Kohaliku ettevõtte turundus: 17 kõige tõhusamat strateegiat

Mis on kohaliku ettevõtte turundus?

Kohaliku ettevõtte turundus hõlmab mis tahes strateegiat, mille eesmärk on jõuda klientideni, kes elavad teie poest või kontorist teatud kaugusel. Enamik tavalisi jaemüügikohti või ettevõtteid, mis pakuvad isiklikke teenuseid, alustavad kohalikke turunduskampaaniaid. Nii teevad ka keti või frantsiisi asukohad, kes soovivad hankida uusi kliente kohalikust kogukonnast.

Kohaliku ettevõtte turundus vs globaalne äriturundus: mis vahe on?

Kui vaatate ülaltoodud teavet selle kohta, mis tüüpi ettevõtted kohalikul turul turustavad, võite arvata, et Interneti-põhised ettevõtted ei saaks kohalikust turundusest kasu. Kogu internetist koosneva sihtrühmaga ettevõte ei pea ju kohalikke kliente leidma – ta võib müüa tervele maailmale. See eristus eraldab kohaliku äriturunduse globaalsest äriturundusest.

Kohaliku ettevõtte turunduses on võtmetähtsusega müügi tekitamine ettevõtte füüsilises läheduses asuvatelt klientidelt. Globaalses äriturunduses pole geograafilist lõastust. Need kaks turundusmeetodit erinevad ka oma:

  • Maksumus . Kohalik turundus on sageli oluliselt odavam kui globaalne turundus. Paljud kohaliku ettevõtte turundusmeetodid, nagu allpool näete, on oma olemuselt odavad. Globaalse turunduse lähenemisviisid võivad seevastu muutuda kulukamaks, kui palkate digitaalse turunduse agentuure ja korraldate mitme kanaliga kampaaniaid.
  • Sihtimine ja ostja isikud . Hea kohalik turunduskampaania on üles ehitatud põhjalikult määratletud ostja isiku alusel. Näiteks võib äärelinnas tegutsev naiste vintage-rõivaste pood sihtida naaberlinnades elavaid teatud sissetulekuvahemikuga tuhandeaastaseid naisi. Naiste vanaaegne e-kaubanduse tegevus võiks seevastu olla mõistlikult sihtmärgiks kõik naised Internetis.

Ülaltoodud kaks tegurit on lahutamatult seotud. E-kaubanduse ettevõtted saavad sihtida rohkem inimesi, kuna nende teoreetiliselt piiramatu vaatajaskond pakub rohkem tuluvõimalusi ja seega rohkem raha turundu. Kohalike äriklientide arv on oma olemuselt piiratud, seega võivad nad tuua vähem tulu ja neil on väiksem turunduseelarve. Hea uudis on see, et allpool toodud kohaliku ettevõtte turundusmeetoditel on sageli kõrge investeeringutasuvus.

17 Tõhusad kohaliku ettevõtte turundusstrateegiad

Kohaliku sihtrühmani jõudmi ja oma piirkonnas tugeva korduvklientide baasi loomi proovige alltoodud kohaliku ettevõtte turunduse lähenemisviise.

1. Hankige oma Google’i minu ettevõtte kirje

Kui kohalikud kliendid teie ettevõtet veebist otsivad, soovite tagada, et neil on juurdepääs kõige täpsemale ja ajakohasele teabele. Seetõttu on oluline registreeruda teenuse Google’i minu ettevõte kasutajaks. Google’i minu ettevõtte profiiliga saate sisestada õige aadressi, telefoninumbri, veebisaidi ja lahtiolekuajad iga kord, kui keegi teie ettevõtet otsib.

Samuti saate lisada oma ettevõtte Google Mapsi, et kohalikud kliendid leiaksid selle hõlpsamini üles. Kuna kliendid saavad arvustusi ja hinnanguid jätta, võib teie Google’i kirje pakkuda ka sotsiaalset tõestust.

2. Kinnitage oma ettevõte arvustussaitidel

Teine oluline samm kohaliku ettevõtte turustamisel on oma kirjete kinnitamine populaarsetel arvustussaitidel. Kuna Yelp võimaldab klientidel platvormile ettevõtteid lisada, kontrollige kõigepealt oma ettevõtte jaoks loodud kirjet. Kui see on juba olemas, võite selle enda omaks kuulutada ja kontrollida andmete õigsust. Kui te ei leia kirjet, looge uus Yelpi leht õigete kontaktandmete ja lahtiolekuaegadega.

3. Seadistage sotsiaalmeedia lehed

Järgmi kasutage üht tõhusaimat kohalikku turundusstrateegiat, luues sotsiaalmeedia profiilid kõigil suurematel platvormidel, nagu Facebook, Instagram ja Twitter. Kui teie ettevõttel on mitu asukohta, kaaluge iga filiaali jaoks eraldi lehtede loomist. Seejärel töötage välja sotsiaalmeedia turundusplaan, mis võimaldab teie kohalikul ettevõttel särada. Näiteks saate reklaamida eripakkumisi ja allahindlusi, rääkida telgitaguseid lugusid ja tõsta esile oma kohalikku kogukonda.

4. Keskenduge kohalikule SEO-le

Kui juhite kohalikku ettevõtet, soovite omada kontrolli teabe üle, mida kliendid teie ettevõtet otsides näevad. Kuna Google’i kolm parimat otsingutulemust saavad üle kolmveerandi klikkidest, on oluline, et teie veebisait oleks tipus. Saate parandada oma asetust otsingumootori tulemuste lehtedel (SERP), keskendudes kohalikule otsingumootori optimeerimisele (SEO). Näiteks on ajaveebi loomine üks parimaid kohaliku turunduse ideid, kuna ajaveebi abil saate luua kõrgetasemelist sisu, mis meeldib teie kliendibaasile.

5. Meiliturunduse meister

Praeguste ja potentsiaalsete klientidega ühenduse pidami koguge tellijaid ja looge meililoend. Saatke regulaarselt meilivärskendusi, et jagada uudiseid, nagu toodete turule toomine, erisoodustused või kasulikud ajaveebipostitused. Valige e-posti teenusepakkuja, mis võimaldab sildistada, et saaksite tellijaid nende kohaliku poe alusel eraldada. Seejärel saatke valitud abonendirühmadele hüperlokaalseid sõnumeid, hoides neid oma lemmikkohas toimuvate sündmustega kursis.

6. Käivitage püsikliendiprogramm

Kui õpite esimest korda oma ettevõtet turundama, avastate kiiresti, et püsikliendid võivad olla teie üks väärtuslikumaid varasid. Lõppude lõpuks võib klientide hoidmise määra suurendamine ainult 5% võrra suurendada kasumit kuni 95%. Et julgustada kliente teie kohalikku ettevõtet tagasi pöörduma, käivitage lojaalsusprogramm. Kui pakute naasvatele klientidele allahindlusi ja muid stiimuleid, saate neid inspireerida ikka ja jälle tagasi pöörduma.

7. Töö kohalike mõjutajatega

Paljude kohalike ettevõtete jaoks on suusõnaline turundus tõhusam kui traditsiooniline reklaam. Oma ettevõtte kohta teabe levitami looge partnerlussuhted kohalike mõjutajatega. Saate saata neile täiendavaid tooteid ja küsida ülevaadet või paluda neil tutvustada teie ettevõtet oma sotsiaalmeedia jälgijatele, kellest paljud võivad asuda teie piirkonnas. Samuti saate pakkuda kohalikele mõjutajatele sidusettevõtte linke, et suurendada toodete müüki.

8. Käivitage ühisturunduskampaania

Lisaks koostööle kohalike mõjutajatega võib partnerlus teiste teie piirkonna ettevõtetega olla üks parimaid viise oma ettevõtte reklaamimi. Otsige ettevõtteid, mis ei ole otsesed konkurendid, kuid pakuvad tooteid ja teenuseid, mis täiendavad teie oma. Seejärel tehke ajurünnakuid sotsiaalmeedia, e-posti turunduse või ajaveebi kampaaniate jaoks, mis reklaamivad teie mõlemat ettevõtet. Saate välja töötada kaasturunduskampaaniaid, mis suurendavad kohalikku teadlikkust või suurendavad müüki.

9. Reklaamige oma kohalikus piirkonnas

Kohalike klientide radarile pääsemi kasutage ära oma piirkonna reklaamivõimalusi. Mõned kõige tõhusamad kohalikud reklaamivõimalused hõlmavad reklaamide edastamist raadiokuulajatele ja stendide loomist, mis tõmbavad teie klientide tähelepanu. Mõned teised populaarsed väikeettevõtete reklaamiideed hõlmavad reklaamide paigutamist ajalehtedesse, kohalikesse ajakirjadesse ja ringkirjadesse, mis on teie piirkonnas laialt levinud.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga