Kui teil on mittetulundusühing, on vigu, mida te kunagi teha ei taha

See artikkel on osa meie mittetulundusliku ettevõtte käivitamise juhendist – kureeritud artiklite loend, mis aitab teil oma mittetulunduslikku ettevõtet planeerida, alustada ja kasvatada!

Mittetulundusühingu sujuvaks toimimi tehakse palju tööd ja palju võib valesti minna. Kui soovite oma vee peal hoida, on siin viis viga, mida peate vältima.

Mittetulundusühingu juhtimises on midagi tohutult imetlusväärset; see tuleneb soovist maailma paremaks muuta ja valmisolekust pühenduda täielikult heategevuslikule eesmärgile.

Kahjuks pole head kavatsused stabiilset organisatsiooni. Äritaju, logistilised oskused ja juhtimisoskused teevad seda.

“Uued mittetulundusühingud seisavad silmitsi mitmete oluliste väljakutsetega, kui nad tahavad ellu jääda ja mis veelgi olulisem, et neil oleks märkimisväärne mõju,” kirjutab Wolfgang Bielefeld Nonprofit Quarterlyst. “[Issues] Need hõlmavad tõenäoliselt keskkonnale nähtavuse puudumist, segadust struktuuri osas, liiga enesekindlat juhtimist ja madalaid süsteeme.

Nendest väljakutsetest ülesaami ja arenemi peavad nii uued kui ka vanad mittetulundusühingud tagama, et nad ei satuks ühte nendest viiest oma tööstuses levinud lõksust.

5 viga, mida oma mittetulundusühingus vältida:

1. Alainvesteerimine raha kogumisse

Raha kogumine on mittetulundusühingu elujõud. Peate sellega tegelema nii palju kui inimlikult võimalik.

See tähendab muidugi, et peate pühendama õiglase protsendi kogutud rahast suuremale rahakogumisele.

See võib tunduda vastuoluline – isegi ahne. Kuid selle tegemata jätmine võib viia teie organisatsiooni aeglase ja piinarikka surmani. Tegelikult on see kõige levinum põhjus, miks mittetulundusühingud kipuvad ebaõnnestuma, ütles Joe Garecht Fundraising Authorityst.

“Suurimad vead, mida mittetulundusühingud raha kogumisel teevad, on oma raha kogumise operatsioonidesse alainvesteerimine,” ütleb Joe Garecht. “Seda juhtub aastast aastasse tuhandetes organisatsioonides ning see viib igal aastal sadade heategevusorganisatsioonide aeglase ja piinarikka surmani (või mis veelgi hullem, masendava stagnatsioonini).

“Kui enamik organisatsioone kulutab võimalikult suure osa oma raha kogumise tulust programmide ja teenuste pakkumisele, on see hea,” jätkab ta. “Kuid kui süveneda, on tegelik algpõhjus see, et paljud mittetulundusühingud ei väärtusta oma raha kogumise jõupingutusi piisavalt ega näe oma arendustegevust investeeringuna, vaid põlgavad raha kogumise kulusid, mida nad on “sunnitud” tegema. tekkida.”

Ühesõnaga, ärge vaadake raha kogumist kui tarbetut väljaminekut. Vaadake seda kui midagi, mis on teie organisatsiooni kasvu ja edu lahutamatu osa – sest see on nii.

2. Valede inimeste palkamine (ja seejärel suutmatus neid juhtida)

Nii nagu traditsiooniliste ettevõtete puhul, võib ka mittetulundusühing väga kergesti ebaõnnestuda, kui ta palkab valesid inimesi.

Kahjuks on see heategevusorganisatsioonide puhul palju levinum tava kui suurtes ettevõtetes. Enamasti on see tingitud mentaliteedist, et äritegevusele kulutatud dollar on raisatud dollar; see on raha, mille oleks võinud oma eesmärgile kulutada.

„Mittetulundusühingute tööandjad seisavad silmitsi ainulaadsete väljakutsetega,“ kirjutab Siobhan Kelley ajakirjast The Nonprofit Times. „Nad püüavad alati vähemaga rohkem ära teha – vähem töötajaid, vähem tuge, vähem raha. Nende tavade kombinatsioon võib põhjustada halbu tööhõivetavasid, isegi kui keegi arvab, et nad teevad „õiget asja”.

Siobhan Kelley sõnul jagunevad need töövead järgmistesse kategooriatesse:

  • Kehvad värbamistavad: Te ei tohiks kunagi kedagi palgata lihtsalt ametikoha täitmi. Sa ei saa endale lubada mitte olla valiv.
  • Puudus arvestuse pidamine: Kuidas aru saada, kas töötajal on probleeme ilma distsiplinaardokumentideta? Kuidas pidada silmas paljutõotavaid töötajaid ilma töötulemusteta või puhkust ilma töödokumentideta?
  • Tunnipalga asemel töötasu valimine: Enamikus osariikides tuleb mittetulundusühingute töötajatele maksta tunnipalka, kui nad ei vasta väga konkreetsetele kriteeriumidele. Seda nõuab seadus.
  • Probleemseid töötajaid ei vallanda: Mittetulunduslikud töötajad ei erine tegelikult mittetulundusühingute töötajatest. Kui need põhjustavad püsivaid probleeme ja tekitavad mürgise töökoha, peate neile ust näitama.

3. Õigusliku poole haldamata jätmine

Täiuslikus maailmas saaksite keskenduda täielikult oma eesmärgi nimel raha kogumisele.

Saate midagi muuta, ilma et peaksite arvestama oma piirkonna regulatiivse keskkonnaga. Kahjuks ei ela me täiuslikus maailmas.

Kui soovite vältida maandumist legaalses kuumas vees, soovitab heategevuse advokaat Ellis Carter, peate veenduma, et teil on õiged ja ajakohased reguleerivad dokumendid.

Peate olema teadlik mittetulundusühinguid reguleerivatest seadustest ja olema valmis võimalike huvide konfliktide nõuetekoha haldami. Kõige tähtsam on see, et peate olema valmis astuma üles ja tegema raskeid otsuseid.

4. Kvalifitseeritud juhi puudumine (või liidrile liiga suure võimu andmine)

Jällegi peame siinkohal rõhutama, et mittetulundusühing on oma olemuselt omamoodi äri.

See tähendab, et ilma tõhusa juhtimiseta kukub see paratamatult läbi. Peate tagama, et teil on kvalifitseeritud juhtkond, kes on valmis asju juhtima, kuid mis veelgi olulisem, peate veenduma, et nad on pädevad ja neil pole kunagi liiga palju võimu.

“Tasustatud töötajatega mittetulundusühingu puhul on juhatus ületanud piiri, kui juhatuse liikmed nõuavad organisatsiooni kontorite võtmeid ja hakkavad esitama otseseid nõudmisi tegevjuhile alluvatele töötajatele,” ütleb Ellis Carter. “Juhatuse põhiülesanneteks on järelevalve ja strateegiline juhtimine, mitte sekkumine organisatsiooni igapäevastesse asjadesse.”

5. Turundusest ilmajäämine

Viimane, kuid kindlasti mitte vähemtähtis on see, et teie mittetulundusühing ei eksisteeri vaakumis. Kui see õnnestub, peate inimesi selle olemasolust teadvustama. Peate seda turundama.

Ma räägin hästi kujundatud veebisaidi pidamisest, sotsiaalmeedia tõhusast kasutamisest ja brändi identiteedi loomisest teie tegevuse käigus. Ma räägin mittetulundusliku turunduse kohtlemisest nii, nagu kohtleksite kasumit taotlevat turundust.

Ja nagu kõigi teiste selles loendis olevate kaupade puhul, ei saa te endale lubada odavat hinda.

“Kui rääkida mittetulundusliku veebisaidi loomisest, mis on täielikult funktsionaalne ja kaasahaarav, ei tohiks küsimus olla: kui palju see maksab? Küsimus peaks olema: „Mis on investeeringu tasuvus?” ütleb Jay Wilkinson ettevõttest Firespring.

“Teie veebisaidil on uskumatu potentsiaal ja võimalus suurendada annetusi, vähendada kulusid ja printimiskulusid ning suhelda oma vaatajaskonnaga tähendusrikkal viisil, mis ühendab nad veelgi tihedamalt teie organisatsiooniga.”

Lõpumõtted:

Eduka mittetulundusühingu juhtimine on isegi keerulisem kui traditsioonilise ettevõtte juhtimine.

Veel palju võib valesti minna ja nii palju väärarusaamu, mida juhtkond peab liikuma.

Kuid tasu, mis selle kõige lõpus tuleb, on vaieldamatult seda väärt – teadmine, et olete suutnud maailma muuta ja et olete suutnud muuta selle paremaks paigaks.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga