Kas teate, kuidas oma hirmudele vastu seista ja võrgustikku saada?

Kas võrgustumine ajab sind närvi? Saate õppida sellest hirmust üle saama.

Kui olete alustamas ettevõtet, siis teate juba, kui raske see võib olla. Peate olema pühendunud, investeerima piisavalt aega, energiat, keskendumist ja pingutusi ning olema motiveeritud ja järjepidev.

Seetõttu on alati hea mõte valida valdkond, mille vastu oled kirglik; see on garantii, et sul niipea igav ei hakka.

Kuid peale kire on veel üks oluline koostisosa, millest edukad ettevõtte omanikud hakkama ei saa: võrgustumine.

Õigete inimestega kohtumine, ideede jagamine, partnerite ja investorite leidmine, nõu ja toe otsimine – see kõik seisneb suhete loomises oma valdkonna mõttekaaslastega.

Mõned inimesed on suhtlemisaltimad kui teised ja on alati valmis kohtuma uute inimestega ning esitama ennast ja oma ideid võimalikult enesekindlal viisil.

Kuid teised ei ole sündinud heade sotsiaalsete oskustega ja nad peavad töötama nende täiustamise nimel, kui tahavad saada tõhusateks võrgustike loojateks.

Nii et kui teile ei meeldi avalikkuse ees olla ja kui uute inimestega kohtumine on teie suurim hirm, on teil siiski võimalus.

7 näpunäidet võrgu loomise võimalikult valutuks (ja produktiiv) muutmi:

1. Tutvustage end kogu aeg uutele inimestele

Enamasti parim ja lihtsaim viis võita hirm on teha seda, mida me kardame.

Liiga palju mõtlemata asuge lihtsalt tegutsema.

Sotsiaalse ärevuse puhul on lahendus lihtne – pöörduge igal võimalusel uue inimese poole. See on hirmus, jah. Kuid see muutub ka iga kord lihtsamaks.

Võite kogeda ebamugavaid olukordi ega suuda vestlust alustada, kuid proovite järgmisel korral teist lähenemist ja tunnete end peagi oma nahas mugavalt.

Pole õiget valemit, mida öelda, kui kohtute kellegagi esimest korda. Nii et lihtsalt mõtle midagi välja ja mine ütle. Esitage küsimus või lihtsalt tutvustage ennast.

Õnnestub üks kord ja saate enesekindluse tõuke ja saate seda teha ikka ja jälle.

2. Tea, miks sa seda teed

Oluline on oma “miks” meeles pidada. See on nagu reaalsuskontroll.

Meie ümber on nii palju segavaid tegureid, et nende kallal jätkami tuleb sageli oma elueesmärke meelde tuletada.

Vaata ka: Kas lühike tähelepanu on uus norm?

Seega peaksite sel juhul olema teadlik võrgu loomise eelistest. Siin on mõned neist:

  • Parandate oma isiklikku kaubamärki
  • Saate jagada ja saada ideid
  • Teid inspireerivad inimesed, kes on juba saavutanud selle, mida te taotlete
  • Saate leida uusi sõpru
  • Pöördute potentsiaalsete partnerite ja investorite poole
  • Sa parandad oma sotsiaalseid oskusi
  • Te loote suhteid

Pidage meeles kõiki neid põhjuseid ja teate, et uute inimestega kohtumine on seda väärt, isegi kui tunnete ärevust.

3. Ole okei tagasilükkamisega

Olgem ausad: Teid lükatakse mitu korda tagasi, meeldib see teile või mitte. Me kõik kukume elus paar korda läbi, enne kui leiame, mis töötab.

Kuid tagasilükkamine tähendab antud juhul seda, et kohtute uute inimestega ja proovite ikka ja jälle. Ja pärast iga kord olete tugevam, kogenum ja saate analüüsida, mis ei tööta, ja teha asju teisiti.

Aktsepteerige iga tagasilükkamist kui hindamatut õppimiskogemust. Lisaks on maailmas miljardeid inimesi. Te ei saa neid kõiki enda sarna muuta. Ole sellega korras. Lihtsalt aktsepteerige seda märgina, et te ei saa ärisuhet luua ja isegi kui proovite, ei tule sellest midagi head.

Nii et minge lihtsalt järgmise inimese juurde ja lõpuks leiate õige mentori, partneri või mõjutaja, kes näeb teie ideedes potentsiaali ja kellele teie mõtteviis meeldib.

4. Rääkige oma kirgedest

Kui olete selles vallas algaja, on siin üks huvitav viis võrgustike loomisel paremaks saada.

Tutvustage end uutele inimestele, rääkige oma kirgedest ja küsige neilt nende oma. Me räägime siin ärimaailmast ja enamasti suhtuvad inimesed oma tegemistesse ülimalt kirglikult – nii et see on midagi ühist.

Isegi kui tegutsete kahes erinevas valdkonnas, ei takista miski teid ideid jagamast, nõu andmast ja üksteist julgustamast.

See, et olete oma kired määratlenud ja neid järginud, on sel juhul teie suurim vara. Kasutage seda targalt.

5. Kuulake

Sa ei pea palju rääkima, kui sa ei viitsi.

Vaikimine on sageli parem kui öelda midagi, millel pole mõtet.

Seega, pärast seda, kui lähenete uuele inimesele ja ütlete enda kohta midagi, esitage küsimus ja kuulake vastust huviga.

Kuulamine on endiselt haruldane ja võimas oskus ning see on üks parimaid komplimente, mida saate kellelegi teha. Kuulates näitate üles austust ja näitate, et hoolite. Sa suhtled inimesega sügavamal tasandil ja võidad ta sageli sõbraks.

Lisaks saate kuulamisest palju õppida.

6. Ole positiivne

Optimism võib teid ka sel juhul päästa.

Ootan uute inimestega kohtumist. Loota ja oodata parimat; isegi kui see nii ei ole, olge sellega rahul ja proovige uuesti.

Alati, kui osalete üritusel ja teil on võimalus kohtuda sarnaselt mõtlevate inimestega, olge sellest põnevil. Hinda seda võimalust ja kasuta seda maksimaalselt.

Naerata palju. Ole sõbralik ja viisakas. Ja naudi tõeliselt sealsete inimestega tutvumist.

7. Ole valmis

Ettevalmistus muudab teid enesekindlamaks ja vähem murelikuks.

Kui lähete suurele üritusele ja teate, et seal on palju võimsaid inimesi, uurige. Tea, millega nad viimasel ajal tegelenud on. Planeerige ja harjutage, mida ütlete, kui soovite.

Valmistage oma visiitkaardid ette ja otsustage, mida kannate. Mõelge, mida saate nende inimeste heaks teha, et saaksite teistest eristuda.

Seda kõike tehes valmistute eelseisvaks sündmu ka vaimselt. Kui olete kohal, käitute ka loomulikumalt ja enesekindlamalt. Seega tehke midagi ette, et asjad läheksid plaanipäraselt.

Viies selle kõik kokku

Niisiis, siin on teie ülevaade sellest, kuidas arendate võrgustamisoskusi, kui te pole eriti sotsiaalne inimene.

Hea uudis on see, et te võite selleks saada. See nõuab harjutamist, kuid see on täiesti saavutatav lühikese aja jooksul.

Mida rohkem te end välja viite ja inimestele lähenete, seda rohkem suurendate oma võimalusi, et keegi oluline teid märkab ja teile tehakse unikaalne pakkumine.

Midagi ei juhtu aga, kui te kohe midagi ette ei võta. Tehke oma uurimistööd ja leidke oma piirkonnas õiged sündmused. Või alustage võrgus; võtke ühendust sotsiaalmeedias mõjutajatega, kirjutage neist ja saatke neile link, pakkuge neile midagi tasuta või võtke nendega e-posti teel ühendust huvitava pakkumisega.

Kui teete seda 100 korda, saate võib-olla 10-30 vastust. Mõned neist võivad olla kasulikud teile ja teie ettevõttele; üks neist võib muuta kogu teie elu.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga