Kuidas luua oma restoranile võidukas mobiilisait

See artikkel on osa meie restoraniettevõtte käivitamise juhendist – kureeritud artiklite loend, mis aitab teil oma restoraniäri planeerida, alustada ja kasvatada!

Mitu korda olete sattunud viimasel minutil lähedal asuva restorani nime otsima, võib-olla siis, kui olete sõpradega väljas või linnas, mida te ei tunne? Kuidas oleks pubi aadressi või telefoninumbriga, kus te pole pikka aega käinud?

Ilmselt palju.

Andmed kinnitavad seda: kohalikud restoranid on mobiilseadmetes enim otsitud kategooria, moodustades 65 protsenti kõigist otsingutest.

Mobiiltehnoloogia levikuga on dramaatiliselt muutunud viis, kuidas tarbijad valivad, milliseid ettevõtteid külastada. 2012. aasta uuringu kohaselt valisid inimesed, millistesse restoranidesse minna, lähtudes oma isiklikest harjumustest või nende inimeste nõuannetest, keda nad usaldasid. Valik külastada poodi või restorani, kuigi mõnes mõttes rohkem planeeritud, oli ka palju ebamäärasem.

Täna on kõik vähem planeeritud; see on palju hetkelisem, kontekstipõhine ja seotud hetkevajadustega. Meie tegevus on ka täpsem, sest mobiili kaudu leiate täpselt selle, mida otsite, kus iganes te ka poleks.

See on võimalus, mille tarbijad on kohe ära kasutanud. Vaid kolm protsenti nutitelefoni omavatest inimestest ei kasuta seda otsimi ja Mediative andmetel on 53 protsenti otsingutest kohalik kavatsus.

Sellest hoolimata on paljudel restoranidel endiselt raskusi selle mobiilirevolutsiooni olulisuse mõistmisega, mis mitte ainult ei mõjuta nende saidi optimeerimist, vaid on ka uus viis klientidega suhete loomi.

Nii nagu uued köögistiilid muudavad traditsioonilise köögi põhimõtteid ja toiduga suhestumist revolutsiooniliselt, ei ole mobiilsus vaid tehniline küsimus; see on ka uus viis võrgusuhtluse nägemi ja kasutami koos uute reklaami- ja lojaalsusprogrammidega klientidele. Siin on mõned parimad viisid, kuidas muuta oma restorani mobiilisait võimalikult köitvaks.

6 näpunäidet võitnud mobiilse restoranisaidi loomi:

1. Põhiteave peaks olema kergesti kättesaadav

Kui kasutate mobiilseadet, on teil vaja optimeeritud veebisaiti. Seda silmas pidades hoolitsege eriti selle eest, et teie restorani põhiteave ilmuks avakuval: aadress, nupp helistami, lingid menüüle juurdepääsuks ja pakkumised.

Samuti on kasulik viivitamatult teavitada restorani eristavat väärtust, olgu selleks siis püsikliendiprogramm, makseviiside paljusus või menüüde spetsialiseerumine teatud klientide kategooriatele – nt gluteenivaba menüü, vegan-valikud, lastemenüü ja nii edasi.

Suurepärane näide on restoranikett Arby’s:

Suurepärane näide edukast mobiilisaidist: Arby’s on mobiilisait, mis kuvab asukohad, nende menüü ja tõstab esile nende liha kvaliteeti.

Lisaks nuppude lisamisele nende restoranide asukoha leidmi ja nendega ühenduse võtmi ning pakkumiste kontrollimi ja menüü vaatami suunavad nad ka klientide tähelepanu kohe nende tugevatele külgedele (uskumatu liha), pühendades sellele spetsiaalse nupu.

2. Esitage suurepäraseid pilte oma toidust ja restoranist

Mis puutub toidusse, siis pildid mängivad potentsiaalsete klientide meelitamisel klientideks olulist rolli.

Pildid pakuvad visuaalset eelvaadet restorani eripäradest ja annavad aimu selle stiilist. Open Table andmetel on kõige olulisem – 56 protsendi inimeste jaoks, kes otsivad rakendustes restorane – võimalus näha fotosid roogadest ja asukohast. enne nad teevad broneeringu.

Sel eesmärgil saate kasutada üksikuid pilte või veelgi parem – mitmest fotost koosnevat galeriid, mis näitavad teie kulinaarsete pakkumiste erinevaid aspekte.

Oluline on pöörata tähelepanu laadimisajale, mis peaks olema vaid mõni sekund. Nagu varem mainitud, on inimestel kiire, eriti kui asi puudutab söömist. Kui nad otsivad oma nutitelefonist restorani, ootavad nad kohest vastust. Kui sait ei laadi kohe või ei näita selgelt oma teavet, läheb 70 protsenti klientidest konkurendi saidile.

3. Kaasake kupongid ja tutvustused

Kupongid ja muud pakkumised on ahvatlevad kutsed uutele klientidele ja ahvatlevad võimalused lojaalsetele klientidele.

Tänu mõnele mobiilisaitide pakutavale funktsioonile saate nüüd luua digitaalseid kuponge, mida saab otse veebilehelt redigeerida.

Andmed kinnitavad, et kupongidel on klientide valikul jätkuvalt määrav roll: uuringute järgi valib 87 protsenti inimestest tõenäolisemalt restorani, kus nad on saanud edutamist. Kasutage oma mobiilisaiti võimalusena jagada oma klientidega kuponge või pakkumisi ning teid premeeritakse nii korduvkülastajate kui ka uute nägudega.

4. Lisage e-posti turundus

Klientide kontaktandmetega andmebaasi loomine on klientidega pideva suhte loomi ülioluline.

Eesmärk on tagada, et teie nimi oleks esimene asi, mis inimestele restoranile mõeldes pähe tuleb. Selle saavutami kasutage mobiilile optimeeritud teksti- ja e-kirjade hoiatusi, et hoida oma restoran klientidele silma peal.

Meilikampaaniate abil saab saata klientidele eripakkumisi, aga ka vähem kommertslikku teavet, näiteks pühadetervitusi või teateid uue hooajamenüü kohta, mida saab saidil eelvaadata.

5. Looge kõigile mobiilseadmetele mõeldud lojaalsusprogramm

Püsikliendid on restorani peamine äriallikas: hinnanguliselt kulutavad naasvad kliendid 67 protsenti rohkem kui uued kliendid.

Nende arvu suurendami on üks levinumaid tööriistu traditsiooniline kliendikaart. Need kaardid kinnitatakse pärast teatud ostu sooritamist ja need võimaldavad teil saada midagi tasuta – allahindlust või auhinda –, kui olete saavutanud teatud arvu punkte või lööke.

Mobiilirevolutsiooniga sammu pidami peab “tuleviku restoran” pakkuma oma klientidele täiustatud ja tõhusamat tööriista, näiteks digitaalset püsikliendikaarti, mis võimaldab klientidel punkte koguda otse nutitelefonis. Mobiilne lojaalsusprogramm jälgib teie klientide edusamme ning lahendab ka traditsiooniliste kliendikaartide puhul vältimatu kadumise või võltsimise probleemi. Vähe sellest, mobiilse püsikliendiprogrammi mugavus aitab teil kindlasti luua püsikliendibaasi.

6. Paku mobiilimaksevõimalusi

Kas teadsite, et 50 protsenti restoranides käijatest eelistab teha elektroonilisi makseid?

Mobiiltehnoloogia on avanud uusi huvitavaid võimalusi makseviiside osas. Näiteks mobiil-rahakott, virtuaalne rahakott, mis on seotud kliendi telefoninumbriga ja pakub kiiremat, turvalisemat ja mugavamat makseviisi nii kliendile kui ka restoraniomanikule.

Kui restoran on selle kasutusele võtnud, oleks suurepärane mõte sellest uuest makseviisist e-kirjade ja kõigi reklaammaterjalide kaudu teada anda, unustamata luua spetsiaalset nuppu, mis peaks mobiilisaidil selgelt nähtav olema.

Starbucks on mobiilset rahakotti suurepäraselt ära kasutanud: kui kliendid mõnest kohalikust ketist mööduvad, ilmuvad nende nutitelefoni ekraanile mobiilirahakotti salvestatud kupongid, mis julgustavad neid kohe ära kasutama.

Miks on teie restorani mobiilisait oluline?

Kui soovite meelitada uusi kliente ja hoida vanu kliente tagasi tulemas, on teie restorani jaoks suurepärane mobiilisait kohustuslik.

Rahvusliku restoranide liidu uuringu kohaselt eelistavad tarbijad restorane, millel on tugev veebipõhine kohalolek, kellel on veebisait ja kes viivad läbi nende kanalite veebiturundustegevusi. Neid restorane peetakse usaldusväärsemateks ja paremateks konkurentidest, kes pole veebis.

Rakendades kõiki ülaltoodud elemente, saate luua oma restorani jaoks mobiilisaidi, mis tõmbab juurde uusi kliente ja kus vanad kliendid tulevad ikka ja jälle tagasi.

Kas soovite rohkem teada saada restorani asutamise kohta? Sirvige meie tasuta restorani äriplaane.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga