Kui raske on väikeettevõtte laenu saada?

Väikeettevõtete laenude tüübid

Kui otsite raha käibekapitali jaoks, olemasoleva kõrge intressiga võla refinantseerimi, seadmete, rentimise, inventari ja muu jaoks, peaksite olema tuttav erinevate saadaolevate laenutoodetega. Siin on kokkuvõte kõige populaarsematest valikutest.

SBA laenud

Kui kvalifitseerute, võivad väikeettevõtete administratsiooni üleriigilised madala hinnaga laenuprogrammid olla teie parim valik. SBA laenudel on madalad intressimäärad, pikad tähtajad ja väga madalad igakuised maksed.

Ettevõtete omanikele on saadaval kolme tüüpi SBA laenuprogramme:

7(a) laenuprogramm

SBA 7(a) laenu saab kasutada erinevatel eesmärkidel, sealhulgas käibekapitaliks, võlgade konsolideerimi või kommertskinnisvara ostmi või refinantseerimi.

MÄRGE: Osana avaliku ja erasektori partnerlust käsitlevatest õigusaktidest katab väikeettevõtete administratsioon (SBA) nii põhiosa kui ka intressimaksed esimese 3 kuu jooksul uutelt kõlblike SBA 7(a) laenudelt. Loomulikult peab teie ettevõte kvalifitseerumi vastama abikõlblikkuse nõuetele.

504 laenuprogramm

See programm loodi selleks, et anda väikeettevõtetele odavaid vahendeid laiendami või moderniseerimi. Tavaliselt rahastab kuni 50% projekti kuludest laenuandja, keda toetab SBA. CDC-d (Community Development Corporations) rahastavad tavaliselt kuni 40% projekti maksumusest. 504 laenuprogramm nõuab väikeettevõtte omanikult 10% sissemakset.

Mikrolaenu programm

Mikrolaenuprogramm on mõeldud väga väikestele ettevõtetele, sealhulgas alustavatele ettevõtetele ja annab laenu kuni 50 000 dollarini. Mikrolaenu saamise nõuded võivad olenevalt laenuandjast erineda. SBA mikrolaenu laekumist saab kasutada enamiku ärikulude katmi, kuid mitte võlgade või kinnisvaraostude tasumi.

Mitte-SBA laenud

Saadaval on palju mitte-SBA laenuvõimalusi, kuigi neil võivad olla kõrgemad intressimäärad, lühemad tähtajad ja suuremad maksed. Nad sisaldavad:

Panga tähtajalised laenud

Kui teie ettevõte pole SBA laenu saami veel valmis või vajate raha kiiremini, kui SBA laenutaotlus pakub, kaaluge pangatähtajalise laenu taotlemist. SmartBiz pakub praegu oma pangaturu kaudu tähtajalisi laene käibekapitali, võlgade refinantseerimi ja uute seadmete ostmi. SmartBizi võrgustiku pankade paindliku tähtajaga laenude kohta lisateabe saami külastage veebisaiti siin: Panga tähtajalised laenud.

Ärikrediidiliinid

Ärikrediidiliin võimaldab teil laenata raha kuni krediidilimiidini, mis on tavaliselt väiksem kui tähtajaline laen. Maksad intressi vaid kasutatud summalt ja saad laenu võtmist jätkata vastavalt vajadusele kuni seatud maksimumi saavutamiseni. Need laenud on tavaliselt tagatiseta, mis tähendab, et kvalifitseerumi ei pea te tagatist esitama. Põhjaliku teabe saami lugege seda postitust SmartBizi ajaveebi: Väikeettevõtete krediidiliinid plussid ja miinused.

Ärikrediitkaardid on uuenevad krediidiliinid. Peamine erinevus seisneb selles, et need ei lõpe pärast ettemääratud limiidi saavutamist. Need toimivad nagu isiklikud krediitkaardid, millel on olenevalt laenuandjast erinevad kulutused ja pakkumised. Lisateavet leiate siit: 5 ärikrediitkaardi müüti.

Kaupmehe sularaha ettemaksed

Kaupmehe sularaha ettemakset (MCA) kasutavad kõige sagedamini väikeettevõtted, kes aktsepteerivad krediit- ja deebetkaartide müüki. Saate ettemaksuna kindla summa, mis makstakse tagasi kas igapäevaste tehingute protsendilise mahaarvamise või igapäevaste või iganädalaste maksete kaudu.

Pidage meeles, et MCA-d toovad sageli kaasa väga kõrge aastaprotsendi. Isegi vahemikku jääv miinimum võib olla mitu korda suurem kui tähtajalised laenu aastamäärad. Mõned krediidi kulukuse määrad võivad ulatuda üle 300%. Lisateabe saami lugege artiklit MCA: A Complete Guide 2021.

Tegurid, mis teie rakendust mõjutavad

Laenu edukat taotlemist mõjutavad mitmed tegurid.

Pangad ei soovi rahastada väiksemaid laenusummasid

Paljudel väikeettevõtetel on pank keeldunud rahastamisest. Üks põhjus on see, et pangale kulub väikelaenu menetlemisel umbes sama palju kulusid kui suurema laenu vormistamisel. Väikeettevõtted püüavad tavaliselt taotleda vähem kui 500 000 dollarit ja pangad teenivad suurematele ettevõtetele laenudelt suuremat kasumit.

Teie isiklik krediidiskoor

Peaaegu kõigi laenutoodete, eriti taskukohaste laenutoodete puhul on nõutav tugev krediidiskoor. Teie isiklik krediidiskoor on arv, mis näitab teie krediidivõimet ja annab laenuandjatele teada raha laenamise võimalikust ohust. Teisisõnu, kui tõenäoline on, et maksate laenatud raha tagasi? Vaadake seda SmartBizi väikeettevõtete ajaveebi postitust: teie isiklik krediidiskoor: mis see on, miks see on oluline. Saate teada, kuidas teie skoori arvutatakse ja kuidas seda parandada.

Oluline on märkida: Laenuandja krediidipäring võib teie skoori vähendada. Veenduge, et laenuandja, kellega te koostööd teete, tõmbaks esialgu krediiti, mis ei mõjuta teie skoori. ® teeb esialgse pehme tõmbe, kuigi raske tõmbamine toimub protsessi hiljem, kui see on sobitatud tõenäoliselt rahastava laenuandjaga. SmartBiz® väikeettevõtete ajaveebis on seda teemat põhjalikult käsitletud: Krediidiskoorid: pehmed päringud vs. rasked päringud.

Teie ettevõtte vanus

Ainult 20% töötajatega ettevõtetest elab üle oma esimese äriaasta, nii et laenuandjad peavad nooremaid ettevõtteid riskantsemaks. Enne rakendusele aega kulutamist kontrollige kindlasti ettevõtte vanuse nõuet. Üldiselt piisab 2-aastasest kindlast äriajaloost.

Üksikasjalik äriplaan võib aga aidata teie juhtumit tugevdada, kui olete alla kaheaastase miinimumi. Lisateabe saami lugege artiklit Kas mul on väikeettevõtte laenu saami vaja äriplaani?

Äritulu

Teie ettevõtte tulud võivad näidata, kui suure tõenäosusega teie ettevõte laenu tagasi maksab. Oma positsiooni kindlakstegemi ja ettevõtte tulude suundumuste arvutami vaadake seda ajaveebi postitust. Väikeettevõtte tulud: tehke kindlaks, kus te seisate.

Vahendid

Tänapäeval on olemas palju ressursse, mis aitavad teil laenutaotluse protsessi läbi viia.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga