Kuidas vältida oma käivitamisel lolli raha võtmist

Võite arvata, et kui keegi pakub teile raha teie idufirma rahastami, peaksite leidma võimaluse nende raha saami. Kuid investeerimispakkumise tegemisest veelgi olulisem on teadmine, millal öelda investoritele jah ja millal öelda: “Aitäh, aga ei aitäh.”

See, et kellelgi on raha, ei tähenda, et tal on teadmisi, mis aitavad teil oma äri kasvatada. Ja seda ma mõtlen “rumala raha” all – olen kindlalt veendunud, et igaüks, kes teie ettevõttesse raha investeerib, peaks lisaks raha lauale tooma ka midagi muud.

Vaata ka: 10 küsimust, mida ma ei oodanud investorite käest

Investori valimisest peaksite mõtlema samamoodi nagu äripartneri valimisel, sest pärast nende raha võtmist saab temast teie ettevõtte partner. Ja kui valite partneri ainuüksi raha põhjal, leiate end hätta.

(Investoritelt, kes otsustavad olla vaikivad partnerid, on võimalik raha ära võtta, kuid parem on selles selgelt kokku leppida ning oma tegevuslepingus selgelt välja tuua ja dokumenteerida, et vältida konflikte hiljem, kui oma tegevust kasvatate. äri. See pole standard.)

Niisiis, kuidas sa tead, kui raha on rumal võtta?

Kümnepunktiline kontrollnimekiri

Kui vastate “jah” mõnele järgmistest küsimustest isiku või inimeste kohta, kes teile teie idufirmasse investeeringuna raha annavad, võite võtta “rumala raha”.

 1. Kas see on investori esimene kord, kui investeerib idufirmasse?
 2. Kas see on esimene kord, kui investor investeerib teie tegevusalasse?
 3. Kas see on esimene kord, kui investor investeerib ettevõttesse, mis peab hankima mitu rahastamisvooru (kui te seda tegelikult teete)?
 4. Kas teie sihtturg on investori jaoks uus?
 5. Kas investor nõuab teie tegevuslepingus mittelahjendamisklauslit (tingimus, et tema aktsiad ei lahjenda kunagi)? (Ükski taiplik investor ei küsi seda kunagi, ega ka tark investor ei taha teie ettevõttesse investeerida, kui teil on investoreid, kes seda klauslit nõuavad. Iga kord, kui investeeritakse, kõik lahjendavad!)
 6. Kas investor nõuab osalust aktsiakapitalis, mis ei ole õiglaselt korrelatsioonis rahasummaga, mida nad teile annavad? (Näiteks: kogute 1,5 miljonit dollarit. Te pole veel oma toodet turule toonud. Investor soovib investeerida 100 000 dollarit vastutasuks 50 protsendile teie ettevõttest. Tõenäoliselt pole see aus ja õiglane vahetus – olenemata sellest, mida te võib telesaates kuulda ja näha Hai tank.)
 7. Kas investor soovib juriste ja CPA-sid investeerimisaruteludest eemal hoida? (Suur punane lipp!)
 8. Kas investori advokaat on idufirmade investeerimismaastikul uus?
 9. Kas investor kõhkleb, kas jagada viiteid teistelt nende rahastatud ettevõtetelt või viiteid üldiselt?
 10. Kas investor sunnib teid raha teatud kuupäevaks ära võtma ja pole teie jaoks selge, miks?

See ei ole ammendav loetelu küsimustest, mida uue investori hoolsusprotsessi käigus kaaluda, kuid need on kõik küsimused, millele peaksite enne investeeringuga jätkamist suutma enesekindlalt vastata “ei”.

Mul on kahju seda tunnistada, kuid ma olen ise olnud “rumala raha” vastuvõtvas otsas – oma esimeses alustavas ettevõttes võtsin märkimisväärse summa investeerimiskapitali ingelinvestorilt, kelle kohta oleksin vastanud “jah” küsimused 1, 2, 3, 4, 5 ja 8.

Ütlematagi selge, et see ettevõte ebaõnnestus. See ei kukkunud läbi selle investori tõttu, aga see ebaõnnestus, sest tegime rea vigu, mis kombineerituna tekitasid täiusliku tormi.

Oluline on otsida investoreid, kes lisavad kohest väärtust teie ettevõttele ja mitte ainult teie pangakontole. See aitab luua teie idufirmas tervislikku investeerimiskultuuri ja annab aluse sellele, kuidas jätkate ettevõtte kasvatamist.

Kuidas tuvastada “tark raha”

Allpool on toodud näited selle kohta, mida “tark raha” lauale toob ja mida peaksite potentsiaalsetelt investoritelt otsima:

 • Kontaktid, mis aitavad teil oma ettevõtet kasvatada.
 • Konkreetsed oskused, mis teie ettevõttes puuduvad (nt personalijuhtimine, arvutiprogrammeerimisoskused, operatsioonid, finantsjuhtimine, juhtimine kiire kasvuga keskkondades, müük, uue meedia oskused, patenditaotluse protsessid jne).
 • Oma ideede ja eelduste produktiivne vaidlustamine.
 • Vajadusel juhendamine ja juhendamine.
 • Ühendused teiste akrediteeritud investoritega.
 • Usaldusväärsus nende tausta põhjal.

Kui teil on “rumala raha” õudusjutte, siis mulle meeldiks nendest kuulda.

Ettevõtja. Häirija. Advokaat. Caroline on olnud kahe idufirma tegevjuht ja kaasasutaja – üks kukkus läbi ja teise müüs maha. Ta soovib kirglikult aidata teistel ettevõtjatel realiseerida oma täielikku potentsiaali ja õppida, kuidas oma mugavustsoonist välja astuda, et nende kasvu katalüseerida.

Caroline on praegu Oregon RAINi tegevdirektor. Ta juhib strateegilist juhtimist organisatsiooni personali, arendustegevuse, sidusrühmade suhete ja kogukonna partnerluste jaoks. Oma kahekordses rollis ettevõtmise katalüsaatori juhina jälgib Cummings RAINi Rural Venture Catalyst programmide täitmist. Ta pakub väikestele ja maakogukondadele teavitustööd ja tuge; ta juhendab ja juhendab piirkondlikke ettevõtjaid, loob strateegilisi kohalikke partnerlussuhteid ja juhib harivaid töötubasid.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga