Kuidas klientidelt makseid vastu võtta

Me kõik teame, kui keeruline on võtta suurepärane idee ja muuta see tõeli ettevõtteks. Teil on vaja rahastamist, äriplaani, veebisaiti, ärimudelit – loetelu jätkub lõputult. Kuid kas olete mõelnud pisiasjadele, näiteks sellele, kuidas te tegelikult oma klientidelt makseid võtate?

Teil on valikud ja valikud, mida teha. Ja krediitkaardimaksete osas pole te ilmselt mõelnud kaugemale kui: “Muidugi võtan krediit- ja deebetkaardid!” Aga kuidas? Krediit- ja deebetkaartide vastuvõtmi on rohkem võimalusi kui kunagi varem ning tundub, et iga päev ilmub uus. See kiiresti muutuv keskkond võib olla hirmutav väikeettevõttele, kes on õigustatult rohkem mures klientide leidmise pärast, kui mõtleb, kuidas makset töödelda. Kuid õige valiku tegemine on tulude ja rahavoogude maksimeerimi ülioluline.

Kui kavatsete krediitkaarte aktsepteerida, peate esmalt otsustama, kas libistate neid või sisestate kaardi andmed käsitsi. See tähendab, et vajate füüsilist või virtuaalset terminali:

Füüsiline terminal (POS)

Üks levinumaid maksete vastuvõtmise vorme on füüsilise müügikoha (POS) süsteem. Olete seda teinud tarbijana miljon korda, libistades oma krediitkaarti läbi kaardilugeja ja kinnitades tehingu oma allkirjaga. Ja hiljuti olete ilmselt kasutanud üht uutest mobiilipühkijatest, mis muudavad nutitelefoni või tahvelarvuti kassasüsteemiks – see on samuti selle kategooria osa.

Jaemüügiettevõtete jaoks, kes teevad silmast-silma tehinguid, on POS-süsteem krediitkaartide töötlemi tavaliselt kõige kuluefektiivsem variant. Kui teil on aga ainult POS-süsteem, põhjustab kaardiandmete käsitsi sisestamine, kui teil pole füüsilist kaarti käes, üldiselt väga kõrge tehingutasu “mittekvalifitseeritud” tehingu eest (st kui klient Kui helistate ja soovite teilt midagi osta, võite maksta rohkem tasu nende krediitkaardiandmete telefoni teel, mitte isiklikult võtmise eest – kas maksaksite kõrgemaid tasusid või riskiksite müügist ilma jääda, paludes neil selle asemel külastada?) .

Virtuaalne terminal

Tänapäeva maailmas ei tee paljud ettevõtted oma klientidega silmast silma tehinguid ja/või neil ei ole luksust füüsilise krediitkaardiga pühkida. Need ettevõtted – tavaliselt teenusepakkujad ja veebimüüjad – kasutavad tavaliselt virtuaalset terminali. Virtuaalne terminal võimaldab krediitkaarte vastu võtta võrgus, posti teel ja telefoni teel. Samuti võimaldab see teil neid tehinguid töödelda kaardi puudumisel, mis maksab teile palju vähem kui ülalkirjeldatud “kvalifitseerimata” määr. Makse kogumine virtuaalse terminali kaudu saavutatakse siis, kui kas ettevõte või klient sisestavad krediitkaarditeabe (kas teie maksetarkvaras või veebisaidil) ja klõpsab saatmise.

Aga lugu läheb huvitavamaks! Lisaks ülaltoodud eelistele võimaldab virtuaalne terminal teil teha ka suurepäraseid asju, näiteks seadistada korduvaid makseid, saata elektroonilisi arveid ja salvestada turvaliselt kliendiandmeid tulevaste tehingute jaoks. Need on olulised tööriistad, mis aitavad teil tulusid suurendada ja rahavoogusid parandada, seega kaaluge nende kasutamist oma väikeettevõtte jaoks. Vaatame iga tööriista lähemalt.

Korduv arveldamine

Kui teie ettevõte võtab teie klientidelt tasu kindla ajavahemiku järel, võib klientide iga kord nende makseteabe hankimi üles leida (või neile lootmine, et nad maksetähtpäeval viivitamata maksavad) olla tohutu tülikas. See võib muuta teie rahavoo ka ettearvamatumaks ja ebajärjekindlamaks, kui see peaks olema. Virtuaalsete terminalide suur eelis on see, et paljud sisaldavad korduvate maksete funktsiooni, mis võimaldab teil sisestada krediitkaardi andmed, määrata maksegraafiku (mis võib pikendada kas määramata ajaks või määratud makseplaani lõppkuupäevani) ja seda ei pea puudutama. uuesti. See võib olla ka teie klientidele palju mugavam, kuna nad ei pea makse saatmi või sissehelistami oma ajakavast aega võtma.

Elektrooniline arveldamine

Paberarved on minevik. Miks printida, postitada ja säilitada paberdokumente, kui seda ei pea tegema? Elektrooniline arveldamine hoiab nii teid kui ka teie kliente eemal paberisegadest, vähendades samal ajal kulusid ja kõrvaldades vigu. Saate mitte ainult saata oma klientidele professionaalse välimusega arveid, vaid virtuaalne terminal võimaldab neil ka arvel klõpsata ja teile veebis oma krediitkaardiga maksta. Ei mingeid pabertšekke, ei mingit “See läks postiga kaduma…” ega unustage jälgida, kes maksis!

Vaadake ka: Kuidas koostada arvet: alustusjuhend

Kliendiandmete turvaline salvestamine

Olete seda kindlasti viimasel ajal uudistes näinud – krediitkaardiandmete turvaline salvestamine on suur asi. Paljud ettevõtete omanikud seavad ennast ja oma kliente teadmatult ohtu, kirjutades üles või salvestades elektrooniliselt oma klientide krediitkaarditeabe edaspidi kasutami. Virtuaalsed terminalid töötlevad ja salvestavad klientide krediitkaardiandmeid, nii et te ei pea seda tegema. See võimaldab teil tulevaste ostude eest tasu võtta ilma krediitkaardiandmeid iga kord küsimata ja seadmata oma ettevõtet andmetega seotud rikkumiste ohtu. Rääkimata sellest, et saate hoida klienditeavet (nt aadressid ja makseajalugu) lihtsalt ühes kohas korras.

ACH/eCheck

Krediitkaardid on tänapäeval kõikjal ja peaaegu kõigil on mugav neid kasutada. Väikeettevõtte omanikuna tahate tõenäoliselt teha maksed klientidele võimalikult mugavaks, seega on hea mõte võtta krediitkaarte. Kuid tõsi on see, et selle mugavuse pakkumine oma klientidele maksab teile palju tehingutasusid. Suurepärane alternatiiv on ACH (nimetatakse ka eCheckiks, elektroonili tšekiks või otsekorraldu).

ACH on põhimõtteliselt sama, mis tšekk, kuid ilma paberita. Teie või teie klient sisestate pangakonto ja marsruudinumbrid (sama teave pabertšeki allosas), esitate makse ning raha debiteeritakse teie kliendi pangakontolt automaatselt ja kantakse teie kontole. Saate mitte ainult ühekordseid makseid töödelda, korduvaid makseid seadistada, elektrooniliselt arveldada ja kontoteavet salvestada, vaid see maksab teile ka palju vähem. Keskmiselt maksavad krediitkaardid teile kuskil 2–3 protsenti müügist. Kuid ACH-tehingute töötlemisega võivad sageli kaasneda madalamad või kindlad tasud, mis säästab teie ettevõtte raha.

Iga maksetöötluslahendus võib pakkuda erinevaid hindu ja vastuvõetavate maksevormide tüüpe puudutavaid tingimusi, seega tehke otsuse tegemisel kindlasti ülevaade maksevõimalustest, mida soovite oma klientidele pakkuda. Lisaks võib makselahenduse integreerimine teie muude äritööriistadega olla oluline kõigi teie äriprotsesside sujuvamaks muutmisel. Pidage neid punkte meeles, kui otsite, millist teenusepakkujat kasutada.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga