Kuidas tagatist ärilaenu tagami õigesti kasutada

Kui Ameerika unistuses on üks aspekt, mis tundub peaaegu kõigile meeldivat, on see idee oma ettevõtte omamisest ja juhtimisest. Olenemata sellest, kas olete alati unistanud kesklinna Aasia-Itaalia fusioonirestorani pidamisest või lihtsalt ei jõua ära oodata, millal saate avada selle omapärase väikese butiigi, mis on täis teie enda moekujundusi, on loomulik, et olete põnevil, et kunagi saate omaenda bossiks.

Teadmine, et olete valmis avama väikese või keskmise suurusega ettevõtte, on üks asi, kuid teades, kuidas raha kindlustada vajate teist. Kui teil pole õnne, et raha juba käes on, saate suure tõenäosusega vajaliku rahastamise ärilaenu kaudu – ja eduka ärilaenutaotluse selgroog on tagatis.

Vaatame lähemalt tagatise kontseptsiooni ja arutleme selle üle, kuidas saate oma unistuste ettevõtte rahastami õigel viisil rahastada.

Miks vaeva näha tagatisega?

Tagatis viitab varale (tavaliselt füüsilisele), mille tulevane laenuvõtja laenuandjale laenu tagami pantib.

Tõestades, et teil on tagatis, on kaks asja: see annab teile parema laenuriski pankadele ja kolmandatest isikutest laenuandjatele ning avab ukse parematele laenuvõimalustele, kui teil muidu poleks olnud juurdepääsu. Tavaliselt on suurepära tagati kinnisvara, autod, ettevõtte inventar ja isegi teie kogunenud sularahasääst.

Tagati pakutavad laenud moodustavad üldjuhul protsendi tagatisvara hinnangulisest turuväärtusest. Näiteks kui pantite praegusel turul 20 000 dollari väärtuses autot, pakub laenuandja teile tõenäoliselt umbes 85 protsenti sellest väärtusest (17 000 dollarit). Tagatis aitab muuta laenud laenuandjate jaoks vähem riskant ning näidata, et võtate laenatud vahendite tagasimaksmist tõsiselt.

Ühesõnaga: Tagatis on teie võti madalamate intressimäärade saami ja annab teile suurema tõenäosuse heakskiidu saami.

Kuidas tagatist tõesti enda kasuks ära kasutada

Pandiga ärilaenu saamise protsessi kiirendami soovitame pidada oma varade kohta üksikasjalikku arvestust. Selleks on erinevaid viise ning kiire veebiotsing toob esile laia valiku väljamõeldud tarkvara ja saadaolevaid teenuseid. 90 protsendil juhtudest soovitame hoida asja lihtsalt: lihtsalt lisage varade andmed Exceli tabelisse, andke need oma laenuandjale ja nemad hoolitsevad ülejäänu eest.

Mõnel juhul (mõelge suurtele ja keerukatele laenudele, millel on mitu lepinguklauslit) ei pruugi varade massiivi jälgimine Exceli kaudu olla kõige sujuvam viis jätkata. Sellised olukorrad nõuavad tavaliselt midagi enamat kui Exceli tabel, näiteks tarkvaraprogrammid, mis jälgivad varasid automaatselt vastavalt hetke turukurssidele (Oracle on populaarne valik).

Kui teil on andmed oma varade kohta, võite selle esitada potentsiaalsele laenuandjale, kus nad juhivad selle tegeliku väärtuse kindlaksmäärami läbi oma kriteeriumide kogumi.

Mis siis, kui sul ei ole piisavalt tagatist?

Kas peaksite loobuma või on siiski võimalik saada rahastamist?

Lühike vastus on jah; on laenuandjaid, kes pakuvad tagatiseta ärilaene (mis ei nõua tagatist), kuid üldiselt peavad teil kvalifitseerumi olema suurepärased krediidireitingud.

Kui see ei õnnestu, vähenevad teie võimalused. Kuid ärge heitke meelt – mõelge loovalt ja avastate, et neid on tõepoolest palju teile saadaolevad valikud.

Laenuandjate kontrollimisel otsige ringi, et leida kõige mainekamad pakkujad ja madalaimad intressimäärad, ning seejärel taotlege veebis taotlust (kui veebipõhised taotlemisteenused on saadaval).

Väärtuslikud äriseadmed ja -masinad võivad olla hea tagatis. Pilt Flickri kaudu.

Ärge külalistena; arvutage välja oma tagatise väärtus

Üks levinumaid vigu, mida tagati pürgivad ettevõtte asutajad teevad, on selle väärtuse ülehindamine vastavalt praegusele turule.

Pidage meeles, et laenuandja (kui jätate oma laenu maksmata) peab kulutama ressursse, et teie tagatis oma valdusse võtta, sellele ostja leida ja see edukalt maha müüa – mitte just pingutuseta ettevõtmine! Sellegipoolest pole raske mõista, miks on pangad tuntud selle poolest, et on konkreetse laenuvõtja tagatise hindamisel konservatiivsed.

Ärge mängige endaga äraarvamismänge: Kui te pole kindel oma varade tegelikus väärtuses, leidke hindaja, kes annab teile õiglase ettekujutuse väärtusest, mille pank neile tõenäoliselt omistab, ning annab teile laenuandjate näitami aruande. Soovite säilitada isiklikke kirjeid, mis tõendavad nende varade jooksvat väärtust aja jooksul.

See aitab pankadel kinnitada, et pöörate hoolikalt tähelepanu sellele, kus see tõesti loeb. Saate seda teha ise, kasutades selleks loodud finantstarkvara ja ressursse, või võite kasutada professionaalse finantsnõustaja abi, kes toob lauale täiendavaid kogemusi ja tarkust.

Mõistke riske versus valikud

Veenduge, et mõistaksite täielikult, mis on kaalul, kui kasutate ärilaenu tagami tagatist: jätke oma laenu võlgnevus ja teie tahe kaotada vara, olgu need siis teie kodu, auto või säästud. Ainuüksi sel põhjusel sa tahad seda teha veenduge, et kasutate ainult vara, mille õigused on teile ainsana.

Kui teil pole soovitud laenu saami piisavalt tagatist, veenduge, et olete kaalunud kõiki võimalikke allikaid ning ärge kartke olla loovad ja teha oma laenuandjale ettepanekuid. Näitena, mis aitab teil raamidest välja mõelda, on siin mõned mitte nii traditsioonilised potentsiaalse tagatise allikad, mida võiksite kasutada.

  • Ehted, mis on hinnatud ja sertifitseeritud teatud summa väärtuses
  • Kui teie ettevõte on juba olemas ja avatud on mitu ostutellimust, võib teil olla võimalik ka neid tagatisena laenata.
  • Väärtuslik äritehnika ja tehnika

Valmistuge oma plaane tutvustama

Lähenege ärilaenu taotlemise protsessile samamoodi, nagu pakuksite kliendile tootevalikut. Olge valmis laskuma rikkalikesse üksikasjadesse. Kas alustate uue kohaliku ettevõttega? Olge valmis oma laenuandjale täpselt rääkima, mida see ettevõte kogukonnale toob ja kuidas kavatsete tagada selle rahalise edu. Kas otsite rahastada renoveerimistöid või teisi asukohti? Selgitage, kuidas teie plaanid muudavad teie ettevõtte veelgi edukamaks, kui see praegu on.

Ühesõnaga, laenuandjatele meeldib näha tõendeid selle kohta, et olete tõesti mõelnud, mida selle raha otstarbekaks kasutami ette võtate. Põhjalik, hästi läbimõeldud äriplaan ja üksikasjalik dokumentatsioon, kui see on õigustatud, on oluline.

Võrrelge oma pakkumisi

Kui potentsiaalsed laenuandjad on teie taotlused läbi vaadanud, hakkate huvilistelt saama potentsiaalsete ärilaenude pakkumisi. Vältige kiusatust võtta vastu esimene pakkumine, mis ukse vahelt tuleb, sest kui võtate aega nende kõigi hoolikaks võrdlemi, mõjutab see lõpptulemust tohutult.

Pöörake erilist tähelepanu pakkumistele lisatud laenu ja väärtuse suhtele (pidage meeles, et keskmine suhtarv moodustab umbes 85% tagatise väärtusest). Samuti tasub pöörata tähelepanu tagasimakse kogupikkusele perioodi ja intressimäära.

Kui tunnete, et olete selles etapis ummikus, kuidas edasi minna, ärge unustage, et te ei pea otsust üksi tegema! Kui te pole kindel, kas antud valik on õiglane või mitte, ärge kartke enne otsuse tegemist finantsnõustajaga asju üle vaadata. Lõppkokkuvõttes ei taha te jääda ummikusse laenulepinguga, mis ei ole teie suhtes õiglane või mida on liiga raske tagasi maksta, eriti kui tegemist on tagatisega.

Pange pangad teie ettevõtte pärast võistlema

Enne antud pakkumise vastuvõtmist kaaluge oma finantsnõustajaga rääkimist oma tagatise väärtusest, kuna see on seotud teile pakutud intressimääradega. Seejärel pidage läbirääkimisi tingimuste kasuks, mis peegeldavad teie poolt pakutava tegelikku väärtust.

Pangad ja laenuagentuurid on samasugused ettevõtted kui kõik teised. Nad teenivad suure osa oma sissetulekust, laenades raha just teiesugustele inimestele. Sellegipoolest, kui teil on soovitav laenurisk, millel on kindel põhjus ärilaenu soovimi, on neil oma huvi tagada, et teete äri nendega, mitte aga laenuandjaga! Võtke aega ja kaaluge enne punktiirjoonele alla kirjutamist kõiki oma võimalusi.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga