Kuidas kaotada kulusid igas eelarvekategoorias

Kui soovite oma isiklikke rahaasju parandada, olgu selleks siis võlgade tasumine, maja jaoks säästmine või pensionifondi loomine, on alati esimene samm isikliku eelarve kontrolli alla saada. Oma tavalisi kulusid uurides ja ümber hinnates saate iga kuu kulusid kärpida ja rohkem raha säästa – ja nüüd, kui saadaval on nii palju tasuta mugavaid eelarvestamisrakendusi, on oma kulutusi jälgida ja kulusid kaotada lihtsam kui kunagi varem.

Probleem on selles, et liiga paljud esmakordsed eelarvestajad analüüsivad oma kulutamisharjumusi, kuid ei muuda neid või keskenduvad ainult ühele valdkonnale, mida parandada. Kui soovite näha parimaid tulemusi, peate oma isiklikus eelarves iga kategooriat täiustama.

Need on mõned parimad viisid kulude kaotamiseks ja eelarve kontrolli alla saamiseks.

Eluasemekulud

Eksperdid soovitavad mitte rohkem kui 25 protsenti palgast kulutada üürile (või hüpoteegile). Kui maksate praegu 25 protsenti või rohkem, peaksite kaaluma oma kulude kärpimist ühel või mitmel järgmisel viisil.

 • Kolige odavamasse piirkonda. Esiteks kaaluge kolimist odavamasse piirkonda. Kolimine võib olla tülikas, maksta teile paarsada dollarit transpordikulusid ning viia teid töölt ja naabritest kaugemale, kuid kui kolimine säästab iga kuu paarsada dollarit, on see pikas perspektiivis seda väärt. Kaaluge ka oma ruumi suuruse vähendamist; paljud inimesed ostavad lõpuks rohkem maja või üürivad rohkem korteripinda, kui nad tegelikult vajavad.
 • Lepi üüri üle läbirääkimised. Kas olete mõelnud üürileandjaga läbirääkimistele, et üüri lõplikult alandada? Kui olete usaldusväärne üürnik, kellel on õigeaegsed üürimaksed ja vähe probleeme, kui üldse, on tõenäoline, et teie üürileandja on valmis teie läheduses hoidmiseks ohverdama. Selgitage, et üritate raha säästa, taotlege mõistlikku allahindlust ja võite saada vajaliku hinnasoodustuse.
 • Leia toakaaslane. Paljudes olukordades on üürnike üürimine täiesti seaduslik anda oma korter allüürile uutele üürnikele; siiski peate enne tähtaega üürileandjaga loa hankima. Kui olete majaomanik, ei pea te hankima täiendavaid lubasid; lihtsalt veenduge, et teil on hea majaomaniku kindlustuspoliis, mis katab teid õnnetuse või vigastuse korral. See samm võib teie eluasemekulud kohe poole võrra vähendada.

Transpordikulud

Järgmise suurima osa teie eelarvest moodustab tõenäoliselt transport, sealhulgas automaksed, gaas, kindlustus ja muud kulud, mis viivad teid punktist A punkti B. Oma kulusid selles valdkonnas saate kontrollida järgmiselt.

 • Refinantseerige oma autolaen. Esiteks, kui sõidate autoga ja kavatsete seda endale jätta, kaaluge oma autolaenu refinantseerimist. Võimalik, et saate tagada soodsamad tingimused või parema intressimäära, mis võib pikas perspektiivis kohe raha säästa (ja võib-olla saate oma kuumakseid drastiliselt kärpida, kui otsustate laenuperioodi pikendada).
 • Sõida ühistranspordiga. Ameerika Ühistranspordi Assotsiatsiooni hinnangul võib ühistranspordile üleminek säästa keskmiselt pendeldajale kuni 10 000 dollarit aastas. Kujutage ette, mida saate selle lisarahaga teha. Eeldades, et teie linnas on kindel ühistranspordivõrk, saate tõenäoliselt osta mõistliku summa eest aastapileti ning kasutada busse, metrood ja muid transpordivahendeid, et jõuda kõikjale, kuhu vajate.
 • Carpool või jalgratas. Kui teile ühistranspordi idee ei meeldi või kui soovite kulutusi veelgi vähendada, kaaluge ühistranspordi kasutamist sihtpunktidesse või rattaga sõitmist. Jalgrattad sõltuvad heast ilmast ja mõistlikust linna infrastruktuurist, kuid säästavad tuhandeid dollareid aastas ja hoiavad teid samal ajal heas vormis.
 • Mõelge oma kindlustus uuesti läbi. Samuti võiksite oma autokindlustuspoliisi ümber mõelda. Kui teil on praegu eraldi poliitikaga abikaasa, kaaluge poliitikaga liitumist. Pole tähtis, kui kaua olete oma praeguses ettevõttes olnud, kaaluge poodlemist; sa ei tea kunagi, millal konkurent võib olla valmis sulle paremat hinda pakkuma.

Toidukaupade kulud

Sõltuvalt teie pere suurusest maksate tõenäoliselt toidukaupade eest sadu dollareid kuus, kuid kas kulutate seda raha targalt? Siin on mõned kiired viisid, kuidas toiduarvetega kulusid kaotada:

 • Nad on populaarsed põhjusel. Mõned tarbijad on teinud terve karjääri kupongi tegemisest ja teisi tõhusalt kupongi andmise õpetamisest. Eesmärk on leida kupongide jaoks parimad kohad ja lunastada need kupongid, et teenida palju odavamaid toidukaupu ja muid esemeid, kui tavaliselt leiaksite, tehes selle käigus mõnikord tasuta või peaaegu tasuta pakkumisi. Selle strateegia peamine negatiivne külg on aeg, mis kulub nii tõhusa kupongi tegemise õppimiseks kui ka igapäevaseks tegemiseks.
 • Võrdluspood. Saate teada oma tavapärastest ostudest ja nende ostudest teie lemmikpoes. Seejärel minge piirkonna teistesse kauplustesse ja uurige, kes milliseid kaupu kõige väiksema raha eest pakub. See võib teie rutiini peatada või kaks, kuid säästate selle käigus palju raha.
 • Kontrollige ühikuhindu. Ühikuhinnad näitavad teile, kui palju maksate untsi või muu toiduühiku eest, ning aitavad teil mõista erinevaid kaubamärke, mis võivad erinevate suuruste jaoks pakkuda väga erinevaid hindu. Ühikuhinnad on tavaliselt märgitud hinnasildil koos koguhinnaga ja üldjuhul on madalam ühikuhind parem panus.
 • Vältige toidu raiskamist. See on lihtne strateegia, kuid tõhus. Kui liha ja muud külmutavad esemed on müügil, ostke need kokku ja hoidke neid sügavkülmas, kuni olete valmis neid kasutama. Vastasel juhul ostke ainult seda, mida vajate, ja kasutage ära iga ostetud toiduosa. Teid hämmastab, kui palju vähem toitu peate ostma, kui seda vähem ära viskate – kumulatiivselt viskavad ameeriklased igal aastal ära rohkem kui 165 miljardit dollarit toitu.

Kommunaalteenuste kategooria kulud

Enamik tarbijaid näeb kommunaalkulusid ennetamatute kuludena. Kuigi see võib teatud määral olla tõsi, ei tähenda see, et te ei saaks võtta meetmeid oma kommunaalkulude üldiseks vähendamiseks.

 • Muutke oma ruum energiasäästlikumaks. On mõned kulumahukad strateegiad, mis võivad muuta teie kodu energiatõhusamaks, vähendades küttele ja kliimaseadmetele kulutatavat raha, kuid te ei pea investeerima uutesse akendesse ega kogu oma kodu isolatsiooni ümber tegema, et näha siit kasu. . Selle asemel keskenduge lahendustele, mis maksavad teile vaid paar dollarit ja natuke aega, näiteks ilmastiku eemaldamine akende ja uste ümber või talvel akende ümber plastikust isolatsioon.
 • Vähendage oma kommunaalteenuste kasutamist. Samuti saate oma kommunaalkulusid vähendada, hoides termostaadi suvel veidi kõrgemal ja talvel madalamal ning jälgides hoolikalt, kui palju vett kulub näiteks duši all käimiseks, pesu pesemiseks ja nõude pesemiseks. Mõned elustiili muudatused, mida te tõenäoliselt isegi ei märka, võivad teie igakuistelt kommunaalmaksetelt mitu dollarit maha võtta.

Võlamaksed

Kui töötate oma võlgade tasumisega, saate säästa raha (ja võlgu kiiremini tasuda) järgmiste strateegiatega:

 • Peatage verejooks. Esiteks keelduge võlgade võtmisest. Kui teil on krediitkaarte, reserveerige need ainult hädaolukordadeks. Vältige suuri oste, nagu kodu või auto, kuni teie võlad on tasutud või vähemalt kontrolli all.
 • Tehke oma intressimäärad uuesti läbi. Enamik tarbijaid ei mõista, et saate oma krediitkaartide intressimäärasid uuesti kokku leppida. Te ei ole alati edukas ja võite oma esialgsest intressimäärast vaid punkti või kaks vähendada, kuid isegi väike paranemine võib vähendada teie igakuisi makseid ja muuta teid varem võlgadevabaks.
 • Konsolideerige oma laenud. Lõpuks kaaluge oma laenude ja võlgade koondamist ühte allikasse (madalaima intressimääraga). Maksate vähem ja teil on lihtsam oma makseid hallata, kuna need kõik lähevad samasse kohta.

Tellimused ja meelelahutuskulud

Enamik teie liitumis- ja meelelahutuskuludest on täiesti mittevajalikud, nii et teie säästud siin taanduvad sellele, kui palju olete valmis oma rahaliste eesmärkide saavutamiseks ohverdama. Üksuste puhul, mida te ei soovi täielikult välja lõigata, kaaluge eelarvesõbralikuma alternatiivi otsimist; Näiteks selle asemel, et maksta kaabli arve, mis maksab teile rohkem kui 60 dollarit kuus, kaaluge üleminekut voogedastusteenusele, mis maksab 10 dollarit või vähem.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga