Kuidas palgata alustami õige juhtmeeskond

Üks oluline asi, mida oma käivitamise esimestest päevadest meeles pidada, on see, et selle edu ei sõltu ainult teie enda võimetest. Niipea, kui hakkate oma esimest juhtmeeskonda kokku tõmbama, langetate suuri otsuseid selle kohta, kuidas viia oma ettevõte järgmisele tasemele, ja toetute teistele, kes jagavad teie visiooni ja kirge.

Tõenäoliselt on teil piiratud ressursid – ja teil võib olla piiratud kogemus –, mis tähendab, et on ülioluline, et iga töölevõtmine arvestataks. Peate pühendama aega ja energiat õigete inimeste leidmi; see on ülesanne, mis tundub hirmuäratav, kuid on hädavajalik, eriti kui otsite kiiret kasvu.

Teie idufirma pikaajaline tervis võib tugineda selle juhtkonna tugevusele. Looge suurepärane meeskond ja võite kasvatada äri, mis tõuseb taevasse eduni. Niisiis, mida peate töölevõtmisel arvestama?

1. Kata kõik alused

Peate olema jõhkralt aus oma põhimeeskonnas juba olemasolevate oskuste osas ja välja selgitama, kus on teie nõrgad kohad.

Kui teil on kitsas eelarve, on ahvatlev püüda palgata nii palju odavaid töötajaid kui võimalik, kuid see võib osutuda valemajandu.

Mõelge sellele: vähemalt üks teie võtmeisikutest peaks tõesti olema keegi, kellel on teie turusektoris palju kogemusi ja keda võite usaldada, et ta annab teile teadlikku nõu juba esimesest päevast. See on kallis rent, kuid kogenud ja kindla töötaja palkamise kulud kompenseerib tõenäoliselt väärtus, mida see ettevõttele annab – ja teie tegevuse võimalik kiirendamine toob kasu.

Vähemalt üks teie võtmeisikutest peaks tõesti olema keegi, kellel on teie turusektoris palju kogemusi ja keda võite usaldada, et ta annab teile teadlikku nõu juba esimesest päevast. See on kallis rent, kuid kogenud ja kindla töötaja palkamise kulud kompenseerib tõenäoliselt väärtus, mida see ettevõttele annab – ja teie tegevuse võimalik kiirendamine toob kasu.

Vaata ka: 10 võimalust oma juhtmeeskonna arendami

2. Kasutage oma investorite kogemusi

Kui teil on juba investoreid, paluge abi, et otsustada, millist tüüpi rentimine oleks igal etapil kõige kasulikum. Teie varajaste palkade hulka võib kuuluda kogenud müügijuht ja turundusjuht, et edendada müüki ja hakata looma kindlat kliendibaasi. Edaspidi võiksite tõenäoliselt kaaluda finantsjuhti ja tegevusdirektorit.

Investorid ei saa teid juhendada mitte ainult juhtkonna palkamise strateegia kindlaksmääramisel – neil võib isegi olla kontakte, mis teie ettevõtte jaoks suurepäraselt sobiksid. Teie investoritel võivad juba olla professionaalsed sidemed, mille poole nad saavad pöörduda, või vähemalt neil on pakkuda head nõu teie organisatsioonile kõige sobivama juhtimisstruktuuri kohta.

Teie investoritel võivad juba olla professionaalsed sidemed, mille poole nad saavad pöörduda, või vähemalt neil on pakkuda head nõu teie organisatsioonile kõige sobivama juhtimisstruktuuri kohta.

3. Jäta oma ego ukse taha

Võite olla tippkoer, kuid ärge kartke palgata inimesi, kes on teist targemad. Kui nõuate, et ümbritite end noogutavate droonidega, kes ütlevad alati “jah”, siis jätate ilma võimalusest oma ettevõtte kulul teiste tarkusest kasu saada.

Selle asemel olge selline tegevjuht, kes mõistab, mis on ettevõttele kasulik, ja proovige meelitada oma ettevõtte järgmisele tasemele tõstmi vajalikke talente.

Parim juhtimismeeskond koosneb liikmetest, kes suudavad pakkuda väärtuslikku kogemust, mitte neid, kes nõustuvad iga teie sõnaga. Teil on vaja inimesi, kes aitaksid teil võimalusi ja probleeme märgata, mitte teie ego turgutama.

4. Tunnista juhiomadusi

Parimad juhid on need, kes suudavad ise tipptalente ligi meelitada.

See võib tunduda immateriaalse omadusena, kuid mõned juhid on võimelised inspireerima teistes lojaalsust ja saama oma töötajatest parimat. Kui saate selle isiksuseomaduse märgata ja palgata kellegi, kellel see on, saab teie ettevõte sellest kasu.

Veelgi olulisem on valida oma juhtrühma liikmed, kellel on selline professionaalne karisma, sest palju tõenäolisem on, et suudate andeka meeskonna tiheda ajakava alusel paika panna.

5. Vali meeskonnamängijad

Teie juhtmeeskonnast saab teie pere järel järgmine kõige olulisem inimeste rühm teie elus. Igas idufirmas on just need inimesed, kellest saavad teie usaldusisikud ja kaptenid; nad vaidlustavad ja toetavad teie otsuseid, aitavad teil teha paremaid otsuseid ja juhivad teie ettevõtmist kaaspiloodina.

Tõenäoliselt avastate, et veedate palju aega koos – sageli stressirohketel perioodidel –, mistõttu on oluline, et nad ei tooks endaga kaasa mitte ainult vajalikke oskusi ja kogemusi, vaid et nende panus aitaks ettevõttel muutuda enamaks kui selle osade summa.

Valige inimesed, kes üksteist täiendavad ja keda peate hea meelega oma asenduspereks.

6. Palka inimesi, kes sobivad

Mõnikord tekib kiusatus valida kõige lihtsam (mitte parima) sobivus.

Sellistel aegadel proovige meeles pidada, et teie võtmetähtsusega töötajad annavad palju rohkem panuse kui nende ametijuhend ja et vale otsus võib teie alustamist ohustada. Olge kannatlik ja nõudke õiget sobivust.

Mõelge oma ettevõtte kultuurile – sellele, kuidas te tegutsete, millised on teie eesmärgid ja kuidas inimesed üksteisega iga päev suhtlevad. Hea juhtimismeeskond võtab arvesse valitsevat kultuuri ja täiustab seda, suurendades efektiivsust ja parandades tööga rahulolu; halb kultuuriline sobivus võib selle laiali tõmmata.

7. Mõelge palgast kaugemale

Suurepäraste inimeste meelitami peate pakkuma tervislikku palka, kuid ärge langege sellesse lõksu, et arvate, et see on ainus stiimul, mis loeb.

Mõelge selle asemel pakutavale võimalusele. Kas teie uued töötajad töötavad koos andekate inimestega põnevate projektide kallal ettevõttes, mis väärtustab ja premeerib rasket tööd ja uuendusi? Parimad kandidaadid kontrollivad palka ja otsivad võimalust töötada silmapaistvas ettevõttes, kus nad saavad luua tasuva karjääri.

8. Olge selline ettevõte, kus soovite töötada

Sa ei pea järgima ettevõtte karja.

Liiga paljud idufirmad toetuvad traditsioonilistele tööhõivemudelitele, mis võisid ettevõtetele varem hästi kasu olla, kuid ei tegele tänapäeval väga konkurentsivõimelise ja uskumatult mobiilse talentide kogumiga.

Võidate oma konkurendid ainult siis, kui suudate pakkuda paremat pakkumist silmapaistvate väljavaadetega. Kui suudate luua “meepoti” ettevõtte, mis meelitab ligi tipptalente, sest see on üks parimaid kohti, kus olla, on teil alati professionaalide valik.

Olge uuendusmeelne, looge töökoht, kus pingutust ja loovust hinnatakse, makske inimestele seda, mida nad väärivad, andke töötajatele võimalus areneda ja loote ettevõtte, mida konkurendid kadestavad.

Sean alustas oma esimest äri 21-aastaselt, mis on kasvanud üheks suurimaks traditsioonili ärimaakleriks riigis. Lisaks oma ettevõtte ostmisele ja müümisele on ta tegelenud üle 1000 ettevõtte müügiga ja hiljuti käivitanud Bizdaqi – häiriva veebiplatvormi, mis paneb ettevõtete omanikud kontrollima oma ettevõtte müüki.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga