Kõik, mida pead teadma

Mis on käibekapital?

Käibekapital mõjutab paljusid teie ettevõtte valdkondi, alates töötajatele ja tarnijatele maksmisest kuni kommunaalteenuste töös hoidmiseni ja jätkusuutliku pikaajalise kasvu planeerimiseni. Lühidalt öeldes on käibekapital raha, mis on saadaval teie praeguste lühiajaliste kohustuste täitmi.

Veendumaks, et teie käibekapital teie kasuks töötab, peate arvutama oma praeguse taseme, kavandama oma tulevased vajadused ja kaaluma võimalusi, kuidas teil alati piisavalt raha oleks.

Käibekapitali arvutamise näited

Arvutage oma ettevõtte käibekapitali suhtarv. See suhtarv mõõdab teie ettevõtte lühiajalist finantsseisundit.

Käibekapitali suhte valem:

  • Käibevara / Lühiajalised kohustused = Käibekapitali suhtarv

Kui teil on käibevara 1 miljon dollarit ja lühiajalised kohustused 500 000 dollarit, on teie käibekapitali suhe 2:1. Optimaalne suhe on 1,2–2 korda suurem käibevara ja lühiajaliste kohustuste suhe. Kõik kõrgem võib viidata sellele, et ettevõte ei kasuta oma käibevara kõige paremini.

Puhaskäibekapitali valem:

  • Käibevara – Lühiajalised kohustused = Puhaskäibekapital

Võtke arvesse ainult lühiajalisi varasid, nagu teie ettevõttekonto sularaha ja saadaolevad arved – klientide võlgnevused – ja laoseisud, mille kavatsete 12 kuu jooksul sularahaks muuta.

Lühiajaliste kohustuste hulka kuuluvad võlgnevused – raha, mille olete võlgu müüjatele ja teistele võlausaldajatele –, samuti muud võlad ja kulud palga, maksude ja muude ärikohustuste katteks.

Oma ettevõtte jaoks parima käibekapitali leidmine

Kui vajate käibekapitali, saate uurida mitmeid võimalusi. Madalate maksete tagami peaksite püüdma hankida madalaima kuluga vahendeid ja pikima tähtajaga.

Traditsioonilised pangalaenud

Panga tähtajalisest laenust saadavat tulu saab kasutada käibekapitaliks, et aidata oma ärieesmärke täita. Täiendav kasu? Pangalaenu vastutustundlik tagasimaksmine aitab luua ärikrediiti. SmartBiz pakub praegu oma pangapartnerite kaudu tähtajalisi laene käibekapitali, võlgade refinantseerimi ja uute seadmete ostmi:

  • 30 000 kuni 250 000 dollari laenusummad
  • 2-5 aastane tagasimakse tähtaeg
  • Fikseeritud intressimäär*
  • Igakuised tagasimaksed
  • Ettemaksu trahvid puuduvad

*Intressimäär sõltub laenu tähtajast ning taotleja krediidi- ja finantsprofiilist.

Lisateavet SmartBizi pangavõrgu kaudu saadaolevate pangatähtaegsete laenude kohta leiate siit: Panga tähtajalised laenud.

SBA laenud

Laenuprogramm 7 (a) on väikeettevõtete administratsiooni peamine programm väikeettevõtete rahastamisel abistami. SBA tegelikult otselaene ei anna; Selle asemel annab see laenutagatisi, lubades pangal teatud protsendi teie laenust tagasi maksta, kui te seda ei suuda.

SBA-laen, mida peetakse sageli väikeettevõtete laenude “kuldstandardiks”, võib olla turul saadaolevate pikimate tähtaegade ja madalaima intressimääraga. SBA laenuandjad otsivad taotlejaid, kellel on hea krediit, kindel äriplaan, tagatis ja suutlikkus laenu tagasi maksta.

Lisateavet SBA laenude, nõuete ja taotluse üksikasjade kohta leiate veebisaidilt: SBA 7 (a) laenud.

Krediidiliinid

Teine pankade ja teiste laenuandjate väikeettevõtete rahastamise tüüp on krediidiliin. Sarnaselt krediitkaardiga saavad ettevõtete omanikud raha välja võtta vastavalt vajadusele. Krediidiliinidel on sageli lühemad tagasimakse tähtajad ja need sobivad kõige paremini lühiajaliste käibekapitali vajaduste rahuldami. Krediidiliini loomisega kaasnevad kulud on üks puudusi. Liini loomi nõutakse ettemaksu ja ettevõte peab krediidiliinilt kasutatava raha eest tasuma intressi. Lisateavet leiate siit: Väikeettevõtete krediidiliin: plussid ja miinused.

Krediitkaardid

Väikeettevõtete krediitkaardid pakuvad teie ettevõttele mitmeid eeliseid. Need muudavad teie isiklike ja ärikulude eraldamise lihtsamaks. Väikesed visiitkaardid pakuvad tavaliselt kõrgemat krediidilimiiti kui kõik isiklikud tarbijakaardid. Need annavad teile võimaluse hallata rahavoogusid, kuna enamikul juhtudel on teil 20–30 päeva ärikulud ilma intressideta.

Väikeettevõtete krediitkaardid võimaldavad teil teenida preemiaid, nagu punkte või raha tagasi enamiku ärikulude pealt.

Olenevalt teie kaardist kaasnevad nendega hüved, nagu reisikrediidid, lennufirmade ja hotellide eliitliikme staatused ning tasuta ööbimised. Nad pakuvad eeliseid kaupade allahindluste, ostukaitse, garantiide ja reisikindlustuse osas. Enamik kaarte pakub kaitset varguse ja kahjustuste eest. Siin on artikkel, mis sisaldab rohkem üksikasju, et saaksite teha teadliku otsuse: oma väikeettevõttele sobiva krediitkaardi leidmine.

Ühisrahastus

Ühisrahastamine on väikeste kapitalisummade kasutamine paljudelt isikutelt uue äritegevuse rahastami. Ühisrahastus kasutab hõlpsat juurdepääsu sõprade, pere ja kolleegide tohututele võrgustikele sotsiaalmeedia veebisaitide (nt Facebook, Twitter ja LinkedIn) kaudu, et saada teavet uuest ettevõttest ja meelitada ligi investoreid. Ühisrahastusel on potentsiaal suurendada ettevõtlust, laiendades investorite ringi, kellelt on võimalik raha kaasata, väljapoole traditsioonilist omanike, sugulaste ja riskikapitalistide ringi. Sellel käibekapitali suunal on aga suuri puudusi. Vaadake seda SmartBizi ajaveebi artiklit: põhjused, miks vältida väikeettevõtete ühisrahastamist.

Omakapitali müük

Kui ettevõtte omanik kasutab omakapitali rahastamist, müüb ta osa oma osalusest oma ettevõttes. See võib olla keeruline strateegia, seega on soovitatav töötada koos advokaadiga.

Kaubanduskrediit

Kaubanduskrediit on oluline käibekapitali rahastamise väline allikas. See on lühiajaline krediit, mida kaupade ja teenuste tarnijad annavad ostjale tavapärase äritegevuse käigus müügi suurendami.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga