Kuidas iga ettevõtja peaks oma isiklikke rahaasju ette valmistama

Ettevõtlus on nõudlik kontsert. Umbes 19 protsenti ettevõtete omanikest töötab rohkem kui 60 tundi nädalas. Samuti töötab 82 protsenti rohkem kui tavaline 40 tundi nädalas. Lisaks muudele kohustustele, sealhulgas söömine, magamine ja perega aja veetmine, ei jää palju aega oma rahaasjade haldamiseks. Iga ettevõtja peaks aga oma isiklikud rahaasjad ette valmistama.

Tõenäoliselt osalesite ettevõtlusega stabiilse ja ideaalis jõuka finantstuleviku loomisel. Kuid kui kulutate oma ettevõtte rahandusele ja kasvule nii palju aega, et jätate oma isiklikud rahaasjad täielikult tähelepanuta, võite oma tuleviku ohtu seada. Ja võib-olla kannatab sellega koos ka teie ettevõte. Siin on põhjus, miks iga ettevõtja peaks oma isiklikud rahaasjad ette valmistama.

Ettevõtlusest kaugemale mõtlemine

Miks on nii oluline mõelda oma esmasest ettevõtlusest kaugemale?

  • Tulude volatiilsuse tunnustamine. Isegi kui teenite algusest peale tulu, suureneb ja väheneb kasumlikkus tõenäoliselt ebaregulaarsete ajavahemike järel. Muutuv sissetulek võib teie isiklikke rahaasju palju raskemini ennustada ja hallata. Peate pühendama vähemalt osa oma tähelepanust, et see sujuks sujuvalt. Endale palga maksmine võib aidata seda kompenseerida. Siiski saate ikkagi oma rolli jaoks konkurentsivõimelisest turuhinnast madalama hinnaga.
  • Koduse elu stabiilsena hoidmine. Isiklike rahaasjade planeerimine ja haldamine võib aidata luua stabiilset isiklikku elu. Te ei pea oma arvete või võlgade pärast nii palju muretsema. Lisaks saate kinni pidada järjepidevast eelarvest. Stabiilne koduelu võib olla töötamise ajal kindlustunde ja produktiivsuse allikas. Teisisõnu, see võib muuta teid paremaks ettevõtjaks.
  • Ettevalmistus halvimaks. Samuti on oluline olla realistlik. Uute ettevõtete ebaõnnestumiste määr on kõrge. Isegi kui teil on fantastiline idee ja hea meeskond, võite jääda ilma tuluallikata. Kombineerige see tõsiasjaga, et tõenäoliselt võtate äri alustades võlgu ja riske ning võite jääda veelgi kompromiteerivamasse olukorda. Isiklike rahaasjade ennetav ettevalmistamine võib teid sellise võimaluse eest kaitsta.

Üldised strateegiad

Arvestada tuleb paljude erinevate isikliku rahanduse kategooriatega. Enne nende juurde asumist uurime mõnda kõige olulisemat pikaajalist strateegiat. Näiteks siin on see, kuidas iga ettevõtja peaks oma isiklikke rahaasju ette valmistama:

  • Mõelge pikaajaliselt. Kuigi paljud teie isikliku rahanduse taktikad keskenduvad igapäevastele, iganädalastele või igakuistele toimingutele, tuleks need kõik kavandada eesmärgiga optimeerida pikemas perspektiivis. Mida kaugemale ette plaanite, seda parem; tänate ennast mõne aastakümne pärast, kui on aeg pensionile minna.
  • Vähendage välist riski. Ettevõtte alustamine ja juhtimine teie peamise sissetulekuallikana on oma olemuselt riskantne. Viimane asi, mida vajate, on loomupärane risk teie muudes eluvaldkondades. Kuigi teatud risk on vältimatu, on osa teie tööst oma riskiprofiili võimalikult palju vähendada, et hoida oma finantselu tasakaalus.
  • Eesmärk stabiilsuse poole. Stabiilsus on eduka isikliku finantsplaani üks olulisemaid omadusi, eriti ettevõtjate jaoks. Stabiilsus aitab teil kompenseerida ettevõtluse volatiilsust ja luua elustiili, mis võimaldab teil anda endast parima.
  • Sea eesmärgid ja ole järjekindel. Seadke endale kindlasti konkreetsed saavutatavad eesmärgid ja verstapostid. Need on võimsad motivaatorid, mis aitavad teil edasi liikuda, ja annavad teile ka raamistiku, mille abil saate mõõta oma jõupingutuste edu. Järjekindel oma plaanidest kinnipidamine nädalast nädalasse aitab teil neid eesmärke saavutada.

Eelarve koostamine

Esimene samm iga kindla isikliku finantsplaani poole on eelarve koostamine. See on teie muutuva sissetuleku tõttu eriti keeruline. See on aga veel üks põhjus, miks iga ettevõtja peaks oma isiklikud rahaasjad ette valmistama.

Siin on paar erinevat lähenemist, kuid üks populaarsemaid on võtta igakuine sissetulek, lahutada vajalikud ja kontrollimatud kulud, seejärel jagada ülejäänu meelelahutuseks ja suvalisteks kulutusteks või isiklikeks säästudeks ja investeeringuteks.

Ettevõtjate jaoks on parem tee töötada selle nimel, et oma isiklikke kulutusi võimalikult palju minimeerida. Seadistage kategooriad, sealhulgas eluasemekulud, kütus, toidukaubad, tellimused ja meelelahutus, ning leidke viise, kuidas igas piirkonnas kulusid võimalikult palju vähendada. Seejärel mõelge välja rahasumma, mida peate teenima, et need kulud katta ja teil oleks veel piisavalt raha säästmiseks või investeerimiseks; see peaks olema teie kasumlikkuse eesmärk, teie ettevõtte kuupalk või teisest allikast saadav eesmärk.

Kindlustus

Samuti saate oma elus finantsriski vähendada, veendudes, et teil on õiged isiklikud kindlustusplaanid. Loodetavasti olete oma ettevõtte juba kindlustanud vastutuskindlustuse ja sarnaste poliisidega; nüüd peate investeerima oma kodu, varade, isikliku vastutuse, tervise ja isegi elu kaitsesse. Hankige pakkumisi mitmelt pakkujalt, et tagada parim pakkumine, ja tehke kõik endast oleneva, et vähendada oma riskiprofiili ja vähendada kindlustusmakseid tulevikus.

Hädaabifondid

Mis juhtub, kui teie ettevõttel on raske periood ja te ei saa kasumit teenida või peate ajutiselt palka vähendama? Mis siis, kui teie ettevõte läheb täielikult alla? Need on ettevõtja jaoks õudusunenäod, kuid need on realistlikud ohud, milleks peate olema valmis. Jällegi, see on põhjus, miks iga ettevõtja peaks oma isiklikud rahaasjad ette valmistama.

Sellest lähtuvalt peaksite alustama hädaabifondi loomist, mis suudab katta kuni kuue kuu isiklikud kulud. Kui teil pole veel hädaabifondi asutatud, pange iga kuu kõrvale natuke raha, kuni teil on kogunenud märkimisväärne tasku, millest raha kasutada.

Kui teil tekivad kulud, mis ületavad teie igakuist toetust, võite kasutada oma hädaabifondi, kuid looge see kindlasti tagasi, et kaitsta end ettenägematute finantsarengu eest.

Võlgade vähendamine

Võlad võivad olla ettevõtjatele problemaatilised. See kehtib eriti siis, kui nad on ettevõtte alustamiseks võtnud võlgu. Maksate oma võlgade pealt järjepidevalt intressi, nii et kui te ei saa neid varakult vähendada, võite saada liitintressi ohvriks ja jääda võlgu palju rohkem, kui algselt laenasite. Seetõttu on nii oluline, et iga ettevõtja koostaks oma isiklikud rahaasjad.

Seetõttu peaks üks teie suurimaid prioriteete olema oma võlgade kontrolli alla saamine. Mõistke heade ja halbade võlgade erinevust ning püüdke vältida uute halbade võlgade võtmist. Olemasolevate lootusetute võlgade puhul püüdke maksta iga kuu miinimummakset suurem summa ja koostage makseplaan, mis aitab teil need võlad – ning nendega seotud riskid ja kulud – võimalikult kiiresti kõrvaldada.

Sissetulekute mitmekesistamine

Sissetulekute mitmekesistamine on samuti kindel strateegia. Eesmärk on hakata teenima tulu korraga mitmest allikast – mitte ainult oma ettevõttest. Sissetulekute mitmekesistamine vähendab teie riskipositsiooni, kaitstes teid juhul, kui mõni teie allikatest muutub kättesaamatuks või selle väärtus langeb, ning suurendab ka laekuvat raha kogusummat, suurendades teie rahalist paindlikkust ja suunates teid kiirele teele rikkuse loomine.

Sissetulekute mitmekesistamiseks on mitu võimalust. Nende hulka kuuluvad nädalavahetustel kõrvalkontserni võtmine, üürikinnisvara ostmine või dividende maksvatesse varadesse investeerimine. Mida rohkem on teil mitmekesistamise kanaleid, seda keerulisemaks muutub teie elu, kuid seda turvalisem on teie raha.

Investeeringud

Investeeringutest rääkides kulutage kindlasti aega pensioniplaani koostamisele. See peaks olema osa sellest, kuidas iga ettevõtja peaks oma isiklikke rahaasju ette valmistama.

Teil ei pruugi olla oma organisatsiooni kaudu tavapärast pensioniplaani. Samuti ei saa te garanteerida, et teie käivitamine muutub nii edukaks, et võite selle müügist või pikaajalisest tulust loobuda. IRA avamine on üks teie parimaid võimalusi. Siiski saate oma raha investeerida varadesse ja väärtpaberitesse, kasutades mis tahes maaklerplatvormi. Mida iganes teete, investeerige kindlasti aktsiate, võlakirjade, indeksifondide ja REITide segusse. Nii saate oma portfelli mitmekesistada.

Õppimine ja areng

Ettevõtja töö pole kunagi päriselt tehtud. Seetõttu peaks iga ettevõtja oma isiklikud rahaasjad ette valmistama. Isikliku rahanduse maailmas oma esimese eesmärgi saavutamine võib tunduda põnev. Siiski on see vaid protsessi esimene osa. Peaksite pühenduma finantsmaailma kohta uute asjade õppimisele. Reguleerige oma eesmärke, kui teete edusamme. Samuti saate oma taktikat muuta, kui muutute enesekindlamaks. Parim tee edasi hõlmab pidevat haridust ja arengut. Ärge kunagi püsige mugavalt liiga kaua.

Kui olete võtnud aega oma isiklike rahaasjade kordategemiseks ja võtnud regulaarselt aega kõrgetasemeliste plaanide täitmiseks, võite olla kindel, et jätkate oma pikaajaliste finantseesmärkide saavutamist. Samal ajal saate oma ettevõtet juhtida ja selle rahaliselt edukaks muuta. Oled paremini kaitstud ebaõnnestumise eest. Lisaks on teie isiklikus elus rohkem stabiilsust. Lõpuks võite isegi aidata endal saada targemaks ja võimekamaks ettevõtjaks.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga