Kuidas hoida oma meeskond pühade ajal produktiivsena

Kui Halloween jõuab lõpule ja tähelepanu pöörab tänupühadele ja talvepühadele, märkate tõenäoliselt töötajate produktiivsuse märgatavat langust.

Halloweeni, tänupühade, Hanukkah, jõulude ja uusaasta tähistamise ning ootustega tõmbavad teie meeskonnaliikmed paljudesse erinevatesse suundadesse.

Kahjuks kipub töö tootlikkus sel perioodil kannatama. Ehkki ettevõtte juhina on võimatu puhkust täielikult vältida, on mõned tõestatud meetodid, kuidas hoida tööjõudu kursil ja keskendununa vaatamata meeletule armumisele 1. jaanuarile.

Peamine on realistlikud ootused, nõudes samal ajal toodangu kõrget kvaliteeti. Te ei tohiks oma meeskonda maasse panna, kuid saate luua keskkonda, kus sotsiaalseid kohustusi ei ignoreerita ja teie kasum on endiselt tugev.

Siin on mõned soovitused, mida saate selle tegemi kasutada.

Kaardista puhkuse aeg ette

Paljud töötajad säästavad oma puhkuseaega aasta lõpuni, lootes veeta ühe või mitu nädalat kodus perega või reisida lähedastega kohtuma.

See on nende eesõigus; ju on neil puhkuseaeg põhjusega. Ometi pole ettevõtte juhil kohustust lubada jõulujärgsel nädalal kõiki oma töötajaid massiliselt lahkuda, muutes kontori kummituslinnaks.

Enne kui pühadehooaeg täies hoos saabub, tehke selgeks, et eeldate, et teie kontor on avatud iga päev teatud arvu meeskonnaliikmeid. See seab ootused juba ette ja annab kõigile märku, et nad teeksid tõhusamalt otsuseid selle kohta, kuidas ja millal puhkust või isiklikke päevi kasutada. Lõppkokkuvõttes saavad kõik natukene aja maha võtta, ilma et seltskond kannataks.

Olge kodus töötamise võimaluste lubamisel ettevaatlik

Olge pühade ajal selle privileegi andmisel ettevaatlik, välja arvatud juhul, kui töötajal on tavaliselt lubatud kodus töötada. Probleem on selles, et elukohast töötades häirivad töötaja tähelepanu kõik oma nõudmised. Sa võid tunduda Scrooge’ina, kui seda võimalust eitada, kuid tasub meeskonnaliikmete poolt veidi nuriseda, et kliendid oleksid rahul.

Teisest küljest, kui tunnete, et teie töötajad tunnevad hästi edukaid kodus töötamise tehnikaid – võib-olla on nad selles vallas varem oma jõudu üles näidanud –, võite soovida anda piiratud kodus töötamise võimalusi. Neid saab väljastada igal üksikjuhul eraldi. Lihtsalt veenduge, et kõigi kodust töötavate inimeste tootlikkust jälgitakse.

Nad peavad ikkagi oma igapäevased ülesanded täitma, olema tööajal kolleegidele kättesaadavad jne.

Planeerige töökoha tähistamine

Pühad on tähistamise aeg – te ei saa ega tohi seda fakti ignoreerida! Enamik inimesi eeldab, et neil on töökohal pidustusi, nii et ärge laske neil alt vedada. Seda arvestades ei pea teie tähistamine olema üle võlli. Kaasaegne lõunasöök, mis kestab ka pärastlõunatundideni, võib olla ideaalne viis, kuidas igaüks sammu tagasi astuda ja kolleegide vahel juttu ajada. Saate isegi kontori kaunistada; lihtsalt ärge laske kaunistamisel olla oma klientide teenindamisest tähtsamad.

See, kas osalete kingituste vahetamises või mitte, on teie otsustada. Kui te pole seda varem teinud, küsige oma töötajatelt, mida nad teha tahavad. Ärge unustage, et alati on tore saada ettevõttelt väike kingitus, isegi kui see on lihtsalt kohaliku kohviku kinkekaart.

Ärge käivitage suuri ettevõtte algatusi novembris või detsembris

Aasta lõpp võib olla halb aeg uute algatuste käivitami, välja arvatud juhul, kui need on seotud pühadehooajaga. Enamik töötajaid suudab kõigi muude perekondlike ja isiklike kohustuste tõttu keskenduda ainult poole ajuga; see tähendab, et teie algatust on raske käivitada.

Pühade ajal ajurünnak võib aga olla lõbus tegevus järgmise aasta planeerimisel. Koguge oma mõttejuhid kokku, et arutada, mida saate järgmise 12 kuu jooksul teha, et müüki suurendada ja oma tuluvoogu katus maha lüüa. See meetod aitab luua ka rohkem sisseostu töötajatelt, kes on hõivatud muude asjadega.

Hallake klientide ootusi

Kliendid võivad pühade ajal olla suureks stressiallikaks, kuid ainult siis, kui nende ootusi pole hallatud. Ärge kunagi lubage – ega luba oma meeskonnaliikmetel lubada – teenuseid või tooteid, mida novembri ja detsembri hulluse tõttu ei ole võimalik tarnida. Pidage meeles, et kõnekäänd „alalubadus, üle täida“ on ajaproovile vastu pidanud.

Kuigi teie kliendibaas võib nuriseda, ei saa nad vaielda, kui olete nende eeldatavad tarnekuupäevad algusest peale määranud. Olles realistlik, tagate, et kliendid saavad teie ettevõttelt endiselt kõrgetasemelist teenust.

Julgustage oma meeskonnaliikmeid pause tegema

Kui teie meeskonnas on mõned töönarkomaanid, võite märgata, et nad on pühade ajal pisut üle pingutatud. On hea, et nad põletavad küünalt mõlemast otsast ja keskelt. See võib põhjustada haigusi või tõsist vaimset väsimust.

Selle asemel, et lasta neil lihtsalt lõdvestuda, julgustage neid tegema pause. Kui keegi on teinud palju ületunde, võite anda talle reedel pärastlõuna vabaks. See aitab edendada tasakaalutunnet ja vältida võtmetöötajate läbipõlemist.

Ole mõistlik

Lõpetu on oluline endale meelde tuletada, et pühad on aeg, mil tuleb olla mõistlik. Te ei saa eeldada, et töötajad jäävad igal õhtul hiljaks, kui neil on lastega seotud puhkuseprogrammid, peod, kuhu minna või poes käia.

Kui see pole vajalik, nagu advokaadi puhul, kes peab kliendi järgmi päevaks kohtuistungiks kindlasti ette valmistama, olge mõistev aja suhtes, mille töötajad saavad oma tööle kulutada. Niikaua kui nad täidavad oma eeldatavat igapäevast ja iganädalast töötundi, tuleks neil lubada lahkuda auväärsel ajal.

Ärge unustage enda jaoks aega võtta

Võtke kindlasti aega ka enda jaoks.

Kui keskendute oma ettevõttele, võite hakata unustama, et teil on kohustusi nii kodus kui ka sotsiaalses kogukonnas.

Nautige pühasid ja ärge laske kiusata saada märtriks, et kõik teised palgal olevad inimesed saaksid pidustusi nautida.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga