Knihy o obchodnom manažmente na zlepšenie vášho podnikania!

Čas čítania: 4 minút

Knihy o podnikovom manažmente sú skvelou alternatívou pre tých, ktorí sa chcú o danej téme dozvedieť viac alebo sa špecializujú na danú oblasť. Keď hovoríme o administratíve, musíme pochopiť, že to nie je jednoduchá ani uzavretá téma. Ide o a séria asertívneho správania o podnikučo si určite vyžaduje dobré obchodné znalosti.

Ponorenie sa do sveta podnikového manažmentu je inteligentné rozhodnutie, ako využiť výsledky spoločnosti. Na tento účel existuje veľa kníh od skúsených a vyškolených odborníkov, ktoré vám môžu v tomto kroku pomôcť. Ale pozor, existuje veľa „guru“ spisovateľov, ktorí v skutočnosti nevedia, o čom hovoria, napriek tomu, že tvrdia opak.

Aby sme vám pomohli, vybrali sme zoznam 10 spoľahlivých kníh o podnikovom manažmente, ktoré vám určite pridajú vedomosti. Ale v prvom radevieš čo je to obchodný manažment?

Čo je to obchodný manažment?

Obchodný manažment, ako sme už povedali, označuje úlohy a strategické správanie na zabezpečenie najlepších výsledkov pre spoločnosť. Toto krátke vysvetlenie nám dáva mylný pocit, že riadenie podniku je jednoduchá vec. V praxi je celý podnikový manažment široký a subjektívny.

Toto správanie je zamerané na rôzne fázy, procesy a zamestnancov podniku. V rámci nej môžeme spomenúť ďalšie typy manažmentu, ktoré sa podobne ako manažment podniku snažia organizovať a riadiť podnik. Práve v prípade manažmentu konfliktov sme dokonca vydali publikáciu s významom manažmentu konfliktov v pracovnom prostredí.

Keď to pochopíme, môžeme konečne hovoriť o našich tipoch na čítanie pre podnikateľov túžiacich po nových vedomostiach.

10 najlepších kníh o podnikovom manažmente

Pozrite si nižšie 10 najlepších kníh o podnikovom manažmente, ktoré vám môžu – a pomôžu – pomôcť v procese riadenia vašej spoločnosti. Potom pripojíme stručné zhrnutie s hlavnými informáciami o každom diele, aby ste sa mohli rozhodnúť, ktoré z nich má pre vás najväčší zmysel.

1. Spoločnosti, z ktorých sa stali dobré od Jamesa C. Collinsa

Kniha spisovateľa a výskumníka Jamesa C. Collinsa rozoberá myšlienku úspechu medzi spoločnosťami a odpovedá prečo niektoré organizácie dostávajú takú dôležitosť, zatiaľ čo väčšina kráča v nemennosti alebo k bankrotu. Autorovi sa na pár stranách darí dať firmám dobré tipy na dosiahnutie želaného úspechu.

2. Rýchlo a pomaly, Daniel Kahneman

Ďalší bestseller vo svete biznisu, kniha Fast and Slow: two way of thinking, vyšla pred 10 rokmi a darí sa jej byť aktuálnou na trhu práce aj v aktuálnej dekáde roku 2020. Autor je ekonóm a víťaz Národných akadémií Daniel Kahneman, víťaz ceny za komunikáciu za rok 2012, poskytuje psychologický pohľad na problematiku rozhodovanie a racionalita vo svete podnikania.

3. Obchodný manažment: Od Taylora po súčasnosť

Kniha, ktorú v roku 2006 napísali Ademir Ferreira, Reis Ana a Maria Pereira, sa snaží diskutovať o vývoj administratívnych teórií od 60. rokov, ako aj manažment moderných teórií a Emerging Strategies. Kniha sa široko odporúča odborníkom, ktorí sa snažia zlepšiť svoje znalosti o administratívnych postupoch.

4. Tajomstvá mysle milionára, T. Harv Eker

Dielo T. Harva Ekera vystavuje praktiky a zvyky milionárov ako spôsob, ako inšpirovať podnikateľov – a kohokoľvek iného – k tomu, ako narábať s peniazmi. Kniha nám tiež predstaví to, čo autor nazýva „svoj model peňazí“, teda presvedčenia, ktoré si každý osvojuje počas života a ktoré určujú náš finančný osud.

5. Efektívny manažér, Peter Drucker

Piatou knihou na zozname je Efektívny manažér, ktorý napísal Peter Drucker. V ňom identifikuje a ukazuje intelektuál, ktorý je považovaný za otca moderného manažmentu päť postupov potrebných na to, aby podnikatelia dosiahli svoje maximálnu produktivitu prostredníctvom time managementu a následne adekvátneho time managementu pre svojich zamestnancov.

6. Gestão do Amanhã, José Salibi Neto a Sandro Magaldi

Kniha Gestão do Amanhã ukazuje všetko, čo potrebujete vedieť o manažmente, inováciách a vodcovstve, aby ste zvíťazili v 4. priemyselnej revolúcii. Dielo publikované v roku 2018 sa už dostalo do zoznamu bestsellery v Folha de São Paulo.

7. Príručka generálneho riaditeľa, od Josha Kaufmana

Príručka generálneho riaditeľa je dielom venovaným všetkým generálnym riaditeľom, ktorí hľadajú profesionálny úspech. Príručka generálneho riaditeľa určená hlavne pre podnikateľov, ktorí nechcú byť súčasťou tradičnej školy alebo kurzu v tejto oblasti, funguje ako príručka o podnikaní, marketingu, predaji a oveľa viac!

8. Mních a výkonný, James C. Hunter

Kniha O Monge eo Executivo, ktorá bola pôvodne vydaná v roku 1998, ukazuje, čo by vedenie sluhu Alebo skutočné vedenie – v podstate podstata vodcovstva – odlišná od toho, čo sa šíri dnes. Téma „vodcovstva“ robí z knihy jednu z najlepších indícií pre podnikateľov, ktorí hľadajú lepšie riadenie podniku.

9. Sedem návykov vysoko efektívnych ľudí

Toto je jedna z najznámejších kníh na zozname a obsahuje bežné návyky efektívnych ľudí. Téma nepriamo súvisí s postupy, ktoré by mal mať dobrý manažér ako vodca, pretože je to on, kto inšpiruje a objednáva ľudí.

Vydali sme dokonca celú publikáciu venovanú najlepším praktikám vzdelávania zamestnancov. Odhlásiť sa!

10. Postavený tak, aby vydržal James C. Collins

Ďalšie dielo od vplyvného Jamesa C. Collinsa, kniha Built to Last hovorí, čo sú úspešné postupy vizionárskych spoločností. Nedávno vydané číslo sa zaoberá dôležitými otázkami, ktoré by mal vedieť každý podnikateľ, a preto kniha tvorí náš zoznam 10 najlepších kníh o podnikovom manažmente.

Toto sú najlepšie diela pre každého, kto sa chce dozvedieť o riadení podniku od niekoho, kto tejto téme skutočne rozumie. Pozrite si viac o tejto téme v našich blogových príspevkoch a majte prehľad o dôležitých témach manažmentu!

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *