Kuidas vältida halba krediidivõimet teie ettevõtte blokeerimisest

Väikeettevõtete omanikud on sageli kursis krediidi rolliga nende ettevõtte käivitamisel, kuid mis saab siis, kui olete valmis, tegutsete ja äritegevu avatud? Nii isiklikud kui ka ärikrediit võib mängida olulist rolli teie lühi- ja pikaajaliste ärieesmärkide saavutamisel.

Suurepärane krediit, nii isiklik kui ka äriline, võib aidata teil madala intressimääraga kapitali juurde pääseda. Samuti on teil tõenäolisem positiivne partnerlus müüjate ja tarnijatega, mis aitavad teil paremate maksekorraldustega varudele juurde pääseda.

Vastupidi, halb krediit võib muuta laenude ja krediidiliinide saamise võimatuks ning kui suudate tagada ühe neist kahest elemendist, on tõenäoline, et otsite palju kõrgemat krediidi kulukuse aastamäära (APR). Lisaks võib halb krediit takistada teil luua positiivseid suhteid müüjate ja tarnijatega ning lõpuks astuda oma ettevõttes suuri samme, eriti kui tegemist on SBA laenu tagasilükkamisega.

Tegelikult küsitlesime hiljuti 250 väikeettevõtete omanikku ja leidis, et 26% neist tegelikult vältisid palkamist või laienemist rahaliste vahendite hankimisega seotud raskuste või pettumuste tõttu.

Nii et kui teil on halb isiklik ja ärikrediit, kuidas saate vältida selle blokeerimist teie ettevõttele?

Kõigepealt peate kontrollima nii oma isiklikke kui ka ettevõtte krediidiaruandeid.

Tarbija ja ettevõtte omanikuna peate oma krediiti regulaarselt kontrollima. Mõnikord juhtub vigu ja nende märkamine on esimene samm nende aruandest eemaldami.

Soovite kontrollida oma isiklikke krediidiaruandeid suurematelt krediidiasutustelt, Experian, Equifax ja TransUnion, ning oma vastavaid krediidiskoore ja FICO krediidiskoori. FICO, Experian ja Equifax on ka suured nimed ärikrediidi vallas. Lisaks võiksite vaadata Dun & Bradstreeti, mis on üks suuremaid ettevõtete krediidiaruandlusbüroosid.

Hakake keskenduma oma isikliku krediidivõime parandamisele ja tehke seda niipea kui võimalik.

Kui leiate oma krediidiaruandes vigu, peate need aruandlusbüroodes edasi kaevama või vaidlustama. Kui teie halb krediidiskoor tuleneb hilinenud või maksejõuetuse tõttu tekkinud kontodest, koostage võlgnevuste lahendami tegevuskava ja edaspidi veenduge, et maksate õigeaegselt, et aidata oma krediiti taastada.

Isiklike krediidiprobleemidega tegelemine, eriti kui alles alustate oma ettevõtet, on absoluutselt kohustuslik, eriti kui loodate teha koostööd laenuandjatega, kes uurivad teie isiklikku krediiti. Lisaks on oluline valmistuda tööks selliste laenuandjatega nagu SBA, kes konsulteerivad FICO® LiquidCredit® Small Business Scoring Service’iga. Isikliku krediidiskoori suurendamine võib aidata suurendada teie FICO SBSS skoori ja vähendada teie ettevõttega äri tegemise riski.

Teie krediidiskooride parandamine, olgu see äriline või isiklik, ei tähenda teie krediidijärelevalve kohustuste lõppu. See on tegevus, millest peaksite regulaarselt osa võtma. See aitab teil end kursis hoida oma skoori langustendentsidega ja tänate ennast, kui teil on vaja madala hinnaga juurdepääsu hädaabikapitalile.

Eraldage oma isiklikud ja ärilised rahaasjad.

Väikeettevõtte omaniku jaoks on eriti raske oma isiklikku krediiti oma ettevõtte krediidist eemaldada, kuid peaksite tegema kõik endast oleneva, et hoida neid võimalikult eraldi. Nii nagu halb isiklik krediit võib teie ettevõtte rahandust negatiivselt mõjutada, võivad teie ettevõtte rahandusega seotud probleemid kahjustada teie isiklikku krediiti. Kummagi neist stsenaariumidest vältimi ja halva krediidivõime parandami edu saavutami peaksite oma loendist märkima järgmist.

  • Kui te pole seda veel teinud, peaksite isikliku ja ettevõtte rahanduse eraldamise esime sammuks olema ettevõtte loomine eraldiseisva üksusena, näiteks LLC või S-corp, ning ettevõtte registreerimine valitsuse ja osariigi juures. See aitab piirata teie isiklikku vastutust ja annab teile EIN-koodi, mis on vajalik mitmesuguste tegevuste jaoks, sealhulgas maksude esitami ja meie järgmi sammuks.
  • Kui olete loonud oma ettevõtte eraldiseisva üksusena ja omanud EIN-i, saate avada oma ettevõtte nimel pangakonto. See peaks olema ainus konto, mida kasutate ettevõtlusega seotud rahaasjade haldami (arvete maksmi, palgatšekkide väljastami jne). Ettevõttekonto võib aidata leevendada segadust kulutustes ja lõpuks võib see viia teie ettevõtte kontode isikliku vastutuse vähenemiseni.
  • Kui teil on juba halb ärikrediit, ei pruugi laenu või krediidiliini saamine teie lähitulevikus olla valik. Krediidiliini saami peaksite siiski proovima teha koostööd tarnijate ja müüjatega, kes annavad aru ettevõtete krediidiasutustele. Seda suhet säilitades saate luua positiivse krediidiajaloo, mis lõpuks aitab teie ettevõtte krediidivõimet parandada.
  • On mitmeid ärikrediitkaardid halva krediidi eest mida soovite kaaluda. Krediitkaardi hankimine oma ettevõtte nimel aitab hoida teie ettevõtte kulusid isiklikust krediidist maha ja kui teete õigeaegseid makseid, võib see aidata teil oma ettevõtte krediiti suurendada.

Nende sammude järgimine võib olla suureks abiks, kui üritate hoida kehva isikliku ärikrediiti takistamast teil oma ettevõtet järgmisele tasemele viia.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga