Kavalad nipid õigusabi maksimeerimi

Õigusabi võib olla tõesti kallis.

Kuid see on üks neist asjadest, mis õigesti tehes säästab teid pikemas perspektiivis rohkem, kui see teile alguses maksma läks. Õige õigusabi leidmine hoiab teie ettevõtte võimalikest kohtuasjadest eemal, säästes teie raskelt teenitud raha muudeks raha teenimi.

Igaüks, kellel on olnud vajadus advokaadi järele, mõistab pädeva õigusabi palkamise näpuotsaga. Kuna enamik advokaadibüroosid maksab 250–700 dollarit tunnis, on mõnel ettevõttel rahaliselt mõttekas palgata advokaat täiskohaga. Kuid isegi see on paljude ettevõtete jaoks pingeline, eriti 2016. aasta valguses palgaennustused keskmise ulatusega üldjuristide puhul, mis jäävad vahemikku 111 500–217 750 dollarit.

Pole haruldane, et ettevõtete omanikud võtavad selle vastu, arvates, et nad ei palka advokaati, kes aitaks üldiste igapäevaste juhiste andmisel. See võib ajutiselt toimida, kuid mõista, et põhimõtteliselt kõigel, mida ettevõte teeb, on juriidiline aspekt ja sellega üksi tegelemine on riskantne. Kas on töötajaid? See on tööseadus. Uue üürilepingu sõlmimine? See puudutab vähemalt omandi- ja lepinguõigust.

Näen ettevõtteid iga päev rõõmsalt – kuid tahtmatult – tegemas igasuguseid asju, mille pärast töötaja, klient või muu ettevõte võib neid kohtusse kaevata. Minu jaoks on see nagu vaadata kedagi, kes ei tea, et tal on jahiämblik seljas. Pühin selle rahulikult kõrvale, aga sisemiselt pabistan, et mis oleks võinud juhtuda.

Nii et ärge tegelege sellega üksi, vaid kaitske oma ettevõtet ja proovige mõnda neist kavalat manöövrit, et leida ja piiratud eelarvega oma üldist nõustamist maksimeerida.

Näpunäide nr 1: vahetuskaup

Kui teil napib raha, proovige vahetada oma teenus advokaadi teenuste vastu. Võite avastada, et teie toode või teenus on rohkem väärt kui raha, mida te muidu maksaksite. Kui olete veebiarendaja, pakkuge mõnetunnise juriidilise konsultatsiooni eest veebisaidi ümberkujundamist või hooldust. Advokaadid võivad olla valmis vahetuskauplema teenuste eest, mille eest nad pidid lõpuks maksma.

Selle aasta alguses vajasin juurdepääsu väga põhjalikule, kuid ülemäära kulukale andmebaasile projekti jaoks, mille võtsin ühe oma kliendi jaoks ette. Olin seda veebipõhist teenust paar aastat varem kasutanud, nii et tundsin nii toodet kui ka omanikku päris hästi. Ütlematagi selge, et mul ei olnud vahendeid iga-aastase liikmemaksu ettemaksmi. Seega saatsin omanikule meili, milles palusin mõne tunni minu aja eest juurdepääsu andmebaasile, millega ta oli õnnelikult nõus.

Tema vaatenurgast sai ta “tasuta” õigusabi, sest talle ei maksnud midagi, et võimaldada mul juurdepääs tema andmebaasile, millel oli juba tuhandeid kasutajaid. Vastutasuks sai ta kohandatud töötajate käsiraamatuid, konkurentsikeelulepinguid, ettevõtte poliitikat ja kurjategijatele kontoomanikele saadetud vastikuid gramme.

Minu vaatenurgast sain liikmeks tuhandete dollarite väärtuses ja juurdepääsu vingele andmebaasile, mida kasutan (ja esitan arveid) teistele klientidele. Mulle kulus vaid paar tundi oma ajast, et koostada dokumentide pakk, millega ma rutiinselt töötan ja mida olen varem korduvalt kohandanud.

Näpunäide nr 2: valige ebatraditsiooniline advokaat

Enne õigusteaduskonda minekut pidasin advokaadiks inimest, kes läks nelja-aastasesse kolledžisse, omandas eelõiguse eriala ja jätkas seejärel veel kolm aastat õigusteadust.

Kui ma õigusteadust alustasin, olin üllatunud, nähes nii palju kaasüliõpilasi, kes sarnanesid minuga – olime loonud eduka mittejuriidilise karjääri ja läksime õhtuti õigusteaduskonda, et täita oma unistusi saada juristiks. Minu klassikaaslaste taust varieerus hobutreeneritest ja hotellindustöötajatest kuni mehaanikainseneride ja arstideni.

Advokaadi leidmine, kelle tei karjääriks on jurist, võib teie ettevõttele väga hästi kasuks tulla, sest nad võivad olla võimelised töötama rohkem kui ühel ametikohal. Kui vajate lisaks üldnõustamisele ka finantsnõustamist, leidke finantsvaldkonnas töötanud jurist. Nad mitte ainult ei tea äriasju paremini kui teie keskmine advokaat, kellel on ainult advokaadibüroo kogemus, vaid nad saavad paremini käised üles käärida ja abistada seal, kus neid vajatakse. Piiratud eelarvega väikeettevõtete jaoks pole rohkem kui ühe mütsi kandmine lihtsalt iludus – see on ülioluline.

Näpunäide nr 3: rentige seestpoolt

Üllataval kombel on paljudel inimestel soov minna õppima õigusteaduskonda ja saada juristiks. Ma ei oska öelda, kui palju on mul vestlusi sõprade, kolleegide ja klientidega, kes ütlevad mulle, et nende unistus on juristipraktika. Nii paljude koolidega, mis pakuvad paindlikke õigusprogramme, on advokaadiks saamine veelgi paremini saavutatav kui eelmiste põlvkondade jaoks.

Kui teil on mõni töötaja, kes on avaldanud soovi advokaadiks saada, peaksite seda julgustama ja otsima võimalusi nende ettevõtmiste toetami. Kui teie ettevõttel on õppemaksu hüvitamise plaan, on see suurepärane, aga kui ei, siis pole ka midagi. Saate töötajat muul viisil toetada, andes talle puhkust või lubades tal lahkuda mõistlikul kellaajal, et ta jõuaks õigel ajal tundi. Kui kardate, et töötaja loobub teiest pärast seda, kui olete ettevõtte ressursid temasse investeerinud, võite alati lasta tal allkirjastada leping õppemaksu eest elamise kohta.

Nelja aasta pärast on teil peajuristi kandidaat, kes on teile tõenäoliselt lojaalsem ja teie äriga kursis kui ükski advokaat väljaspool tänavat. Seaduse tundmine on suurepärane, kuid teadmine, kuidas see välja näeb, kui see kehtib sinu igapäevane ärirutiin on veelgi parem.

Lisaks lisaboonusena maksate tõenäoliselt oma äsja vermitud õigusnõustajatele palju madalamat tasu kui kellegi tänavalt palkamisel, eriti kui ta jääb tööle töölepingu alusel.

Näpunäide nr 4: kasutage oma finantsvõimendust

Siin on väike saladus, millest mitteadvokaadid ei pruugi teadlikud olla: palju juriste vihkama töötades advokaadibüroodes.

Paljud advokaadid, kellega ma räägin ja kes töötavad traditsioonilistes advokaadibüroodes, on väsinud 60-tunnisest töönädalast, et püüda hoida kinni oma arveldatavatest töötundidest. Nad on rotijooksust väsinud ja otsivad rohkem tasakaalu. Seetõttu ihkab enamik neist ettevõttesiseseid positsioone.

See võib teie kasuks tulla, sest teil on tõenäoliselt rohkem läbirääkimisvõimet, kui arvate. Saate palgata üldjuristi palju madalama tunnitasuga, kui maksaksite advokaadibüroole, eriti kui teie ettevõte toetab peresõbralikke poliitikaid ja tööaega. Madalam määr võib olla mõistlik kompromiss advokaadile, kes otsib paremat töö- ja eraelu tasakaalu ning aeglasemat ja prognoositavamat tempot kui advokaadibüroo oma.

Samuti pidage meeles, et võite leida odavamat abi väljaspool oma osariiki. Paljud osariigid lubavad advokaate teistest osariikidest tegutseda peanõunikuna ettevõtetele, mille vastuvõtt on selle osariigi advokatuuris piiratud või puudub. Nii et olenevalt teie ettevõtte asukohast võib teil olla võimalik leida pädevat õigusabi USA piirkondadest, kus advokaadid on harjunud saama madalamaid tasusid. Veebisaidid nagu Palgake Esquire võimaldab teil postitada legaalseid töökohti kogu USA-s, olgu see siis ajutine või alaline, ja määrata tasu, mida soovite maksta.

Näpunäide nr 5: julgustage sotsiaalset kohalolekut

Kui leiate õige ettevõttesisese nõustaja, julgustage oma advokaati kirjutama artikleid ja ajaveebipostitusi, mis on seotud teie valdkonna juriidiliste probleemidega või isegi teie klientide jaoks huvitavate küsimustega. Juristid on harjunud lugema, omastama ja kirjutama suures koguses teavet, nii et iga paari nädala tagant ajaveebiartikli kirjutamine ei ole tõesti vaevarikas.

Teie ettevõtte kirjutatud asjakohaste ja hästi kirjutatud juriidiliste artiklite postitamine LinkedIni gruppidesse võib teie veebisaidile suurendada liiklust. Aktiivsetesse LinkedIni gruppidesse postitatud ajaveebid suurendavad sõna otseses mõttes minu veebisaidi liiklust umbes 10 korda, eriti kui liikmed postitavad kommentaare ja meeldivaid märke. Suurem liiklus teie saidile mitte ainult ei too teie ettevõtte nime avalikkuse ette, vaid võib ka saada rohkem kliente ja mõjutada otseselt teie tulu. Lisaks võib teie ärivaldkonnaga seotud juriidilistest küsimustest rääkimine anda teile kui oma piirkonna esilekerkivale juhile tõsise tänavausu.

Pidage meeles, et teie ettevõte suudab probleemidele uuenduslikke lahendusi luua, nii et igapäevaste takistuste lahendamine ei tohiks olla erinev. Proovige rakendada mõnda ülaltoodud näpunäidet, et oma ettevõtte juriidiliste vajadustega loominguliselt toime tulla.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga