peaksite olema lugupidav nii oma sihtrühma kui ka nende suhtes, kes võivad teiega mitte nõustuda või olla skeptilised teie väidete suhtes.

Pöördunuile jutlustamine on lihtne (ja blogide puhul absurdselt tavaline), kuid te ei pea seda tegema, et neid enda poolel hoida. Parem on ette kujutada, et räägite laiemale publikule, kes võib olla osavõtlik või mitte, ja peaksite alati andma endast parima, kui proovite võita ebakindlaid või otsustamatuid.

Kui adresseerite kommentaare oma ajaveebi lehel või sotsiaalmeedia saitidel,see on suurepärane viis produktiivsete vestluste algatamioma esitlust täiendavate faktidega täiendades peaksite vältima argumente. Ja te peaksite alati tänama kõiki osalemise eest, hoolimata sellest, kuidas nad teie pingutustele reageerisid.

7. küsimus: kellest saavad teie kirjanikud?

Võib-olla soovite kõik ise kirjutada. Kuid kui te ei suuda töökoormusega sammu pidada, võiksite kaaluda külalisblogijate, vabakutseliste kirjanike või terve sisuturundusmeeskonna kaasamist, et teid aidata või isegi tehke kõik kirjatööd teie eest. Kui lähete seda teed, on peamine olla oma juhistes inimestele, kellega koos töötate, võimalikult täpne ja üksikasjalik. Nad peavad täpselt teadma, mida sa tahad kui nad peavad tootma kirjalikku materjali, mis valgustab, veenab ja tõlgib täpselt teie nägemuse.

Küsimus nr 8: Kuidas kavatsete oma ajaveebi turundada ja inimestele teada anda, et see on olemas?

Kõik blogijad tahavad, et neid loetaks, ja nad tahavad vaja lugeda, kui need on selles turunduseesmärkidel. Järjepideva lugejaskonna või kliendibaasi loomi peate olema nii sihikindel ja fantaasiarikas, kui teie ambitsioon seda nõuab.

Isegi kui teil õnnestub üle oma metsikuimate unistuste, peate siiski saavutatut säilitama ja see tähendab, et te ei saa kunagi peatuda ja loorberitele puhkama jääda.

Suurepärased turundusstrateegiad on mitmetahulised ja hõlmavad tavaliselt ulatuslikke sotsiaalmeedia tegevus ja võrgustumine, meililisti koostamine, suhete loomine teiste ajaveebipidajatega, veebisaitidega ja otsene isiklik suhtlus. Soovitatav ja tõenäoliselt kasulik on anda inimestele teada, mida teete ja kust nad teid leiavad.

Blogi planeerimine, loomine ja pidamine võib olla ammendav protsess ning selle õigeks saamine võib võtta üsna palju tööd. Seetõttu otsustavad paljud tulevased ajaveebipidajad võimaluse korral osa või suurema osa tööst väljast tellida, kuid ühe mehe või ühe naise saatena saate siiski palju ära teha. Jätkake oma uurimistööd, planeerige hoolikalt ja ärge kartke küsida abi, kui olete kohmakas.

Oh, ja varuge kohvi. Sul läheb seda kindlasti vaja!

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga