Kuidas valida kaubamärgiga kaubamärki

Järgnevalt on lühike arutelu kaubamärgi nime valimise kohta, millel on suurem võimalus saada märkimisväärset föderaalset kaubamärgikaitset. See ei ole kõikehõlmav ega ole mingil juhul juriidiline nõuanne. Oluliste finants- ja juriidiliste otsuste tegemisel küsige alati nõu pädevalt spetsialistilt.

Valides mõjuva kaubamärgi, mida saate kaitsta

Brändingueksperdid soovitavad ettevõtetel sageli valida kaubamärgi nimi, mis kirjeldab nende toodet või teenust – näiteks PlumbingMasters või Gianni’s Pizzeria. Õiguslikust vaatenurgast ei saa seda tüüpi nimed aga föderaalseaduse alusel tõenäoliselt märkimisväärset kaubamärgikaitset.

Kui teil on olnud raskusi kaubamärgi nime leidmisega, kaaluge neid näpunäiteid, et leida selline nimi, mis on meeldejääv ja võib saada märkimisväärse kaubamärgikaitse.

Tutvuge föderaalse kaubamärgiseaduse põhitõdedega

Nutikatel, meeldejäävatel ja originaalsetel kaubamärginimedel on palju tugevamad kaubamärgiõigused kui neil, mis lihtsalt kirjeldavad teie pakutavaid kaupu või teenuseid.

Seda seetõttu, et originaalkaubamärke saab registreerida USA Patendi- ja Kaubamärgiameti põhiregistris, mille eelised pakuvad kaubamärgivaidluses palju suuremat kaitset. Kirjeldavad kaubamärginimed taandatakse, kui üldse, lisaregistrisse, “lohutusauhinna” kaubamärkide nimekirja, mis ei vasta põhiregistri nõuetele, kuid võivad siiski ettevõtet eristada. Kui teie kaubamärk on lisaregistris, saate siiski rikkumiste eest kohtusse kaevata, kuid asjaolu, et teie kaubamärk on lisaregistris, on sisuliselt mööndus, et teie kaubamärk ei ole oma olemuselt eristusvõimeline, mistõttu peate eraldi tõendama, et teie kaubamärgi nimi on tegelikult eristav.

Föderaalne kaubamärgiseadus on alguses keeruline ja veidi vastuoluline, kuid väljavõte on järgmine: võimaluse korral võiksite valida loomingulise, meeldejääva kaubamärgi… mitte kirjeldava nime, kui soovite kindlat föderaalset kaubamärgikaitset. – mine.

Ideede ajurünnak (mõnede põhireeglitega)

Kui teil on veidi kaubamärgiteadmisi, on aeg hakata mõtlema meeldejäävate nimede üle… eks?

Lihtsam öelda kui teha. Selles pole kahtlust – ajurünnak võib olla tõhus vahend, kuid protsess võib panna isegi vabamõtlejad silmi pööritama. Kui te ei tea, mida teete, võib kogu asi muutuda pettumuse harjutu.

See võib aidata mõne struktuuriga ajurünnakuid teha. Brändikonsultant Emily Heyward soovitab viieastmelist protsessi:

 1. Pange oma meeskond kokku
 2. Lõdvaks laskma”
 3. Looge ideede ring
 4. Suruge end uuesti ringi tegema
 5. Ja seejärel hakake hindama kandidaatide nimesid, mille olete välja mõelnud

Kui eraldate head nimed halbadest, kaaluge nimeandja Alexandra Watkinsi, SCRATCH põhimõte: peaksite oma nime pidama vähem ideaal, kui see on:

 • Spelling-vaidlustatud
 • A Copycat
 • Restriktiivne
 • Atüütu
 • Ka Tame
 • Cžargooni poolt kasutatud
 • Või Hard hääldada

Kasutage veebitööriista, kui te pole oma ajurünnakuga rahul

Samas saab toas istuda vaid nii kaua. Mõnikord lõppeb ajurünnak vaid nimeideede tilgaga.

Soovitame vaadata BusinessNameZone’i ärinimede generaatorit. Sisestage lihtsalt paar sõna oma brändi kirjeldami, täpsustage otsingut ja kontrollige isegi, kas see on praegu saadaval. Võite isegi kasutada tööriista, sisestades juba olemasolevaid nimeideid, et tagada, et seda ei kasutata ja see on teie ettevõtte nime parim versioon.

Testige oma nimesid potentsiaalsete ostjatega

Nüüd on aeg näha, kuidas teie nimekandidaadid toimivad “metsikus looduses” – Internetis selliste inimeste ees, millest loodate saada teie kliendid või kliendid.

Kui see idee tundub hirmutav, ärge kartke. Jah, tõeliste inimestega testimine nõuab pisut tööd, kuid hea uudis on see, et saadav ülevaade on hindamatu väärtusega.

Siit saate teada, kuidas aidata oma kaubamärgi nime koondada.

 1. Looge igale oma nimele peaaegu identsed logod logo loomise tööriistaga. (Google’i “tasuta logolooja”, et näha tuhandeid valikuid.)
 2. Registreeruge sihtlehe tarkvara kasutajaks nagu LeadPages, Unbounce või Wishpond.
 3. Looge iga kaalutava nime jaoks kaubamärgiga sihtleht. Jätke koopia igal lehel samaks ja muutke ainult logo ja kaubamärgi nime. (Mõtlete, mida kirjutada? Lihvige oma toote või teenuse eeliste parimat kirjeldust e-posti teel registreerumise abil, mis võimaldab inimestel teada saada, millal olete turule toonud.)
 4. Näidake oma ideaalsetele klientidele või klientidele täpselt sihitud Facebooki reklaami, kasutades sihtlehe tarkvara, et suunata iga külastaja teie sihtlehe variandile. Mõned teie külastajad näevad ühte kaubamärki; teised näevad teistsugust.
 5. Kui reklaam on umbes nädal aega olnud, uurige oma sihtlehe analüüsi et teha kindlaks nimi, mis viis parima konversioonimäärani. Kuna kõik muu teie lehel oli võrdne, võib tõenäoliselt eeldada, et kõige rohkem registreerumisi genereerinud variant on nimi, millele teie vaatajaskond kõige paremini reageerib.

Kuigi kaubamärgi nime valimisel on palju kaalutlusi ja tegureid, on rahvas sõna võtnud ja loodetavasti olete saanud mõjuva kaubamärgi alguse.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga