Kasvu mõõtmine: 13 ekspertide nõuannet

Järgige neid nõuandeid, et mõõta ja jälgida ettevõtte tervise põhinäitajaid. Kasvu mõõtmine aitab teil kasvuvõimalusi ära kasutada, vähendades samal ajal riske.

1. Seadke oma ettevõtte kasvu eesmärgid

Enne mõõtmiste paika panemist määrake oma eesmärgid.

SMART on akronüüm, mis aitab teil eesmärke seada. Teie seatud ärieesmärgid peaksid olema:

  • Konkreetne , mis tähendab, et saate selgelt määratleda, mida soovite. Näitena võiks tuua ühe toote müügi suurendamise, selle asemel, et saavutada tulude suurendamise üldisem eesmärk.
  • Mõõdetav , mis tähendab, et peaksite suutma oma eesmärki numbriliselt jälgida ja analüüsida. Eespool toodud näite jätkami ei tohiks müügi suurendamine olla abstraktne – peaksite püüdlema teatud väärtuse või vahemiku poole. Samuti peaksite veenduma, et teie andmeanalüütika tööriistad suudavad asjakohaseid mõõdikuid õigesti mõõta.
  • Saavutatav , mis tähendab, et teie eesmärgid on teie ressursse arvestades käeulatuses. Ühe toote müügi suurendamine 5000 dollari võrra võib olla ebareaalne, kui olete seda toodet ajalooliselt müünud ​​vaid sadade kaupa.
  • Asjakohane , mis tähendab, et teie eesmärgid on teie ettevõtte jaoks asjakohased. Näiteks võib tuua juba kasutusele võetud toote müügi suurendamise selle asemel, et suurendada müüki uue tootega, millel puudub müügiajalugu.
  • Ajapõhine , mis tähendab, et teie eesmärgid on seotud eelseadistatud perioodiga. Kui soovite müüki suurendada, vajate alg- ja lõppväärtust ning aeg on kõige ilmsem viis nende kahe ühendami. Teisisõnu, ärge püüdke lihtsalt teha konkreetset, mõõdetavat, saavutatavat ja asjakohast muudatust – tehke seda kuu, kvartali või aasta jooksul.

Tavaliselt soovivad ettevõtted mõõta kasvu järgmistes valdkondades:

  • Tulu (müük, puhaskasum jne)
  • Tellimused (igakuine või aastane korduv tulu)
  • Ühikud (müüdud või töödeldud ühikud kokku, kliendibaasi numbrid, sõlmitud uus leping, sotsiaalmeedia jälgijad jne)

Samuti võite soovida mõõta kasvu konkreetsete eesmärkide alusel. Need võivad olla lühiajalised eesmärgid, näiteks teatud arvu klientide säilitamine sel kuul. Need võivad olla ka pikaajalised eesmärgid, nagu teie turuosa suurendamine vähemalt teatud arvu võrra teatud perioodi jooksul, võib-olla aasta jooksul. Teie valitud eesmärgi tüüp määrab, kuidas lähenete ettevõtte kasvu mõõtmisele.

2. Valige KPI-d (ja nende väärtused) hoolikalt

Eesmärkide saavutamise edenemise jälgimi peate oma tööd kvantifitseerima peamiste tulemusnäitajate (KPI) abil. Need mõõdikud mõõdavad, kui hästi teie meeskond nende eesmärkide saavutami töötab. Näiteks kui soovite oma ettevõtet kasvatada, müües rohkem tooteid, peaksite oma meeskonda sundima viima teatud arvu müügivihjeid kuus oma müügikonveieri lõpule lähemale. Mida rohkem töötajaid seda teeb, seda lähemale jõuate oma eesmärgile.

3. Vaadake oma tööjõudu

KPI-d on suurepärane viis mõista, mida teie töötajad lauale toovad, kuid need maalivad ainult osa pildist – töötajad on teine ​​pool. Ettevõte, mille töötajate rahulolu, töötulemused ja säilitamise määr on madal, seab end ebaõnnestumi ette.

Kui näete, et teie töötajad on motiveerimatud või stressis, investeerige algatustesse, et muuta nad õnnelikumaks. Selgema mõistusega töötajad ei loo mitte ainult paremat töökeskkonda – õnnelikumad ja vähem stressis töötajad jõuavad ka hõlpsamini teie KPI-deni.

4. Vaata üle oma äriplaan

Kas teil on äriplaan paigas? Loodetavasti ei kirjutanud te seda kirja ega andnud ära, et teid enam kunagi näha ei oleks. Äriplaan on teie ärieesmärkide ja nende saavutamise viiside organiseeritud tegevuskava. Äriplaani koostamise põhjused hõlmavad uue ettevõtte määratlemist, partneritevahelise lepingu visandamist, ettevõtte müügi väärtuse määramist ning äriplaani haldamist ja jälgimist.

Üks põhjus, miks paljud ettevõtete omanikud süvenevad ja koostavad äriplaani, on esitada laenuandjatele rahastamise taotlemisel. (MÄRKUS: SmartBiz ei nõua taotlemise ajal äriplaani) Laenuandjad tahavad teada, kas olete hea äri, mida rahastada, millel on kindel alus ja plaanid laieneda. Kui teil pole äriplaani, kasutage alustami meie käepärast ressursikeskuse juhendit.

5. Võrdlus võrdlus konkurentidega

Konkurentsivõimeline võrdlusanalüüs on see, kui võrdlete oma ettevõtet konkurentidega. See on õunte ja õunte võrdlus, kasutades määratud mõõdikuid, et mõõta ettevõtte tulemuslikkust ja võrrelda seda aja jooksul teistega.

Loomulikult toimib see strateegia kõige paremini, kui teil on takistusteta juurdepääs oma konkurentide KPI-dele. Asi on selles, et teil ei ole kunagi täielikku siseringi teavet selle kohta, mis teie konkurentide kontorites toimub, kuid võite leida vihjeid avalikult kättesaadavatest materjalidest. Tööstusharu väljaanded, aastaaruanded ja isegi lihtsad Interneti-otsingud võivad tuua välja väärtuslikke konkurentide mõõdikuid, mida saate võrdlusuuringuks kasutada.

See strateegia aitab teil saada organiseeritud ülevaate oma ettevõttest ja selle toimivusest, et aidata teil konkurentsis püsida. Võrdlusuuringud tähendab, et saate kindlaks teha, millal konkurendil läheb hästi või millal mitte. Võrdlusuuringud võivad aidata teil oma ettevõtet õiges suunas juhtida.

6. Jälgi tulude kasvu

Jagage kogutulu kasv eelmise aasta tuludega. Seejärel korrutage tulemus 100-ga, et arvutada kogutulu kasv protsentides. Tulude kasvumäära regulaarselt arvutades saate kindlaks teha, kas ja kui palju kasv suureneb, väheneb või jääb samaks.

7. Analüüsige tööjõu kasvu

Teie palgatud meeskonnaliikmed peaksid olema hästi koolitatud, kogenud ja teie ettevõtte edusse investeerinud. Töötajate palkamine ja koolitamine on kallis, seega peaksite püüdlema madala tööjõu voolavuse poole. Selle määra arvutamine aitab teil kindlaks teha, kui hästi teil töötajate säilitamisel läheb.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga