Kuidas sel aastal raha säästa

Pandeemia tõttu suleti enamik koole märtsi lõpus ja õpilased pidid üle minema kaugõppele. Suurem osa riigist lootis, et need avatakse uuesti augustis või septembris ja õppeaasta 2020–2021 jätkub tavapäraselt. Paljude koolide puhul see nii ei ole.

Eelolev kooliaasta tuleb pehmelt öeldes teistsugune. Mõned koolid jätkavad kaugõpet, samas kui teised avatakse uuesti eriliste ettevaatusabinõudega. Lisaks osalevad mõned lapsed õppekambrites, mis võivad pakkuda näost-näkku ja kaugõppe kombinatsiooni, mida enamasti korraldavad vanemad rühmad.

Kui olete kooliealiste laste vanem, võite mõelda, kuidas nende uus õpiolukord võib mõjutada teie koolieelarvet ja ostlemist. Jätkake lugemist, et saada näpunäiteid selle aasta väga ebatavaliseks koolihooajal ostlemise, eelarvestamise ja raha haldamise kohta.

Näost näkku õppimine

Näost näkku valiku eesmärk on hoida koolikogemus võimalikult normaalsena, kaasates samal ajal ohutusmeetmed, nagu maskid, ajakava ja temperatuurikontroll. Kui teie õpilane läheb füüsiliselt kooli tagasi, on siin mõned valdkonnad, kus peate võib-olla natuke raha kulutama ja mõned, kus võite säästa:

Kuluta

 • Maskid: Tõenäoliselt peavad teie lapsed koolis iga päev maske kandma. Kaaluge mitme erineva värvi ja kujundusega maskide ostmist, et neil oleks igal hommikul valikuvõimalusi. Maski valimise muutmine kooliriietuse valimise osaks võib muuta nende kandmise tavalisemaks, kui mitte lõbusamaks. Rohke maskide olemasolu on samuti oluline, sest nagu me teame, kaotavad lapsed asju.
 • Käte desinfitseerimise vahend: Käte desinfitseerimisvahend on üks koolitarbeid, mida koroonaviiruse-eelsel ajastul teie nimekirjas ei olnud. Siiski tasub see investeering sel aastal kindlasti ära, sest see võib aidata teie lastel hoida oma käed terve koolipäeva jooksul puhtad ja mikroobivabad.

Salvesta

 • Vähem koolitarbeid: Ei ole mingit garantiid, et teie lapsed osalevad silmast silma õppes kogu õppeaasta jooksul. Kuna asjad võivad muutuda ühe silmapilguga, kaaluge koolitarvete ostmist ainult semestriks, mitte kogu õppeaastaks. Vajadusel saate alati hiljem tarvikuid juurde osta.
 • Lihtsamad koolitarbed: Varem olete ostnud tavaliste koolitarvete luksus- või lisaversioonid, nagu suured värvilised pliiatsid või markerid, et teie laps saaks neid vahetada või jagada. Kuna jagamine pole sel sügisel hea idee, säästke luksusversioonide ostmisel ja jääge selle asemel tavaliste versioonide juurde.
 • Maksupühad: Kuigi enamik toimub juulis ja augusti alguses, on siiski mõned osariigid, mis pakuvad maksuvaba puhkust, kus võite teatud esemete (nt riided või koolitarbed) müügimaksu vahele jätta. Ka teie piirkonna suured jaemüüjad pikendavad sel aastal allahindlusi või maksusoodustusi, seega tehke ringi.

Learning Pods

Tuntud ka kui pandeemiakaubad, on õppekambrid väikesed isiklikud õpilaste rühmad, keda õpetavad juhendaja, õpetaja või isegi vanemad. Need taskud võivad olla hea valik lastele, kes ei kohane täielikult kaugõppekeskkondadega, kuid need toovad endaga kaasa lisakulusid. Seega, kui olete osa kaunast, jälgige hoolikalt kulutusi.

Kuluta

 • Kogenud õpetaja või juhendaja: Kogenud õpetaja või juhendaja abil saab õppimist täiendada. Tõenäoliselt teete õige professionaali leidmiseks oma uurimistööd koos teiste vanematega, kuid uurimistöö alustamiseks on sellised saidid nagu Swing Education, Chegg Tutors, com ja isegi teie piirkonna Facebooki grupid.
 • Lauad ja muu mööbel: Rühmana võib teie tasku osta lauad (mis on üksteisest vähemalt kuue jala kaugusel), et anda teie lastele kena koht koolitööde tegemiseks. Veenduge, et ostetud lauad oleksid teie taskus olevatele lastele sobiva kõrgusega ja et neil oleks piisavalt ruumi õpikute, sülearvutite ja muude koolitarvete mugavaks laotamiseks. Vaadake kasutatud mööbli rakendusi, nagu OfferUp, Nextdoor ja LetGo.

Salvesta

 • Õpikud: Õpikud võivad olla kallid, eriti kui need on täiesti uued. Kui teil on vaja oma elektroonilisi materjale täiendada, võivad need siiski olla õppekambrite põhikomponent. Kaaluge kasutatud ja laenutatavaid õpikuid sellistelt saitidelt nagu BookFinder ja Knetbooks, et säästa raha, pakkudes samal ajal lastele vajalikke õpperessursse.
 • Koolitarbed: Kuna teie õppekomplekt hõlmab teisi vanemaid, kelle lapsed samuti selle meetodi abil õpivad, ostke nendega koolitarbeid. Nii saate hulgi osta selliseid asju nagu märkmikud, kaustad ja muud tarvikud.

Kaugõpe

Oleme kõik kursis, kuidas kaugõpe praeguseks käib, olles viimase semestri enam-vähem üle elanud. Kuna teie lapsed õpivad peamiselt Zoomi, WebExi või muude konverentsiplatvormide kaudu ning suhtlevad teksti, meili ja vestluse kaudu, vajavad nad häid seadmeid ja stabiilset Interneti-ühendust.

Kuluta

 • Arvutid: Kuna korralikult töötavad sülearvutid või lauaarvutid on positiivse kaugõppekogemuse võti, ostke kindlasti oma lastele kvaliteetsed sülearvutid. Kvaliteet ei tähenda alati täiesti uut, võite otsida kasutatud või renoveeritud valikuid sellistest kohtadest nagu Craigslist või Facebook Marketplace.
 • Internetiühendus: Stabiilne ja kiire Interneti-ühendus on kaugõppijate jaoks veel üks oluline ese, nii et see on midagi, millega te ei taha koonerdada, kuid saate siiski nutikalt sisseoste teha. Internetis soodsa pakkumise saamiseks tehke ostlemine ja võrrelge hindu või ühendage see oma mobiiltelefoni või muude teenustega.

Salvesta

 • Sügisriided: Kui teie lapsed õpivad kaugõppes, võivad teie lapsed olla vähem keskendunud (loodate) peast jalatallani moeavalduse tegemisele. Kui see nii on, võib teil olla võimalik varastada raha mantli või kinga eelarvest sülearvuti jaoks, mida peate ostma.
 • Väljasõidu või õppekavavälised tasud: Isiklikke väljasõite ja kooliüritusi enamiku kaugõppijate jaoks lihtsalt ei eksisteeri. Kuna need tavalised koolimaksud ei ole tõenäoliselt sügissemestri tunnused, suunake see kokkuhoid koolitarvetele või tagasi oma elektroonikafondi. Õnneks võivad teie lapsed siiski nautida virtuaalseid väljasõite sellistesse kohtadesse nagu loomaaed, farmid ja akvaariumid. Te naudite seda, sest see on palju odavam ja ei nõua vanemate autoparki.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga