Kuidas COVID-19 ajal laenuandjate ja tarnijatega läbi rääkida

Kellega majanduslanguse ajal läbi rääkida

On müüjaid ja tarnijaid, kellega võib olla lihtsam läbirääkimisi pidada, kui see mõjutab teie rahavoogu. Enne kui kulutate aega ja energiat ettevõtetele, mis võivad läbirääkimised keeruli muuta, on hea mõte tegeleda madalalt rippuva viljaga. Siin on juhised selle kohta, kuidas läbirääkimistele läheneda.

Paindlikum:

 • Tootjad
 • Otsesed teenusepakkujad
 • Korporatsioonid või suured ettevõtted
 • Finantsasutused (pangad, krediidiühistud jne)
 • Suured lepingud

Vähem paindlik:

 • Levitajad
 • Väikeettevõtted
 • Eraomanikud
 • Väikesed lepingud

Sammud, mida võtta enne läbirääkimist

Enne läbirääkimiste alustamist hoidke teavet ja andmeid teie käeulatuses. See mitte ainult ei anna teile teada, kus te seisate, vaid annab teile ka tugevama positsiooni oma laenuandjatele ja tarnijatele lähenemi.

Lepingu läbivaatamine

Loomulikult peaksid teil olema lepingud iga laenuandja ja tarnija jaoks. Vaadake oma leping üle, et mõista oma õigusi ja kohustusi. Mis on maksetähtajad ja millest tekib maksekohustus? Mis on hilinenud karistused? Kas tühistamine või lõpetamine ilma vastutuseta on lubatud? Lepingu keeles tuleks käsitleda kõiki neid küsimusi.

Avastage “Vääramatu jõud”

Veel üks oluline otsus: kas pandeemia kvalifitseerub vääramatu jõu sündmu maksete viivitamise või edasilükkamise või lepingu täieliku lõpetamise tõttu? Mõned lepingud sisaldavad vääramatu jõu klauslit, mida nimetatakse ka võimatuks või Jumala tegudeks. Nende sätete eesmärk on vabandada ühe või mõlema poole tegevust asjaoludel, mis ei olnud mõistlikult ettenähtavad või välditavad, näiteks loodusõnnetused või terrorirünnakud. Paluge kommertslepinguid tundval advokaadil lepingud teie eest üle vaadata ja anda soovitus parimaks tegutsemisviisiks, kui koroonaviiruse puhul kehtib vääramatu jõud.

Uurige kõiki muid tegevuskulusid

Tegevuskulu tekib organisatsiooni igapäevaste tegevuste läbiviimisel, kuid ei ole otseselt seotud tootmisega. Tegevuskulud hõlmavad palgaarvestust, müügitasusid, töötajate hüvitisi ja pensionimakseid, transporti ja reisimist, amortisatsiooni ja amortisatsiooni, renti, remonti ja makse. Arvutage, et teaksite, kus te seisate ja kui palju tegevusruumi teil rahaliselt tervena püsimi vaja on.

Võimalusel vähendage kulusid

Vähendage oma üldkulusid. Kuigi ettevõtte juhtimisega kaasnevad vajalikud kulud, on lihtne langeda tarbetutesse võlakohustustesse. Kui näete rahavooga probleeme, kõrvaldage need, mis ei ole tegevu absoluutselt vajalikud. Samuti võib toimingute ülevaatamine avada võimalused protseduuride sujuvamaks muutmi ja kulude vähendami. Mõned ettevõtete omanikud, kes juba tegelevad esmatarbekaupadega ning eelarve koostamine ja kulude kärpimine ei ole valik. Kuid ülevaatavad kulutused hõlmavad kontoritarbeid, üldkulusid, kindlustuspoliise, vabakutselisi või lepingulisi töötajaid, reisimist ja palju muud.

Alustage ühendust laenuandja ja tarnijatega

Maksete ja laenuandjate ja tarnijatega suhtlemise ignoreerimine on halb strateegia. Kuigi väikeettevõtete finantsprobleemid on laialt teada, võib raadiovaikus muuta läbirääkimised raskeks. Võtke ühendust võimalikult varakult pärast seda, kui olete kindlaks teinud parima tegevusviisi. Kasutage siin oma klienditeenindusoskusi: pidage silmas tulemust, olge viisakas ja kuulake.

Tuvastage muud laenud ja krediidiliinid

Kui olete rahastamise tagami heas kohas, uurige oma võimalusi. Võimalik, et teil on õigus saada odavat rahastamist, et aidata teil äritegevuse katkemisest üle saada. Mõned valikud hõlmavad järgmist.

 • SBA 7(a) laenud – Kui kvalifitseerute, on SBA 7 (a) laenud suurepärane rahastamisvõimalus väikeettevõtetele. Neil on head intressimäärad, pikad tagasimakse tähtajad ja madalad kuumakse. SBA laenude kohta lisateabe saami külastage veebisaiti.
  Pangatähtajalised laenud – Panga tähtajalisest laenust saadavat tulu saab pandeemiast üleaitami kasutada mitmel viisil. Vahendeid saab kasutada käibekapitali ja muu jaoks. Lisaks aitab panga tähtajalise laenu vastutustundlik tagasimaksmine luua ärikrediiti. Rohkem infot siit.
 • Ärikrediidiliin – Makske intressi ainult kapitalisummalt, mille laenuliinilt laenate. Meie ajaveebipostitus “Parimad krediidiliinid väikeettevõtetele” käsitleb üksikasjalikumalt.
 • Arvete finantseerimine – Arvete finantseerimisega müüte tasumata arveid laenuandjale, kes teeb teile osa arve summast ette. Lisateavet leiate siit.
 • Ärikrediitkaardid – Tagatiseta krediitkaart võib pakkuda kiiret raha, mida vajate, aidates samal ajal teie krediidiskoori luua. Meie artikkel, kuus ärikrediitkaardi kasutamise eelist, selgitab rohkem.

Koostage ajakohastatud äriplaan selle kohta, mida selles väljakutseid pakkuvas keskkonnas teete

Muutke oma äriplaani nii, et see sisaldaks samme tegevuse jätkami pärast pandeemia äripiirangute tühistamist. Laenuandjad tahavad teada, et teil on plaan naasta täielike ja õigeaegsete maksete juurde. Kui teil pole üksikasjalikku äriplaani, on nüüd hea aeg see paika panna.

Tutvuge meie põhjaliku juhendiga siin: Kuidas kirjutada oma väikeettevõttele äriplaan (ilma ärikooli minemata).

Küsige rohkem, kui vajate

See on läbirääkimistel tavaline samm – küsige alati rohkem, kui vajate. Teie laenuandjatel ja tarnijatel on tõenäoliselt pärast teie esialgset taotlust vastupakkumine.

Määrake oma üldine eesmärk

Mõelge läbirääkimistel, millised on teie peamised eesmärgid. Mõned võimalused võivad olla makse pikendamise, alandatud intressimäära või hilinenud maksete nullintressi taotlemine. Pandeemiaeelsest ajast on intressimäärad langenud, seega on siin hea võimalus vähendada oma intressikulu lepingu kehtivusaja jooksul.

Kuidas pidada läbirääkimisi müüjate ja tarnijatega

Küsi kaubanduskrediiti

Kaubanduskrediit on kahepoolne äritehing tarnija ja ostja vahel. Kaubanduskrediidi tingimustes lepitakse kokku, sageli lihtsalt üks ettevõte otsustab teisega äri teha. Tavaliselt annab tarnija ostjale tasumi aega 30, 60 või 90 päeva. See tähendab, et saate kauba ette ilma sularaha üle andmata. Kui teil pole veel kauplejaid müüjatega, kellelt sageli ostate, alustage sealt.

Teine eelis, kui teil on müüjatega netotingimused paigas, on see, et see võib aidata teie ettevõtte krediiti suurendada. Paluge, et teie müüja teataks teie maksest ettevõtte krediidibüroodele. (kõik ei tee seda)

Uurige madalamaid intressitasusid

Intressitasude alandamine võib anda ettevõtte omanikule kohese rahalise leevenduse väiksemate maksete näol. Kui te ei saa pikemas perspektiivis huvi muuta, arutage lühiajalise pausi tegemist.

Viivistest loobumine

Võimalik, et teie kliendid või kliendid maksavad arveid hilja, jättes teile raha puudu. Vaadake, kas suudate jõuda kokkuleppele, et viivistest loobutakse esialgu. See on win-win. Teie müüjad teavad, et neile makstakse ja saate lühikeste maksetähtaegade puhul pausi.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga