Kas soovite juhtida mittetulundusühingut? Alusta siit.

See artikkel on osa meie mittetulundusliku ettevõtte käivitamise juhendist – kureeritud artiklite loend, mis aitab teil oma mittetulunduslikku ettevõtet planeerida, alustada ja kasvatada!

Mittetulundusühingu asutamine tähendab, et soovite midagi muuta. Te ei alusta oma MTÜ-d rumalate mobiilirakenduste otsimi või teabeaja broneerimi, vaid proovite muuta maailma paremaks kohaks. Ja see on suurepärane!

Kuid kuna mittetulundusühing on mõeldud avalike hüvede teenimi, võtab valitsus mittetulundusühingute reguleerimist palju tõsisemalt. Saate hüvesid, nagu tasuta post ja maksusoodustused, kuid vastutasuks peate hoidma oma raamatud korras, järgima nõudeid ja järgima mittetulundusühingu hartat.

Segadus võib tähendada mittetulundusühingu staatuse kaotamist, mis võib olla nii stressirohke kui ka katastroofiline.

Alates kõige levinum mittetulundusühingu tüüp on 501(c)3uurime neid põhjalikult.

501(c)3 on avalikud heategevusorganisatsioonid ja teatud erafondid, mis saavad suurema osa oma sissetulekust sihtkapitalidest, annetustest ja investeeringutest. Kui teie mittetulundusühing on klassifitseeritud 501(c)4 või mõnda muud tüüpi, ei pruugi mõned neist reeglitest teie puhul kehtida. Peente erinevuste tundmaõppimi võtke ühendust kogenud advokaadiga.

Ilma pikema jututa on siin mõned asjad, mida peaksite teadma eduka mittetulundusühingu juhtimise kohta.

Maksueeskirjad ja -määrused

Mittetulundusühinguna saate nautida mitmeid maksusoodustusi. 501(c)3s saavad oma annetajatele pakkuda maksudest mahaarvatavaid annetusi ja kui need on õigesti tehtud, on need IRS-i silmis maksuvabad. Nad saavad isegi kirju tasuta saata!

Loomulikult kaasneb nende eelistega täiendav kontroll. Esimene asi, mida soovite teada, on see, et kuigi teie mittetulundusühing on maksuvaba, peate siiski igal aastal esitama IRS-ile vormi 990. Kui jätate selle kolm aastat järjest tegemata, võtab IRS teie maksuvabastuse ära. See on tõsine tagajärg. Rääkige kindlasti raamatupidajaga ja esitage oma 990 igal aastal.

Mis puutub ärikuludesse, siis saate enamiku neist maha kanda, kui kasutate 501(c)3. Mittetulundusühingud on vabastatud müügi- ja kinnisvaramaksudest. Kuid nagu iga kasumit taotlev ettevõte, peate maksma töötajate makse, nagu sotsiaalkindlustus ja meditsiiniline makse.

Kui teie 501(c)3 mittetulundusühing soovib jääda maksuvabaks, ärge tehke järgmist.

  • Aidake kaasa poliitilistele kampaaniatele
  • Tugev lobitöö ja poliitiline tegevus
  • Lubage töötajatel, ametnikel ja/või direktoritel mittetulundusühingust eraviisiliselt või rahaliselt kasu saada (see ei sisalda siiski mõistlikke palku)
  • Kasutage raha muuks otstarbeks kui mittetulundusühingu vajadusteks

Nõuetele vastavuses püsimine

Lisaks maksukohustuste täpsusele hoidmisele peab teie mittetulundusühing täitma ka mõningaid muid nõuetele vastavuse kohustusi. Siin on nimekiri kõige olulisematest mittetulundusühingute vastavusnõuetest koos kõigi nende kiire kirjeldusega.

  • Huvide konflikti poliitika: Teie mittetulundusühing peab allkirjastama dokumendi, mis kinnitab, et ükski teie ametnikest või direktoritest ei saa organisatsioonist eraviisilist kasu.
  • Iga-aastased juhatuse koosolekud: Kui asutasite esimest korda mittetulundusühingu, pidite koostama reguleerivad dokumendid, nagu põhikiri ja mittetulundusühingu põhikiri. Nendes dokumentides oleks pidanud loetlema, kui sageli teie juhatus igal aastal kokku tuleb, et langetada kõrgetasemelisi otsuseid, nagu eelarve ja poliitika. Vähemalt kord aastas peavad nad kohtuma.
  • Mittetulundusühingute protokollid: Nendel koosolekutel, mida me eespool mainisime, peaksite veenduma, et peate iga koosoleku kohta protokolli. See harjumus aitab teil olla kursis arvestusnõuetega ja võimaldab teil näidata, kuidas teie juhatus jõudis oluliste otsusteni, mis mõjutavad teie kasvavat mittetulundusühingut.

Enamikus osariikides ei pea te kõiki neid dokumente esitama. Hoidke need lihtsalt oma dokumentidega, juhuks kui teil on vaja tõestada, et otsuste üle hääletati, või kui IRS või muu reguleeriv asutus kontrollib teie organisatsiooni.

Töötajad ja vabatahtlikud

Mittetulundusühingud sõltuvad sageli vabatahtlikest töötajatest, kes on valmis pühendama oma vaba aega organisatsiooni eesmärgi ja missiooni nimel. Kuid on teatud ametikohti, mille jaoks peate palgama täiskohaga töötajaid, et tagada teie mittetulundusühingu edukas toimimine.

Mõelge rollidele, mis võivad vajada rohkemat kui vabatahtliku abi. Kas teie MTÜ vajab raamatupidajat? Kas advokaat? Kohaletoimetamise autojuhid? Kaks mittetulundusühingut pole sarnased, seega võtke aega ja mõelge, mis on teie jaoks parim.

Kuigi vabatahtlikud oma aja eest hüvitist ei saa (just see soe ja udune tunne), on töötajatel seadusega lubatud saada mõistlikku hüvitist. Märksõna on “mõistlik” ja IRS võrdleb teie palku sarnastes tingimustes sarnaste mittetulundusühingutega, et veenduda.

Raha kogumine

Kuigi 501(c)3 ei eksisteeri kasumi teenimi, vajab see toimimi ja oma ülesande täitmi siiski kapitali. Lõppkokkuvõttes peavad kõik ettevõtted – isegi need, kes ei otsi ootamatuid tulusid – maksma üüri ja hoidma rahavoogu positiivsena.

Siin on mõned standardmeetodid, mida mittetulundusühingud kasutavad oma missiooni jaoks kapitali teenimi:

1. Annetused

Mittetulundusühingud sõltuvad sageli ellujäämi annetustest, seega on oluline, et te mitte ainult ei koguks raha oma MTÜ jaoks, vaid koguksite seda vastavalt oma piirkonna seadustele.

Oma mittetulundusühingule kapitali kindlustami on palju erinevaid viise – alates küpsetiste müügist kuni korjanduste ja traditsiooniliste kirjasaatjateni –, seega veenduge, et olete enne alustamist reeglitega selge.

Sündmus, nagu soodustuste õhtusöök, on suurepärane viis suurte annetuste saami. On palju tõenäolisem, et keegi annetab suure summa raha, kui ta saab midagi vastu (nt toitu ja meelelahutust). Ja parim osa? 501(c)3 annetused on maksudest mahaarvatavad!

Kui saadate kirju, soovite lisada oma maksu ID numbri, 501c oleku, toimimisoleku ja tegeliku aadressi. Pidage meeles, et föderaalselt tunnustatud mittetulundusühingud saavad USA postkontorist tasuta posti.

Oluline punkt: Peate oma annetajatele saatma kviitungid, et neil oleks oma kingituse kohta kirje. Arukas idee on saata need kviitungid vaid kord aastas. Alustu hoiate kokku paberimajanduse ja probleemide arvelt. Kuid kui saadate need aasta alguses (nt jaanuaris või veebruaris), maksavad paljud annetajad ise oma makse. See pole mitte ainult nende jaoks mugav, vaid võib aidata motiveerida neid järgmisel aastal täiendavate mahaarvamiste jaoks rohkem annetama.

2. Granti kirjutamine

Teatud valitsusasutused, sihtasutused ja usaldusfondid pakuvad toetusi mittetulundusühingutele. Raha taotlemi peate esitama taotluse, kirjutades ettepaneku või esildise. Tavaliselt on arukas mõte palgata kutseline stipendiumikirjutaja, kes aitaks teid taotlustega.

3. Tasud teenuste eest

Kui pakute teenust tasu eest, peate veenduma, et teenus on seotud teie missiooniga. Oletame näiteks, et juhite loomade varjupaika. Võib-olla soovite pakkuda tasu eest marutaudisüste. Kuna see teenus on otseselt seotud teie missiooniga mittetulundusühinguna, on teie teenitud raha maksudest mahaarvatav.

Lahutamine, kui see puudutab

Olenemata sellest, kas teie mittetulundusühing on saavutanud oma missiooni või kohanud organisatsiooni sees lepitamatuid erimeelsusi, on olemas reeglid, mida peate selle lõpetamisel järgima.

Ülejäänud raha, mis on teie mittetulundusühingus ei saa makstakse välja direktorite nõukogu vahel. Selle asemel tuleb see anda teisele mittetulundusühingule. Mõelge sellele kui heategevusorganisatsioonidele, mis tegelevad heategevusega. Teisest küljest, kui teie mittetulundusühingul on kogunenud võlgu või kohustusi, ei vastuta keegi – isegi mitte direktorite nõukogu – nende eest isiklikult.

Pidage meeles, et need on vaid põhijuhised. Kui teil on ülaltoodud nõuannete või teie osariigi juhiste kohta küsimusi, on alati kõige parem rääkida advokaadiga. Ja loomulikult palju õnne! Miski pole nii rahuldust pakkuv kui teiste inimeste abistamine. Hoidke oma paberimajandus ja maksud korras ja võite seda teha väga kaua.

Kuhu edasi?

Kui teil on juba mittetulundusühing, siis kas teil on olnud võimalus tutvuda teenusega Google Apps mittetulundusühingutele? See on tasuta ja on hea lähtepunkt kõigile, kes soovivad rohkem teada saada või abi saada.

Kas teil on küsimusi mittetulundusliku ettevõtte asutamise või juhtimise kohta? Kas teil on oma kogemustest nõuandeid jagada? Andke meile allolevates kommentaarides teada.

Matt Kaufman on ettevõtte Rocket Lawyeri väikeettevõtete teenuste direktor ja ta soovib luua ettevõtetele parema võimaluse saada vajalikke õigusteenuseid. Ta liitus Rocket Lawyeriga pärast seda, kui töötas väikeettevõtete advokaadina ja on reisinud mööda riiki, rääkides otse sadade väikeettevõtete omanikega nende igapäevastest vajadustest. Ta tugineb nendele kogemustele, et leida viise, kuidas parandada juriidiliste küsimustega seotud keerukust ja kulusid.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga