Kuidas kasutada hübriidset ärimudelit koos PPP-ga või ilma selleta

Väikeettevõtted on meie maailmamajanduse jaoks ülitähtsad, kuid nad on COVID-19 majanduslike tagajärgede suhtes ebaproportsionaalselt haavatavad. 2020. aasta oktoobris 2020. aasta USA rahvaloenduse büroo väikeettevõtete impulsi uuringu kohaselt tundis rohkem kui 70 protsenti väikeettevõtete juhtidest pandeemia mõõdukat kuni suurt negatiivset mõju.

Kuigi sel suvel anti väikeettevõtetele leevendust välja 4,9 miljonit PPP laenu, pole kindel, kui paljud ettevõtted saavad sellest järgmisest valitsuse leevendust kasu. Ooteajal kasutavad väikeettevõtted oma skaleeritavust enda huvides ära.

Paljud muutuvad loominguli, suurendades oma toodete ja teenuste juurdepääsetavust ning pakkudes klientidele uusi võimalusi kaasami.

Mõned ettevõtted saavutavad COVID-19 ajal edu, kohanedes ja jäädes avatuks paindlikele ärivõimalustele. Restoranid kasutavad kaasa- ja kohaletoimetamisvõimalusi ning tavapoed loovad veebipakkumisi, et laiendada klientide arvu.

Teised organisatsioonid, nagu Peabody Esi muuseum (PEM) Salemis, Mass., loovad pärast kevadist sulgemist potentsiaalsetele külastajatele veebikogemusi. Kui PEM koondas oma ressursse, et arendada oma virtuaalse muuseumikogemuse jaoks välja hulgaliselt digitaalset sisu, toetusid töötajad ülemineku- ja tagakontoriprotsesside, sealhulgas koormavate haldusülesannete haldami tehnoloogilistele lahendustele.

Tehnoloogia võimaldab organisatsioonil vastupidavust

Tehnoloogia on aidanud paljudel väikeettevõtetel püsida, säästes ressursse – näiteks kassas olevat sularaha ja aega muude kasvavate kohustuste haldami – ning luues uusi tuluvooge. See on võimaldanud väikeettevõtetel kasutusele võtta uusi tööviise ja personali, jõuda uute kanalite kaudu klientideni ja rakendada tõhusamaid viise kulutuste vähendami.

Neile, kes alles kohanevad, on siin kolm strateegiat, mis toetavad hübriidset ärimudelit kuni järgmise leevenduse etapini ja laialdaselt kättesaadavat vaktsiini, kui see tuleb.

1. Digiteerige back-office toimingud

Automatiseeritud tarkvara ei ole enam reserveeritud suurte eelarvetega ettevõtetele ja IT-osakondadele. Väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted peaksid kasutama automatiseerimist, et asendada tüütuid haldusülesandeid, mis monopoliseerivad töötajate aega. Digilahendused loovad ka koheselt ligipääsetava andmebaasi oluliste dokumentide jaoks, võimaldades ettevõtetel arhiivikappe ära visata ja hoida kokku statsionaarsete kaupade kulusid.

Automatiseerimine on hindamatu ka kulutuste haldamise tõhustami. Automatiseeritud kulu- ja arvehalduslahendused aitavad juhtidel optimeerida toiminguid, hallata kitsaid eelarveid, kaitsta rahavoogusid ja säästa kulusid. Näiteks andmeturbe pakkuja CODE42 Software nägi pärast kulude ja arvete haldamise töövoogude automatiseerimist kuni 50 protsenti aja kokkuhoidu.

Taastumise tee, olgu pandeemiajärgses maailmas või mis tahes muu häire korral, nõuab täpset ja viivitamatut juurdepääsu põhilisele äriteabele ning võimalust hoida äritegevust kasvõi eemalt.

2. Looge digitaalne kogukond

Uute klientide leidmine on alati olnud väikeettevõtete kasvu jaoks ülioluline samm. Pole saladus, et sotsiaalmeedia ja muud digikanalid võivad aidata väikeettevõtetel jõuda uute tarbijateni. Tugeva kliendikogukonna loomine võib aga aidata suurendada brändilojaalsust ja tarbijate soovitusi.

Kuna VKEd žongleerivad lukustuspiirangute ja ohutusjuhistega, pöörduvad paljud oma kogukonna kasvatami digitaalsete platvormide poole. Näited hõlmavad klientide järjepidevat kaasamist sotsiaalkanalite ning veebisaidi sisu ja meedia kaudu.

Teised organisatsioonid pakuvad virtuaalseid kohtumisi oma ekspertidega või korraldavad veebiüritusi, et aidata oma klientidel ühendust luua ja oma kogemusi jagada. Näiteks ultramaratone korraldav Ultra X hakkas rohkem veebivideoid ja blogisid tootma, samuti korraldati virtuaalseid võistlusi, millest on osa võtnud sadu inimesi üle maailma.

Tehnoloogia võib aidata edendada väikeettevõtete rahvusvahelisi kogukondi, avades ukse ülemaailmsetele klientidele ja potentsiaalsetele partneritele.

3. Kasvatage oma talendiga usaldust

Praegu tunnevad töötajad ja koondatud inimesed tõenäoliselt muret selle pärast, mis saab – nende ettevõtte tulevik, nende roll või hüvitis ning milline näeb välja töö edasiminek. Qualtricsi uuringu kohaselt teatas 47 protsenti inimestest, et nad on pandeemia algusest saadik tundnud end läbi põlenuna.

Talent ja töötajad on ettevõtte kõige väärtuslikum vara ning töötajate usalduse taastamine või jätkamine on pikaajalise edu saavutami ülioluline. Väikeettevõtete juhid peaksid töötajatega ühendust võtma, et mõista, kuidas neil läheb ja millised nende ärivaldkonnad võiksid digilahendustesse investeerimisest kasu saada. Näiteks samas Qualtricsi uuringus leiti, et 61 protsenti väikeettevõtete töötajatest on huvitatud osa või kogu aja kaugtööst.

Tehnoloogia võib aidata organisatsioonidel luua või täiustada paindlikke töövõimalusi, käsitleda ja leevendada muresid ohutu kontorisse naasmise ja isikliku sanitaarprotokollide pärast ning võimaldada läbipaistvat suhtlust oma tööjõuga. Teades, mida töötajad vajavad praegu ja mida nad võivad vajada järgmisel kuul või järgmisel aastal, võib aidata väikeettevõtetel viia oma ressursid vastavusse kõige olulisemate prioriteetidega ning parandada töötajate rahulolu ja tootlikkust.

Uues ebakindluse faasis liikudes aitavad tehnoloogia ja digitaalsed tööriistad väikeettevõtete juhtidel tuvastada tuluvõimalusi ja hoida oma ettevõtteid pinnal. Täiendavate stiimulite leevendami ja vaktsiinidele juurdepääsuks võib kuluda aega, et aidata majandustel pandeemiast täielikult taastuda. Väikeettevõtted on aga tõestanud, kui ainulaadselt kohanemisvõimelised ja vastupidavad nad on uute väljakutsetega silmitsi seistes. Ja kuni leevenduse saabumiseni võime kõik oodata, et näeme seda võitlusvaimu ka edaspidi.

Val Blatt, SAP Concuri ülemaailmse SMB ärijuht ja peadirektor

Valerie (Val) Blatt liitus SAP Concuriga 2020. aasta jaanuaris ülemaailmse väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete (SMB) divisjoni ärijuhi ja peadirektorina. Selles rollis juhib Val peaaegu 1000 töötajaga müügiorganisatsiooni kogu Põhja-Ameerikas, EMEA-s ja APAC-is. Enne SMB meeskonna juhtimist töötas Val 14 aastat SAP Ariba juures. SAP Aribas töötamise ajal juhtis ta Ariba Networki meeskonda ja oli viimati pilveteenuste globaalne asepresident ja peadirektor. Val on omandanud bakalaureusekraadi inglise keeles Westminsteri kolledžist Pennsylvanias.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga