Kuidas kasutada Facebooki äriturundu

6. Vastake küsimustele ja kommentaaridele

Ärge visake lehte ja ignoreerige seda. Peate regulaarselt sisu looma ja postitama, et hoida oma vaatajaskonda kaasates ja hoida oma ettevõtet silma peal. Kui saate ilusa kommentaari, tänage neid. Tegelege negatiivsete kommentaaridega kohe ja eemaldage need võimalusel telefonikõne või Facebooki privaatsõnumi kaudu võrguühenduseta). Lisateavet leiate ajaveebi kaudu: Kuidas reageerida negatiivsetele arvustustele.

7. Jälgige jõudlust

On konkreetseid mõõtmisi, mida peaksite jälgima, et näha, kas teie Facebooki leht toimib. Soovite vaadata meeldimisi, jagamisi, klikke ja muid kaasamise vorme. Siin on artikkel, mis kirjeldab olulisi mõõdikuid, mida peaksite jälgima, et oma sisu õigel tasemel hoida: Facebook Analyticsi juhend algajatele. Peamised toimivusnäitajad on seotud teie üldiste eesmärkidega, nii et joonduge kindlasti oluliste numbritega.

8. Töötage koos eksperdiga

Orgaanilist sotsiaalmeedia tegevust on üsna lihtne hallata. Postitate, vastate ja jälgite toimivust – või nii arvate. Postitamine ei ole alati kaasamise ja müügi kanal ning koostöö eksperdiga võib aidata teil täita kõik lüngad, mis takistavad teil oma parimat tulemust saavutada. Kui soovite oma mängu paremaks muuta, võiksite palgata välise sotsiaalmeedia strateegi, kes tegeleks strateegia ja igapäevaste tegevustega. Siit leiate teavet selle kohta, kuidas palgata sotsiaalmeediastrateeg.

9. Muutke oma brändi hääl tõeli

Vaikne, asjalik hääl ei soosi teie sotsiaalmeedia turundusstrateegiat. Teie Facebooki vaatajaskond tunneb tõenäolisemalt midagi, kui näeb postitusi, mis kõlavad nii, nagu oleks neid kirjutanud tegelik inimene. Meeldejääv sisu on olulisem kui professionaalselt kõlav sisu – räägi juurde oma publikule, mitte sellele.

10. Väldi agressiivset reklaami

Facebooki kasutajad lähevad platvormile, et näha, millega nende sõbrad tegelevad või saada põhiteavet oma piirkonna ettevõtete kohta. Nad ei lähe sinna agressiivseid reklaame vaatama. Seetõttu seavad Facebooki reklaamid teie tekstile madala maksimaalse tähemärkide arvu ja seetõttu ei tohiks te müügikeelt täis postitustega neist piirangutest mööda hiilida. Vältige raske müügi taktikat, eelistades sisu, mis kõnetab orgaaniliselt teie sihtrühma huve.

11. Postitage järjepidevalt ja sageli

Ei, te ei pea postitama iga sekund iga päev, kuid paar postitust päevas on üldiselt hea tava. Järjepideva postitamise strateegia väljatöötamisel kasutage analüütikat, et määrata kindlaks kellaajad, mil teie vaatajaskond kõige paremini reageerib. Seejärel jätkake postitamist ainult neil aegadel. Sotsiaalmeedia ajastamistööriistad võivad selles osas aidata.

12. Lean Into Facebook Audience Insights

Facebooki vaatajaskonna ülevaade on suurepärane selleks, et määrata kindlaks, millal teie publik on kõige rohkem kaasatud. Samuti võib see teile öelda, kes on teie vaatajaskond – kus nad elavad, millisesse vanuseklassi nad kuuluvad, millist tüüpi sisu neile meeldib. Selle teabe abil saate oma sisu vastavalt kohandada. Kui positsioneerite oma sisu nii, et see vastaks oma vaatajaskonna soovidele ja vajadustele, võite näha rohkem kaasatust.

13. Võtke arvesse oma sisu eesmärki

Kui õpite oma vaatajaskonda tundma ja koostate postitamise ajakava, võib teil tekkida kiusatus oma lehte avalikult reklaamitava sisuga üle ujutada. See on viga. Eksperdid soovitavad, et üks kolmandik teie sisust keskenduks ideedele ja lugudele, üks kolmandik otsesele jälgijate suhtlusele ja ülejäänu otsesele reklaamile. Sisustrateegia rakendamisel pidage kinni sellest jaotusest.

14. Hankige oma lehele jälgijaid ja hoidke neid seal

Potentsiaalsete ja praeguste klientide abistamine teie Facebooki lehe leidmisel ja jälgimisel on turunduse jaoks sama oluline kui teie tegelik sisu. Lisage oma ajaveebi postitustesse, e-posti uudiskirjadesse ja muudesse suhtlustesse ilmsed lingid oma Facebooki lehele. Hoidke äsja saabunud jälgijaid lehel mõjuva profiilipildi ja kaanepildiga, mis köidavad nende tähelepanu. See sihtasutus aitab meelitada ligi jälgijaid, kes võivad seejärel veeta aega teie ettevõtte tundmaõppimi.

Kasutage täielikult ära Facebooki turundustööriistad

Reklaamid ja ülevaated on pigem tõhusa Facebooki turundusstrateegia alu kui tugeva lähenemisviisi seos. Selle asemel peaksite sellele vundamendile tuginema järgmiste tööriistadega:

  • Facebooki ärijuht. Facebook Business Manageri pakutav ülevaade on veelgi võimsam kui see, mida näete Insightsist. See on oluline ka kolmandate osapoolte, näiteks turundusagentuuride, kaasamisel teie Facebooki turundusstrateegiasse.
  • Facebook Messenger. Facebook Messenger on midagi enamat kui vahend Facebooki üksikute kasutajate vaheli suhtlu. Mõned Facebooki kasutajad võivad teiega Messengeri kaudu ühendust võtta ja neile kiiresti vastamata jätmine võib äri kaotada. Saate lisada ka Messengeri vestlusroti, mis automatiseerib klientidele vastamise. Tulemu on positiivne kliendikogemus algusest lõpuni.
  • Facebooki grupid. Silmapaistvate Facebooki gruppidega liitumine või oma grupi loomine, kus kliendid saavad üksteist aidata, on väga tõhus klientide lojaalsuse taktika. Kui kliendid saavad sinult või üksteiselt teada teie brändi tipptasemest, võib teie seotus ja müük suureneda. Lisateavet leiate ajaveebi kaudu: Facebooki turundusjuhend väikeettevõtetele.

Kas Facebook on teie ettevõtte jaoks õige tööriist?

Facebookil on üle 2 miljardi igapäevase aktiivse kasutaja üle maailma. Muidugi on ainult väike osa neist kasutajatest teie kaupade või teenuste jaoks head sihtmärgid. Sotsiaalmeedia strateegia käivitamine võib võtta aega, energiat ja natuke asjatundlikkust. Enne sukeldumist uurige, kus teie kliendid veebis aega veedavad. Seda saate teha, saates lühikese küsitluse e-kirjaga, koostades vanamoodsa küsimustiku, kui teil on telliste ja mördi asukoht, või lihtsalt küsides praegustelt klientidelt. Tehke kindlaks, kas Facebooki kohalolek on teie kaubamärgi jaoks mõttekas.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga