Kuidas teha kindlaks, kas ettevõttel läheb rahaliselt hästi?

6. Aktiivsussuhe

See suhtarv mõõdab, kuidas teie ettevõte oma varasid haldab. On mitmeid viise, kuidas arvutada, kuidas teie ettevõttel selles valdkonnas läheb:

 • Varade käive : see arvutus on müük jagatud varadega. Püüdke varade kõrge käibemäära poole.
 • Varude käive : varude kõrge käibekordaja näitab varude positiivset haldamist. Arvutage, jagades oma müügikulu keskmise laoseisu.
 • Tegevuskulude suhe : jagage tegevuskulud kogutuluga, et määrata, kui palju peate tulu teenimi kulutama. Püüdke madala suhte poole.

7. Uued kliendid ja korduvkliendid

Uue kliendi omandamine võib maksta viis korda rohkem kui olemasoleva kliendi hoidmine. Juba olemasolevale kliendile müümise edukus on ClickZ andmetel 60-70%, uuele kliendile müümise edukus aga 5-20%. Nii uute kui ka olemasolevate klientide voog on ettevõtte tervise näitaja. Iga ettevõte kaotab kliente, seega on nende asemele vaja uusi tarbijaid, kes ostavad teie toodet või teenust.

8. Kasumimarginaalid on kõrged

Ettevõtte ärikasumi marginaal, mida nimetatakse ka müügituluks, mõõdab tulude ja tulude suhet. See arv näitab, kui palju kasumit teie ettevõte müügist teenib, ning aitab teil seada eesmärke ja hinnata oma edusamme. Laenuandjad võivad nõuda, et esitaksite oma ettevõtte kasumimarginaali, et saada ülevaade finantsseisundist.

Väikeettevõtete omanikud saavad arvutami kasutada kahte peamist kasumimarginaali tüüpi: brutokasumi marginaal ja puhaskasumi marginaal. Lugege, mis on väikeettevõttele hea kasumimarginaal? SmartBizi ajaveebis, et õppida arvutama.

9. Kulutused laoseisule

Vaadates oma müüdud kaupade maksumust (COGS), näete, kui palju raha peate kulutama, et jätkata rahaliselt tervet tegutsemist.

Bench Blogi andmetel on COGS teie ettevõtte kulu, mille olete oma klientidele juba müünud ​​esemete ostmi või tootmi. COGS-i arvutami tehke järgmist.

COGS = Algusvaru + Varude ostmine – Laoseisu lõpp

Siit saate selle numbri abil arvutada brutomarginaali, müügi puhastulu, millest on lahutatud müüdud kauba maksumus (COGS).

Varude numbreid vaadates pöörake tähelepanu kahanemisele, varude kaotsiminekule, mis on tingitud sellistest teguritest nagu töötajate vargused, poevargused, haldusvead, müüja pettused, transpordil tekkinud kahjustused või poe ja kassa vead. Pidage täpset arvestust, et jälgida varude kadu ja luua selle vastu võitlemi süsteeme.

10. Finantssuhte analüüs

Finantssuhtarvu analüüsi abil saate kindlaks teha, mida teie finantsaruannete kirjed teile teie ettevõtte maksevõime, tegevuse efektiivsuse ja likvideerimisväärtuse kohta räägivad. See muudab finantssuhtarvu analüüsi kiireks viisiks oma ettevõtte väärtustami.

Sellegipoolest peaksite alati arvutama mitu suhteväärtust ühe asemel. Seda seetõttu, et individuaalsed suhtarvud ei ütle teile teie rahaasjade kohta peaaegu midagi. Investopedia selgitab seda eristamist, loetledes samal ajal mitut tüüpi olulisi finantssuhtarvusid.

11. Bilanss

Kuna teie ettevõtte bilanss kinnitab selle lühiajalist või hetkelist finantspilti, on see lihtne võrdluspunkt kindlaks teha, kas teie ettevõttel läheb rahaliselt hästi. Kiireks hindami lahutage oma koguvarade realt kohustuste kogusumma. Tulemu on tegelikult teie kasum ja seega teie ettevõtte väärtus. Lisateavet leiate ajaveebi kaudu: Kuidas luua oma ettevõttele bilansi.

12. Kasumiaruanne

Kasumiaruanne on äärmiselt kõikehõlmav finantsaruanne, mis sisaldab peamisi väärtusartikleid, nagu puhaskasum ja müüdud kaupade maksumus. Teie netosissetulek on ehk teie kõige selgem näitaja selle kohta, kas teil läheb rahaliselt hästi. Kui teie netosissetulek on väike või negatiivne, saate suurema kasumi saami välja töötada strateegia, kuidas oma müügikulusid alandada.

Ettevõtete omanikud nagu sina peaksid eriti tähelepanu pöörama sellele, mida oma kasumiaruandes näed – vähesed dokumendid annavad nii sisuka ülevaate sinu rahalisest olukorrast. Lisateavet ajaveebi kaudu: Kasumiaruande, vormingu ja struktuuri näide.

Kui vajate abi

Mitte igal ettevõtjal pole teadmisi ega aega edukaks äritegevu vajalike finantsülesannete täitmi. Kui leiate, et vajate abi, kaaluge välise raamatupidaja või raamatupidaja palkamist. Nagu Richard Branson kuulsalt ütles: “Kui soovite tõesti ettevõtjana kasvada, peate õppima delegeerima.”

Meie artikkel, kuidas oma väikeettevõttele raamatupidajat palgata, käsitleb märke, mille kohaselt vajate raamatupidajat, raamatupidaja pakutavaid teenuseid ja kuidas teha kindlaks, kas peate palkama töötaja või töövõtja jaoks.

Viimased mõtted

Kas otsite majanduskasvu käivitami väliseid vahendeid? Laenuandjad vaatavad teie ettevõtte seisundi kindlaksmäärami konkreetseid suhtarve. Need suhted hõlmavad järgmist:

 • Kombineeritud võlgade kate
 • Ettevõtte võlgade katmine
 • Ärikrediit
 • Isiklik krediit
 • Ärivõlgade kasutamine
 • Isikliku võla kasutamine
 • Ettevõtte tulude trend
 • Kui need suhtarvud näitavad, et olete heas vormis, kvalifitseerute palju tõenäolisemalt odavate vahendite saami, kui neid vajate.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga