Kas teie finantsstress on kõigi aegade kõrgeim?

Tõenäoliselt on koroonaviiruse pandeemia toonud teie ellu palju ootamatuid muutusi. Ja kui need muutused on ka teie ellu stressi lisanud, pole te üksi.

Johns Hopkinsi Bloombergi rahvatervise kooli COVID-19 kodanikuelu ja rahvatervise uuring avastas psühholoogilisest stressist teatanud USA täiskasvanute arvu märkimisväärse kasvu. Kui 2018. aastal väitis 3,9%, et neil on hädas hädas, siis 2020. aasta aprillis oli see arv kasvanud 13,6%ni.

Kui olete juba oma võla tõttu stressis, võib see pandeemiast tulenev täiendav stress panna teid tundma murdumispunkti lähedal. Ja kuigi te ei saa koroonaviiruse tagajärgedega võitlemiseks palju ära teha, on teil oma võlastressi üle teatud võim. Siin on mõned ideed:

1. Vähendage oma kulusid

Kulude vähendamine võib oluliselt vähendada teie finantsstressi, seega vaadake, millele te iga kuu raha kulutate ja vähendage mõnda oma kulusid

 • Hinnake oma eluase ümber: Kuna on suur võimalus, et eluase on teie suurim igakuine väljaminek, siis mõelge välja, kas on mõttekas vähendada suurust või kolida taskukohasesse naabruskonda või linna. Eluasemekulude kärpimine võib aidata vähendada stressi, mida tunnete iga kuu alguses, kui üüri- või hüpoteeklaen tuleb tasuda. Ideaalis ei tohiks te hüpoteeklaenule või üürile kulutada rohkem kui 30% oma brutotulust.

 • Vabanege tarbetutest kulutustest: Kui maksate kaabli eest, jõusaali liikmelisuse eest, mida te enam ei kasuta, või iganädalaste mobiilitellimuste eest Starbucksist, vähendage neid kulusid oma eelarvest. Need on luksusesemed, mis võivad ebakindluse ajal teile rohkem stressi kui rõõmu tuua.

 • Mängige oma kulud: Kas teil on sõpru või pereliikmeid, kes üritavad samuti oma kulusid kärpida? Kui jah, siis loo väljakutse, kus inimene, kes oma kulutusi kõige rohkem vähendab, võidab teatud ajaperioodi lõpus auhinna. Lõbutsege sellega ning kasutage võimalust pere ja sõpradega samal ajal suhelda.

2. Loo lisatulu

Kui elate palgast palgani või ei suuda oma igakuiseid kulusid katta, võib suurema sissetuleku teenimine olla parim lahendus. See võib tunduda eriti raske, kui peaaegu pooled USA elanikkonnast on töötud, kuid andke endast parim, et olla loominguline ja mõelda, kuidas oma oskusi ja huvisid rahavoo suurendamiseks kasutada. Siin on mõned ideed.

 • Hangi kõrvalkontsert: Kõrvalkontsert on töö, mida teete lisaks põhitöökohale. Mõistlik on leida paindlik kõrvalkontsert, mis võimaldab teil töötada nii palju või nii vähe kui soovite. Ajal, mil sulgemised on endiselt tavalised, on toidu kohaletoimetamine või veebipõhine juhendamine vaid mõned valdkonnad, kus tööd on veel saadaval.

 • Alustage oma ettevõtet: Kui teil on ettevõtlikkust ja usute, et võiksite pakkuda toodet või teenust, millest teised tänapäeval kasu saavad, kaaluge ettevõtte asutamist. Väikeettevõtete administratsioon (SBA) ja SCORE aitavad teil ellu viia.

 • Otsige kõrgemalt tasustatud tööd: Jah, meil on majanduslangus, kuid töökohti on endiselt. Kui soovite, et teeniksite oma täiskohaga töökohal rohkem, ärge kartke uut tööd otsida. Astuge oma ala eksperdiks, alustades ajaveebi või postitades regulaarselt LinkedIni, pakkudes nõustamisteenuseid või esinedes taskuhäälingusaates või raadiosaates. Neid asju tehes on teil lihtsam leida töökoht, millega kaasneb suurem vastutus ja suurem palk.

3. Olge oma rahaasjadega kursis

Kui viivitate arvete maksmisega või finantsprobleemidega tegelemisega, suureneb teie finantsstress tõenäoliselt veelgi. Sel põhjusel on oluline oma rahaasjadega kursis olla.

 • Hoidke end kursis oma arvetega: Seadistage kalendri meeldetuletusi või registreeruge automaatmaksega, et teil ei jääks kunagi makse tegemata. Kui te ei saa arveid tasuda, pöörduge kindlasti laenuandjate ja võlausaldajate poole. Nad võivad olla valmis teiega koostööd tegema ja aktsepteerima osalisi makseid või pakkuma edasilükkamist.

 • Kindlustage oma raha: Ärge võtke hunnikut sularaha välja. Püüdke hoida suuremat osa oma rahast oma pangas või krediidiühistu kontol. Nii saate selle turvalisena hoida, kuid siiski juurdepääsetavana.

 • Võlgadega silmitsi seistes: Muutke oma võlg prioriteediks, et saaksite igal kuul rohkem oma raskelt teenitud raha endale jätta. Kaaluge võlgade lumepalli või võlalaviini Kui need ei tundu teie jaoks töötavat, võiksite valida võlgade konsolideerimise, krediidinõustamise või võlgade leevendamise programmi.

Kuidas vältida rahalist stressi tulevikus

Täiuslikus maailmas oleks koroonaviirus viimane kriis, millega silmitsi seisate. Kuna see on üsna ebatõenäoline, on oluline luua uued harjumused, et valmistuda sarnasteks olukordadeks tulevikus. Kaaluge uue tee valimist:

 • Madalam krediitkaardivõlg: Olenemata majanduslikest tingimustest võib krediitkaardivõlg põhjustada teie rahanduse kontrolli alt väljumise. Selle vältimiseks säästke asjade jaoks, mida soovite, selle asemel, et kasutada nende eest tasumiseks krediiti. Kui kasutate krediitkaarte, tasuge oma arved õigeaegselt ja täielikult iga kuu.

 • Looge hädaabifond: Hädaabifond võib olla tõeline elupäästja, kui olukord läheb raskeks. Seadistage iga kuu automaatne ülekanne oma arvelduskontolt hoiukontole. Hoidke kinni kõik maksutagastused, sünnipäeva sularaha või muud ootamatud summad. Müüge kõik asjad, mida te enam ei kasuta ega vaja. Kui kombineerite kõik need strateegiad, saate üsna kiiresti alustada hädaabifondi loomist.

 • Ela alla oma võimete: See, et teenite 5000 dollarit kuus, ei tähenda, et peaksite kulutama 5000 dollarit kuus. Mida vähem iga kuu kulutate, seda rohkem peate säästma ja investeerima. Pange see lisaraha investeeringuteks, koduostufondiks, kolledžifondiks 529-sse või säästke lihtsalt vajaliku puhkuse jaoks. Suurem säästukonto ja pesamuna annavad rahaliste raskuste korral kindlasti meelerahu.

Kaaluge võlgade leevendamist

Kui teil on raskusi oma rahaasjadega ja loodate tulevikus liikuda tugevama finantspositsiooni poole, võib olla aeg astuda suurem samm. Freedom Debt Relief on siin selleks, et aidata teil mõista võlgade lahendamise võimalusi, sealhulgas meie võlakergendusprogrammi. Meie sertifitseeritud võlakonsultandid aitavad teil leida lahenduse, mis viib teid parema finantstuleviku poole.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga