Kuidas oma ettevõttes probleeme lahendada: Kanban, Kaizen ja Scrum

Probleemide lahendamine on ettevõtte omamise keskne küsimus. Tegelikult võib öelda, et äri ise on rida probleeme, mis ootavad lahendamist.

Kuid kui on vaja leida ideaalset lähenemisviisi või täiuslikku protsessi kümnete kaasaegse äri ees seisvate probleemide lahendami, läheb asi keeruli.

Täna tahaksin arutada kolme probleemide lahendamise meetodit, mis on kaubandusmaailmas end tõestanud. Need on suured ideed, mis on inspireerinud lugematuid ettevõtteid nii suuri kui ka väikeseid.

Kanban: meetod, mida kasutatakse tootmise kontrollimi

Asjade käimatõmbami pöördume usina Jaapani riigi poole. Sõna kanban tähendab jaapani keeles “silti” või “reklaamtahvlit” ja seda mõistet kasutatakse kõige sagedamini “lahja” või “õigel ajal” tootmise puhul. See on süsteem, mida saab kõige paremini demonstreerida näitega, nii et pöörame tähelepanu Toyota Corporationile, mis oli umbes 1940. aastal.

[pullquote position=”right”]Kanban on “õigel ajal” tootmise ajastamissüsteem. Jaapani keeles tähendab see sõna-sõnalt silti või stendi.[/pullquote]

Selle kümnendi jooksul hakkas Toyota inspiratsiooni otsima väljaspoolt autotööstus oma otsingutes protsesse täiustada. Nad keskendusid kiiresti supermarketitele – täpsemalt viisidele, kuidas supermarketid uurivad klientide käitumist, et luua paremaid ostukogemusi.

Sellel areenil täheldasid nad petlikult lihtsat suhet klientide ja kaupluste vahel, kus nad ostsid: kliendid toovad traditsiooniliselt välja ainult need esemed, mida nad vajavad, kui neil neid vaja on; omakorda varustab kauplustes ainult seda, mida kliendid igal ajahetkel vajavad. Täiuslik sümbioos. See on täpselt see, mida mõeldakse “õigel ajal” tootmise all ja nii see ongi ülioluline igas tööstusharus, kus on tegemist kiiresti riknevate kaupadega.

See võib tunduda ebatavalisena autotööstusele sobivana, kuid Toyota mõistis olulist tõde: autod on omal erilisel moel kiiresti riknevad kaubad. Uued mudelid tõrjuvad regulaarselt välja vanemaid ja müümata, aegunud autod on kallis veskikivi, mida tuleb hoida.

Kuid isegi kui te pole supermarket või automogul, saab kanbani vaimu rakendada peaaegu igas kaasaegses ettevõttes või tööstuses. Hiljutises blogipostituses Kanbaniseerima Tegevjuht Dimitar Karaivanov võtab kanbani vaimu tõhusalt kokku:

„Üks peamisi põhimõtteid… on eesmärk kõrvaldada kitsaskohad, kehtestades realistlikud piirangud pooleliolevate tööde, taotletavate tööde arvule ja sellele, kui palju tööd tagaplaanil hoitakse. See pole mitte ainult viis tähtsuse järjekorda seadmi, vaid ka viis tagada, et ühelgi teie meeskonnaliikmel pole liiga palju taldrikut.

See, millest Karaivanov siin räägib, on korra ja prioriteedi kehtestamise tähtsus süsteemidele, kus konsumerismi kapriissus võib tekitada ootamatuid pöördeid.

Kui otsite lahendust toote tootmiskiiruse kontrollimi, kaaluge oma varude taseme vastavusse viimist kliendi tegeliku tarbimisega. Pakkuge ainult seda, mida vajate, kui see on vajalik.

Kaizen: viis kõigi funktsioonide ja kõigi töötajate täiustami

Sõna kaizen tähendab sõna-sõnalt “täiustamist” ja see on veel üks sõna, mille oleme laenanud oma idapoolsetelt kolleegidelt Hiinast ja Jaapanist. Töökohal rakendades viitab kaizen tegevustele, mille eesmärk on parandada iga üksikut funktsiooni ettevõttes, sealhulgas iga töötaja tegutsemisviisi alates klienditeenindajast kuni tegevjuhini, kuni kogu äri töötab nagu hästi. – õlitatud masin.

Kuigi see võib kõlada sõjakalt, on see kõike muud kui: Kaizen julgustab individuaalset algatust, tähelepanelikkust ja järkjärgulise paranemise kultuuri. Amazon pakub meile suurepärase näite kaizenist praktikas. Kuigi jaemüügihiiglane on viimasel ajal oma ettevõttekultuuri osas kuumas vees olnud, ei saa kunagi öelda, et nad on nõus loorberitele puhkama.

Amazoni kaizeni versioonis otsib iga osakond oma ladudes või Amazoni nomenklatuuris “täitmiskeskustes” pidevalt raisatud või dubleeritud jõupingutusi ja ebatõhusaid protsesse. Piisab ühest tähelepanelikust töötajast, et pall veerema panna, ja peagi koguneb väike rühm käsitsi valitud meeskonnaliikmeid, et vanadele probleemidele uusi lähenemisviise ajurünnak ja lõpuks katsetada.

Teisisõnu, kaizen rõhutab väiksemamahulise innovatsiooni tähtsust suuremas ettevõttestruktuuris. See on viis töökoha inimlikuks muutmi, andes töötajatele võimaluse otsida lahendusi probleemidele, mis ei mõjuta mitte ainult ettevõtte lõpptulemust, vaid iga töötaja võimet oma tööd nautida.

Scrum: paindlik viis tootearenduse juhtimi

Lõpetu heidame pilgu peale scrum, probleemide lahendamise meetod, mis muutub üha populaarsemaks, eriti tehnoloogiasektoris.

Scrum tuleb meieni toote- ja tarkvaraarenduse maailmast, kus loominguline iteratsioon ja koostöö on ülimalt olulised.

Sarnaselt kaizenile keskendub ka scrum selliste muutuste ennetamise ja neile reageerimise tähtsusele, mis võivad arengut aeglustada ja ebatõhusust tekitada.

Idee mõtles välja 1900. aastate alguses Ken Schwaber Advanced Development Methodsist, ehkki uue nime kandmiseni kulus see veidi kauem.

Kuidas näeb scrum välja tänapäevasel töökohal? Klassikaliselt algab see nädala ülesannete jagamisest väiksemateks prioriteetideks. Kui teie eesmärk on käivitada oma veebisaidil uus koduleht, jagage see väiksemateks osadeks: kirjutage teatud koodiosa, looge pilte, kirjutage sisu, tehke veatestid jne.

Ühe suure ülesande asemel oleks teil palju väikeseid ülesandeid, millest igaühel on määratud kuupäev ja meeskonnaliige, mis võimaldab teil protsessi kiiremini läbi töötada ja seda vajaduse korral hõlpsamini kohandada.

Scrum võimaldab meil koostada modulaarseid ajakavasid, mis keskenduvad koostööle. See aitab meil ära tunda, millised meie prioriteedid võivad näiteks mõne teise osakonna töös olulist rolli mängida, millised on ajatundlikud ja millised mitte. Igasugune arendus peab suutma reageerida muutustele reaalajas ja teiste meeskondade survele. Agiilse ajakava koostamine on nendele muutujatele reageerimise oluline osa.

Viimased mõtted

Kui olete neid kolme probleemilahendusmeetodit uurides jõudnud mõttele, et korra ja tõhususe nimel tuleb vaba mõtlemine lämmatada, on see tõest kaugel.

Ükski neist meetoditest ei töötaks nii hästi, kui nad ei väärtustaks (ja ei julgustaks) loovust.

Ja kes teab? Võite isegi komistada uue lahenduse otsa, kui proovite mõnda neist väljakujunenud süsteemidest.

Nagu äris sageli juhtub, ei saa te enne teada, kui proovite.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga