Kuidas alustada oma

11 vaadet

Füüsilisest isikust ettevõtja ettevõtte puudused

Füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsemisel on mõned puudused:

 • Äri- ja isikliku vastutuse ning maksustamise segamine. Teie isiklik vara ja ettevõtte rahandus on üks ja sama, mis füüsilisest isikust ettevõtjal. See tähendab, et kõik kahjud ei mõjuta mitte ainult ettevõtet, vaid ka teie enda kontosid. Samuti esindate ettevõtet juriidilistes olukordades ja vastutate kõigi selle võlgade eest.
 • Ettevõtte pankrot tähendab eraisiku pankrotti. Kuna füüsilisest isikust ettevõtjad on rahalistel eesmärkidel omanikest eristatavad, tähendab ettevõtete pankrot eraisiku pankrotti. Kui teil oleks selle asemel eraldi ettevõte, näiteks C-korporatsioon, võite esitada ettevõtte pankrotiavalduse, ilma et peaksite isiklikult vastutama.
 • Isiklikud varad on ohus. Ülaltoodud näide näitab, et füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsedes on teie isiklik vara alati ohus. Nad on ohus ka siis, kui teie ettevõte seisab silmitsi kohtuasjaga. Kuna teie ja teie ettevõte on õigus- ja maksuküsimustes samaväärsed, vastutate isiklikult kõigi oma ettevõtte vastu algatatud kohtuasjade tulemuste eest.
 • Kapitali kaasamise raskused. Kuna te ei saa füüsilisest isikust ettevõtjana oma isiklikku vara kaitsta, võite avastada, et investorid ei soovi teie rahastamisega riskida. Investorid võivad teie ettevõtet pidada vähem stabiil ja vähem usaldusväär, kui olete ainus juht. Ettevõtetel on tavaliselt vähem takistusi rahastamise saamisel, arvestades nende loomupärast äri-isiklikku lõhet ja tajutavat usaldusväärsust.
 • Tunnetatud professionaalsuse puudumine. Ülaltoodud rahastamisnäited vihjavad tajutavale professionaalsuse puudumisele, millega üksikettevõtjad mõnikord kokku puutuvad. See arusaam võib laieneda kõigile äriasjadele. Näiteks potentsiaalne klient, kes valib, kas palgata kolmandast isikust füüsilisest isikust ettevõtja või ettevõtte, võib valida ettevõtte, kuna selle suur personal võib tunduda seaduslikum.
 • Füüsilisest isikust ettevõtja maksumäärad võivad olla kõrged. Vaatamata varasemale selgitusele, et füüsilisest isikust ettevõtjatel on madalaimad efektiivsed maksumäärad, ei pruugi see asjaolu alati paika pidada. Alustu maksavad füüsilisest isikust ettevõtjad füüsilisest isikust ettevõtja maksumäära 15,3 protsenti ja need maksud ei kehti ettevõtete omanike suhtes. Lisaks on föderaalne ettevõtte tulumaksu määr 21 protsenti, mis võib olla madalam kui teie üksikisiku tulumaksumäär.

Maksud, mida füüsilisest isikust ettevõtja võlgneb

Füüsilisest isikust ettevõtja sisse toodud tulu kuulub lihtsalt selle omanikule. See tähendab, et esitate oma tulud ja kulud, esitades lisaks tavalisele vormile 1040 ka C-plaani.

Samuti peate vormiga 1040 esitama SE ajakava, mida kasutatakse füüsilisest isikust ettevõtja maksu võlgnevuse arvutami.

Kuidas saab füüsilisest isikust ettevõtja alguse?

Kas olete valmis alustama oma ettevõtet füüsilisest isikust ettevõtjana? Kõik, mida tegelikult vajate, on mõned olulised asjad:

 • Ärinimi. Üks asi on välja mõelda, mis on teie arvates suurepärane ärinimi. Teine asi on kindlaks teha, kas keegi teine ​​on selle nime juba kaubamärgiga tähistanud. Selle väljaselgitami peate otsima USA patendi- ja kaubamärgiameti kaubamärkide andmebaasi.
 • Ettevõtte arvelduskonto. Kuigi teie äri- ja isiklikud rahaasjad on maksustamise seisukohalt samaväärsed, peaksite siiski oma äri- ja isiklikud rahaasjad eraldama. Ettevõtte arvelduskonto avamine on lihtsaim viis seda teha. Nii saate lasta oma füüsilisest isikust ettevõtja tulu oma ettevõtte kontole hoiule anda ja hoida seal teatud osa maksumaksete ja ettevõtlusega seotud kulude jaoks. Seejärel saate ülejäänu oma isiklikule kontole teisaldada.
 • Äriplaani. Äriplaan juhib kõiki teie toiminguid ja võib potentsiaalselt aidata teil raha hankida. See on oluline dokument, mis tuleb koostada enne mis tahes tüüpi ettevõtte, mitte ainult füüsilisest isikust ettevõtja käivitamist. Kasutage oma plaani loomise alustami ® äriplaanide juhendit.

Mõned juriidilised nõuded hõlmavad järgmist:

 • Kohalik tegevusluba. Oma vallas ettevõtte tegutsemi peate hankima kohalikult ettevõtlusametilt nõuetekohase litsentsi. Õige asutuse leidmi külastage oma linnavalitsust või võtke ühendust linnavalitsusega selle veebisaidi kaudu.
 • Müügimaksu load. Kui müüte midagi, millelt saab maksustada müügimaksu, on teil ettevõtlusega alustami vaja müügimaksu luba. Seda luba on vaja isegi füüsilisest isikust ettevõtjatele vaatamata sellele, et füüsilisest isikust ettevõtjatel ei ole mitteisiklikku maksukoormust. ® müügimaksu juhendist saate teada, kas vajate käibemaksulitsentsi ja kuidas seda hankida.
 • Asjakohased litsentsid ja load olenevalt teie tööstusest ja asukohast. Teie teenuste või toodete ja asukoha suhtes võidakse kohaldada täiendavaid litsentsinõudeid. Leidke ® ärilitsentside juhendi kaudu mõned potentsiaalsed litsentsid, mida võite vajada, ja näpunäiteid nende hankimi.
 • Föderaalne tööandja identifitseerimisnumber (EIN) . Kui teie füüsilisest isikust ettevõtjal on töötajaid, vajate tegutsemi EIN-i. Saate taotleda EIN-i IRS-i kaudu tasuta ja see on oluline. Kahjuks pole see ennekuulmatu, et petturid sihivad väikeettevõtete omanikke võltsitud tasuliste EIN-i rakendusteenustega. Tegelikkuses ei pea te kunagi EIN-i taotlemise eest maksma.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga