Kuidas saada üleöö ettevõtjaks

Paar nädalat tagasi andsin endale ülesandeks see postitus kirjutada. Erinevalt minu hiljutistest visiitkaartide mõtisklustest ei tekkinud see idee täielikult juhtunust, vaid see oli küsimus, millele ma isiklikult vastust tahtsin.

Kas üleöö on võimalik ettevõtjaks saada? Selle all ma mõtlen, kas on lülitit, mida saate liigutada? Ja kui jah, siis kuidas sa seda teed?

Enne selle postituse kirjutamist oli mulle alati jäänud mulje, et “ettevõtlikkus” on inimesesse sisse kirjutatud. Sul kas oli selleks vaja või ei olnud.

Läbi mõtlemise ja kirjutamise olen ma mitte ainult suutnud oma ebatäpset oletust parandada, vaid ka küsimusele vastata. Olen näinud ettevõtlust sellena, mis see on – ei midagi muud kui vahetus. Lüliti, mida keegi ei saa igal ajal ümber pöörata, eeldusel, et neil on kõik, mida vaja.

Lubage mul näidata teile, kuidas ettevõtluse lülitit saab liigutada. Järgin neid kolme näidet koostisosade loeteluga, mis on minu arvates ettevõtja “koosseisu” jaoks hädavajalikud.

Esimene näide – noor ja hull sariettevõtja

Mul on sõber – nimetagem teda Mike’iks –, kes on alates keskkooli lõpetamisest tegelenud ettevõtte asutamisega. Tema esimene ettevõte oli impordi-ekspordiga tegelev ettevõte, mida juhiti peamiselt Internetis. Vähese kogemuse ja peaaegu olematu ärialase oskusteabe tõttu ei läinud kaua aega, kui äri paisus. Kui keegi on vähem pilgutanud, võis see neid heidutada teisest ettevõtmisest. Mitte Mike – kogemus on lülitit nihutanud. Ta tabas ettevõtlusvea ja tagasiteed polnud. Täiskohaga töötamine ei pakkunud talle suurt huvi ja kuigi ta töötas enne oma digiagentuuri asutamist paaril töökohal, tegeles ta alati plaanidega ja käivitas kõrvaloperatsioone – mõned neist töötasid mõnda aega, teised aga mitte ja ikkagi. teised, mille vastu ta lihtsalt huvi kaotas. Kuid selles polnud kahtlustki: tänu oma pealehakkamisele ja kirgusele iseseisvalt alustada pidi ta varem või hiljem kindlasti edu saavutama. Täna, mitte 4 aastat pärast meie esimest kohtumist, juhib Mike oma digiagentuuri. Tema klientide hulka kuuluvad Coca-Cola, Blackberry ja teised suured nimed. Keegi ei vaidleks vastu, et ta pole ettevõtja, aga oleks võinud seda teha kaks aastat tagasi, kui keset pooleldi läbimõeldud kindlustusettevõtlust. Tõde on see, et Mike’ist sai üleöö ettevõtja, kui ta alustas oma esimest äri. Tal oli soov, ta asus tegutsema ja kuigi ta riskide võtmisega pidevalt ebaõnnestus, õppis ta ja kohanes. Tema jaoks pole lihtsalt tagasiteed.

Teine näide – ettevõtja, kes vajab veidi tõuget

Molly on sama tööd töötanud kaheksa aastat. Tal on hästi läinud ja ta on oma seltskonnas tõusnud. Teda juhitakse endiselt, kuid nüüd on teised, kes talle aru annavad. Ta peab end õiglasemaks ülemu kui see, kes tema igapäevast tegevust juhib. Tegelikult on Molly viimase 6 kuu jooksul pidanud aktiivselt takistama end oma ülemusega tülitsemast. On lihtsalt asju, mida tema arvates tuleks teisiti teostada; Näiteks Molly usub töö- ja eraelu tasakaalu. Tema ülemus seda ei tee. Molly ülemusel on mõned väga vana kooli arusaamad ja ta arvab, et kui tahad elus edasi jõuda, peaksid jääma kolleegidest kaks tundi hilisemaks ja töötama nädalavahetustel. Näoaeg on tema jaoks kõik, mis loeb.

Mitte Molly. Molly mõistab, et väliste huvide taotlemine on isikliku õnne jaoks oluline ja võib tegelikult tuua ettevõttesse uusi ideid. Siis on muidugi ka tema ülemuse seisukoht töösuhete kohta – kindel ei-ei! Molly mõtleb, et kui ta oleks juht, teeks ta paljusid asju teisiti. Ühel päeval tuleb ta tööle ja talle öeldakse, et kui ta kavatseb teksaseid kanda, peavad need olema vähemalt mustad. Need ei tohiks välja näha nagu teksad. Lüliti läheb ümber. Molly mõistab, et ta ei saa igavesti niimoodi töötada. Ta ei ole kunagi tõeliselt õnnelik, järgides pisireegleid või kui talle öeldakse, mida teha. Ta on väsinud aitamast teistel nende unistusi saavutada. Talle meeldib oma saavutustele panustada. Järgmise paari kuu jooksul jätkab ta oma igapäevast tööd. Õhtuti suundub ta SBA-sse, räägib oma pangaga stardilaenudest ja hakkab oma ettevõtet looma. Siis, kui ta on selleks valmis, annab ta sisse lahkumisavalduse. Molly on ettevõtja. Ta sai üheks hetkel, kui tema soov ajendas teda tegutsema.

Kolmas näide – ettevõtja, kes vajab esmalt piisavalt kogemusi

Nick on suure kaubamärgiga rõivafirma operatsioonide juht. Ta on ettevõttes töötanud 20 aastat. Kui ta alustas, jäi tema nime juurde vaid ambitsioon. Tal ei olnud ülikoolidiplomit ja seetõttu pidi ta alustama kõige madalamalt tasustatud ametikohalt – kassapidajana ühes ettevõtte paljudest jaekauplustest. Nick õppis klientidega rääkimise ja igapäevase kaupluse tegevuse kohta kõike, mida ta suutis. Mida rohkem ta õppis, seda enesekindlamaks ta kasvas. Kahe aastaga sai temast kaupluse juhataja. Taas tegi ta kõik, et saada parimaks. Aasta hiljem kandideeris ta ametikohale peakontorisse. Jällegi pidi ta alustama alt. Kuid ajendatuna oma soovist edu saavutada, saavutas ta suurepärase tulemuse ja tõusis kiiresti. Tal kulus operatiivjuhi ametikohale jõudmi veel 10 aastat. 45-aastaselt tunneb Nick lõpuks, et mõistab, kuidas saab sellist ettevõtet juhtida. Ta on töötanud peaaegu kõigil ametikohtadel, mida ettevõttes ette kujutada saab, ja tunneb, et kui talle antaks võimalus teha otsuseid, mida saab teha ainult tegevjuht, suudaks ta aastakäivet kahekordistada.

Nick kaalub oma olukorda. Tal on piisavalt sääste, et oma pere ülal pidada vähemalt aastaks või kaheks, tal on sidemed inimestega, kes tõenäoliselt rahastavad tema ettevõtmist, ja kui ta vaatab endasse, mõistab ta, et tõenäoliselt ei tõuse ta kõrgemale, kui tal juba on. See on pereettevõte ja sellisena teab ta, et järgmi tegevjuhiks saab ülemuse poeg. Nick otsustab, et aeg on õige. Naise nõusolekul lahkub ta ametist ja asutab oma jaemüügiettevõtte. Kuna ta peab kuuekuulise etteteatamisega hakkama saama, kasutab ta aega ette planeerimi ja alustami. Nickist saab ettevõtja kohe, kui ta teatise esitab ja oma ettevõtmisega tegelema hakkab.

Kui Nick oleks noores eas otsustanud, et kõik, mida ta teeb, on „koolitus” ettevõtjaks saada, oleksin võinud teda ka toona pidada, kuigi ta jäi tööle järgmi 20 aastaks. Eeldusel, et ta plaanis, siis ma ütleksin, et ta vajutas lülitit kohe oma karjääri alguses.

Mida sa arvad?

Kõigis ülaltoodud näidetes toimub ettevõtjaks saamine sisuliselt üleöö. Ja see ei juhtu juhuslikult. See on valiku tagajärg. Ükskõik, kas alustate noorelt ja jätkate proovimist, kuni õnnestub või jõuate elus punkti, kus lõpuks otsustate, et olete valmis iseseisvalt alustama, klõpsate seda lülitit.

Kui soovite olla edukas ettevõtja, usun, et vajate kombinatsiooni järgmisest viiest koostisosast:

  1. Toores soov. See tähendab, soov võtta enda kätte oma tulevik ja alustada oma tegevust. Olgu, ma olen esimene, kes tunnistab, et see tundub mõnikord ebareaalne, kuid kui kombineerite selle nelja muu alloleva koostisosaga, on see põnev esimene samm.
  2. Võimalus tegutseda. Kui olete välja mõelnud, mida soovite teha, või isegi enne, kui olete seda teinud, hakkate selle elluviimi samme astuma. See tähendab, et peate tegema asju, olgu selleks siis ettevõtte veebisaidi loomine, kaubanime registreerimine, oma esimeste toodete müük või kontaktide loomine, mis on teie arvates teie ettevõtte tulevase edu võti. Lihtsalt tegutsege.
  3. Soov õppida. Ilma selle soovita ei jõua sa kaugele. Ettevõtlus eeldab, et peaksite olema kursis oma turu, töötajate, müügi ja peaaegu kõige muuga. See eeldab, et peate õppima oma vigadest ja õnnestumistest.
  4. Kohanemisvõime. Otsene järg õppimissoovist. Kui soovite hästi hakkama saada, peate kohanema turu, muutustega, sellega, mida teie kliendid soovivad, teie enda ebaõnnestumiste ja paljude asjadega. Ja kui te alles alustate, peate tõenäoliselt ka oma ideed kohandama.
  5. Valmisolek riskida. Ilma selleta te ei alusta ja tõenäoliselt ei kasva te. Parimad ettevõtted teevad asju, mida teised pole varem teinud või pole neil piisavalt hästi läinud. Selleks peavad nad sageli riskima, kuna pretsedenti pole. Õnn soosib julgeid. Mäleta seda!

Usun ka, et saate kõiki neid võimeid arendada, kui need pole juba teie meigi osa.

Minu nõuanne teile: lõpetage mõtlemine ettevõtjast kui Hollywoodi filmitähest. Reaalsus on see, et enamik ettevõtjaid ei ole ega saa kunagi olema Mark Zuckerbergid. Ja tänu taevale selle eest! Ma ei vaja teist platvormi nagu Facebook. Kuid mõni muu kohvik, jõusaal, restoran, haigla või advokaadibüroo? Lase käia.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga